Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Başkan'dan Büyükşehir Çağrısı - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.02.2015, 01:02   #31
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Başkan'dan Büyükşehir Çağrısı

Herkese selamlar.

Konu gayet güzel. Ben de fikirlerimi beyan etmek isterim. Keşke Sivas Büyükşehir olsa.
Peki nasıl olacak bu? Sadece nüfus ile mi? Yukarıda değerli yorumlar yapılmış. Geçici olarak ikametler Sivas olacak. Sonrası? Peki getirisi ne olacak bize? Para. Ne kadar?
Hali hazırda Sivas'ın bütçesi ne kadar? Gelen bütçe nerelere harcanıyor? Bileniniz var mı acaba? Ben samimi olarak bilmiyorum. Peki büyük şehir olunca gelecek ek para nerelere harcanacak? Somut bir proje var mı?
"Sivas'a daha ne yapalım? Atomu mu parçalayacağız?" gibisinden bir yorum vardı. Sivas'ı dışarıdan gözlemleyen birisi olarak söyleyeyim. Harika bir coğrafyası var. Mükemmel doğası var. Tarih Türkiye'de birçok şehirde olamayacağı kadar güzel ama hiçbir turistik özelliği yok. Siz bunu paraya çeviremiyorsunuz.
Türkiye'de deniz-güneş-kum turizmi olmadan hatta ondan daha fazla para getirisi yapılabilecek doğal kaynakları, kaplıcaları, hanları hamamları var.

Bakın Konya'da ikamet ediyorum. Konya deyince aklınıza Mevlana Türbesi, Şems Tebrizi türbesinden ve yiyecek olarak etliekmek ve fırın kebabından başka ne gelir? Gelemez. Başka hiçbirşey yok. Ama bunu satabiliyorlar. Eminim Sivas'ta ikamet eden siz abiler, ablalar, kardeşler neler neler sayabilirsiniz.

Önemli olan sadece Büyükşehir olabilmek değil, onu idare edebilmektir. Evet. Ordu örneği var. Ama ordu'da , o büyük şehir dediğiniz yerde dahi kanalizasyon hattının olmadığı yerlerin olduğunu, yolu olmayan köşe bucak olduğunu biliyorsunuzdur sanırım.

Ben bu konuda vekillerimizin de bizi destekleyecekleri konusunda şüpheli yaklaşıyorum. Sivasa stadyum projesinde Sayın Erdoğan Bayraktar'ın 55 milyon liralık stadyuma verdiği tepkiyi size üzülerek hatırlatmak isterim... “Sivas’ı satsan 55 trilyon etmez, çok büyük rakamlar talep ediyorlar"

Bana kalırsa mevcut belediyenin bu konuda gözle görülür atılımlar yapması gerekli. Çok büyük sanayi kurmak zaten çözüm değil. Önemli olan niş bir alanda, az maliyetli alanda ülkede tekel olmak. Teknolojisini alıp yürüyenlere yetişmek ile zaman harcamak hatalı bir çalışma olur. Neden belediye öncülüğünde sanatsal alanlarda uzmanlıklar gün yüzüne çıkarılıp pazarlanmıyor? El sanatlarında çok başarılı bir şehiriz. Tarım da neden sadece tahıl üzerinden gidiyoruz. Neden çiftçi birliklerinin organizasyonu belediye tarafından kurulacak bir birim tarafından organize edilmez=?
İmkansız değil ama bu iş sevda işi, yürek işi. Hazıra konmaya alışmışların işi değil. İnşallah Sivas'a hak ettiği değer verilir. Amaç sadece büyük şehir olmak yerine gerçekten ilerleme olursa, bana göre zaten o kendiliğinden olacak.

Saygılarımla
Alt 23.02.2015, 08:56   #32
blacksky
Yiğido

blacksky - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

blacksky Şuan blacksky isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.12.2015 16:21

Tecrübe Puanı: 690 blacksky isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Başkan'dan Büyükşehir Çağrısı

Balik tutmamiz icin bize olta vermiyorlar onun yerine `bence baligi ellerine yakala sen` diye akil ogretiyorlar resmen. Sivas katmadeger uretmeden, disariya gocu engellemeden buyuksehir falan olamaz.. olmamali da zaten.. 4-5 tane fazladan havuz 1-2 tane fazladan park mi bizi kurtaracakmis?
blacksky isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı blacksky'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil