Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.12.2008, 13:24   #11
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: İş Merkezi'nde Yangın

Konuyla bağlantılı olarak, bir ata sözü ile örnek vereyim."Aç it fırın yıkar" derler. Neden bu tür olaylar hep yoksul kesimde olur, yok bilmem kim eşini, kardeşini, yok hasmını kesti, biçti doğradı, bastı yaktı yıktı,
Ekonomisi iyi toplum yada breylerde bu tür şeyler çok fazla olmaz ve duyulmaz çünkü eğitim ve kültürel yönden daha ileri düzeydedir. Bunların başlıca sebebide bunların eksikliğinden kaynaklanmıyormu. ? Okumanın artık parayla yapıldığı ülkemizde nerede eşit eğitim hakkı? Nerede eşit sosyal dağılım.Konuyu derinlemesine analiz ettiğimizde özünde yatan neden budur?
Alt 15.12.2008, 13:36   #12
Nazligül
Yiğido

Nazligül - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nazligül Şuan Nazligül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.04.2009 10:10

Tecrübe Puanı: 699 Nazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Kusura bakmayin ama nice fakir insanlar var ve hic kimsenin birseyine zarar vermeden bir sekilde yasamaya calisiyorlar.
Anlasilan basiniza tas yagsa krizden bileceksiniz
böyle soguk bir havada beni güldürdünüz ya Allah'da sizi güldürsün

Hatirlanmak gönül dagindaki Gül kadar güzelse
Unutulmak hüzün dagindaki diken kadar acidir.

Nazligül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2008, 13:47   #13
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1015 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
Nazligül Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kusura bakmayin ama nice fakir insanlar var ve hic kimsenin birseyine zarar vermeden bir sekilde yasamaya calisiyorlar.
Anlasilan basiniza tas yagsa krizden bileceksiniz
böyle soguk bir havada beni güldürdünüz ya Allah'da sizi güldürsün
galiba evde oturup ekmek elden demeyimde babadan kocadN YADA AİLEDEN YAŞIYORSUNUZ, valla ben bu manzaradan ve konudan gülecek bir ahlaki taraf göremiyorum ................... diyecek bişey yok
aç samanyolu tv yi keloğlan ve şaban izlemeye devam et
hayırlı seyirler
Alt 15.12.2008, 13:55   #14
Nazligül
Yiğido

Tecrübe Puanı: 699 Nazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
galiba evde oturup ekmek elden demeyimde babadan kocadN YADA AİLEDEN YAŞIYORSUNUZ, valla ben bu manzaradan ve konudan gülecek bir ahlaki taraf göremiyorum algılarınız bu kadarını algılıyamayabilir , diyecek bişey yok
aç samanyolu tv yi keloğlan ve şaban izlemeye devam et
hayırlı seyirler
Bakin beyfendi anlasilan..................... ..... Ben hic bir zaman kriz yok demedim. Dedigim su, bu yangin olayini krizden bilmeniz yanlis.
Ama siz o kadar .....................hemen bana satasmaya calisiyorsunuz.
Size daha yazacak birseyi yok, ...................... tanidim sizi, ve hep devam ettiniz.
Kendi fikirilerini kendi sözleri ile anlatamayan ordan buran alinti yapan insanlarla konusmasini sevmem.

Nazligül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2008, 13:56   #15
Arif Coşkun
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Ağlanacak hale demekki gülebilende varmış, ne yaparsın,
Bir yazar "düşünüyorum öyleyse vurun beni" demişti,
bilmiyorumki düşünmeye devammı etsem, etmesemmi.
Alt 15.12.2008, 14:08   #16
Nazligül
Yiğido

Istediginiz zaman konuyu nasilda saptirabiliyorsunuz.
Söylenenleri bile kendinize göre yorumluyor kendinize göre bir satasma sebebi ariyorsunuz. Iste gülünecek durum bundan ibaret.
Siz inat ediyor, benim "Kriz yok" dedigimi düsünerek benim her dedigim lafi oraya cevirmeye calisiyorsunuz.
Eger basit bir cümlemiz yorumlayamiyorsaniz ve yanlis anliyorsaniz zaten diyecek birsey kalmazki!
Allah bilir benim yazilarimin tümünü bile okumuyorsunuzdur sadece kriz olan cümlelerini cikarip kendi begendiginiz sözleri beyninize yerlestiriyorsunuzdur kesin.

Son sözümü söyleyip noktayi buraya koyuyorum. Isine gelmeyeni anlamak istemeyen insanlarla ugrasacak vaktim yok. Calisip bende karnimi doyuracak parami kazanmaliyim. Kriz denilen canavar birtek sizin orda degil burdada var beyler.

Global Kriz bütün dünyayi vurdu. Bundan ister istemez Türkiyede etkilenecek, ama diger ülkeler kadar degil. Bunun sebebi de Türkiye'nin diger ülkeler kadar cok ihracati olmamasidir.

Eger bu basit kelimelerimide yanlis yorumlarsaniz daha ne denilebilirki????

Alt 16.12.2008, 08:31   #17
Arif Coşkun
Moderator

Direkt olarak zaten bağdaştırmak yalnış tabiki, sırf bu yüzden oluyor da denemez ancak bir etken diyebiliriz, olaya itmek diyebiliriz,

Ayrıca dünyadaki global kriz bizi onlar kadar etkilemez demekte tam tersi bir görüş bence, asıl bizi daha çok etkiler.
Zaten bizde var olan yıllardan beri gelen yaşanan kriz süreci bu dünyada yaşanan yani emperyalizmin acımasız böl parçala yönet, ez, sömür düzeninin bir iflasının sonucu oluşan krizde bizi iyice perişan etmiştir.
Bu olaylar sistematik bir şekilde yaşanmaktadır, Ne zamanki sömürü düzenine son verilir halktan, işçiden, emekçiden yana adil bir düzen getirilir o zaman krizde kalmaz ezilende kalmaz...
Birde ihracat nedeniyle etkilemez demişler.
Türkiye'nin
İhracat: 100 m.dolar
İthalat: 160. m.dolar
Bakan bunun sadece 100.m dolarını övünerek anlattı ancak gazetecinin "sayın bakanım ithalatımız 160 m.dolar deyincede "orasını karıştırmayın diye geçiştirmişti.
Bu şu demek oluyor tükettiğimiz ürettiğimizden daha çok, tabiki böyle oluncada işsizlik; geçimsizlik, açlık sefelat vede krizlerde kaçınılmaz olacaktır,
İşimiz zor Allah kolaylık versin.
Alt 16.12.2008, 09:24   #18
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4503 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bu yangında zarar görenlere büyük gecmiş olsun allah bir daha göstermesin ben bu yangın işini krize bağlalamakta zorluk cekiyorum hiç alakası olmayan Bir yangın olayını nerelere sürüklüyoruz! hayret ettim doğrusu
Alt 16.12.2008, 10:41   #19
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1015 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu yangında zarar görenlere büyük gecmiş olsun allah bir daha göstermesin ben bu yangın işini krize bağlalamakta zorluk cekiyorum hiç alakası olmayan Bir yangın olayını nerelere sürüklüyoruz! hayret ettim doğrusu
adam rakiplerden şikayetçi , rakipler niye şikayetçi işler iyi gitseydi ne iş vardı komşu dükkanın mutfağında, herkese yeteri kadar müşteri gelse iş olsa adam adama niye husumet duyar, işin içinde kıskançlık, cahillik, suç işlemekten korkmamak, say babam say ama, dön dolaş yine gelir ekonomik sıkıntıya,

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)