Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Atatürk ve Sivas
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Atatürk ve Sivas Atattürk ve Sivas

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.06.2008, 20:40   #11
HaYLaZ
Usta Yiğido

HaYLaZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaYLaZ Şuan HaYLaZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.01.2010 22:12

Tecrübe Puanı: 675 HaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart --->: ATATÜRK'ün kendi ifadeleriyle bazı tanımlamalar

Ero Sen Kaplıları Sewmiyorsun Anlasılan..
Senn Soyun Ne.. Osmanlı ( Eger Kabul Ediyorsan ) Osmanlıda Önceden Nasıldı..Herkes Acıkmıydı..Yoksa Kapalımıydı..Abimin Dedigi Gibi Ataturk Her Ortamda Bulunmustur..!!! Bu Devlette Kapalı Olnada Türktür Acık Olanda..!! Biraz Saygın Olsun..Atatürkcüyüm Diye Dolanma Ortalarda..!!!
Alt 01.06.2008, 20:49   #12
akifeker2
Tecrübeli Yiğido

akifeker2 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

akifeker2 Şuan akifeker2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2009 15:32

Tecrübe Puanı: 606 akifeker2 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ero musun muro musun ne sin kardeşim sen mılleti kışkırtma
git işine kafamızı bozma tmm mı
akıllı ol!!!!!!!!!

biz osmanlı torunlarıyız kaşınanı kaşırız
akifeker2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.06.2008, 21:23   #13
veysel
Usta Yiğido

veysel - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

veysel Şuan veysel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.02.2012 09:24

Tecrübe Puanı: 1062 veysel FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

YAZIM KIMSEYE DEGIL ORTAYA YAZIYORUM YASIM 10 AMA BEN BU SEN ATATÜRKCÜSÜN SEN BUSUN DEYIP BAZI ÖNDERLERIN ARDINA NIYE SAKLANILIR ANLAMIYOM
HEPIMIZ TÜRKÜZ NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE DEGILMI ?????
Alt 02.06.2008, 17:37   #14
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 14:43

Tecrübe Puanı: 620 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne
Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne
Medeniyet dediğin açmaksa bedeni
Desene hayvanlar sizden daha medeni...

MEHMET AKİF ERSOY
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.06.2008, 17:54   #15
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 735 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

ATATÜRK DİYOR Kİ" DİYE DİYE

67 yıldır Atatürk diyor ki diyerek ne Kuvayi Milliye`nin ruhu kaldı ne de Atatürkçülük.
1938`den zamanımıza kadar bu slogan sürüp gitmektedir.
Hani bununla kalınsa iyi de!
Ülkenin hiçbir köşesi kalmadı ki,
Atatürk`ün heykel ve büstleri dikilmesin!
Sokak, okul ve cadde adları O`nun adı ile adlandırıldı.
Bunlarla yetinildi mi? Ne gezer!
O`nun adına dernekler bile kuruldu ve onun adından istifade etmek isteyen tosuncuklar birbiri ardından türeyi verdiler.
Atatürk diyor ki diyenlerin, heykeller dikenlerin bu 67 yıl içinde neler yaptıklarına bir göz atalım:

Eğitim konusunda Atatürk diyor ki:

Memlekete eğitim ve öğretim nurunun yayılmasına en derin köşelere kadar işlemesine bilhassa gözlerimizi çeviriyoruz. 1924

Eğitim ve öğretimde birlik olmadıkça aynı fikirde, aynı zihniyette fertlerden oluşmuş bir millet yapmaya imkan aramak boş şeylerle uğraşmak olmaz mıydı?1925
[Bundan daha güzel daha açıklayıcı bir söz olamaz. Ondan sonra gelenler Haydi Türkiyem ileri diyenler ne yaptı? Eğitim ve öğretim ruhunun ülke çapına yayılmasına mani olmak için ellerinden geleni yaptılar. Çağdaş eğitimi dinsel eğitime çevirdiler. İktidarın ellerinde tutanlar gözlerini ülkenin en derin köşeleri yerine, kendi çıkarlarına çevirmeyi yeğlediler! Ve sonunda eğitimin ne ruhu ve ne de nuru kaldı bu ülkede.]

[Eğitim ve Öğretim Birliği yerine ayırımcı bir eğitim sistemi ülkeyi sardı.Paran varsa iyi eğitim, yoksa öğrendiğinle yetin sloganı bütün ülkeyi sardı. Ve sonunda O büyük insanin dediği çıktı. Ülkede aynı fikirde ve zihniyette olmayan insan toplulukları yetişti. Ne doğudaki batıda yaşayanla, ne de batıdaki doğudakiyle aynı fikirde. Bunun sonucunda da ulusalcılık gittikçe zayıflamaya başladı]

Bütün bunlara rağmen, her alanda faaliyet gösterenler, politikacısıyla dernek başkanıyla hep bir ağızdan Atatürk diyor ki ile işi idare etmeye ve toplumu oyalamaya çalışıyorlar.

Köylüler konusunda Atatürk diyor ki:

TBMM`nin üçüncü toplantısında
Atatürk şunları söyler:
Türkiye`nin sahibi ve efendisi kimdir?
Bunun cevabını derhal birlikte verelim: Türkiye`nin hakiki sahibi ve efendisi hakiki üreticisi olan köylüdür. O halde herkesten daha çok refah, saadet ve servete hak etmiş olan köylüdür.

[Evet, nüfusun çoğunluğunu köylü teşkil ettiğine göre, köylü Türkiye`nin sahibi olmalı ve refah içinde yaşamalı]. Bu söz sadece tarihin tozlu sayfalarında kaldı. Gelmiş geçmiş iktidarların hiç işi yok da köylüyü efendi yapacak! Aradan yıllar geçmesine, Türkiye büyümesine rağmen, neresi büyüdü ise, köylü gene fakir, gene kerpiçten yapılmış evlerde oturmaktadır. Çoğunlukla köylerinde ne okul, ne yol ve ne de bir sağlık ocağı vardır.
Aydınlığı, geleceği AB`de görenler onun ekip biçmesini de kısıtladılar. Politikacılar sadece seçimden seçime yanlarına uğrayarak bol salçalı palavraları atıp tutmakta, köylüyü korurmuş gibi görünmektedir.]

Bağımsızlık konusunda Atatürk diyor ki:

Türkiye Devleti`nin bağımsızlığı mukaddestir. O, ebediyen sağlanmış ve korunmuş olmalıdır.

Biz Barış istiyoruz dediğimiz zaman Tam bağımsızlık istiyoruz dediğimizi herkesin bilmesi lazımdır.On sene, yirmi sene sonra aşağı görülerek ölmektense, şimdiden şeref ve haysiyetle ölmeyi üstün tutmalıyız.

[Sen misin bunu söyleyen? Yıl 1950`leri gösterdiğinde, ülke Büyük dostumuz Amerika diyerek sıcacık kuşağına oturuverdiler ülkeyi yönetenler. Bu da az gelmiş olacak ki,

Aydınlığımız ve geleceğimiz AB`de dir diyerek kendilerine ikinci bir sıcak kucak aradılar. Bir sömürge ülkesi gibi muamele görmeye başladı Atatürk`ün bağımsız, saygın ülkesi. Avrupa`dan gelen üst ve alt düzey yetkililer, ülkenin içişlerine karışmaya başladılar. Hani bu ülkenin bağımsızlığı ebediyen sağlanmış olacaktı? Bu bağımsızlığımızı Avrupalının eline teslim ederken bile,Atatürk yaşasaydı böyle yapardı diye sıkılmadan topluma palavralı nutuklar çekmeyi ihmal etmedi yetkililer.]

Sözün kısacı, Atatürk, bağımsızlık, uygarlık, ekonomi, laiklik, din, kadın hakları, kültür ve bilim, güzel sanatlar, diş siyaset vs. hakkında ne dediyse, bütün bunların hepsini Bu devirde geçerli değildir diyerek hepsini kendi kafalarına göre algıladılar ve uygulamaya koyarak bu güzelim ülkeyi kaosa sürüklediler. Hepsini anladık da, bütün bunlar uygulanırken O`nun adını anarak, şah damarları şişinceye kadar Atatürk diye bağırarak Atatürk`e, devrim ve ilkelerine göz göre göre ihanet edildi ve Kuvayi Milliye`nin ruhuna fatiha okundu bu 67 yıl içinde. Bütün bu ihanetler, Atatürk`ü seviyorum., Atatürkçüyüm diyenlerin ve yılda bir Atatürk Haftası yapanların, yılda dört kez milli bayramları kutlayarak Atatürkçülüğü yaydıklarını zannedenlerin gözleri önünde cereyan etti ve etmekte.

Evet, tüm açıklığıyla gördüğümüz gibi maalesef ülkemizde yalan,ın egemenliği sürüyor. Tıpkı bir Uganda atasözünde dile getirildiği gibi ülkemizde de iyi bir yalana inananların sayısı köyü bir gerçeğe inananlardan daha fazla. Böyle olunca da elbette ki yalan söylemeyen büyük olamıyor. Fakat yine de umutlarını yitirmek diye bir şey yazmıyor bizler gibilerin defterlerinde! Antik çağda yaşamış büyük bilge kişi Sokrates`in önerisine kulak vererek zamanı kendimize dost bilelim; gerçekleri görenlerle bir araya gelelim, örgütlenelim! yeter. İşte o zaman örgütlü dinamik güçler, ulusal şairimiz Mehmet Akif ERSOY`un şu dizileriyle haykırdığı gibi haykıracak ve kesin utku olanların olacaktır.

Elverdi masal dinlediğimiz bunca zamandır/ Biz kanmıyoruz git sen de aptalları kandır.

Dr. med. Yüksel Çavlak
Dr. jur. Hüseyin Pekin
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.06.2008, 18:38   #16
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4503 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart -->: --->: ATATÜRK'ün kendi ifadeleriyle bazı tanımlamalar

Alıntı:
veysel Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
YAZIM KIMSEYE DEGIL ORTAYA YAZIYORUM YASIM 10 AMA BEN BU SEN ATATÜRKCÜSÜN SEN BUSUN DEYIP BAZI ÖNDERLERIN ARDINA NIYE SAKLANILIR ANLAMIYOM
HEPIMIZ TÜRKÜZ NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE DEGILMI ?????
İşte budur yaşı küçük yüreği kocaman kardeşimiz işin özetini yazmış başka söze gerek yok helal olsun sana Veysel tebrik erderim seni
Alt 03.06.2008, 00:42   #17
yiğidoturan
Usta Yiğido

yiğidoturan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoturan Şuan yiğidoturan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2014 12:58

Tecrübe Puanı: 1023 yiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDI

--------------------------------------------------------------------------------

ATAM

YÜCE ATAM BAK SEN KURDUGUN YURDA
GERÇEKLER YALANI BOGMUYOR ATAM
SOYGUN VURGUN RÜSVET TORPIL HERYERDE
BIR TÜRLÜ ADALET DOGMUYOR ATAM

SEN GIDELI BU DEVLETIN BASINDAN
ADALET MILLETI ATTI DÖSÜNDEN
BIR NESIL GELDIKI SORMA PESINDEN
BIRTEK GÖZÜMÜZÜ OYMUYOR ATAM

HELE GÖRKI BASIMIZDAKI ÜSTLER
HAINLERI SALAR BASINI BESLER
YUKARDAN DUYULUR HEP ÇATLAK SESLER
HANGI KABA KOYSAN SIGMIYOR ATAM

SEN IYI TANIRSIN NENE HATUNU
NASIL SAVUNMUSTU VATAN SATHINI
BASINA TAÇ YAPAN ELIN ITINI
ONU HASTANEYE KOYMUYOR ATAM

SENDEN ÖGRENMISTI SILAH TUTMAYI
TUTUPTA DÜSMANA KURSUN ATMAYI
ISTE BUNLAR O KAHRAMAN FATMAYI
BAS ÖRTÜLÜ DIYE SEVMIYOR ATAM

YETMIS SENE SONRA BAKSAN YURDUNA
ÇIFTE STANDARTLAR ARDI ARDINA
MILLET DÜSMÜS SATEN KENDI DERDINE
ARTIK RAHMET BILE YAGMIYOR ATAM

GERICI DIYORLAR NAMAZ KILANA
ÇOK SAYGI DUYUYORLAR SATIP ÇALANA
OTUZ BESBIN MASUM CANI ALANA
SEBEBI BILINMEZ KIYMIYORLAR ATAM

DEDIM BENIM ATAM YÜCE INSANDI
ÇAKALA SIRTLANA KARSI ARSLANDI
HALKCI MILLIYETÇI EHLI ISLAMDI
NE DESEN NAFILE DUYMUYORLAR ATAM

ÇOK AYDINLIK OLACAKMIS YARINLAR
LÜZUMSUZ ISLERDEN ÇIKAR SORUNLAR
LAIKLIGI ELLI KISI YORUMLAR
HIÇ BIRI BIRINE UYMUYOR ATAM

SENIN IPIN ILE KALKIP YATANA
SIRF ÇIKARI IÇIN IPIN TUTANA
SENI BU MILLETE YOZ ANLATANA
ASIK HASAN BOYUN EGMIYOR ATAM

1/16/2008 2:13:29 PM

ünal
Alt 03.06.2008, 22:24   #18
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1077 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart -->: --->: -->: ATATÜRK'ün kendi ifadeleriyle bazı tanımlamalar

Alıntı:
ero Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
adam atam izindeyiz demiş ne koymuş yazık yaaa...

bak o zmn

BENİM MESAJIM SİLİNİYORSA BU (....)İN MESAJI NEDEN SİLİNMİYOR YÖNETİM
LÜTFEN YETER ARTIK YANİ!!!

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)