Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.10.2013, 21:12   #1
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 13:02

Tecrübe Puanı: 554 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart BAYRAMDA TRAFİK 104 KURBAN ALDI.

BİLİNCSİZ HEYECANLA BAŞLANAN İŞİN SONU HÜSRANLA BİTER. ZEKASINI GELİŞTİREMEMİŞ TOPLUMLAR ,ZEKASINI GELİŞTİRMİŞ TOPLUMLARIN HIZMETİNDEDİR. BİR ATASÖZÜ VAR "DESİNLERE GİTMEK "BİLİNCSİZ HAREKET ETMEK ,ŞUURSUZ KONUŞMAK , BİLİNCSİZ ÖLÜME GİTMEK. BUNLARIN HEPSİ AŞIRI TÜKETİM, DOYUMSUZLUK, HADDİNİ VE HUKUKUNU BİLMEMEDİR. NE OLDUM DEME NE OLACAĞIM SONUM NASIL GELECEK NEREYE GİDİYORUM ÖLÜME Mİ, YOKSA MUTLULUĞA MI DİYE DÜŞÜNÜLMESİ GEREKİR.

İŞTE BU KURBAN BAYRAMINDA DA TRAFİK SON VERİLERE GÖRE 104 KİŞİYİ KURBAN ALDI. TÜRKİYE NİN YOLLARI NE BU ARAÇLARA MÜSAİT NEDE BU SÜRÜCÜLERE MÜSAİT. ŞÖYLE BİR TABİR KULLANALIM, HANCI SARHOŞ, YOLCU SARHOŞ. YOLDA SARHOŞ SÜRÜCÜ DE SARHOŞ. ÇÜNKÜ TÜRKİYENIN HİÇBİR KARAYOLU AVRUPA STANDARTLARINA UYGUN DEĞİLDİR. ACELE GİDEN ECELE GİDER DERLER. UZUN BAYRAM TATİLLERİ YUVALARA HÜZÜN ,KEDER,MUTSUZ LUK GETİRİYOR. 104 EVDE ACI HABER ÖKSÜZ VE YETİM KALAN ÇOCUKLAR.

ADAMA SORUYORSUN BAYRAM TATİLİ ÇOK UZUN MEMLEKETE GİDİYORMUSUN ? ALDIĞIN CEVAP ŞU BİR ARABA KİRALADIM AİLECE GİDİYORUZ " BEN İSTANBULA BİR SOĞUKKUYU AYAKKABIYLA GELDIM ARABASIZ GİDERMİYIM BİRAZDA HAVAMIZ OLSUN EL VAR AR VAR NE DERLER.
AHA BAK ALTINA BİR ARABADA ALAMAMIŞ DEMEZLERMİ ?. BU KİŞİ KİRALIK ARABA KİRALAMIŞ BU EN KÜÇÜĞÜ. ARABA YOLDA KAZA YAPAR YARALISI , ÖLÜMÜ ARACIN MADDİ HASARI DA AYRI KÜLFET. BU CAHİLLİK DEĞİLDE NEDİR.

BANKADAN TATIL KREDİSİ ALIR TATİLE ÇIKAR RABASI HASAR GÖRÜR, HASTANELİK OLURLAR ÜZÜNTÜ KEDER MADDİ KÜLFET TATİLİ ZİNDAN OLUR. İŞTE 104 ÖLÜ TÜRKİYE GENELİNDE . ÖNCE BİR AİLE BÜYÜĞÜ OLARAK O AİLENİN BÜYÜĞÜ SUÇLUDUR. KARARI VEREN AİLE BÜYÜĞÜDÜR. ARABADA KİMİ VAR AİLESİ, ÇOCUĞU, ANNE VEYA BABASI KIMI YARALI KİMİ ÖLÜ. AİLEDE BİR FİĞAN KOPAR GİTMEZ OLSAYDIK AMA VAKİT ÇOK GEÇ. KİMİ HASTANEYE KİMİ TOPRAĞA BÖYLE TATIL OLMAZ OLSUN. HERYIL AYNI OLAYLAR YAŞANIYOR USLANAN YOK. DİNİ AÇIDAN BAKILDIĞINDA BUNLARIN KADERİ BÖYLE Mİ YAZILMIŞ. YOKSA DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNE HAKİM OLAMAMAKTAN MI KAYNAKLANIYOR.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI VAR , ŞEHİRLER ARASI ÇALIŞAN ÇOK GÜZEL TEMİZ OTOBÜSLER VAR BUNLAR NEDEN TERCİH EDİLMİYOR. DESİNLERE GİDİYORUZ. ARABASIYLA KÖYÜNDE ŞEHRİNDE TANIDIKLARINA HAVA ATACAK. BEN İŞTE BÖYLEYİM MAL MÜLK ÇOK DERCESİNE GAF YAPACAK. İŞTE DESİNLER ,
BUNLAR AİLENDE BİR KAYIP A DEĞERMİ ?. HEMİ MADDI VE MANEVİ KAYIP.

İHTİRASLI ,DOYUMSUZ ,İSTEMEZ ,AŞIRI TÜKETİMLİ BİR TOPLUM OLDUK . KIYAFETİMİZLE, ÇEP TELEFONUMUZLA, ARABAMIZLA , EVİMİZLE , SERVETİMİZLE HAVA BASAR OLDUK. KİN, İHTİRAS , NEFRET İÇİMIZE İŞLEMİŞ. BİR KURT GİBİ BİZİ KEMİRİYOR. BİZDE BİR BİZ VAR İÇİMİZDE BİZDEN İÇERİ KİM OLDUĞUNU BİLMİYORUZ. 18/10/2013 AĞAOĞULLARI.
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.10.2013, 11:21   #2
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: BAYRAMDA TRAFİK 104 KURBAN ALDI.

Bizim insanımız cahillikten, acelecilikten kurtulmadıkça her bayramda olduğu gibi gelecek bayramlarda da kimi evler cenaze evine dönüşür.
Alt 24.10.2013, 13:49   #3
bilgin_58
Usta Yiğido

bilgin_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgin_58 Şuan bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.06.2019 13:06

Tecrübe Puanı: 648 bilgin_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

ağaoğlu tesbitlerin yerinde bir tespit.
maalesef bu bayram trafikten içi yananlardanım
bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.10.2013, 16:01   #4
amazon10
Usta Yiğido

amazon10 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amazon10 Şuan amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2015 13:20

Tecrübe Puanı: 575 amazon10 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Toplu taşıma araçlarında yer bulurlarsa giderler. haftalar öncesinden doluyor ki bu bayramda toplu taşıma araçlarında da kazalar vardı ölümlü.

Adaletin asıl düşmanları;
durumundan memnun olan Kölelerdir...
amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.10.2013, 22:35   #5
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 13:02

Tecrübe Puanı: 554 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SAYIN BİLGİN 58: SİZİNKİDE ÇOK GÜZEL BİR TESPİT. BİNBİR MÜCADELEDEN SONRA" HAYAT YOLA GELDİ ÖMÜR BİTTİ" İLE SONLANDIRMIŞSINIZ. HAYAT NE Kİ BİR VARSIN BİR YOKSUN BİZE GÖRE ÇOK KISA BİR YOL. BU YOLU TERLEMEDEN UYGUN ADIMLARLA RAHAT BİR ŞEKİLDE YÜRÜMELİYIZ. HIRSLA KALKAN ZARARLA OTURUR DERLER. ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR DERLER KİME NE.

TÜRKİYE NİN HER YERİNDE TRAFİK DERT OLDU . YOL YOK ,KALDIRIM YOK , ŞEHİRLER ARASI YOLLAR BUGÜN KÜ SÜRÜCÜ VE TRAFIK ŞARTLARINA MÜSAİT DEĞİL. TRAFİKTE YOLA ÇIKAN KİŞİ İLK ÖNCE EŞİNİ VE ÇOCUKLARINI DÜŞÜNMESİ ŞARTTIR. ONLARIN SORUMLUSU AYAGINDA GAZ PEDALI OLAN KIŞIDIR. TÜRKİYE GENELİNDE ARABASINDA ÇİZİK,VURUK, KAPORTA HASARI OLMAYAN ARAÇ YOK. 1 LITRE BENZİN 5 TL OLDU BU TÜRKİYE İÇİN MADDI VE MANEVİ ZARARDIR.

YAPILAN İSTTİKLERİN VE ARAŞTIRMALARIN VERİLERİNE GÖRE HER YIL TÜRKİYEDE TRAFIK TEN ÖLÜMLERİN İKİ KATINA ÇIKTIĞI GÖZLENMEKTEDİR. BU DA TÜRKİYE NİN ÇOK BÜYÜK KAYBIDIR. ÖYLE BİR ZAMAN GELECEK Kİ BU ARAÇLARIMIZI HURDA YA SATACAĞIZ. ŞEHİR İÇİ VE ŞEHİR DIŞI YOLLARDA YÜZLERCE TRAFIK KAZASINDAN ÖLÜMLER OLUYOR KAPILAR KİLİTLENİYOR. ÖKSÜZ KALAN ÇOCUKLAR , YETİM KALAN YAVRULAR CİĞERLERİ DAĞLIYOR. HOŞCA KALIN AĞAOĞULLARI 24/10/2013.
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.11.2013, 10:20   #6
YuSuF
Alt Forum Yöneticisi

YuSuF - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YuSuF Şuan YuSuF isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.10.2014 15:22

Tecrübe Puanı: 1047 YuSuF FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ALLAH Rahmet eylesin.

Kurallara uymama,aşırı hız bunlara neden oluyor işte.
YuSuF isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil