Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas Belediyesi Sivas Belediyesi Hakkında

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.07.2008, 16:26   #11
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 14:43

Tecrübe Puanı: 621 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: Belediyemiz Sivas'ımıza neler yapabilir?

Alıntı:
sultansehir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bu madde sadece belediyenin çalışmaları ile olmaz gibi ben aksu parkın karşısında oturuyorum. Vatandaşlarımız parkı çok bilinçsiz kullanıyor. Çekirdek kabuklarını yere sigara izmaritlerini ise suya atıyorlar. Yapılan çalışmalara vatandaşlar olarak bizde sahip çıkmalıyız
Tabiki öyle ama belediyenin sorumluluğu da var dimi?
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.07.2008, 19:46   #12
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4503 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart -->: Belediyemiz Sivas'ımıza neler yapabilir?

Atatürk Caddesinin trafige kapatilmasi ve yayalara acik olmasi cok güzel olurdu.
sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.08.2008, 12:10   #13
alix_özdemir
Yiğido

alix_özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

alix_özdemir Şuan alix_özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2011 01:07

Tecrübe Puanı: 680 alix_özdemir FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Atatürk Caddesi kapanırsa, İstasyon Caddesi'ndeki sorun birkez daha yaşanabilir. Hatırlarsanız orası da birkez kapatılmak istenmiş, istenen sonuç alınamayınca yeniden trafiğe açılmıştı. Ayrıca bu hareketlilik cadde trafiğe kapanınca olmayabilir. Bir de Sayın Sultanşehir'in dediği gibi alternatif yol yok. Ancak belediye sanırım kepçeliyi de Atatürk Caddesi gibi yapıp güzel görüntüyü büyütmeyi düşünüyormuş. İnşallah orası da tamamlanırda görüntü zenginliği ve hareketlilik büyütülmüş olur. Saygılarımla...
Alt 14.09.2008, 14:55   #14
etzel1967
Yiğido
NO AVATAR

etzel1967 Şuan etzel1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.06.2015 13:35

Tecrübe Puanı: 596 etzel1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

1- kesinlikle kuzey çevre yolu yapılmalıdır...
2- otogar arazisinin satışı kararından asla vaz geçilmemeli. o bölge yabancı yatırımcıya açılmalıdır...
3- kesinlikle hava alanı yolu aydoğan-türk-iş bölgesinden geçirilip kuzey çevre yoluna bağlanmalı, böylece yıllardır gelişmeyen o bölgenin gelişmesi sağlanmış olur...
4- araç park sorunu giderilmelidir...
5- sivasın merkezi kesinlikle dağıtılmalı, tıpkı, maraş, adana, antep, urfa vs . illerinde olduğu gibi yeni merkezler kurulmalı, kurulan yeni merkezlerde geniş araç park ve yeşil alanlarla birlikte, geniş caddeler açılarak buraları cazip hale getirilmeli, böylece şehir merkeindei sıkışıklık oradan kaldırılmalıdır...
6- tarihi doku mutlaka korunmalıdır...ki bu konuda belediye ve valiliğimizin çalışmaları olağanüstüdür ve her türlü takdire şayandır...
7- kale projesi hayata geçirilerek şehir merkezinde yeni yaşam alanları oluşturulmalıdır...
8- kentsel dönüşüme önem verilmelidir...böylece şehir merkezindeki gece konduların ortadak kaldırılması sağlanır...
etzel1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.09.2008, 14:57   #15
etzel1967
Yiğido
NO AVATAR

etzel1967 Şuan etzel1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.06.2015 13:35

Tecrübe Puanı: 596 etzel1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bir öneri de, kavşaklara, artık sivastan daha küçük şehirlerde dahi mevcut olan şık ve modern yön tabelaları takılmalıdır...
etzel1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.10.2008, 13:44   #16
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 766 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: --->: Belediyemiz Sivas'ımıza neler yapabilir?

Alıntı:
etzel1967 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
1- kesinlikle kuzey çevre yolu yapılmalıdır...
2- otogar arazisinin satışı kararından asla vaz geçilmemeli. o bölge yabancı yatırımcıya açılmalıdır...
3- kesinlikle hava alanı yolu aydoğan-türk-iş bölgesinden geçirilip kuzey çevre yoluna bağlanmalı, böylece yıllardır gelişmeyen o bölgenin gelişmesi sağlanmış olur...
4- araç park sorunu giderilmelidir...
5- sivasın merkezi kesinlikle dağıtılmalı, tıpkı, maraş, adana, antep, urfa vs . illerinde olduğu gibi yeni merkezler kurulmalı, kurulan yeni merkezlerde geniş araç park ve yeşil alanlarla birlikte, geniş caddeler açılarak buraları cazip hale getirilmeli, böylece şehir merkeindei sıkışıklık oradan kaldırılmalıdır...
6- tarihi doku mutlaka korunmalıdır...ki bu konuda belediye ve valiliğimizin çalışmaları olağanüstüdür ve her türlü takdire şayandır...
7- kale projesi hayata geçirilerek şehir merkezinde yeni yaşam alanları oluşturulmalıdır...
8- kentsel dönüşüme önem verilmelidir...böylece şehir merkezindeki gece konduların ortadak kaldırılması sağlanır...

Sayın Etzel konuyu özetlemiş, bu listenin bence belediyede ilgili kişiler tarafından dikkate alınması gerek.

-Sayın Sami Aydın'ın açıkladığı Kuzey çevre yolu Sivas'a büyükşehir havası katacaktır, büyükşehir altyapısı sağlayacaktır ve bu çevre yolu kenarına yapılacak bölge hastanesi, TOKİ konutları, işmerkezleri vs gibi yapılar, düzenli bir imar anlayışıyla ve bol yeşil alan-bölge parklarıyla Sivasımıza kazandırıldığında bu bölge belki de Sivas için yeni bir merkez haline gelecektir. Bu şekilde önümüzdeki beş yılda hükumet meydanına sıkışıp kalmış, gelişemeyen bir Sivas imajından uzaklaşırız. Şehrin yeni gelişen-modern ve tarihi olan kent merkezleri ikiye ayrılmış olur- eskişehir ve yenişehir şeklinde.

-Sivas'ı seven bu şehrin geleceğini düşünen insanlar olarak zaten Otogar bölgesinin satışında Sayın Belediye Başkanının sonuna kadar arkasındayız. Başkan canını sıkmasın, dinazorlar devri sona erdi, Sivas'a hiç bir hizmeti olmayan, hizmetle değil mahkeme kararlarıyla adından söz ettirmeye çalışan kişilerin devri kapandı! Bu konuda belediyemiz en doğru olanı yapacaktır. İt ürür, belediye yürür...

-Belediyemizi otopark noktasında eleştirmeliyiz diye düşünüyorum. Tarihi kent meydanı projesi içerisine tarihi eserlerin ortasına beton yığarak otopark yapmak yerine şehrin muhtelif üç-dört noktasına en az 9-10 katlı yüksek katlı ve görüntü açısından olabilddiğince estetik otoparklar yapılmalıydı. En azından geçen dört buçuk yılda bunlardan bir tane yapılabilirdi. Ama nafile... Bu açıdan düşük not verdim gitti...

-Hernekadar Aksu projesinin reklamı çok yapılsa da şu an bu projenin tamamlanması için beş yıl daha gerekli olduğu görülüyor. Geçen beş yıla yakın süre çok mu yetersizdi? Neden işler çok yavaş yürüyor?

-Belediyemizin önem verdiği bölge parkları şehrin her bölgesine dağılmalı. Hatta öyle bir şehir düşlüyorum ki, parklar şehrin içinde belli bölgelerde değil; şehir parkların içererisinde kayıp olmuş olsun. Bunun için Kızılırmak çok iyi değerlendirilmeli. Organize Sanayi'den Çimento fabrikasına kadar olan yaklaşık 25 kilometrelik hatta, her üç dört kilometrede setler kurularak suyu şişirilmiş şehrin ortasından deniz gibi geçen ve her iki yakası en az 250-300 metre ağaçlandırılmış, kuşbakışı bakıldığında yeşil hat içerisinde mavi Kızılırmak şekline dönüştürülmeli. Sayın Başkan Sami Aydın'ın ifadesiyle Aksu Sivas'ın Haliç'i, Kızılırmak ise Boğaziçi'si olmalı. Ancak biran evvel olmalı... Fazla değil on yıl sonra ırmağın her iki yakası yapılaştığında ve ırmak artık şehri ikiye ayırıp gider olduğunda bakın siz Sivas'ın Sivaslının havasına!.... Artık o zaman Sivas, Paris gibi, Londra gibi, Petersburg veya Prag gibi ortasından ırmak geçen dünya şehirlerinden birisi olmuş olacak. İnşallah!!!!

-Bu arada şehrin ilerleyen on yıllardaki büyümesi dikkate alınarak raylı sistem altyapısı için gerekli düzenlemeler şimdiden yapılmalı ve raylı sistem için planlamalar şimdiden yapılmalıdır. Bakın İstanbul'un halinden ders alalım. Şehir büyüdükçe değil büyümeden planlama yapılmalı herşey düşünülmeli!
Alt 06.10.2008, 20:51   #17
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1263 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

ben her yerde dile getiriyorum sivasımız yeteri kadar temizlenmiyor.benim için temizlik en önemli madde.
Alt 15.10.2008, 16:13   #18
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1263 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Ben artık 40 dakika esentepe arabası beklemek istemiyorum.Nedir bu işkence mi?
Adam gibi yapıyorlarsa yapsınlar!
Hele hele bayram arefesinde gelmeyen esentepe arabalarını unutmuş değilim.
Alt 15.10.2008, 16:32   #19
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben artık 40 dakika esentepe arabası beklemek istemiyorum.Nedir bu işkence mi?
Adam gibi yapıyorlarsa yapsınlar!
Hele hele bayram arefesinde gelmeyen esentepe arabalarını unutmuş değilim.
Bizde unutmadık .........
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 15.10.2008, 18:44   #20
benign
Yiğido

benign - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benign Şuan benign isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.05.2009 16:11

Tecrübe Puanı: 585 benign FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: --->: Belediyemiz Sivas'ımıza neler yapabilir?

Alıntı:
doganay Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivasa geldiğimde hayal ettiğim tek şey Sivas'ın girişinden çıkısına kadar olan yol güzergahında trafik lambalarına takılmadan şehirden çıkmak. Bu da iyibir yol çalışması (bat-çık) ile olur.

Saygılarımla
Sivas'ı görmeden gideyim diyorsun
benign isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)