Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Ölümü En Son Ne Zaman Düşündük?
Bugün 56 54,37%
Birkaç Gün Öncesi 20 19,42%
En Son Ne Zaman Düşündüğümü Hatırlamıyorum 17 16,50%
Sohbetlere (Camii gibi) Katıldığımda Aklıma Gelir 10 9,71%
Katılımcı sayısı: 103. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.08.2008, 11:48   #61
bilalfındık
Yasaklı
NO AVATAR

bilalfındık Şuan bilalfındık isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.12.2010 01:37

Tecrübe Puanı: 0 bilalfındık FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Ölümü En Son Ne Zaman Düşündünüz?

ölüm insan lar için dir biliyosunuz 6 saat gidip geldim orda bnle baş edemediler geri yolladılar vay geldi sizin başınıza......
bilalfındık isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2008, 12:27   #62
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.10.2009 23:37

Tecrübe Puanı: 846 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

ölümü düsünmek güzel bisey degil, ama dinimiz geregi bunun esasen hep bilincinde olmamiz gerek. Hazirlikli olmak lazim o anlamda...

hepimiz birgün mutlaka ölecegiz ister cok yasayalim ister kisa, önemli olan arkada birakabildiklerimiz, ve bizi kimin hangi sekilde hatirlayacagi....
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2008, 12:36   #63
MeLody58
Usta Yiğido

MeLody58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MeLody58 Şuan MeLody58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2015 17:15

Tecrübe Puanı: 841 MeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISI

ÖLümü Dün Yatsı Ezanı Okunurken Aklıma Geldi Söyle Bir Düşündüm Dünya o Kadar Boşmuş ki Biz ne Yapıyoruz Allahım Dedim İnsanlara Bakıyorum Sanki Hiç ÖLmeyecekmiş Gibi Günah Nedir? Sevap Nedir ? Bilen Yok Ortam o Kadar Kötü ki İnsan Düşünüyor Allahın Huzuruna Ne İle Gidecegim Hangi İbadetimi Yerine Getirdim. Bu dünyaya benim Geliş Varoluş Nedenim Nedir Gezmek Eglenmek Degim Yerindeyse Hayatımızı Yaşamayamı Geldik. Ahiret sonu olmayan Sonsuz bir Ebedi Alemdir o Alemde Boynu Bükük OLmamak için inşallah Bazı Görevleri Yerine Getirmek Lazım Diye Düşünüyorum ( ALLAH TÜM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİN YARDIMCISI OLSUN ! ! ! )
MeLody58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2008, 12:39   #64
tatli-dilli
Usta Yiğido

cok inanilmaz haklisin, insaniz ne de olsa asil varolus sebebimizi bize bu nimetler nicin verildi, bunun sükrünü nasip yapipta yaradanimiza minnetimizi bir nebze de olsa gösterecegimizi dahi unutuyoruz.
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2008, 12:41   #65
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 10:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 995 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI

Hiç ölmeyecek gibi dünya işlerini yap, yarın ölecekmiş gibi ahiret hazırlığı yap.
Alt 20.08.2008, 12:49   #66
tatli-dilli
Usta Yiğido

Alıntı:
Kaptan-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hiç ölmeyecek gibi dünya işlerini yap, yarın ölecekmiş gibi ahiret hazırlığı yap.

aradigim cümle buydu ya, aklima bir türlü gelmedi geldiyse de eksik ve yanlisti o yüzden yalan yanlis yazmak istemedim : )) hay agzina saglik...
Alt 25.10.2008, 21:08   #67
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 11:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick

İnsan yetiştirmek için yine toprak olmalı; cennete ehil olmak için yine toprak olmalı.
Toprak olmak istiyorum Allah´ım.
İnsanlar beni gördükleri zaman topraktan gelip yine toprağa gideceklerini hatırlasınlar... Her gidişin Sana olduğunu bilsinler...

Güller bitsin üzerimde ve yükselsinler göğe doğru...
Bülbüller şükrederek şakısınlar seher vakitleri, güllerin koynundan güne merhaba derken... Sevgi için...

Bir ağaç kollarını Sana doğru açsın benden, dua ederken kollarım olsun... Sonbaharda sarı yaprakları süzülerek düşsün üzerime, benimle toprak olmak için, "ben" olmak için...

Kışın kar örtsün üzerimi, yalnız kalayım kendimle... Sonra içime ilham ettiğin kardelenlerle Sana doğru yöneleyim. (ki duruşum da Sana doğrudur)... Kardelenlerim baharı müjdelesin insanlara... Umut için...

Bahar´da... Yeni güller için, gül olur mu hiç bülbülsüz; bülbül için bahar gelir mi yağmursuz; "yağmur" için, yağmur yağar mı duasız; dua için ve hiçbir şey olmaz rızansız; rızan için...

Bir söğüt fidanı dursun ilkin üzerimde... Sonra söğüt fidanının duası bir küçük ağaçcık...Ve bir gün söğüdümün gölgesinde dinlensin dünya... Ve bir millet uyansın; utangaç, başı yerde, gönlü fezanın derinliklerinde ve söğüdümün gölgesinde Senin davan için... Davan ki davamdır...

Yanında Kevser pınarları aksın şırıl şırıl, ben de Kevser selinde coşmuş ve Sana doğru yönelmiş bir avuç toprak... Cennetinde...
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.10.2008, 22:17   #68
gezgin_58
Usta Yiğido
NO AVATAR

gezgin_58 Şuan gezgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.02.2024 06:14

Tecrübe Puanı: 633 gezgin_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Ölümü En Son Ne Zaman Düşündünüz?

walla bos bir zaman bulursan dunucem
gezgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.10.2008, 22:22   #69
ofgurleyuk78
Usta Yiğido

ofgurleyuk78 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ofgurleyuk78 Şuan ofgurleyuk78 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2010 16:58

Tecrübe Puanı: 735 ofgurleyuk78 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: --->: Ölümü En Son Ne Zaman Düşündünüz?

Alıntı:
xwst Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Olumu dun dusundum,simdi yine dusunuyorum,yarın da dusunecegim.Simdi Denizin savunmasını ve gulerek olume gidisini izliyorum.Farklı degil sonumuz,ya kızılderelerde ya da dar agaclarında can verecegiz genc yasta.Olsun,vatan sagolsun
Senin ölün değil, dirin lazım bizlere. Böyle genç yaşlarda düşünmeyin ölümü. Ölüm gençlere yakışmıyor. Atatürk tanımıyla Genç: yaşı kaç olursa olsun kendisini genç hissedendir. Zaten sitemize de yakışmamış bu anket. Ölümü değil yaşamayı düşünelim. daha çoook güzel günler var önümüzde.
Alt 25.10.2008, 22:24   #70
ofgurleyuk78
Usta Yiğido

ofgurleyuk78 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ofgurleyuk78 Şuan ofgurleyuk78 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2010 16:58

Tecrübe Puanı: 735 ofgurleyuk78 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: --->: Ölümü En Son Ne Zaman Düşündünüz?

Alıntı:
EyüphanAydın Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İnsan yetiştirmek için yine toprak olmalı; cennete ehil olmak için yine toprak olmalı.
İnsanlar beni gördükleri zaman topraktan gelip yine toprağa gideceklerini hatırlasınlar... Her gidişin Sana olduğunu bilsinler...

Güller bitsin üzerimde ve yükselsinler göğe doğru...
Bülbüller şükrederek şakısınlar seher vakitleri, güllerin koynundan güne merhaba derken... Sevgi için...

Bir ağaç kollarını Sana doğru açsın benden, dua ederken kollarım olsun... Sonbaharda sarı yaprakları süzülerek düşsün üzerime, benimle toprak olmak için, "ben" olmak için...

Kışın kar örtsün üzerimi, yalnız kalayım kendimle... Sonra içime ilham ettiğin kardelenlerle Sana doğru yöneleyim. (ki duruşum da Sana doğrudur)... Kardelenlerim baharı müjdelesin insanlara... Umut için...

Bahar´da... Yeni güller için, gül olur mu hiç bülbülsüz; bülbül için bahar gelir mi yağmursuz; "yağmur" için, yağmur yağar mı duasız; dua için ve hiçbir şey olmaz rızansız; rızan için...

Bir söğüt fidanı dursun ilkin üzerimde... Sonra söğüt fidanının duası bir küçük ağaçcık...Ve bir gün söğüdümün gölgesinde dinlensin dünya... Ve bir millet uyansın; utangaç, başı yerde, gönlü fezanın derinliklerinde ve söğüdümün gölgesinde Senin davan için... Davan ki davamdır...

Yanında Kevser pınarları aksın şırıl şırıl, ben de Kevser selinde coşmuş ve Sana doğru yönelmiş bir avuç toprak... Cennetinde...
Şu sözler 15 yaşında söylenecek sözler mi? Allah uzun ömür versin daha göreceğin güzel günlerin olmalı. Bunları düşünmelisin ölümü değil.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)