Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Çanta mangal projesine büyük ilgi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.02.2010, 20:07   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Çanta mangal projesine büyük ilgi

Meslek ve Teknik Liseler arasında 10 dalda düzenlenen proje tabanlı beceri yarışmasında dereceye giren eserler Kayseri de yapılacak bölge yarışmasında Sivas ı temsil edecek.

Şehrimizde mesleki ve teknik eğitim veren liseler ile eğitim kurumları arasında Proje Tabanlı Beceri Yarışması düzenlendi.
Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu nda düzenlenen yarışmaya, il merkezi ve ilçelerde mesleki ve teknik eğitim veren 19 lise ile eğitim kurumu katıldı. Yarışmada, öğrenciler ve kursiyerlerin yaptığı 34 ayrı proje, jürinin değerlendirmesine sunuluyor. Jüri, 10 ayrı meslek dalında hazırlanan projeleri tek tek inceliyor.
Jürinin değerlendirmesinin ardından 10 ayrı meslek dalında en iyi projelerin belirleneceği, yarışma sonuçlarının akşam saatlerinde açıklanacağı kaydedildi.
Alanlarında il birincisi olan projelerin 1-5 Martta Kayseri de yapılacak bölge yarışmasına katılacağı, bölge yarışmasında dereceye giren projelerin de 24-26 Martta Ankara da gerçekleştirilecek Türkiye finallerine katılma hakkı kazanacağı belirtildi.
Türkiye finali sonucunda alanlarında birinci seçilen projenin sahibi okul/kuruma 15 bin TL ödül verileceğini belirten yetkililer, ikinci projenin 10 bin, üçüncü projenin ise 5 bin TL ile ödüllendirileceğini kaydetti. Yarışmanın, mesleki ve teknik eğitim veren okul ve kurumlardaki öğrencilerin ve kursiyerlerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda edindikleri mesleki bilgi ve becerilerini kullanarak girişimcilik, yaratıcı zeka, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yöneltilmelerini ve teşvik edilmelerini sağlamak, proje hazırlama ve uygulama deneyimi kazanmalarına katkıda bulunmak amacıyla düzenlendiği bildirildi.

ÇANTA MANGAL PROJESİ
Bu arada, yarışmaya katılan bazı ilginç projeler dikkati çekiyor. Kangal Anadolu Teknik Lisesi ve Mesleki Teknik Eğitim Merkezi öğrencileri Adem Kantaş ve Ömer Arslan ın Çanta Mangal Projesi ilgi odağı oldu.
Küçük bir çantanın içerisine katlanarak konulabilen ve pilli fanı sayesinde körük gerektirmeden yakılabilen mangal, görenlerin dikkatini çekiyor.
Sac malzemeden yapılan mangalın 25 liraya mal olduğunu belirten öğretmen Hüseyin Ala, okullarının döner sermayeyle çalışan bir eğitim kurumu olmadığı için mangalın seri üretimini yapamayacağını, ancak seri üretim yapacak firmalara proje konusunda yardımcı olabileceklerini belirtti.

Demokrat Gazetesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.02.2010, 20:17   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Çanta mangal projesine büyük ilgi

Başarılar dilerim.Bu genç kardeşlerimiz tanıdık bravo size gençler.
sizleride ayrı ayrı kutlarım.
Alt 17.02.2010, 20:21   #3
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein

genc kardeslerimde cok potansiyel var
destek gelirse bir cok güzel proje cikacagindan eminim

basarilar dilerim

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.02.2010, 20:22   #4
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Her türlü engellemelere rağmen meslek liselerinden böyle yeteneklerin çıkması sevindirici. Allah muvaffak etsin bu öğrencilerimizi.
Alt 17.02.2010, 20:29   #5
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Başka şeylerle uğraşmayıp meslek lisesi üzerine düşeni yaptığında neler çıkıyor, geçen aylarda da Kız Meslek Lisesi Dünya 2.'si olmuştu... Darısı diğer meslek liselerimizin başına...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)