Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas Şirketleri, Sivas Firmaları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas Şirketleri, Sivas Firmaları Sivas' taki Şirketler, Sivasli Şirketler, Sivasli Firmalar

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.05.2007, 03:04   #1
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 890 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart TÜDEMSAŞ

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...][Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
TÜDEMSAŞ (Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii Anonim Şirketi) buharlı lokomotif ve yük vagonlarının tamirini yapmak amacı ile "Sivas Cer Atölyesi" adı altında 1939 yılında kurulmuştur. Demiryolu ulaşımının gelişimine paralel olarak 1953 yılında yük vagonu üretimine başlamıştır.1972 yılında SİDEMAS olan ismi 1986 yılında TÜDEMSAŞ olarak değiştirilmiştir.

ISO 9001 Kalite Belgesine sahip olan TÜDEMSAŞ, yük ve yolcu vagonu tamiri, her türlü yük vagonu ve yedek parça üretimi ile demiryolu ulaşımının gelişimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...][Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...][Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...][Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...][Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
ŞİRKET PROFİLİ
287.467 m²’lik toplam alanı, 96.000 m2’lik kapalı alanı, yaklaşık 1500 uzman personeli ile Ortadoğu ve Balkanlar’ın en güçlü sanayi kuruluşlarından biri olan TÜDEMSAŞ, ulusal demiryolu sektörünün faaliyet alanına giren ihtiyaçlarını karşıladığı gibi yurtdışına da Yük Vagonu ve Yedek Parçaları ile sanayi ürünleri ihraç etmektedir.
ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahip olan TÜDEMSAŞ, yük vagonu bakım-onarımı, her türlü yük vagonu ve yedek parça üretimi ile demiryolu ulaşımının gelişimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Vagon Üretim, Vagon Onarım, Döküm, Dövme Presler ve Talaşlı İmalat Fabrikalarından müteşekkil 5 ana üretim birimi ile bu birimlerin çalışmasında destek hizmeti sağlayan Bakım Onarım, Kalite Kontrol, Malzeme, APK, Mali İşler, Ticaret ve Pazarlama, Personel ve Eğitim, Sağlık Sosyal İşler Daire başkanlıklarından oluşan 8 muhtelif daire başkanlığından müteşekkil bir organizasyona sahiptir.

Şirket 1 başkan ve 4 üyeden oluşan Yönetim Kurulu tarafından yönetilir. Genel Müdür Yönetim Kurulu’nun da Başkanıdır.

Ülkemizin kalkınmasının ve gelişmiş ülkeler arasında layık olduğu yeri almasının ancak ve ancak sanayileşmekle olacağı bilinen bir gerçektir.

TÜDEMSAŞ da Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından biridir. TÜDEMSAŞ dünyanın dev şirketleri arasında yerini almak ve dünya piyasalarında diğer şirketlerle rekabet edebilmek için kaliteli ve ucuz üretim yapmak zorunda olduğunun bilincindedir. Şirketin ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini alarak üretimini bu kalite belgesi güvencesinde yapması, inanırlılığını ve kabul edilebilirliğini bir kat daha arttırmıştır.
Alt 23.05.2007, 15:29   #2
babatanju
Yeni Yiğido
NO AVATAR

babatanju Şuan babatanju isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.02.2009 20:46

Tecrübe Puanı: 0 babatanju FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: TÜDEMSAŞ

sivas dışında okuyan ogrencılerınız var ''' tüdemsaş''''. turkıyenın kaç yerınde sivaslılar dernegı var bıze sahıp çıkın ben ve bır öok arkadasım trabzonda yardımınızı beklıyoruz en kısa zamanda.Lütfen bı mesajı cıddıye alın...
babatanju isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.01.2008, 12:32   #3
sevgi dijital
Yeni Yiğido

sevgi dijital - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sevgi dijital Şuan sevgi dijital isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.03.2008 12:55
Halflife 2 Total Mayhem Champion!
Tecrübe Puanı: 0 sevgi dijital FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben daha önceden tütemsaş düğün salonunun çekimlerini yapıyordum. düğün salonu tadilata girecekti ne oldu acaba
sevgi dijital isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.01.2008, 12:38   #4
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 776 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bence artık Tüdemsaş'ın şehrin dışına taşınması ciddi bir biçimde düşünülmeli. Hem Tüdemsaş'ın akıbetinin Dikimevi gibi olmasını engelleyecektir. Hem de şehrin merkezi bir yerinin açılmasını sağlayacaktır. Artık radikal kararlar alınmalı bence. TSO Başkanı Osman Yıldırım bu öneriyi gündeme getirdiğinde çeşitli tepkilre ortaya çıkmıştı. Bence geri adım atılmayıp bu düşüncenin arkasında durulması gerekir.
Alt 11.01.2008, 12:42   #5
UTKUM_58
Yiğido

UTKUM_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

UTKUM_58 Şuan UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.03.2008 08:38
Tournaments Won: 1

Tecrübe Puanı: 661 UTKUM_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
leblebi82 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bence artık Tüdemsaş'ın şehrin dışına taşınması ciddi bir biçimde düşünülmeli. Hem Tüdemsaş'ın akıbetinin Dikimevi gibi olmasını engelleyecektir. Hem de şehrin merkezi bir yerinin açılmasını sağlayacaktır. Artık radikal kararlar alınmalı bence. TSO Başkanı Osman Yıldırım bu öneriyi gündeme getirdiğinde çeşitli tepkilre ortaya çıkmıştı. Bence geri adım atılmayıp bu düşüncenin arkasında durulması gerekir.
KARDES ESKIDENDI TUDEMSASIN GUCLULUGU;YEMIN EDERIMSANA BEN 2000 DE TRDE SIVASALUMINYUM FABRIKASINDA CALISIRKEN;TUDEMSASA ALIMUNYUM VAGONLAR URETIP ONLARA SATTIK ONLARDA MONTAJ EDIP BASKA SIRKETE VERIYORLARDI HERNEYSE;YA BAZI BÖLUMLERIN DISINDAKI AMCALAR ABILER DISINDAKILER ELI CEBINDE GEZIYORLAR;CENABI ALLAH ENINDE SONUNDA GORUYOR;TABIKI CALISMAYINCA GOZDEN DUSECEK DOGRU DUGUN BIRSEYSE YAPMIYORLAR ATIK:tasinmali bencede haklisin
UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.01.2008, 19:52   #6
sevgi dijital
Yeni Yiğido

sevgi dijital - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sevgi dijital Şuan sevgi dijital isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.03.2008 12:55
Halflife 2 Total Mayhem Champion!
Tecrübe Puanı: 0 sevgi dijital FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

elleri ceplerinde gezdikleri doğru benim zamanımda düğün salonu tadilata girecek diyorlardı bugun haber aldım ki eskisinden beter durumdaymış ekmek yediğiniz yer orası bir taşın altına siz de koyun elinizi öldürmezya sizi
sevgi dijital isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.01.2008, 20:14   #7
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart -->: TÜDEMSAŞ

Arkadaşlar tüdemsaşa sahip cıkalım olumsuz mesajlar yazarak yukardakilerin aklına iş düşürmeyelim zaten önümüzde dikim evi örneği var elleri cebinde geziyorlar ne demek ordaki işci karedşlerimizin nasıl calıştığı bizleri hiç ilgilendirmez bizi ilgilendiren orada halen işcisiyle memuruyla 2000 kişi calışıyor olması buda en az 4000 kişiye ekmek kapısı anlamına gelir halen orta doğunun en büyük fabrikası olması biz sivaslıları gurulandırıyor
Alt 12.03.2008, 12:48   #8
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 890 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: TÜDEMSAŞ

Ben stajımı burda yapmıştım (1994-1995),aslında TÜDEMSAŞ vagon imalatına göre çok daha büyük makinalara sahip zaten bu makinaları satın almamızın ana nedeni ise tank fabrikası olarak düşünülmüş olmasıdır,ancak tank fabrikası yapamıyoruz,vagon imalatındada geçmiş yılların çok ama çok gerisinde kaldı,böyle kıymetli bir yerde iyi bir geliştirme şart çünkü içerisinde bulunan devasa makinalar bir kenarda miyadının dolmasını bekliyor.
Alt 03.11.2008, 02:27   #9
vahap16
Yeni Yiğido

vahap16 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vahap16 Şuan vahap16 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.02.2010 16:09

Tecrübe Puanı: 0 vahap16 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: TÜDEMSAŞ

çok iyi bilirim sivası besleyen o fabrikadır çocukluğumda daha doğrusu ilk okulda iken bizi gezmeye götürmüşlerdi oraya oradaki ustalar aynen şöyle diyorlardı bak evladım burada uçak imal edecek elet ve edevatımız var ama müsade etmiyor kahpe amerika bize diyorlardı .çok iyi hatırlıyorum.yaz tatillerinde az simit satmadım atölyenin önünde 7500 kişi çalışanı vardı şimdi bilmiyorum ama pek azaldı sanırım yanlış yönetim siyaset derken bu hale getirdiler ekmek teknesini yazık.şu anki durumunuda bilmiyorum 25 yıl oldu ben sivastan ayrılalı.
vahap16 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.11.2008, 08:30   #10
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 786 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: TÜDEMSAŞ

Bir cok kesim ozellistirmeye karsi cikiyor oysa Tudemsas`i ozellestirsek nasil olur en azindan bir nevi ileriye donuk yatirim yapmis oluruz...

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil