Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas ' ımız Hakkında - Sivas Paylaşım > Yemekler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Yemekler Yöresel ve Ulusal yemekler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.05.2007, 20:25   #11
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 14:57

Tecrübe Puanı: 788 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: MEŞHUR SİVAS YEMEKLERİ

Alıntı:
GuNaY Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Haklısın valla, adalet mi bu
En iyisi bir kural belirleyelim, tarifi veren birgün yapsın yemeği bizde hepberaber gidelim yiyelim nasıl?
Benim için problem değil, seve seve yaparım da; yemeği yemek için bir buluşma noktası belirlememiz lazım. Ben Antalyadayım. Şöyle ortalarda bir yerde, mesela Türkiye'nin göbeği Ankara nasıl olur?

Bir de her yere Sivas Köftesi diye açmışlar ama aynı tadı kesinlikle bulamadım.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.05.2007, 19:50   #12
€LBeyli58
Yiğido

€LBeyli58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

€LBeyli58 Şuan €LBeyli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.06.2007 13:30

Tecrübe Puanı: 632 €LBeyli58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
GuNaY Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Haklısın valla, adalet mi bu
En iyisi bir kural belirleyelim, tarifi veren birgün yapsın yemeği bizde hepberaber gidelim yiyelim nasıl?
Alıntı:
sonbahar5803 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Benim için problem değil, seve seve yaparım da; yemeği yemek için bir buluşma noktası belirlememiz lazım. Ben Antalyadayım. Şöyle ortalarda bir yerde, mesela Türkiye'nin göbeği Ankara nasıl olur?

Bir de her yere Sivas Köftesi diye açmışlar ama aynı tadı kesinlikle bulamadım.
HAY HAY EFENDİM NE DEMEK SİVASTA YAPALIM BUNU
GÜNAY ABİ TAMAM BEN HAZIRLARIM HANGİSİNİ RİCA EDERSENİZ SİZ
€LBeyli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.05.2007, 12:46   #13
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 15:27

Tecrübe Puanı: 888 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: MEŞHUR SİVAS YEMEKLERİ

Harbi harbi karnım acıktı yani bir SİVAS köftesi olsada "tabiki o meşhur pidemizle beraber" yesek ne hoş olurdu ya,hatta etli pideyede razıyım,hatta hatta meydan lokantasınaki odunda pişirilen dönerede,ah ah ne güzel olurdu şimdi ya,iyice içim geçti,ben burdakilerle idare edeyim.
Alt 21.05.2007, 13:22   #14
€LBeyli58
Yiğido

€LBeyli58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

€LBeyli58 Şuan €LBeyli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.06.2007 13:30

Tecrübe Puanı: 632 €LBeyli58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ah be sivasta olsaydım şimdi sizlere ısmarlamıştım
€LBeyli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.05.2007, 16:53   #15
NAUGHTYBOY58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

NAUGHTYBOY58 Şuan NAUGHTYBOY58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.06.2007 10:37

Tecrübe Puanı: 674 NAUGHTYBOY58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: MEŞHUR SİVAS YEMEKLERİ

özledim be yemeklerimi................... ..........
NAUGHTYBOY58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2007, 16:22   #16
sivaslısedat
Yeni Yiğido

sivaslısedat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslısedat Şuan sivaslısedat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2009 13:15

Tecrübe Puanı: 622 sivaslısedat Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart --->: SİVAS YEMEKLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

€yvallah eline sağlık öledim yemeklerimi haa
€vde yapıyoruz ama sivas havası olmadan saman gibi geliyor bana
sivaslısedat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2007, 18:18   #17
sivasspor_gürün
Yeni Yiğido
NO AVATAR

sivasspor_gürün Şuan sivasspor_gürün isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.12.2008 12:10

Tecrübe Puanı: 619 sivasspor_gürün Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
Güner Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas mutfağı tarım ürünlerine dayanmaktadır. Sonbaharda kışlık yiyecek hazırlıkları başlar. Un öğütme, bulgur dövme, çekme, erişte, kadayıf, salça yapımı, sebze kurutma, etlik kesimi bunların başlıcalarıdır.

Yöre yemekleri daha çok unlulara dayanmaktadır. Keş, peskütan, çökelek, süt ürünlerinden hazırlanan yiyeceklerdendir. Yöre yemekleri genellikle kırsal kesimlerde yazları ayranlı, pancarlı çorba, madımak, evelik, düğücek aşı
gibi yemekler yapılır. Kışları ise tırhıt, sübüra, kelecoş, tarhana, içli köfte, hingel gibi hamurlu yemekler yenmektedir. Kentte genellikle sebze yemekleri yapılmaktadır. Sivas kebabı ünlüdür.

Tandırda kül çöreği, fotla, patates yada peynirle yapılan kömbe, kete, lavaş yörede yaygın ekmek çeşitlerindendir.
gardaş eline sağlık da tere yağlı bulgur pilavı yanında koyun yoğurdundan cacık , bunu tarlada ekin biçerken yiyceksin way way yanındada bazlama .( tandır ekmeği olacak.) ondan sona gardaşıma söleyim eşkili köfde :( eşkisi sumakdan olacahondan sonra bah birde cılbır yemeği var tarifini bilmeyenler olursa yazarım oda bizim orda meşhurdur, kus kus pilavı bah buda tereyağlı ve yanında yoğurtda olacak çok güzel olur valla olsa yerim şimdi acıkdım tandırda ekmek pişirlerken sonunda birde katmer yaparlardı bah oda ahlıma geldi çok güzel olurdu, yok yok ben köyümü çok özledim yaw gideceğim valla temmuzda aha buyazdıklarımıda yerim valla ha gürünlüler bilir bizim oranın alabalığıda meşhurdur üretim değilde tohma çayından tutup yiyceksin köyde serpme ağamda duruyo bekle gürün geliyom.
sivasspor_gürün isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2007, 19:20   #18
sivaslısedat
Yeni Yiğido

sivaslısedat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslısedat Şuan sivaslısedat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2009 13:15

Tecrübe Puanı: 622 sivaslısedat Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Ağzım Sulandı Yaa ) Kadayıf Tatlısı Olsada Yesek )
sivaslısedat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.06.2007, 00:05   #19
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RüStü ElmaS Şuan RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDI

Maşallah Sivas mutfağımızda ammada zengin ve bir okadarda lezzetli.

Sivas yemekleri konusunda, sitemizde ileriki aylarda özel bir çalışma başlatacağız.

Şimdiden bu özel konuyla profösyönel olarak ilgilenecek, aşçı arkadaşlara ihtiyacımız olacaktır.
RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.06.2007, 23:59   #20
garibo58
Yiğido

garibo58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

garibo58 Şuan garibo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.12.2010 01:32
Yeti Sports 1 Blood Champion!
Tecrübe Puanı: 683 garibo58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart -->: SİVAS YEMEKLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

serdar gardaşım terayaglı hıngel demiş hakikaten en çok özledigim yemek kendisine hak veriyorum.fakat sivasımın havasındanmı suyundanmıdır patatesi bile özel tat.hamuru özel.e ondan hıngelide güzel oluyor.onun için bu güzel yemegi sivasta yemeli.ayrıca rüştü gardaşım ahçı aradıgını yazmışsın ben harika yemek yaparım buradayım.
garibo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil