Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini Bilgiler > Muhtelif konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.05.2009, 17:11   #21
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: DOMUZ GRİBİ, ALLAH'IN DOMUZ ETİNİ HARAM KILMASININ HİKMETLERİNDEN BİRİDİR

Söyleyeyim dünyada sadece 4 ülkede raslanmış bir hastalık bu... Ölü sayısı ortaya çıktığı günden beri sadece 80 ve hepside meksikada... ABD'de 20 kişi bu hastalıktan hastanede yatıyor, Kanada'da 2, İspanya'da 6 kişi hastanede yatıyor...

Birde kronick gardaş, Salam ve sosislerde domuz eti olduğunu nerden çıkarttın???

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.05.2009, 17:17   #22
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 18:19

Tecrübe Puanı: 2175 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: DOMUZ GRİBİ, ALLAH'IN DOMUZ ETİNİ HARAM KILMASININ HİKMETLERİNDEN BİRİDİR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Söyleyeyim dünyada sadece 4 ülkede raslanmış bir hastalık bu... Ölü sayısı ortaya çıktığı günden beri sadece 80 ve hepside meksikada... ABD'de 20 kişi bu hastalıktan hastanede yatıyor, Kanada'da 2, İspanya'da 6 kişi hastanede yatıyor...

Birde kronick gardaş, Salam ve sosislerde domuz eti olduğunu nerden çıkarttın???
israilde ölen bir kişiyi ispanya işngilterede ölen 2 ser kişiyi amerikada ölen 1 kişiyi adamdan saymıyonmu abi ne 80 seni kandırmışlar.100 gecti diye bilkiyom.costa rica,canada,meksika,israil,ing iltere,sabahta antalya dedin benim bildigim en az 6 ülkede tespit edildi
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.05.2009, 18:09   #23
gönül3458
Usta Yiğido

gönül3458 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gönül3458 Şuan gönül3458 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2010 21:54

Tecrübe Puanı: 680 gönül3458 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence mikop mikroma bulaşirmiş

Bana bir mutluluk söyleyin ki, acı karşılığında elde edilmiş olmasın.
gönül3458 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.05.2009, 18:32   #24
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
israilde ölen bir kişiyi ispanya işngilterede ölen 2 ser kişiyi amerikada ölen 1 kişiyi adamdan saymıyonmu abi ne 80 seni kandırmışlar.100 gecti diye bilkiyom.costa rica,canada,meksika,israil,ing iltere,sabahta antalya dedin benim bildigim en az 6 ülkede tespit edildi
Canım Antalyadaki normal gripmiş Valla bugün samanyolu haber'den gördüm bu haberi... Ölü sadece meksikada var henüz başka ülkede ölen yok... İsrail ve ingilterede raslandığı bile yazmıyor... Valla kandırmışlar, zaten benim güvenip oradan haber almam hataydı Doğama aykırı, niye güvendimse :P

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.05.2009, 19:05   #25
Divriği_Mursal
Yiğido

Divriği_Mursal - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Divriği_Mursal Şuan Divriği_Mursal isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2009 09:41

Tecrübe Puanı: 575 Divriği_Mursal FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Deli dana,kuş gribi vs. hastalıklara sebep olan hayvanlar dinen yasak değil ama kaç kişinin canını aldı?
Divriği_Mursal isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.05.2009, 19:47   #26
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
kronik Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Mersin'deki kız kalesinin hikayesi bu kız kulesininki de mi aynı bilimyorum ama düzeltmek istedim sadece ve bu konuda şunu da belirtmek istiyorum yediğimiz sosis saLAM VB ÜRÜNLERDE DOMUZ ETİ KULLANLIYOR
Sosis, içinde hayvan eti bulunan, genellikle baharatla yoğurularak, hayvan bağırsağı içinde yarı ya da tam pişirilerek hazırlanan gıda maddesidir.

Baharatlı içeriği sebebiyle, ilk olarak Ortadoğu-Hint bölgesinde ve Çin'de üretildiği düşünülmektedir. Et kültürü bulunan her bölgede benzer ürünler görmek mümkündür. M.Ö. 500 yıllarının Çin ve Yunan kaynaklarında kayıtlar mevcuttur. Çiğ, pişmiş, tütsülenmiş ve kurutulmuş olmak üzere çeşitleri mevcuttur.

Domuzla yapıldığını sanmıyorum Çünkü domuz etiyle inek etinin tadı farklı Hem domuzdan yapılan herşeyi belli oluyor...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.05.2009, 23:29   #27
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 18:41

Tecrübe Puanı: 1337 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein

bu işin ticaretini yapan insanları tanıyorum şehrin dışında o kadar çok domuz çiftlikleri varki bunlrı sucuk .salam .sosis üreticilerine pazarlıyorlar çünkü maliyeti çok düşük ve kilogramı 5-6 liraya sucuk salam satılıyor %100 domuz eti olmasa bile tavuk derisi,gerisi,kellesi vb organlar içine harmanlanarak piyasaya sürülüyor
Alt 05.05.2009, 10:04   #28
kaanansay
Yiğido
NO AVATAR

kaanansay Şuan kaanansay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2015 21:09

Tecrübe Puanı: 558 kaanansay FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Değerli arkadaşlar,

Burada önemli olan domuzun haram olmasıdır. Allah'ın da domuzdan böyle bir hastalık yayması ahir zamanda peygamberimizin belirttiği hadislerdendir. Bu peygamberimizin (sav)mucizelreinden biridir. Peygamberimiz (sav) 1400 sene önce ahir zamanda domuzun yokedileceğinden bahsetmiştir. Peygamberimizin (sav) gerçekleşen hadislerine göre de şu anda ahir zamanın içindeyiz. (Doğrusunu Allah bilir)

Burada önemli olan peygamberimizin (sav) bir hadisinin daha gerçekleşmiş olmasıdır.

Benim düşüncem şu anda henüz bazı ülkelerde böyle bir uygulama yapılmasa da, bu hastalık gittikçe yayılacak ve ülkeler domuzları yok etmeye başlyacaklar aynı peygamberimizin (sav) hadisinde belirttiği gibi. (Doğrusunu Allah bilir)
kaanansay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil