Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

250 bin şehidimizi anacağız - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.03.2010, 12:09   #11
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: 250 bin şehidimizi anacağız

Bir kez daha sizlere minnetimizi sunuyoruz. Ruhunuz şad olsun
Alt 18.03.2010, 13:14   #12
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 01:22

Tecrübe Puanı: 754 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Cok duygulandiriyor her seferinde.. Allah onlardan razi , mekanlari firdevs cenneti olsun.
Alt 18.03.2010, 14:01   #13
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

şehitlerimizi rahmetle anıyorum

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı seva'e Teşekkür Ediyor...
Alt 18.03.2010, 15:21   #14
SONMEZ
Tecrübeli Yiğido

SONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SONMEZ Şuan SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.05.2013 13:50

Tecrübe Puanı: 721 SONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOKSONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOK

Ecdadımızın verdiği kutlu mücadelenin değerini bilmemiz ve onlara layık olmamız dileğiyle,
Tüm şehitlerimizi saygıyla ve dua ile anıyoruz.
Allah (c.c) mekanlarını cennet eylesin ve bizleri de onlara komşu eylesin inş.
Amin...
SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı SONMEZ'e Teşekkür Ediyor...
Alt 18.03.2010, 15:29   #15
HasreT
Usta Yiğido

HasreT - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HasreT Şuan HasreT isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.11.2013 14:36

Tecrübe Puanı: 2564 HasreT isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

seyit ali onbaşı.

Çanakkale Savaşları'nda Deniz Savaşları sırasında Seddü'l- bahir açıklarında bulunan düşman gemileri Morto Koyu ile Seddü' l- bahir tepesini sürekli bombardıman altına almışlardı. Türk mukavemeti gittikçe azalıyordu. Kendilerini Allah' ın koruyuculuğuna bırakan Türk birlikleri şehitlik mertebesine ulaşmayı arzu edercesine, kaçmak yerine son gayretleriyle mücadele ediyorlardı.

Bu sırada bir ingiliz gemisinden atılan büyük bir bomba Morto Koyu sırtlarındaki bir topçu birliğimizi toptan imha etti. içlerinden yalnızca Seyid Ali Çavuş kurtulmuştu. Çavuş etrafındaki manzara karşısında duyduğu ızdırap ile dünyada eşine az rastlanacak bir olay gerçekleştirdi.

Duyduğu acı ile normalde üç kişinin zor taşıdığı 257 kiloluk bombayı yerinden tek başına kaldırdı, taşıdı, topun namlusuna sürdü ve ateşledi. Bu mermi gideceği yeri de biliyordu. Queen Elizabeth gemisinin bacasından içeri girdi ve gemi ortadan ikiye ayrılarak battı.

Burada, 257 okkalık bir mermiyi kaldırarak olağanüstülük gösteren Seyit Ali Onbaşı ile ilgili menkıbeyi Mehmet ihsan GENiŞÇAN, eserinde şöyle anlatıyor:

" Ne hikmetse bataryada tek top ayakta kalabilmiş, fakat onun da vinci kırılmış olduğundan mermileri namluya sürülemiyordu. Yüzbaşı Hilmi Bey , etrafından birilerinden yardım alabilmek düşüncesiyle bataryadan uzaklaştığı sırada Niğdeli Ali ile Koca Seyit ümitsiz ve perişan ne yapacaklarını düşünüyorlardı.

" Ulu ve yüce Allah' tan başka hiçbir güç ve kuvvet yoktur. " duası Seyit' in ağzından nûr tanesi gibi dökülmeye başladı.

Seyit Ali, bu duayı defalarca okudu. Bu yakarış şüphesiz hiç kimseninkine benzemiyordu. Aşk ile kendinden geçmesi ve 257 okkalık top mermisini kucaklayıp omzuna alması bir oldu. Demir basamakları tam üç kez inip çıktı. Yanında bulunan Niğdeli Ali, Seyit ' in göğüs ve omuz kemiklerinin çatırtısını duyuyor, hayret ve dehşet içinde kalıyordu. Topun namlusuna sürülen üçüncü mermi savaşın kaderini böylece değiştiren olayı yaratmış ve ingilizler' e ait "Ocean" isimli zırhlı, bu merminin isabetiyle korkunç yara almıştır.

Aynı gün geç saatlerde Çanakkale Boğazı Müstahkem Mevki Kumandanı Cevat Paşa, ödül olarak Seyit' e onbaşılık rütbesini verdi. Merminin bir defada kendi huzurunda kaldırılmasını istedi. Bunun üzerine Seyit Onbaşı, Cevat Paşa' ya şu cevabı verdi:

" Ben bu mermileri kaldırırken gönlüm, Allah'ın feyziyle doldu. Ancak bu kuvvetin sırrı o anda bana Allah' ın ihsan ettiği bir vergi idi. Bu ağırlığı kaldıracak kadar bir makam varmışsam bu dua ve rıza ile olmuştur. Ancak şimdi kaldırmam mümkün değildir kumandanım"

Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum, Hepsi ayrı ayrı kahraman, Ruhları şad olsun....
HasreT isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı HasreT'e Teşekkür Ediyor...
Alt 18.03.2010, 15:36   #16
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

"Kaybettik bütün hazinesini ceddin.." diyor ya şair.
Günümüzdeki aşağılık nesil,cuntacılar,türban yasakçıları,İmam-Hatip yasakçıları,millete ihanet edenler,yolsuzluklar içinde yüzenler Çanakkale'yi bilemez,anlayamaz!
Alt 18.03.2010, 15:51   #17
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 10:55

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

allah rahmet eylesin gani gani hepsine

yukarıda konu başlığı dahil 15 yorumcuda ne hikme hiç Atatürk ve silah arkadaşlarını yadedmemiş, sanki komutan kim bilemiyorlar allah allah bu nasıl gençlik, kimin gençliği
Alt 18.03.2010, 15:56   #18
HasreT
Usta Yiğido

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
allah rahmet eylesin gani gani hepsine

yukarıda konu başlığı dahil 15 yorumcuda ne hikme hiç Atatürk ve silah arkadaşlarını yadedmemiş, sanki komutan kim bilemiyorlar allah allah bu nasıl gençlik, kimin gençliği
Neden siz bahsetmediniz seve seve okurduk....
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı HasreT'e Teşekkür Ediyor...
Alt 18.03.2010, 16:01   #19
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 10:55

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
HasreT Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Neden siz bahsetmediniz seve seve okurduk....
niye senin vaktinmi dardı , klavyede yeteri kadar harfmi yoktu, ben allah bir yazsam haşa inanmaz okumazsınızki niye acaba bir düşün bakalım, sizce tarihi sapıtmak , olanı olmamış göstermek olmamışı olmuş göstermek moda, nereye kadar bilemiycem ama allah sonumuzu hayretsin
Alt 18.03.2010, 16:06   #20
HasreT
Usta Yiğido

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
niye senin vaktinmi dardı , klavyede yeteri kadar harfmi yoktu, ben allah bir yazsam haşa inanmaz okumazsınızki niye acaba bir düşün bakalım, sizce tarihi sapıtmak , olanı olmamış göstermek olmamışı olmuş göstermek moda, nereye kadar bilemiycem ama allah sonumuzu hayretsin
Allah bir yazsan neden okumayıp anlamıyalımki neden.. düşündüm bulamadım ben seni tanımam bilmem neden böyle düşünüyorsun ben sana bahset seve seve okuruz dedim ne var bunda hem koca seyiti yazmaktan onur duyarım zamanımda çok.. klavyemde yeterli bunun için
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı HasreT'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil