Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Başkan Ürgüp'ün bu karardan maddi ve manevi kazancı ne? - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.02.2011, 03:40   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Başkan Ürgüp'ün bu karardan maddi ve manevi kazancı ne?

Geçtiğimiz günlerde Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp tarafından görevinden alınan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çimen, dün bir basın toplantısı düzenledi.

Yaklaşık bir yıldır Doğan Ürgüp'le bazı konularda fikir ayrılığı bulunan Çimen, görevden alınması kararı ile birlikte Başkan Ürgüp'ün maddi ve manevi kazancının ne olacağını özellikle merak ettiğini söyledi.
Kendisinin Büyük Birlik Partisi'nin kuruluşundan bugüne kadar, partinin her kademesinde görev yapmış bir neferi olduğunu söyleyen Çimen, 1994 yılında il muhasipliği, 1996 yılında İl Başkan Vekilliği, 2001 yılında Merkez ilçe başkanlığı yaptığını kaydetti.
Bu seçimde özellikle merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun özel ısrarı ile birinci sıra belediye meclis üyeliğine aday olduğunu dile getiren Çimen, “Şehit liderimiz Yazıcıoğlu'nun çok arzuladığı Sivas Belediye Başkanlığı seçimlerinin seçim komitesinin başkanlığını yaptım. Seçimlerden sonra her gittiğimiz yerde Belediye Başkanı Doğan Ürgüp tarafından ben genel başkanın emaneti olarak tanıtıldım. Bu yaptığım görevlere hiçbir zaman ben talip olmadım, belediye başkan yardımcılığı da dahil, verilen görevleri emir telakki edip layıkıyla yerine getirdim” dedi.
Kamuoyunun sorduğu soruların cevabını kendisinin de öğrenmek istediğini kaydeden Çimen, “Soruyu sizlere sorup cevabını başkandan bekliyorum. Mustafa Çimen Başkan yardımcılığı görevinden hangi gerekçe ile neden alındı? Genel Başkanın emaneti olan Başkan Vekilliği görevi verildi de neden kullandırılmadı?
Belediye Başkanı güçlü olduğunu düşünerek mi, yoksa haklı olduğunu düşünerek mi bu kararı verdi? Toplum soruyor. Bu karardan, Sivas'ın ve Sivaslının kazancını merak ediyorum. Bu karardan Başkan Ürgüp'ün maddi manevi kazancını da özellikle merak ediyorum. İnsanlar eserleriyle bilinirler. Öfke ve nefsin eseri ancak aklın mağlubiyetidir” şeklinde konuştu.
Toplantıda basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Çimen, istifa olayının yaklaşık bir yıldır devam ettiği iddiaları karşısında, “Evet doğrudur. Hatta ben başkana yaklaşık bir yıldır benim olmadığım yerde aleyhimde konuşuyorsunuz görevden alınacağıma dair bir psikolojik baskıya maruzum dedim. Bir yıl olmadı altı ay oldu dedi. Altı ay olmadı başkanım bir yıl oldu dedim. Hadi buna sekiz ay diyelim sana mesaj gönderdim dedi. Birimiz alt katta birimiz üst kattayız mesaj atmaya gerek var mı?” diye konuştu.
Başkanla ciddi anlamda görüş ayrılığına düştüğü konular olduğunu belirten Çimen, “İlk fikir ayrılığımız Eğri Köprü Konakları ve eski garajlarda başladı. Geçen hafta başkanla yaptığım görüşmede başkan bana eski garajlar konusunda benim arkamda durmadın dedi. Bir seneyi geçkin süredir fikir ayrılığındayız” dedi.
Kızılay üyeliği ve dernek yönetiminde bulunması ile ilgili konulara da açıklık getiren Çimen, başkanın bu konulardan haberi olmadığına dair beyanatlar okuduğunu ancak Başkan Ürgüpün durumdan haberdar olduğunu belirtti.
Başkanın Kızılay'dan yaklaşık bir ayı geçkin süredir haberi olduğunu belirten Çimen, “Bana deseydi girme yönetime, ben girmezdim. Bu durumda çıkıp benim haberim yok demeyi kamuoyunun takdirine bırakıyorum” şeklinde konuştu.
Bundan sonra belediye meclisinden ki görevinde devam edeceğini vurgulayan Çimen, hak ve hakikat adına elinden geleni yapacağının altını çizdi.
Çimen, görevden alınmasının ardından parti içinde yaşanan kutuplaşmaların olduğunu düşünmediğini de kaydederek, “Başkan çıksın desin ki şu sebepten görevden aldım bu kafidir benim için. Ama şöyle bir ifade yanlıştır. Görevi verende benim alanda benim. Böyle bir ifade olmaz. Kimse kimsenin oyuncağı değil. Ben sadece yüzlerce kişi beni arıyor. Ben bunlara bir cevap verebilmeliyim. Bunu açıklaması lazım başkanın.” Dedi.
Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ün oluşan ve oluşmaya devam eden soru işaretlerine son vermesi için Mustafa Çimen'i görevden alma sebebini açıklaması bekleniyor.

Sivas Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.02.2011, 19:37   #2
nicholas58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

nicholas58 Şuan nicholas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2011 19:38

Tecrübe Puanı: 0 nicholas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Başkan Ürgüp'ün bu karardan maddi ve manevi kazancı ne?

Başkandanda, Mustafa Çimendende ve Ömer Faruk Çınargildende bir cacık olmaz. Hepsinin gitmesi lazım. Evet seçimlerde oyumu BBP ye verdim. Sadece ve sadece Ahde Vefa için, Muhsin Başkanım için. Muhsin Yazıcıoğlu şuan hayatta olsaydı bu soytarıların hepsini kovalardı... sözüm bu kadar
nicholas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı nicholas58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.02.2011, 19:52   #3
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 17:17

Tecrübe Puanı: 631 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ürgüp sürekli diyalog ve iletişim söylemeleri içerisinde olmasına rağmen demek ki yardımcısı ile dahi diyalog ve iletişim kuramamış!!!! Halk ile kurmasını beklemekte hata olur.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar İsmail Özçelik'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.02.2011, 23:39   #4
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

'Mahkeme kadıya mülk değildir' diye çoook çok güzel bir söz var. Ya hu kardeşim adam senle çalışmak istememiş, bundan daha doğal ne olabilir. Kafa dengi olmayabilirsin, çalışmanı beğenmemiş olabilir, veya çok iyisindir ama ne bileyim adam senle beraber bir takım hissetmiyordur kendisini. Ananızdan başkan yardımcısı mı doğdunuz? İstenmiyorsan çeker gidersin. Vay anam basın açıklamaları, hesap sormalar falan filan, saçma sapan işler.

Bir de bir kaç gündür Sivas basını da mal bulmuş mağribi gibi aman Allah olayı allayıp pullayıp öyle bir servis ediyor ki, sorma gitsin. Dangalak herfiler ne kadar dedikoduya meraklısınız! Sivas için bir proje var tartışalım fikir üretin deseler bu kadar ilgilerini çekmez!
Alt 04.02.2011, 23:55   #5
maestro
Yeni Yiğido

maestro - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

maestro Şuan maestro isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2011 23:57

Tecrübe Puanı: 0 maestro FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Başkan göreve getirince iyide alıncamı kötü Çimen.Partili isen sorunlarını parti disiplinine taşı.Karalama yapma.
maestro isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.02.2011, 00:35   #6
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 19:19

Tecrübe Puanı: 730 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hiç yakışmayan Bir durum Başkan Görevden alsada Basının Önünde Başkanı kötülemek Yakışmıyor haklı olsada bu böyle Görevden alınmışın daha konuşma Sezsizce ayrıl
Alt 05.02.2011, 11:50   #7
sonüye
Yiğido
NO AVATAR

sonüye Şuan sonüye isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.11.2012 17:11

Tecrübe Puanı: 533 sonüye FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu işler böyledir kimin çarkına çomak sokulursa diğerini kötüler. Başkan yardımcılığı yaparken herşey güllük gülistanlıktı görevden alınınca mı değişti işler. Ya da görevdeyken kendisinin de maddi ve manevi kazancı mı vardı belediyeden ??
sonüye isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.02.2011, 12:15   #8
zgR
Yeni Yiğido

zgR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zgR Şuan zgR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2011 19:17

Tecrübe Puanı: 485 zgR FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ne gereksiz bi durum ya.madem gorevden alindin al ceketini cik git itibarin yukselsin kardesim.basin toplantisi yaptinda noldu
zgR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.02.2011, 14:49   #9
özgüven
Usta Yiğido

özgüven - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgüven Şuan özgüven isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 07:50

Tecrübe Puanı: 683 özgüven FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Koltuk sevdası böyle birşey işte,o koltukta otururken ağam paşam derler koltuğu kaybredince söylemediklerini bırakmazlar.

Sizden ve sizin gibi düşünenlerden Sivasa hizmet olmaz.
Alt 07.02.2011, 14:03   #10
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 22:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Benim bu konudaki duyumların bu vatandaşın aslında hiçte düzgün biri olmadığını gösteriyor. Toplantıda kendisi de söylemiş zaten Başkan buna yol vermiş ama hayır ben istifa etmem sen al demiş. Bu bile aslında kişiliğini gözler önüne seriyor. Bu konuşmadan sonra 8 ay o koltukta oturmakta karakter gerektirir helal olsun(!) diyorum..
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil