Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini sohbet
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dini sohbet Dini sohbetlerinizi burada yapabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.06.2008, 13:49   #1
_ђคzєяƒєη_58
Yeni Yiğido

_ђคzєяƒєη_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_ђคzєяƒєη_58 Şuan _ђคzєяƒєη_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.10.2008 14:35

Tecrübe Puanı: 0 _ђคzєяƒєη_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Filistinde Kaldı Yüreğim Bir de Gözlerinde

Filistinde Kaldı Yüreğim Bir de Gözlerinde
Güneş yalarken alnımızı yeni yeni, duvarda bırakıp resmini, şehadete akıyorum. Yanıma boş silahımı alıp, seni ALLAHa bırakıyorum…

Daha yere düşmeden, ruhumu bırakmamışken, atılmak istiyorum, devirmek geliyor içimden tankları, eritmek istiyorum namluları, gücüm yetmiyor, kahrolayım Filistin’de zulüm hiç bitmiyor…

Annem anlatırdı hep; şehidin ilk kanıyla beraber günahları kaybolurmuş… “Anne! Burada bebekler bile kana boğulmuş…” ellerim, ellerim titriyor, gözümün önünden bir film geçiyor sanki; gözümün önünde bir tarih yazılıyor… daha ben yere düşmeden, üç çocuk nefessiz kalıyor, onların şehadetine diyet başka üçü hala çarpışıyor…

Filistin, Filistin kan ağlıyor… ben ağlıyorum, ellerim boşalıyor bir taş daha atamıyorum… kesiliyor makinelinin sesi, mermiler kalıyor havada, ya ben Filistin oluyorum, Filistin şahlanıyor ya da…

Cebimdeki mektubu açmayın, okumayın… dokunmayın kıyafetlerime; onlarla uğurlayın… üniforması leş kokanlerin pis kanına, saçlarımdan süzülen bir şehadet yollayın…

Rabbim Filistin senin, beden senin, can senin; şükür pişman değilim bıraktığım yar senin. Gözlerimden süzülen yaşlar Kevser ırmağı, ırmak cennetin Rabbim, bebekler Filistin’in…

Yar… gözlerinden süzülen şebnemleri sil artık, bir sevda bağlamıştık mahşerlere bıraktık. Bu dünya kaç zamanlık, bu dünya ne kadar ki, bir ömür bir gülüşüne yetmez ki, bir gece, bir gündüz, bir sema, bir çift gözün etmez ki… gözlerinden süzülen şebnemleri sil artık, doyamadım ben sana cennetlere bıraktık… doyamadım ben sana, ’a ısmarladık…

Acı yok, isyan yok, pişmanlık yok yazımda; kan damlıyor kalbimden Filistin ayazında, gözlerim ıslanmıyor, titremiyorum artık, bir tekbir ne de güzel bir çocuğun ağzında…

Filistin, Filistin kan ağlıyor… ben ağlıyorum, ellerim boşalıyor bir taş daha atamıyorum… kesiliyor makinelinin sesi, mermiler kalıyor havada, ya ben Filistin oluyorum, Filistin şahlanıyor ya da…
Ya Filistin şahlanıyor; zulüm eriyor ya da…

Bazen içimizde fırtınalar kopar ağlamak gelir içimizden ama beceremeyiz belki yüzün güler ,belki gözlerin konuşur ama kalbin acı çeker dökemediğin göz yaşların içinde sel olur.

Güçlü olduğumu sansınlar kimse bilmez içimde ne fırtınaların olduğunu...

(ALINTIDIR)
Alt 23.06.2008, 14:15   #2
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 705 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Filistinde Kaldı Yüreğim Bir de Gözlerinde

hey gidi çeçenistanım sen mahzun kaldın ...çünki sen seçimler için alet edilemiosun.bu gün filistinli müslümanlara acımak üzülmek gerkir ancak çok eski olmayan devirler de bölücü gruplar orada kamplarda eğitidiler arafatları filan kimse bişe yapmadı bu konuda ya şimdi bizim canımızı yakıolar benm milletim ölüo kardeim gidio her millet etiğini çekior nasılsanız öyle yönetilirsiniz denilmior mu demogojileride bi yree bırakalım barış için ayaklarına gidilio silah tüccarı filistinliler onada karsı oluolar tek sorun zadece zulum görmeleri değil . ıraklılarda tarihlerinin onlarda tarihlerinn bedelini ödüyo.Türklüğünün ve müslümanlığının kahramnlığıyla hatrlatıyon kendini yanlızca cecenistanım ....RABBİM sen bu tc içden ve dısdan gelen böücü itici her oyunu kendilerinde boz devletimize gü. dirayet ver...ki ülkemde çeçenistanda türki cumhuriytlerde çin özerk bölgelrinde ki türk milleti ,,,,ırak filistin basda olmak üzere bir çok milletede yardım sefkat elimizi uzatalım İNŞ
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)