Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.03.2015, 16:52   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart İttifak olabilir

Eski Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, dün Büyük Birlik Partisi’nde düzenlediği basın toplantısında Sivas Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Halka hizmet için göreve talip olduğunu belirten Ürgüp, MHP-BBP ittifakı hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Ürgüp, “Böyle bir ittifak sağlandığı takdirde, zaten ben adaylığım sürecinde bunu hep açıkladım, partimiz ne emrederse onu yapacağız. Seçimlere direk girmek hedefindeyiz, ittifak olabilir, başka alternatifler olabilir. Dolayısıyla esas olan Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurmuş ve bırakmış olduğu bu davaya sadakattir. Görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler” dedi.

Geçtiğimiz dönem ilimizde Belediye Başkanlığı görevini yürüten Doğan Ürgüp, Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) Sivas Milletvekili aday adaylığını açıkladı.
Sivas Kamuoyunun uzun zamandır merakla beklediği açıklama nihayet yapıldı. 5 yıllı Sivas Belediye Başkanı olarak başarılı bir dönemi geride bırakan Doğan Ürgüp, dün BBP Sivas İl binasında Sivas Milletvekili aday adaylığını açıkladı.
Hınca hınç dolan toplantı salonunda Sivas halkına seslenen Ürgüp, “7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde partimiz Büyük Birlik Partisinden milletvekili aday adayıyım. Allah kısmet ederse hayırda yarış diye tabir ettiğim bu yolda ben de varım demek için buradayım” dedi.
BBP Milletvekili aday adayı Ürgüp, kamuoyunda merak edilen MHP-BBP ittifakı hakkında yöneltilen soruları cevapladı.

Bu konuyla ilgili kendi kişisel görüşlerini açıkladığını belirten Ürgüp, “Öncelikle MHP Sivas İl Başkanı Ragıp Özkan’a yeni seçildiği görevde başarılar dilemekle birlikte, iyi niyet ve düşüncelerinden ötüründen de teşekkür ediyorum” dedi.
BBP Milletvekili aday adayı Ürgüp, “Büyük Birlik Partisi’ne taziye ziyaretinde geldiklerinde de buna benzer görüşlerini dile getirdiler. Bu iyi dilek ve temenniler her iki partinin tabanında da üst seviye de vardır. Tabii ki siyasette ne olacağı çok fazla belli olmuyor. Biz Büyük Birlik Partililer olarak, şuanda seçimlere hazır vaziyette ve bendeniz de bizzat Büyük Birlik Partisi’ne müracaat etmiş bulunmaktayım. Diyelim ki böyle bir ittifak sağlandığı takdirde, zaten ben adaylığım sürecinde bunu hep açıkladım, partimiz ne emrederse onu yapacağız. Seçimlere direk girmek hedefindeyiz, ittifak olabilir, başka alternatifler olabilir. Dolayısıyla esas olan Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurmuş ve bırakmış olduğu bu davaya sadakattir. Görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler” ifadelerini kullandı.

Ürgüp, “2009-2014 yılları arasında ömrüm boyunca şerefle anacağım Sivas Belediye Başkanlığı görevinde bulundum” diyen BBP MKYK üyesi ve Sivas Milletvekili aday adayı Doğan Ürgüp, “Allah’ın izni, siz kıymetli vatandaşlarımızın oyları ve onayı ile yaptığım belediye başkanlığı görevim, aslına bakarsanız nasıl bir vekil olacağımın da işaretlerini içeriyor. Ben, asla ayırmadım, ayırmam. Haksızın yanında yer almadım yine almam. Ömrüm boyunca mazlum ve mağdurun sesi oldum, Allah’ın izniyle makam ve mevkim ne olursa olsun yine olurum” ifadelerini kullandı.

BBP Sivas Milletvekili aday adayı Ürgüp şunları kaydetti:
“Halka hizmeti Hakk’a hizmet olur görür, mesai mefhumu asla gözetmez, gece gündüz çalışırım. Bir şeyi yapacağım dedimse sonucu ne olursa olsun mutlaka yaparım... Yapamayacağım hiçbir şey için asla söz vermem. Cennet Mekân Muhsin Başkanımızın muhteşem ifadesiyle topu taca atmam.

Bir olmaya, diri olmaya, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye, istişareye, karşıt görüşe önem verir, saygı duyarım. Muhalefet partisinden belediye başkanlığı yapmış olmama rağmen 5 yıl içinde Sivas’a sağladığım katkı, yukarıda saydığım özelliklerim sayesindedir. İktidar partilerinden olan belediye başkanlarının kaynak bulmada dahi sıkıntı yaşadıkları ortadayken Sivas Belediyesi’nin tarihinin en büyük bütçesini hazırlamak bana nasip olmuştur. Bu bürokrasiyi tanıma, insani ilişkilerin kuvveti, samimiyet ve koordinasyon becerisiyle doğru orantılıdır. Sivas, kadim bir Selçuklu şehridir. Tarihin her döneminde önemini korumuş, birçok medeniyetin en önemli yerleşim birimlerinden biri olmuştur. Hal böyleyken yıllar içinde giderek küçülen yapımız, önüne geçemediğimiz göç dalgası, ekonomik olarak küçülmemiz, hükümetlerin Sivas’ı yok sayan tavırları Sivas’ı kendi kabuğuna çekmiş, özgüveni her geçen gün azalan bir şehir konumuna getirmiştir.”

Birinci önceliğinin insan odaklı yapılan yatırım olacağına işaret eden Doğan Ürgüp, “Horlanan, dışlanan ve hâkim bir siyasi anlayışın mensubu değilsen hiçe sayılan, seçimden seçime hatırlanan hemşerilerim hak ettikleri değeri benim vekilliğim döneminde göreceklerdir” dedi.

Ürgüp şunları kaydetti:

“Kamu yatırımlarının takibi ve hızlandırılması önceliklerimden bir diğeridir. Ankara bürokrasisindeki temaslarım, cemiyetçilik ve belediye başkanlığı dönemimdeki deneyimlerim yatırımların takibi konusunda en büyük yardımcım olacaktır.
Benim kişisel özelliklerimden biri de ortak akla verdiğim değerdir. Ortak akıl dediğim hadise Sivas'ın menfaatleri söz konusu olduğunda ortak hareket edebilme kabiliyetidir. İşte ben bu kabiliyeti ortaya çıkarmaya gayret edeceğim. Yapacağımız her hizmette mutlaka diğer tüm Sivas milletvekilleri, mahalli yöneticiler, sivil toplum kuruluşları ve konunun muhataplarıyla bir araya gelecek ve her kesimi hizmete ortak etme gayretinde olacağım...
Sivas'a dair projelerimizi ise önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağımı belirterek, katılım sağladığınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Her zaman tekrar ettiğim sözlerle bugün ki toplantımızı noktalıyorum. Gayret bizden, muvaffakiyet Cenab-ı Hak'tan ve takdir sizlerdendir.”

Sivas İrade Gazetesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil