Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.01.2009, 18:09   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Vekiller Bu İşin Neresinde?

Akbank yönetim kurulu karar verirse Sivas'a en az 500 kişinin istihdam edileceği bir çağrı merkezi kurulacak. Turkcell ve Ziraat Bankası'nın da Sivas'a çağrı merkezi kurmak için girişimlerde bulunduğu öğrenildi. Peki, Sivas milletvekilleri bu gelişmelerin neresinde?

Ak Partili vekiller gelişmelerin takipçisi olduklarını söyledi. Gelişmeleri takip ettiklerini söyleyen CHP Sivas milletvekili Malik Ecder Özdemir ise AK Partili vekilleri sert bir dille eleştirdi.

AK Parti Sivas Milletvekilleri Selami Uzun, Hamza Yerlikaya ve CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir Akbank tarafından Sivas'a yapılması planlanan çağrı merkezinin yanı sıra Turkcell ve Ziraat Bankası'nın da bu yöndeki girişimleri hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu.Akbank'ın çağrı merkezi kurma kararını, Ziraat Bankası ve Turkcell'in Sivas'a çağrı merkezi kurmak için çeşitli girişimlerde bulunduğunu gazetemizde gündeme getirmiştik. Akbank, yönetim kurulu da karar verirse 2009 yılı içerisinde çağrı merkezini kurarak faaliyete sokacak ve ilk etapta yaklaşık 500 kişi istihdam edilecek.Bu gelişmelerle ilgili Sivaslı milletvekillerinin herhangi bir girişimde bulunup bulunmadığını ve Sivaslı vekillerin bu gelişmelerin neresinde olduğunu araştırdık ve Ak Parti Sivas Milletvekilleri Selami Uzun, Hamza Yerlikaya ve CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir ile görüştük.

“TAKİPÇİSİYİZ!”
Ak Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, Akbank'ın Sivas'a çağrı merkezi kurmak için girişimlerde bulunduğunu doğrulayarak bu yatırımın Sivas'a kazandırılması için gereken gayreti gösterdiklerini söyledi. Uzun, Ziraat Bankası'nın ise çağrı merkezi kurma girişiminin olup olmadığını bilmediğini söyledi.Uzun şu şekilde konuştu:
“Bu konu gündeme geldiğinde bu yatırımın yapılabilmesi için yer tahsisi konusunda girişimlerde bulunduk. Valilik ve Belediye nezrinde bu işin hızlandırılması acele edilmesi ve talebe uygun arsa bulunması şeklinde. Akbank'ın çağrı merkezi girişimi için Organize Sanayi Bölgesi'nde yer gösterildi. Akbank Yönetim Kurulu'nun çağrı merkezi yatırımı için onay verip vermediği netlik kazanmadı henüz. Belki şuanda içinde bulunduğumuz ekonomik krize takılmış olabilir.Ziraat Bankası'nın Sivas'ta çağrı merkezi kurma düşüncesi olup olmadığını henüz bilmiyorum. Ama böyle bir şey olur ise her banka en az 500 kişi çalıştıracağına göre işsizlik diye bir şey kalmaz Sivas'ta. Bizim amacımız bu, önemli olan insanlarımızın iş sahibi olmasıdır. Bu konuları takip ediyoruz. Akbank çağrı merkezi için önemli olan yönetim kurulunun karar vermesi. Biz yatırımlar konusunda her türlü desteği veriyoruz” dedi.

TOPA TUTTU! “BİRLİKTE HAREKET EDELİM” DEDİ!
CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir ise konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada Ak Parti Sivas Milletvekillerini sert bir dille eleştirdi. Ak Parti'yi ve milletvekillerini deyim yerindeyse topa tutan Özdemir, Dikimevi'nin Sivas'tan taşınması konusunda AK Partili vekillerin gereken gayreti göstermediklerini savundu.Özdemir, Sivas'a kurulmasına kesin gözüyle bakılan çağrı merkezi yatırımının gerçekleşmesi için ve Sivas'a çağrı merkezi kurmak için girişimlerde bulunan Turkcell ve Ziraat Bankası'nın bu düşüncelerinin hayata geçirilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde çalışılması gerektiğini söyledi.

“ÖNÜMÜZ KESİLİYOR!”
Muhalefet milletvekili olarak Sivas için toplum için bir şeyler yapmak istediklerini ancak bir şekilde önlerinin kesildiğini savunan Özdemir, ağır eleştirilerde bulundu.Özdemir şu şekilde konuştu:
“Ne yazık ki üzülerek söylüyorum. AK Parti Türkiye'de öyle bir kadrolaşma oluşturdu ki, artık muhalefet milletvekillerinin bırakın yatırıma öncülük yapmasını, bürokraside Sivas adına toplum adına iş takibi yapmasını, ilgili makamdaki kişiler telefonlara çıkmıyorlar. Bu kadar katı bir bürokrasi oluşturdular ki, muhalefetten gelen her türlü işi bir şekilde reddediyorlar. Biz bir şeyler yapmak istiyoruz ama bir şekilde önümüz kesiliyor.Bu konuda ben kendimi de sorumlu sayıyorum. Ama AK Partili milletvekili arkadaşlarımızın da bu konuda samimi olması lazım. Yoksa Sivas'a kurulacak ve kurulması planlanan çağrı merkezleri kentimize çok fayda sağlayacaktır. En az 300-500 tane arkadaşımızın iş imkanı bulacağı bir yatırımın oluşmasını sağlamak sadece milletvekillerinin değil Sivas'taki her bireyin onursal görevi olmalıdır.”

HAYAL GİBİ BİR ŞEY!
Ak Partili vekillerin Sivas'a yatırım getirmek bir kenara mevcut yatırımların altını boşalttığını savunan Özdemir böyle bir ortamda Sivas'a gelecek yatırımlara öncülük etmelerini beklemenin hayal olacağını söyledi.Özdemir; “Biz bu göreve hazırız. Ama ne yazık ki bu süreçte yeni yatırımlar yapılmasını bir kenara bırakın Sivas'taki yatırımlar boşaltılıyor. Bunu laf olsun diye söylemiyoruz. Devlet Malzeme Ofisi Bölge Müdürlüğü Sivas'tan gitti. Şuanda dedikodu mahiyetinde olan bir başka konu var. Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü'nün Kayseri'ye taşınmak istendiği söyleniyor. İktidar partisine mensup milletvekilleri Sivas'ı boşaltma zihniyetinden vazgeçmediği sürece Sivas'a yeni yatırım getirilmesinin öncülüğünü beklemek bence hayal gibi bir şey. Sivas'a Akbank'ın olsun diğer banka ve kurumların olsun çağrı merkezi kurma girişimlerini hepimizin desteklemesi ve bu girişimlere öncülük etmesi gerekiyor. Ben Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili olarak buna her zaman hazırım. Bu konudaki her türlü yatırımların Sivas'a getirilmesi konusunda her türlü organizasyona önderlik etmeye ilgili kurumlara gerekirse gidip yalvarmaya hazırım. Ama bu tek başıma benim yapabileceğim bir iş değil. Diğer arkadaşlarımızın bu konuda aktif olmaları gerekiyor. Dilerim olarda bu konuyu sağduyuyla karşılar ve birlikte takip edebiliriz.Sivaslı milletvekilleri olarak birlikte hareket edebilsek, Sivil toplum örgütlerimizle bu konuları yakından takip edebilsek, bu yatırımları Sivas'a getirmek mümkün. Ama ne yazık ki Sivas'ta bunu yapamadığımız için mesafe kat edilemiyor. Bunları biz konuştuğumuz zaman sanki böyle çekemeyen, istemeyen karamsar bir tablo çizme ihtiyacı duyan bir insan gibi görülüyoruz. Bu yatırımların Sivas'a gelmesini kim istemez. Ben arzu etmez miyim, Sivas'ta Başbakan'ın temelini attığı 41 fabrikanın 4 tanesi 50-100 kişi çalıştırsın. Birinci Organize Sanayi Bölgesi'ni gittik gezdik. Kapalı, ya hangar haline getirilmiş, ya kiralık depo haline getirilmiş yerleri fabrika gibi gösterip Sivas işte şöyle kalkınıyor, böyle kalkınıyor diyerek insanları kandırmaya kimsenin hakkı yok. Gönül arzu ediyor ki bunların hepsi yapılmış olsa keşke” şeklinde konuştu.

ŞENER'İ ÖVDÜ
Diğer illerin siyasilerinin daha iyi ve sıkı çalıştığını bu nedenle yatırımları kendi illerine çekmeyi başardığını dile getiren Özdemir, Sivas'ta bu ortamın olmadığını söyledi. Sivas'ta yakın geçmişte iyi şeyler yapıldığını söyleyen Özdemir bu konuda Eski Devlet Bakanı ve Başkan Yardımcısı Abdüllatif Şener'i örnek gösterdi.Özdemir, sözlerini şu şekilde noktaladı:
“Geçmiş dönemde Sivas'a sahip çıkan bakanlar milletvekilleri vardı. O nedenle yatırımlar buraya geliyordu. Yakın tarihimizde Abdüllatif Şener vardı bakan olarak. Doğruları olmuştur, yanlışları olmuştur, faydalı olduğu konularda olmuştur olmadığı konularda ama Sivas'ta bir hareketlilik vardı ve Sivas ivme kazanmıştı” dedi.

“SİVAS İÇİN ÇALIŞIYORUZ!”
AK Parti Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya ise Sivas'a yatırım yapılmasını ve kentin kalkınmasını sağlamak için çalıştıklarını söyledi.Biz Sivas'a yatırım getirmek için her zaman çalışıyoruz. Sivas'taki göçü önleyebilmek için yatırımların Sivas'a kazandırılması lazım” dedi.

“2009 YILI SİVAS'IN EN ÇOK YATIRIM YAPILACAK YILI OLACAK”
Ziraat Bankası ve Turkcell'in girişimlerini de destekleyeceklerini dile getiren AK Parti Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya 2009 yılının Sivas'ın en çok yatırım yapılan yılı olacağını söyledi.Yerlikaya sözlerini şu şekilde noktaladı:
“Ziraat Bankası ve Turkcell'in Sivas'a çağrı merkezi kurmak için girişimlerde bulunması konusunu da değerlendiren Yerlikaya, “Sivas artık bir cazibe merkezi olmaya başladı. Bizim beklentimiz, isteğimiz bütün bankaların çağrı merkezlerini Sivas'a kurması. Bizim amacımız bu. Kimin yaptığı ne kadar yaptığı önemli değil. Önemli olan Sivas'a hizmetin gelmesi.Turkcell Genel Müdürü'nün Sivas'a özel bir ilgi gösterdiğini biliyorum. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu yatırımında Sivas'a gelmesi demek, nereden bakarsanız en az 500 kişinin istihdam edilmesi demek. Biz bu girişimleri destekliyoruz. Üzerimize düşen her ne varsa yapmaya ve bu girişimlerin arkasında olmaya hazırız. Ziraat Bankası Genel Müdürümüz de Sivas'lı kendisiyle de sürekli olarak görüşüyoruz. Ben 2009 yılı Sivas'ın en çok yatırım yapılan yılı olacak diye değerlendiriyorum.”
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.01.2009, 19:41   #2
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 765 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Vekiller Bu İşin Neresinde?

Sayın Vekillerimiz maşallah her zaman olduğu gibi bol bol konuşuyorsunuz ancak biz sizin kendi aranızdaki atışmaları, laf dalaşlarını veya birbirinize yönelttiğiniz eleştirileri okumak veya duymak istemiyoruz.

Biz sizden somut adımlar atmanızı istiyoruz. Mesela isteriz ki üç beş vekil bir araya gelsin, gitsin Turkcell'i genel merkezinde ziyaret etsin, Turkcell CEO'su ile görüşsün. İsteriz ki bir veya birkaç vekilimiz yanlarına ilimiz eşrafından üç beş kişiyi toplasın hemşerimiz olan Ziraat Bankası Genel Müdürü'nü ziyaret etsin. İsteriz ki Akbank veya bir başka banka için hızlı lobi yapabilecek kapasitede olun!

Ayrıca üstad Necip Fazıl'ın dediği gibi ''kim var denildiğinde sağa sola bakmadan bu şehir için ben varım'' diyebilen bir vekil veya vekiller istiyoruz! Ne yani diğer partili vekil gelmiyor diye küsüp oturacak mısınız? Elbette birlik içinde olmanızı isteriz ancak üstada kulak verin derim ben!...
Alt 12.01.2009, 20:31   #3
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Ben bu vekillerin sivas için calıştığına inanmıyorum benim düşüncem sadece kendi cepleri için calışıyorlar bazı kuruluşlar cağrı merkezi ve benzeri işler için yatırım yapıyorlarsa sırf ihtiyacları olduğu için Sivasımızı secmişlerdir kendilerinin araştırmaları sonucunda gündeme gelen yatırımlardır bundan sonraki secimlerde çok dikkatli olalım partiye değil calışacak adamlara oyumuzu verelim
Alt 12.01.2009, 20:47   #4
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1261 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bir kez daha görüldü ki vekiller rant peşinde..
Fırsatı nasıl ganimete çevirirm düşüncesinde..Böyle bir şeyin olması,vekillerin "ben yaptım" diye birbirini yemesi inanın akıllara durgunluk verici. Beyler "ben yaptım"dan daha güzel bir cümle var :"Biz yaptık"...

Yazıklar olsun..Hamza Yerlikaya'yı vekil yapan zihniyete yazıkalr olsun..
Yahu bu vekil koskoca milyonluk camiayı temsil edecek birisi..Hamza Yerlikaya kendini hangi yönden ispat etmiş de gelip beni temsil ediyor.Vizyonu mu var,basireti mi var?
Şimdi diyecekler ki asrın güreşcisi,beni ilgilendirmez.
Ona kalırsa Hakan Şükür'ü de C.başkanı yapmamız lazım.

Unutmayın beyler!
Bizler Sivas'ın sevdalılarıyız..Ne Sivas sevdalıalrı ne de tarih sizi affeder..Bunu böyle bilin!
Alt 12.01.2009, 21:41   #5
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 786 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick

Birbirinizin açıklarını arayacağınıza nasıl Sivas'ımıza yatırım yapacağımızı düşünseniz Demir Çelişk fabrikasını nasılk iyleştirsek diye düşünseniz birbirinizi eleştireceğine Sivas'ımızı çağrı merkezine nasıl dönüşütürürüz diye düşünseniz!

Ama nerde bilindik siyaset oyunları siz böyle devam edin yakında bir milletvekilimiz seçilecek ilimizden....

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.01.2009, 01:06   #6
çılgın_türk
Tecrübeli Yiğido

çılgın_türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çılgın_türk Şuan çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.04.2012 18:32

Tecrübe Puanı: 634 çılgın_türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

4 haramiler yiyin bakalım ...................

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.01.2009, 08:06   #7
Dağcı
Tecrübeli Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dağcı Şuan Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.08.2014 12:23

Tecrübe Puanı: 704 Dağcı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Daumen hoch Cevap: Vekiller Bu İşin Neresinde?

Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar Sivaslıdır.

Turkcell'de Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Çataltepe'de Sivas/Zaralıdır.
Alt 13.01.2009, 08:08   #8
Dağcı
Tecrübeli Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dağcı Şuan Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.08.2014 12:23

Tecrübe Puanı: 704 Dağcı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu kişilerde çağrı merkezi konusunda ziyaret edilebilir.
Alt 13.01.2009, 13:47   #9
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 11:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick

Yine siyaset ortaya konuldu,yine maskeler düştü.
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.01.2009, 15:39   #10
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2152 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

vatandaşlarımıza iyi hizmet verecek birine ihtiyacımız var siyaseti iyi yapan birine değil..

hayırlısı...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil