Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Kefen ve mezar tahtaları artık Belediye'den - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.01.2012, 08:59   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Kefen ve mezar tahtaları artık Belediye'den

Yukarı Tekke mezarlığında düzenlemelere giden Belediye yeni yıldan itibaren ücretsiz kefen ve mezar tahtası uygulamasını başlattı.

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, mezarlık hizmetleri çerçevesinde yeni yıldan itibaren, hayatını kaybedenlerin kefenlerini ve mezar tahtalarını cenaze yakınlarına ücretsiz olarak vermeye başladıklarını belirtti.
Cenaze yakınlarının üzüntü ve telaş içerisinde bir de kefen ve tahta bulmak için uğraşmaması üzerine böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Ürgüp, bu uygulamanın maddi bir destekten ziyade manevi bir katkı olduğuna dikkati çekti.
Ürgüp ''2002 yılında benim annem vefat etti. Gözüm yaşlı bir şekilde çıktım kefeni ben aradım tahtaları da diğer bir akrabam halletti. O telaşa düşüyoruz. Cenazenin defniyle tahtaların kıl payı yetiştiği durumlar oluyor. İnsanları bu telaştan, bu külfetten kurtarmak istiyoruz. Yoksa herkesin kefen ve tahta alacak parası, gücü vardır. Bu bir manevi destektir. İsteyenler bunu kabul edebilirler, istemeyenler de kendi kefenlerini kullanabilecekleri gibi bunun karşılığı bir kısım parayı hayır da yapabilirler. Bu bizim açımızdan problem değil. Bu telaştan insanları kurtarmak istiyoruz. Tabi ihtiyacı olanlar da vardır. İhtiyacı olanlar için böyle bir destek kaçınılmazdır.''dedi.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.01.2012, 09:09   #2
forklift
Yiğido

forklift - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

forklift Şuan forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.02.2016 16:14

Tecrübe Puanı: 529 forklift FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kefen ve mezar tahtaları artık Belediye'den

Çok güzel olur aslında birde nerden nasıl alınacanı da söyleseymiş daha iyi olurdu, şimdi bazıları da olayı siyasi düşünüp ben senin kefenini istemiyom ben kendi kefenimi kendim alırım dermiş
forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar forklift'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.01.2012, 09:50   #3
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
forklift Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çok güzel olur aslında birde nerden nasıl alınacanı da söyleseymiş daha iyi olurdu, şimdi bazıları da olayı siyasi düşünüp ben senin kefenini istemiyom ben kendi kefenimi kendim alırım dermiş
Yok öyle demezler. Beleş malı buldular ya kaçırmazlar

Şaka bir yana, cenaze telaşı içinde millet kefen, tahta derdine düşüyor. Sayın Ürgüp geldiğinden beri mezarlıklar ile ilgili birçok proje yaptı Allah razı olsun.

Nerden alındığını yazmamış ama Sivas Mezarlık Müdürlüğünden alınıyor sanırsam.
Alt 05.01.2012, 14:23   #4
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

insanın cenazesi olduğu zaman çok önemli detaylar gözümüzden kacıyor panik içinde oluyoruz maddi olarak bizlere bir küflet getirmiyor ama durumu iyi olanlar var olmayanlar var durumu iyi olanların zaten bu uygulamadan yararlanmayacaklarını düşünüyorum fakire fukaraya iyi olmuş allah razı olsun Belediyemizin almış olduğu bu karardan dolayı emeği gecen herkese teşekkür ederim

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil