Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Hertelden
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Hertelden Her Telden Muhabbet Burada

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.07.2009, 14:45   #21
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: !!!!!!ANDIMIZ!!!!!

Şu bir gerçekki, bu tür sorunlar öne sürülerek iç ve dış mihraklar iş birliği yaparak ülkemiz üzerinde büyük oyunlar oynanmak istiyorlar.
Savaşlarda yenilmeyen biz Türkler, bu tür içten sinsice oynanan oyunlarla yenilgiye uğratmak istiyorlar. Bir dönem sağcıydı, solcuydu diye kardeş kardeşe düşman edildi, bu tutmadı sonra, alevi, sünni düşmanlığı körüklendi, halkımızın büyük çoğunluğu sagduylu davranıca bunda başarı elde edemediler. Şimdi ise yok Türktü yok Kürttü diye kutuplaştırıp uzun yıllardır bunun başarıya ulaşmasını bekliyorlar.
Türk Halkı çok uyanık olmak zorunda tahriklere, oyunlara, provokatörlere aldırmadan ülke bütünlüğü ve birliği adına Ulu Önder Mustafa Kemal'in çizigisinden sapmadan bu oyunları alaşağı edeceğine inanıyorum.
Ne olur tarihimize, geçmişimize sahip çıkıp senaristlerin inadına, bu ülkenin nasıl kazanıldığını unutmadan, ulusal bir duruş sergilemeliyiz.

Türkiye tek bir devlettir tek bir millettir, bunun aksini söyleyen namerttir.

"Ne Mutlu Türküm Diyene"
Alt 14.07.2009, 20:11   #22
65serdal58
Usta Yiğido

65serdal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65serdal58 Şuan 65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.05.2016 10:20

Tecrübe Puanı: 1310 65serdal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Daumen hoch Cevap: !!!!!!ANDIMIZ!!!!!

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Şu bir gerçekki, bu tür sorunlar öne sürülerek iç ve dış mihraklar iş birliği yaparak ülkemiz üzerinde büyük oyunlar oynanmak istiyorlar.
Savaşlarda yenilmeyen biz Türkler, bu tür içten sinsice oynanan oyunlarla yenilgiye uğratmak istiyorlar. Bir dönem sağcıydı, solcuydu diye kardeş kardeşe düşman edildi, bu tutmadı sonra, alevi, sünni düşmanlığı körüklendi, halkımızın büyük çoğunluğu sagduylu davranıca bunda başarı elde edemediler. Şimdi ise yok Türktü yok Kürttü diye kutuplaştırıp uzun yıllardır bunun başarıya ulaşmasını bekliyorlar.
Türk Halkı çok uyanık olmak zorunda tahriklere, oyunlara, provokatörlere aldırmadan ülke bütünlüğü ve birliği adına Ulu Önder Mustafa Kemal'in çizigisinden sapmadan bu oyunları alaşağı edeceğine inanıyorum.
Ne olur tarihimize, geçmişimize sahip çıkıp senaristlerin inadına, bu ülkenin nasıl kazanıldığını unutmadan, ulusal bir duruş sergilemeliyiz.

Türkiye tek bir devlettir tek bir millettir, bunun aksini söyleyen namerttir.

"Ne Mutlu Türküm Diyene"

yüreğinize sağlık........................ .........
65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.07.2009, 21:44   #23
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 14:33

Tecrübe Puanı: 3271 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

neyin tartismasi beyler ozelikle bilelrek bekledim butun yorumlari gormek icin ben bunun tartisilacak bir konu degildir cok hasas ve incedir bunlarin yaptiklari fazla oldu sozde mazlumlar icin kurulan bu dernek artik bir basin sozcusu gibi haince cikislari olmustr onlar ancak bonbon amcalarinin elini yalarlar ben belcikada yasiyorum ben belcika kanunlarina ve anayasasina bagli kaldigim surece kalabilirim bu ulkenin duzenini bozacak faliyette bulundugum an sinirdisi edilmem icin gerekli islemler baslar burasi kucuk bir ulke burada ikiyuzbin turk var ben yarin kalkip ben burada esitlik istemiyorum bagimsizlik istiyorum toprak istiyorum dedigim an ben o ulkeye ihanet nankorluk etmis olurum sozde bizim ovatan sever aydinlarimizin aydin gordugu oavrupa senin en ufak sygisizliginda seni kapiya koyar ama sozkonusu biz olunca azinlik hakkiymis bilmem ne hakkiymis baslarim boyle hakka senin adeletin bumu yillardir besliyip gonderdigin odullu hainler bizi bu hale getirdi mazlumluk fakirlik fukaralik edibayatiyla beslenp sonrada bu tur cikislarla ulkedeki huzuru ve sukuneti bozup turku kurte dusman ederek bir tur kirli emellerine kavusmaya calismaktr biz bu oyunu insallah allahin izniyle birlik ve beraberlik icinde cozecigiz aslini inkar edenler bu milletin tarihini ve gecmisini iyi bilir ve kapinin yolunuda bilir
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 15.07.2009, 03:53   #24
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1412 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
bilal kose Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
neyin tartismasi beyler ozelikle bilelrek bekledim butun yorumlari gormek icin ben bunun tartisilacak bir konu degildir cok hasas ve incedir bunlarin yaptiklari fazla oldu sozde mazlumlar icin kurulan bu dernek artik bir basin sozcusu gibi haince cikislari olmustr onlar ancak bonbon amcalarinin elini yalarlar ben belcikada yasiyorum ben belcika kanunlarina ve anayasasina bagli kaldigim surece kalabilirim bu ulkenin duzenini bozacak faliyette bulundugum an sinirdisi edilmem icin gerekli islemler baslar burasi kucuk bir ulke burada ikiyuzbin turk var ben yarin kalkip ben burada esitlik istemiyorum bagimsizlik istiyorum toprak istiyorum dedigim an ben o ulkeye ihanet nankorluk etmis olurum sozde bizim ovatan sever aydinlarimizin aydin gordugu oavrupa senin en ufak sygisizliginda seni kapiya koyar ama sozkonusu biz olunca azinlik hakkiymis bilmem ne hakkiymis baslarim boyle hakka senin adeletin bumu yillardir besliyip gonderdigin odullu hainler bizi bu hale getirdi mazlumluk fakirlik fukaralik edibayatiyla beslenp sonrada bu tur cikislarla ulkedeki huzuru ve sukuneti bozup turku kurte dusman ederek bir tur kirli emellerine kavusmaya calismaktr biz bu oyunu insallah allahin izniyle birlik ve beraberlik icinde cozecigiz aslini inkar edenler bu milletin tarihini ve gecmisini iyi bilir ve kapinin yolunuda bilir
elinize yüreginize saglik kardesim iste bu biz yurt disinda yasayanlar olaylarin ciddiyetini daha ilk hamlede anliyoruz.Ins TC.cumhuriyetide cark eder
Alt 18.07.2009, 23:00   #25
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1309 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

mazlumderin önerisi kesinlikle kabul edilemez bu doğru...
yapılan yorumlarda bile bir baskı söz konusu... düşünün bir kere tam tersi olsaydı ... siz dermiydiniz bir Türk olarak ''kürt'üm doğruyum..''diye...kardeşlikte n birlikten dem vurursunuz ama ''yok söyleyen söylesin söylemeyen def olsun gitsin'' demeye getirdiniz...kürt kardeşlerimizin haklarını biz verceğiz elbette onların bu ülkede mutlu olmalarını bizim sağlamamız lazım aksi taktirde o bölücü güçlerin eline koz verilmiş olmaz mı?
Alt 19.07.2009, 08:05   #26
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1412 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
yapılan yorumlarda bile bir baskı söz konusu... düşünün bir kere tam tersi olsaydı ... siz dermiydiniz bir Türk olarak ''kürt'üm doğruyum..''diye...kardeşlikte n birlikten dem vurursunuz ama ''yok söyleyen söylesin söylemeyen def olsun gitsin'' demeye getirdiniz...kürt kardeşlerimizin haklarını biz verceğiz elbette onların bu ülkede mutlu olmalarını bizim sağlamamız lazım aksi taktirde o bölücü güçlerin eline koz verilmiş olmaz mı?
kardesim ben derdim bir türk olarak nedeni;biz bir topluluk olarak yeni birlesmedik atalarimiz beraber savas verdi düsmana karsi.tersi olsa ben yapardim anliyormusunuz carpitmayalim konuyu lütfen.siz verin ne istiyorlarsa ama biz bu ülkeyi kurtaranlar adina böldürmeyecegiz onlarin kemikleri sizliyor yazik cok yazik..
Alt 19.07.2009, 08:25   #27
Arif Coşkun
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
goramaz hocam,

Hak derken hangi haklardan bahsediyoruz acaba ?

Ülkemizde, Türküde, Kürdüde aynı haklara sahip değilmi ki ?

Aynı ücreti alıp, aynı vergiyi vermiyormuyuz, yoksa Kürt'ler daha az maaşlamı çalıştırılıp daha çok vergimi ödettiriliyor ki?
Aynı şekilde askere gidip aynı sürede askerliğimizi yapmıyormuyuz ?
Kürtler ülkemizde, öğretmen, polis, hakim, savcı, milletvekili, bakan, başbakan, cuhmurbaşkanı olamaz yasağımı yaşıyorlar ki ?
Ülkenin ihalelerini bunlar alıp iş sahaalrında boy gösterip, zengin işadamları olamıyorlarmı ki?

Bunlara daha nasıl hak verilecek anlamadımki, bunun dışında istenilen her hak bölücülüğe, ayrımcılığa ve vatan hainliğine girmezmi ? Bu güzel ülkemin yönetim şekli her türlü hakları Dmokratik Laik Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ile belirlenmiştir, bunun dışına kim çıkarsa çıksın suç işler gerekli ceza uygulanır.
Bunlara hak, hakkınız dedikçe şımarıp tepemize çıktılar iyice, AB' sevdasına verilen tavizlerle iyice evin şımarık çocuğu gibi oldular.
Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bir görelim ne olur, milyonlarca şehit verilerek alınan bu topraklarda yatan şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayalım ne olur. Milli birliğimizi ulusal bütünlüğümüzü muhafaza etmek dileğiyle,
Buda benim kişisel görüşüm.
Alt 19.07.2009, 09:26   #28
goramaz
Usta Yiğido

Alıntı:
Sivaslisandy-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
kardesim ben derdim bir türk olarak nedeni;biz bir topluluk olarak yeni birlesmedik atalarimiz beraber savas verdi düsmana karsi.tersi olsa ben yapardim anliyormusunuz carpitmayalim konuyu lütfen.siz verin ne istiyorlarsa ama biz bu ülkeyi kurtaranlar adina böldürmeyecegiz onlarin kemikleri sizliyor yazik cok yazik..
kimsenin konuyu çarpıttığı falan yok... atalarımızın kemiğinin sızladığını dşünüyorsanız merak etmeyin sizden çok düşünüyorum atalarımı . benim de dedem çanakkale de şehit oldu..

arifcoskun bey haktan bahsettiğim vergi, askerlik memurluk değil bunlar düşünceme göre vatandaşlık görevidir. Kimliğinde T.C. vatandaşı yazan herkes bu haklara sahiptir..
düşünün bi kere Türkiyen'nin önünde Kürt sorunu diye bir sorun var. Türkiye yi o bölücüler işte bu sorun yüzünden bölgede tıkamak istiyor..bunlara fırsat vermeyelim diye yazdım.
bazen düşünüyorum ''kürt olarak dünyaya gelseydim'' kendi tarihimi bile bilmeyecektim..
ben sizler gibi düşünmüyorum.. ülkemin bölünmemesi için yazdım yazdıklarımın arkasındayım...daha birkaç yıla kadar Kürkçe konuşmak yasaktı..şimdi devlet tv sinde kürtçe yayın var.. ne oldu ülkeme zarar mı verdi fayda mı verdi?
Alt 19.07.2009, 09:51   #29
Arif Coşkun
Moderator

Alıntı:
kimsenin konuyu çarpıttığı falan yok... atalarımızın kemiğinin sızladığını dşünüyorsanız merak etmeyin sizden çok düşünüyorum atalarımı . benim de dedem çanakkale de şehit oldu..

arifcoskun bey haktan bahsettiğim vergi, askerlik memurluk değil bunlar düşünceme göre vatandaşlık görevidir. Kimliğinde T.C. vatandaşı yazan herkes bu haklara sahiptir..
düşünün bi kere Türkiyen'nin önünde Kürt sorunu diye bir sorun var. Türkiye yi o bölücüler işte bu sorun yüzünden bölgede tıkamak istiyor..bunlara fırsat vermeyelim diye yazdım.
bazen düşünüyorum ''kürt olarak dünyaya gelseydim'' kendi tarihimi bile bilmeyecektim..
ben sizler gibi düşünmüyorum.. ülkemin bölünmemesi için yazdım yazdıklarımın arkasındayım...daha birkaç yıla kadar Kürkçe konuşmak yasaktı..şimdi devlet tv sinde kürtçe yayın var.. ne oldu ülkeme zarar mı verdi fayda mı verdi?
Sayın goramaz hocam söz hakkı istiyorum;
Elbetteki konuları konuşa, konuşa çözüme kavuşturacağız, burada karşılıklı fikirlere saygı ve hoşgörü çerçevesi içerisinde çözülmeyecek sorun yok bence birbirimizin fikirlerinden istifade ederek doğrular ortaya çıkacaktır,
Peki hocam burada şimdi bir kürt meselesi olduğunu varsayalım, diğelim ki; o, şu bu sen kürtsünüz. Alın size şu şu şu haklar yıllar boyu verilmemişti, şimdi analdıkki hata etmişiz, peki bunlar ne nedir ne olmalı? Ben bunu merak ediyorum .
Alt 19.07.2009, 12:05   #30
goramaz
Usta Yiğido

kürtler tarihini bilmiyor hep düşünmüşümdür ''türkler orta Asya'dan geldi şöyle şöyle devletler kurdular'' peki ya kürtler...
en azından tariherslerinde bunlara da bir başlık açılmaz mı?Bu insanlar da bilsin tarihlerini ...
Yine dil konusu, geçen aylarda bir parti kürtçe seçim propagandası yaptı diye haklarında dava açıldı...ama hatırlayın Didor savcısı kovuşturmaya gerek olmadığı kararını vermişti.bu güzel bir gelişme değil mi?

andımız konusuna gelince ben kürt olsam evladımın Türk'üm demsini istemezdim..belki de ben yanlış düşünüyorum...tıpkı şimdi hiçbir gücün bana ne Kürt'üm ne Arap'ım ne de Alman'ım dedirtemeyeceği gibi...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)