Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

KURTLAPA BELEDİYESİ (MERKEZ) - Sayfa 71 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyeleri > Kurtlapa Belediyesi (MERKEZ)
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.06.2010, 23:30   #701
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

avcınınoğlu Şuan avcınınoğlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.09.2015 23:04

Tecrübe Puanı: 541 avcınınoğlu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: KURTLAPA BELEDİYESİ (MERKEZ)

KANDİL MESAJI

ALLAHIN nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Reğaip kandilnde bin yıllık yaşantımızı ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek
ve ona göre hayatımıza çeki düzen vereceğiz samimi bir teslimiyetle
nefis muhasebesine gireceğiz
Bugece hayırlı birgece. yüreklerimiz ibadetle çarpsin
Gönüllerimiz bir olsun ...
Kandiliniz mübarek olsun...
Ömrünüz uzun olsun ....
kazanciniz helal ve bereketli olsun...
cumaniz mubarek olsun...
benim ğüzel memleketimin güzel insanları tüm sivas lılar net aylesinin Regaip Kandili kutlu olsun
avcınınoğlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar avcınınoğlu'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.07.2010, 12:47   #702
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

miraç kandili

Dertlseriniz zerere kadar küçük
seviçleriniz nisan yağmuru ğibi bol olsun kandiliniz mubarek ğeceniz sevapla dolsun ,,,KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN,,,,
avcınınoğlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı avcınınoğlu'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.07.2010, 09:34   #703
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

KURTLAPA BELDESİ

sakinlerinden belediye başkani ahmet darının annesi ALLAHIN rahmetıne kauşmuşturALLAH rahmet eylesin akraba ve aylesinin başı sağ olsun yine kurtlapalı olup sıvasta ıkamet eden hüseın yıldırım rahmamı rahıme ıntıkal etmiş her ikisinede ALLAH rahmet Etsin mekanlrrı cennet olsun
Alt 25.08.2010, 10:33   #704
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

KISSDAN HİSSE

Tasavvuf ehlinde anlatılana ğöre kafileler yolculuk yaparlarken uzun bir vadiden geceleyin yolculuk yaparlar ken içlerinde tasafvuf ehli olan birisi yerdeki taşları ğöstererek bunlar çok kiymetli taşlar dır bunları toplayalım der
ehil sahibi kışiler taşlardan tolarlar içlerinden bazıları bu taşlar şişe yaramaz der ve taşları
zahmetlı iş der bunları almayıp yollarına devam eder düny meşakatına meylederler
tasvvuf ehli olan insanlar bu atşları alırlar yolarına devam eder ler
Nitekim güneş doğar bakarlarkı taşların çok kıynetli oldugunu görürler
0 zaman taşları toplayanlar ne kadar mutlu oldugu gibi toplamayanlar da

bir o kadar üzüntü içinde olurlar
tabi hiç birşeyin geri gelmiyecegıni anlarlar zaman zühür eder

Ulamalar tefsirine göre taşların cenabı ALLAHIN emir ve yasakları oldugu anlatılır
bunlar ALLAHIN insanlıga sunduğu birer hazınedir
islamın içinde bulundugu ana öğelerdir helal kazanç hayırlı ilim haç zekat oruç namaz
ve saır ilimlerdır bu küflete katlananlar sevabına nail oldugu gibi cenabı ALLAHIN huzurunade hoşnut olarak varırlar
peygamber efendimiz onlar dan razı oldugu gibi şefaatçı olur

obur tarafta zahmet edip taşlardan almayan lar ise ALLAHI gazabın dan kendilerini
kurtaramayıp
halak olanlardır
cenabi mevla bizleri o takıl taşları alanlar zümresine eklesin tabi budan şunu çikartırız
ALLAH .hın emir ve kuran.ı azimu şanın ayetlerini peygamberi nişan efendimizin süneti seniyesini
kamil manada yapmak ve o takıl taşlar misali zahmetli işleri yapmak nasip etsin
yoksa bizleri ne ne çocularımız nede mal marlıgımiz kurtarır yeterki ALLAH.IN kudret eli yetişmesin AMİN ....
Alt 27.08.2010, 11:11   #705
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

OFLU,,RİZELİ,,BAYBURTLU,,NAMAZ KILARKEN

RİZELİ..OFLUYA ..namazdayız ama haberin ola arabamı satıyorum der ....

OFLU namazdayız ama kaç lira istiyorsun der...

RİZELİ namazdayız ama 15 bin istiyorum der ..

OFLU namazdayız ama10 bin vereyim der ..

RİZELİ namazdayız ama az olur der ..

OFLU namazdayız secdeye gidiyoruz orda bir düşün der ..

OFLU SECDEDEN KALKINCA
RİZELİYE DERKİ NAMAZDAYIZ AMA DÜŞÜNDÜNMÜ DER..

RİZELİ namazdayız ama ben onu ..

BAYBURTLUYA SATIM ONU DER..
Alt 03.09.2010, 10:12   #706
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

ON BİR AYIN SULTANI
MUBAREK RAMAZAN AYININ KUTSALLIĞI

Şu içinde bulunduğumuz ayın kıyneti ve değeri nasıldır iyice anlayalım ve ona göre yaşayalım
şimdi arı duru bir cevher daha geldi .ki ender bulunur bu cevher risalet kaynağından alın malıdır
Henuz tazedir onun yüzünü kımse görmemiştit .
Henüz onun mana derinliğine hiç bir el uzanmamiştır
Şöyleki
Kiyamet günu halk mahşer ğünü mahşer meydanın da toplanacak herkes kendi yerinde duracak ..
O anda ramazan ayı suret bulup orda gözükecek ,fakırini zenginini isteyecek secdeye kapanacak yüce hak katından onların bagışlanmasını dileyecek .
Bunun üzerine hak katindan şu hitap gelecek .
*Dünyada iken her kim senin hakkını bildiyse geldiğin zaman seni ağırladı ise hemen onun elinden tut kendisine yardımcı ol ..
*onu koruki bu gün bu türlü şavaş alanında perişan olup gitmeye

*Bu emir üzerine ramazan ayı ümmetin arasın da gezip dolaşmaya başlar her kim ramazan ayına sayğılı olup hakkını ödemiş ise hemen onun elinden tutup ilahi sancağin açildığı dergaha grlir
*orada bu oruç tutanların bağişlanması için yalvarıp yakarmağa başlar
Yüce yaratıcıya niyaz eder .ki
*Bu yalvarıp yakarmalar üzerine o sutanlar sultanı suyu toprağı yaratan yüce Allah ,lutufla hitap eder ramazan ayına sorar..
*Bugun kapımızdan ne dileğin var,dile...
Ramazan ayı şu dilekte bulunur ..
**EY Yüce Allahım ,,senden dileğim o ki başima vakur tacını vurasın,,
*Şunun için ki degerli olmak degersizliği silip götüre,
// Bunun üzerine Yüce Allah ,emreder ramazana bir tac degil bin tac verinki hangisini isterse istediğini istedigi anda giye,
//*Ramazan ayı tacını giydikten sora oruç tutanlara şefaat eder onların bağişlanması için dilekte bulunur her dilegide kabul edilir
/*Burada anlatılanlara binaleh YÜCE ALLAH KURANI AZIMUŞANDA Zümer suresinde 39 cu sıradaki 10 nuncu ayetinde şöyle buyurur
//*Ancak sabredenlere mükafatları hesapsız verilecektır//*

Bir fıkra
OFLU Ali ozun zamandır kendi yüzünu aynada görmemiştir bir gün aynaya bakarki yüzü öyle bir olmuşkı insan bakmağa korkuyor haliyle kendiside korkmuş başlamiş ağlamağa
ağlaya ağlaya eve gelmiş karısı sormuş neye ağlıyorsun diye o da şu cevabı vermiş baksana şu yüzüme ne halde demiş karı bakmiş her zamankı gibi normal yüz demiş ona ne var yüzünde o de bakdemiş ne kadar korkunç demiş onun için ağlıyorum demiş hanımida ona demiş ki ben bu yüzü tam kırk yıldır bakıyorum benin halım ne olacak demiş,,

Konu avcınınoğlu tarafından (03.09.2010 Saat 10:12 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Alt 03.09.2010, 10:16   #707
balix
Yiğido
NO AVATAR

balix Şuan balix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.01.2011 10:59

Tecrübe Puanı: 566 balix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bence özel konulara böyle genel sitelerde girip, bizim bölge insanlarını mahcup etmeseniz derim. Bölgenin özelliğini iki kelimeyle ortaya koymuşuz;
1. Belediye personeli buradan başkanına hürmetler göndererek, "acaba başkanlarını hiç görmüyorlarmı da buradan yağdanlık yapıyorlar?" sorusunu akla getirmiş oluyorlar
2. Bir başka arkadaşımızda hemen Başkanını onure etme yerine "bir soru sormuşsunuz ama peki bunları başkan bilebilecek yetenektemidir. o beldeyi bilen biri olarak sizi aydınlatayım istedim" diyerek bölgede başkanını kötüleme yoluna gidiyor...
Kısacası biz Sivaslı olarak aynı yanlışları hep yaparız, OXSFORT MU vardıda okuyup başkanlık yapmadı ? sonuçta köy her ne kadar beldede desek, 5 ayrı belde; Yakupoğlan-Yıldız-Gümüşdere-Güneykaya-Kurtlapa .... bunlar bizim ihmal edilmiş geri bırakılmış, üzerinde durulmamışlarımız... Herkese saygı ve selamlar, uzaktan bizin yapacaklarımız çok şeyler var yeterki isteyelim.
balix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı balix'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.09.2010, 11:51   #708
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

Bütün sivaslilar aylesinin kadir gecesi mubarek olsun dualarınız makbul namazlarınz kabul olsun ve tüm kurtlapa hakının kadır gecesikutlu duaları makbul namazları kabul olsun
Alt 28.12.2010, 20:30   #709
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

BİTMEZ BİR GARİP HİKAYE

otuz yaz otuz kış aynı durakta
bekle babam canmı dayanır
kara yalanları beyaz kundakta
sakla babam sakla canmı dayanır

her yanımız gurbet her yanı sıla
ömür bitmez çile ,ölüm fasıla
günleri aylara ayları yıllara
ekle babam ekle canmı dayanır

çare say çanak tut çağ zilletine
sarmazmı umutlar sarpa çetine
katır tırnağını gül niyertine
kokla babam kokla canmı dayanır

bedavacı çomak soksun davana
niğmetler kurnaza ülkü mazluma
cehennem ettiler yurdu mazluma
pakla babam pakla canmı dayanır

işte bizim memleketin hali ahvali bundan ibaret kimi çile çeker kimi sefa sürer

BİR GARİP ÜLKÜDÜR BENİM ÜLKÜM.....//*
Alt 03.01.2011, 21:39   #710
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

BİR FİKRA

bir köşe başında
dilencinin biri dileniyormuş adamın biri süreklı olarak bu dilenciye para vermeye devam ederiyor dilenciye para veren adam nişanlanır daha önce dilenciye 20 lira veriyor nişanlanandan sonra 20lira yerine15 verır dilenci sesini çikarmaz nişanli
adam evlenir dilenciye 10 lira verie dilenci yine normalmiş gibi davranir adamin çoluk çocuk olur bu sefer 5 lira verir dilencinin sabrı tükenır adama derki arkadaş daha önce 20 verirdin sesimi çikarmadım15 verdin yine bir şey demedim 10 verdın yine demedin şimdi 5 veriyorsun neden böyle yopıyorsun demiş adamda dilenciye demişki
bekardım 20 verdim nişanlandım 15 verdim evlendim 10 verdim şimdi çoluk cocuk oldu beş veriyorum demiş dilenci de adama demişki desene benim parayla ev geçindıriyorsun demiş.*...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil