Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Bbp Lideri Topçu: 12 Eylülde 'evet' diyerek temizleyeceğiz - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.09.2010, 07:29   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Bbp Lideri Topçu: 12 Eylülde 'evet' diyerek temizleyeceğiz

Sivas'ta 'referandumda evet' mitingi düzenleyen BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, hükümet ile ana muhalefet partisine yüklendi.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, "Hükümet ve ana muhalefet partisi, anayasayı siyasallaştırdılar. Ben bunu Muhsin Başkan'ın memleketinden kınıyorum" dedi.
Sivas'ta 'referandumda evet' mitingi düzenleyen BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, hükümet ile ana muhalefet partisine yüklendi. Mevlana miting alanında binlerce partiliye seslenen Topçu, "Hükümet ve ana muhalefet partisi anayasayı siyasallaştırdılar. Ben bunu Muhsin Başkan'ın memleketinden kınıyorum. Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu, hangi şehre giderse o şehrin nabzına göre şerbet veriyor. Öbür taraftan ana muhalefet partisinin bir lideri var, evlere şenlik. Bir hafta içinde köklü bir partiye genel başkan yaptılar. Referandum süresince onların dünyasında Kılıçdaroğlu'nu başbakan yapmaya çalışıyorlar. Anadolu tabiri vardır 'şaşkın ördek adım adım gezermiş'. Mitinglerdeki haline bakınca böyle söylemek geliyor içimden. Kılıçdaroğlu Ordu'da fındık, Malatya'da kayısıyı göstererek nabzına göre şerbet veriyor. Şimdi de eşkıyaya af isteyerek çizmeyi aştı" diye konuştu.

Topçu, anayasa değişikliğini desteklediklerini yineleyerek, "Anayasa ile alakalı sandık başına gitmeden önce maddeleri inceleyin. 12 Eylül'de cuntaların kirlettiğini12 Eylülde 'evet' diyerek temizleyeceğiz" dedi.

IHA
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 08:20   #2
Reform
Usta Yiğido

Reform - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Reform Şuan Reform isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.12.2012 18:33

Tecrübe Puanı: 576 Reform FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Bbp Lideri Topçu: 12 Eylülde 'evet' diyerek temizleyeceğiz

Aman aman sayın topçu sana demezler mi YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL güya nalınada vur mıhınada vur demişsin ama, helal olsun güzel rol kesmişsin. Yeşilçamdan kapabilirler seni.
Reform isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Reform'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 08:41   #3
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
Sivaslilar.Net Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Öbür taraftan ana muhalefet partisinin bir lideri var, evlere şenlik. Bir hafta içinde köklü bir partiye genel başkan yaptılar. Referandum süresince onların dünyasında Kılıçdaroğlu'nu başbakan yapmaya çalışıyorlar. Anadolu tabiri vardır 'şaşkın ördek adım adım gezermiş'. Mitinglerdeki haline bakınca böyle söylemek geliyor içimden. Kılıçdaroğlu Ordu'da fındık, Malatya'da kayısıyı göstererek nabzına göre şerbet veriyor. Şimdi de eşkıyaya af isteyerek çizmeyi aştı" diye konuştu.
.........................
Alt 05.09.2010, 13:41   #4
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 860 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bazen çok fena laf koyuyor helal olsun
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı sivaslıgenç'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 13:46   #5
Kasım Öktem
Tecrübeli Yiğido

Kasım Öktem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kasım Öktem Şuan Kasım Öktem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.06.2013 02:34

Tecrübe Puanı: 585 Kasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOKKasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOK

Rahmetli keşke hayatta olsaydı da bir de o konuşsaydı ..
Alt 05.09.2010, 13:57   #6
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 708 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Kasım Öktem Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Rahmetli keşke hayatta olsaydı da bir de o konuşsaydı ..
emin ol söyleyecekleri seni hayal kırıklığına uğratırdı.......senin istediğin hiç birşeyi söylemezdi........şuna bir kere daha emin ol şu anayasa değişikliğine kesinlikle hayır demezdi.......

Alıntı:
sivaslıgenç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bazen çok fena laf koyuyor helal olsun
vallaha öyle................

Konu titizyiğido tarafından (05.09.2010 Saat 13:57 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar titizyiğido'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 15:17   #7
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 945 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

İnsan biraz düşünürde öyle konuşur, sen şaşkın ördek değilsin de madem, kendimi bildim bileli çocukluğumdan bu yana partiniz nerde yerinde saymayı bırak bir adım ileri gidemiyor. geriliyorsunuz, Seninki iktidara yaranmak, iktidara söz söylüyormuş gibi muhalefeti karalamak. Konuş konuş nasıl olsa dilin kemiği yok belki iktidar seçimler yakın birşey koklatır.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 15:30   #8
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4502 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

şaşkın ördek adım adım gezermiş
Diline saglik sayin Topcu.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 05.09.2010, 22:29   #9
arbase
Yeni Yiğido
NO AVATAR

arbase Şuan arbase isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.08.2012 23:57

Tecrübe Puanı: 0 arbase FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

rahmetli muhsin abi sag olsaydi bu pkk ' ya çalisan erdogana gunahini bile vermezdi. o bence gidip bir kurt partisi kursun topçu'yu da yanina alsin.
arbase isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 06.09.2010, 08:38   #10
35gürün58
Yiğido

35gürün58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

35gürün58 Şuan 35gürün58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2014 15:15

Tecrübe Puanı: 687 35gürün58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

06 Eylül 2010

Hasan DEMİR

ŞOK İDDAA: AKP’nin HEDEFİ MHP yi KAPATMAK!

“Türkiye’yi antidemokratik, hatta diktatoral bir rejime taşımak AKP için bir mecburiyettir.”
Yukarıdaki sözlerin sahibi MHP eski Genel Başkan Yardımcılarından, “Sistemin İntikamı” kitabı ile 12 Eylül Darbesini en çarpıcı şekilde kaleme alan emekli asker Ferruh Sezgin Ağabey.
Milletten “demokrasi adına” oy isteyen AKP’nin antidemokratik olma mecburiyetini bakınız nasıl gerekçelendiriyor Sezgin Ağabey:
“AKP, kendisine dışarıdan tevdi edilmiş olan ‘Türkiye’nin -üniter ve ulus devlet- yapısını değiştirerek, -çok uluslu ve çok hukuklu bir sistemi- hakîm kılmak görevini demokratik rejim içinde ifa edemez. İster istemez, rejimi sertleştirecektir ve ona bu görevi verenler de buna ses çıkarmayacaklardır.”
“Bunun belirtileri var mı?” diyoruz, aldığımız cevap ilginç oluyor:
“AKP bu görevini yerine getirmeye 2005’te yeraltını bölücülere teslim etmekle başlamıştır. Çakıcı, Peker gibi isimlerin tasfiyesi operasyonları bu mantıkla yapılmıştır. Bunun ardından Ergenekon tutuklamaları, Ordu’nun itibarının yok edilmesini hedef alan psikolojik operasyonlar, yargının ele geçirilmesi operasyonları ve en sonunda da bütün bunları legalize edebilmek için 12 Eylül halk oylaması gelmiştir.”
Sezgin Ağabeye göre AKP’yi teşhiste bir yetersizlik, şaşılık hatta bir körlük söz konusu. “O yüzden, AKP’yi diktatörleşmekle itham etmek yetmez” diyor ve ekliyor:
“Marifet, diktatörleşmenin gerekçesini doğru teşhis ederek çok uluslu ve çok hukuklu bir sisteme götürülmekte olduğumuzu görebilmektir.”
Bu süreçte içinden çıktığı kurumun yani ordunun tavrı konusunda ne düşündüğünü merak ediyoruz.
“Toplumun bu körlüğünde, irtica ve bölücülüğü tehdit ilan ederken asıl tehdit olan ‘egemenlik kaybı’nı es geçen TSK’nın maalesef büyük payı vardır. Ordu da, ağaçları saymakla uğraşırken ormanı ıskalamıştır ve bu ıskalama umalım ki devletin canına okunması sonucunu getirmez.”
Süreçle ilgili son değerlendirmesi ise üzerimizde kelimenin tam anlamıyla bir “şok etkisi” yapıyor.
“Benim bir endişem daha var: AKP, karşısındaki bütün engelleri bir bir ortadan kaldırırken, ‘MHP’ye ne zaman sıra gelecektir’? Bana kalırsa, AKP Anayasa Mahkemesi’ni tam kontrolüne aldığında operasyon sırası MHP’ye de gelebilecektir. Eğer, kurulmasına çalışılan çok uluslu ve çok hukuklu yeni sistem için MHP’nin varlığı bir tehdit ise ki aksini iddia etmek mümkün değildir, MHP de operasyona uğrayacaktır. Bu operasyonun tam adı, ‘partinin kapatılması’ dır ve Ekim ayından sonra MHP ile ilgili bazı gelişmelerin olacağı dedikoduları şimdiden başlamıştır. MHP üst yönetimi boş yere ‘Bizde kim ne suç bulabilir ki?’ demeye kalkışmasın, Silivri’deki yargılamalar bittiğinde sanıkların kaçının hüküm giyeceğini, kaçının da yıllarca boş yere içeride tutulduktan sonra salıverileceklerini düşünsünler. Bu işlerin adı ‘Ben yaptım oldu’ dur.”
Gerçi söylenmedik bir şey kalmamış oluyor ama biz yine de, “Son sözünüz?” diyor ve aldığımız cevabı sizlerle paylaşıyoruz:
“Son sözüm de ’Evet’çi MHP’liler’e: Bütün bunları okuduktan sonra eğer hâlâ ayılmamışlarsa 12 Eylül’de ’Evet’oyu kullansınlar ve partilerinin
kapatılmasını da hedef alacak bir
operasyonun ortağı olsunlar.”

06 Eylül 2010

Mustafa ASLAN

KAHVERENGİnin AÇILIMI ve

BBP-YAZICIOĞLU- TOPÇU

“Bu Anayasa değişikliği darbelerle bir hesaplaşma değil. ... hukûki olarak çok fazla bir anlamı yok, çünkü Anayasa değişiklikleri geriye doğru işlemez, bu bir. İkincisi ’mürûr-ü zaman’denilen bir süreç var, o bakımdan 12 Eylül’ü yapan faillerin yargılanması hukuken oldukça zor.” (Mir Dengir Fırat)
* * *
Bu beyânatı, muhâlefet parti genel başkanlarından biri söylese AKP’liler hemen itiraz eder; eskiden ülkücü-eskiden devrimci-eskiden şucu/bucu olan eskimiş ama şimdilerde BOP Eş Başkanı ve işbirlikçi avânesine yakın olmak, yalakalaşmak, talandan nasiplenmek uğruna “Netekim Paşa’dan hesap soracağız, o yüzden Evet!” diyen birini de çıkarıp vuvuzela gibi öttürürlerdi!
Ama AKP’nin, Açılımcı-Demokrat-Kürtçü kurmaylarından Mir Dengir; dengirdedi ve böyle dedi!
Yeşil mürekkepli “dolma kalemler”in, “HAYIR” diyenleri münkirlikle suçlayarak kendi imanlarını tehlikeye atmayı göze almaları ve yeşil dolar-eurolarla alınan kırmızı mürekkeple doldurulan “dolma kalemler”in dinci-dinsiz ittifakıyla, kinci-özürcü demokratlar sayesinde renkler karıştırıldı!
Edip eyleyenin hikmetine elbette sual olmaz! Kırmızı ile yeşil karıştırıldı ve ortaya kahverengi çıktı!
Dengir ve benzerlerinin kinci-dinci takımlarıyla, yeşil euro-dolarla kırmızı mürekkep alınıp enjekte edilen kinci-işbirlikçilerin acele oluşturdukları ortamda, adına referandum denilen ABD-AB dayatması oyalamada, “HAYIR”ın rengini de kahverengi
seçtiler!
Bu yüzden de ne yaparlarsa yapsınlar; ne kadar tehdît, ne kadar vaat, Ağustos’ta kömür, Ramazan’da pazarlıkla kumanya dağıtırlarsa dağıtsınlar oy pusulasının rengi her geçen gün biraz daha kahverengileşiyor! Renk kahverengileştikçe Recep Bey morarıyor, boyun damarları çatlayacak hâle giriyor!
Yüce Divan’dan korkuyu anlarım! Dokunulmazlığın kaldırılmasından korkuyu da anlarım! Verilecek hesâbı olanın, elbette korkusu olmalı! Korkan da paniklemeli!
Recep Bey’in dediği gibi; “Abdestinden emîn olan”lara da bir sözüm yok ta müezzînin davetkâr hoş sedâsı ile cami kapısına kadar gelip ikileme düşen şarhoş müslüman görünümündeki BBP yönetimini anlamaya çalışıyorum!
12 Eylül’de ABD’nin “Bizim çocuklar” ının dayanılmaz zûlmüne rağmen; “Ben Türk’üm. Varlığım Türk varlığına armağan olsun!” diye kükrediği için ABD’nin yeni çocukları 28 Şubat üretimi, Haçlı Müslümanlar’ca katledilen Muhsin Yazıcıoğlu’na yapılanları görememelerini anlayamıyorum!
Türkiye’de 28 Şubat’a en net karşı çıkan Türk siyâsi, Muhsin Yazıcıoğlu değil miydi? O’nun yakın mesai arkadaşlarının;
28 Şubatçıları ödüllendirenlere, Mir Dengir’in de itiraf ettiği gibi bir şeye yaramayacak 12 Eylül ile hesaplaşmayı ağızlarından düşürmeyenlere verdikleri desteği de anlayamıyorum!
Anlayabildiğim, Muhsin Yazıcıoğlu adlı Türk’ü başka yolu olmadığını bildikleri için canlı yayında öldüren/öldürten güç, vârislerine de siyâseten intihâr rolünü yazmışlar! 12 Eylül akşamına kadar BBP hakkında
bir şey yazmamaya kararlıydım,
dayanamadım!
Çok sevgili Yalçın Topçu; zararın neresinden dönülürse kârdır! Vicdân ve karakterinizi bizzat bilen biri olan beni Allah aşkına yanıltmayın! Çok ama çok üzülürüm! Bu üzüntüm de Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun sizin hakkınızda söyledikleriyle şu anki davranışınız arasındaki tezâta olur!
Türk Milleti’nin Büyük Birliği hayâliyle, Tûran’a kilitlendiğini bildiğim ve hâlâ öyle zannettiğim birinin; ABD-AB direktifli bir senaryoya gönüllü figûranlığını anlayabilmem mümkün değil vesselâm!

Konu 35gürün58 tarafından (06.09.2010 Saat 08:38 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
35gürün58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı 35gürün58'e Teşekkür Ediyor...
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil