Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ. - Sayfa 51 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.06.2013, 12:34   #501
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 10:41

Tecrübe Puanı: 457 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ.

Alıntı:
Sarikanarya58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
- Sigarama karıştın...
- İçkime karıştın...

Adam ziyaret ettiği ev sahibine sigara ve içkinin insan sağlığı için kötü bir şey olduğunu söylüyor, içme diye tavsiyelerde bulunuyor. Bilime ve tıbba inanıyorsanız bu maddelerin insan sağlığı için zararlı olduğunu kabul edersiniz artık. Karıştıda ne yaptı, içenleri hapsemi attırdı?

- Ulusa seslenirken arkafondaki Atatürk resmini kaldırdın...

Toplantı ve mitinglerinde aponun resmini koyanlara da bu kadar tepkili olabilseydiniz, ülke bu gün terör belasıyla uğraşmazdı.

- 1 Mayıs'ta işçilere gaz sıktırdın

Ne yapsaydı polis ? Sen milletin devletin malını yak-yık, milyonlarca dolar zarar ver, polis eline sağlık iyi yaptın mı diyecekti ?

- 23 Nisan'ları engelledin...
- 19 Mayıs'ları engelledin...
- 29 Ekim'leri engelledin...
- 10 Kasım'ları engelledin...

Engellendi deyince ne yaptı? Kutlamalar iptal oldu da bizimmi haberimiz yok...

- Dağdakilerle işbirliği yaptın...

En yakın örnek gezi parkı eylemlerinde su yüzüne çıktı. Dağdakilerle kimin işbirliği yaptığı bir kez daha görüldü. O şanlı Türk bayrağımızla pkk bayrağının yan yana açılması, Atatürk resmiyle aponun resminin yan yana gösterilmesi hiç kanınıza dokunmadımı ?

- PKK'lılara Meclis'te söz hakkı verdin...

Hani demokrasiden yanaydınız. Yeterli oy alan her kim olursa olsun mecliste söz hakkı vardır. chp nin bile

- T.C.'yi bile kaldırdın...

İşte bunda çok haklısınız. TC'yi ayağa kaldırdı. Uyuyan milleti uyandırdı. Yıllarca İMF nin sömürgesi olan bu ülkeyi, İMF ye borç verecek duruma getirdi. Bknz ; son 12 yıl öncesi.....
)))) açıklamalara bak gül geç sen kahvedemi öğreniyorsun bu yazdıklarını bu muhabbetler oradamı dönüyor.
Alt 22.06.2013, 13:07   #502
Sarikanarya58
Tecrübeli Yiğido

Sarikanarya58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sarikanarya58 Şuan Sarikanarya58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.05.2014 20:43

Tecrübe Puanı: 587 Sarikanarya58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
bozkurt06 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
)))) açıklamalara bak gül geç sen kahvedemi öğreniyorsun bu yazdıklarını bu muhabbetler oradamı dönüyor.
SEN in bütün hayatın kahveyse bir şey diyemem
Alt 22.06.2013, 13:13   #503
BekirBayrak
Usta Yiğido

BekirBayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BekirBayrak Şuan BekirBayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2016 18:01

Tecrübe Puanı: 764 BekirBayrak isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Bu muhabbetlerin sizin düşüncelerinizin ürünü olduğunu çok iyi biliyorsunuz.
Neden acaba işinize gelmiyor kabullenmek...
Gerçekten acınacak durumdasınız.
Güya kendinizi savunmaya çalıştıkça battıkca batıyorsunuz.
Alt 22.06.2013, 13:14   #504
Sarikanarya58
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
Yukarıda yazdıklarımdan hangisine itirazınız var ?
Ayrıca tanımadığım insanlara, aldığım terbiye gereği hiç SEN diye hitap etmemiştim ama tepki olarak SEN yazdım umarım anlamışsınızdır.
Alt 22.06.2013, 13:16   #505
Sarikanarya58
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
Buyur hodri meydan. Benim yazdıklarımdan her hangi bir madde üzerinde itirazınız varsa tartışalım.
Alt 23.06.2013, 01:30   #506
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 735 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
N.F. Kısakürek'ten bir mısra şiir okuduğu için hapse attınız...
Türbanlı kızların okuma özgürlüğünü elinden aldınız...
İHL mezunlarının önünü katsayı zırvalığıyla kestiniz...
Askeriye ve polis okullarına almadınız...
Muhalefette olduğunuz zaman ( gerçi inönüden sonra tek başına iktidar olduğunuzu da hatırlamıyorum da ) Türkiye yi avrupaya kötülemekten geri durmadınız...
Bu gezi olaylarında bile halkı galeyana getirmek için yalan - yanlış provekelerle elinizden geleni yaptınız ( Örnek halk tv)....
Okulda namaz kılan öğrencileri terörist gibi gazete sütunlarında ve tv lerde ifşa edercesine yayınlar yaptırdınız...
Reyhanlı bombacılarından biri, chp nin şöförü çıktı...
El Muhaberatın kilit isimlerinden Reyhanlı'yı kana bulayan saldırganlara bu emri veren Enes'in de Suriye'ye giden chp'li heyete rehberlik yaptığı, resmi makamlarca tespit edildi... Kaldı ki chp bu iddiaları doğruladı, yalanlayamadı...

İsminde HALK olan bir parti, neden halkın iradesini hiçe sayıyor ? Neden sandıkta deviremediği iktidarı, sokaklarda devirmeye çalışıyor ? Hani demokrasinin en büyük savunucusu siz diniz ? Hadi orda, hadi ordaaannn...

Keser döner sap döner, bir gün gelir hesap döner...
O gün 2002 de gelmiştir ve bundan dolayı verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı gurur duyarız...
Beyefendi armutla elmaları bir birine karıştırmayın. Sizin gibi burada ben kendi adıma bir partinin sözcülüğünü yapmıyorum. Doğru tektir iki tane doğru olmayacağına göre, hatalı babamın oğluda olsa eleştiririm. Burada duygusal davranmaya gerek yok sizin akp nizin yaptığını hangi parti yaparsa yapsın aynıdır benim gözümde aynı eleştirim onlarada olur.
Bazı tespitleriniz ön yargılı peşin hükümlü ve yanlış bilgiler. O konuda size hak veriyorum, çünkü tek pencereden bakınca öyle görünür, taraf yandaş, baskı altındaki kanal ve gazeteleri çok okuduğunuz anlaşılıyor. Çünkü alışıklar yargısız infaz etmeye. Merak etmeyin eğer gerçek analmda o bahsettiğiniz suçladığınız şekilde eğer varsa suçlu hak ettiği cezayı alır zaten.
Ergenekon masalı gibi pkk lıları gizli tanık yapıp Türk ordusunu içeri tıktırmaksa marifet onuda yaparlar, hiç kuşkun olmasın.
Halk iradesi hiçe sayılmıyor, halk benide dinlemelisin diyor, demokratik hakkını kullanıyor. Sonra siz olayları bir partinin üzerine yıkmaya çalışıyorsunuz ama bunun uzaktan yakından alakası yok, ha destek amaçlı gitmiş olabilirler, sizde biliyorsunuzki her kesimden gelen bir tepki ve halk haraketidir bu. Ben yaptım, yaparım, takmam gibi dikta hevesliliği yaparak ona milli irade denmez, dayatma denir, demeokrasi dolmuş bindi indi demokrasisi olur.
Kendi dediğinizle kendiniz çelişiyosunuz, Avrupaya kim kötülüyormuş sizin kendi partilileriniz AİHM sinden geri gelmiyolardi ve şuan ki Cumhurbaşkanının eşide dahildir buna. Bazı şeyleri söylerken iyi düşünmek gerekir. Sadece demogoji yapıyorsunuz.
Senin parti liderin teröristbaşıyla gizli gizli pazarlık yaparken, önce inkar edip ortaya çıkınca180 derce dönen, ABD nin İsrail için bop eş başkanı olan Türküm bile diyemeyen bir liderden, ne bekliyorsun? Bu ülkede bir din sorunu yoktur, dini kullanma sorunu vardır, siyasi emellere alet etmek vardır, bahsettiğiniz konular hep bu yüzden dolayı bazı din bezirganlarınca üretilmiş gündemde tutulmuştur. 6-7 sene evvel hayırlı iş adamlarının burs parasıyla çocuklarını ABD de okutan başbakan, nasıl olmuşsa 5 sene sonra Dünaynın en zengin liderleri sıralamsında 6.lığı kapmıştır. Oğlum çürük diye askere yollamamıştır, ve Atatürk ilkelerine Cumhuriyetin temel taşlarıyla oynamak istemişlerdir, Suriye ile sıfır sorun varken şuan düşman etmiştir bizi. Çok değil iki sene evvel en iyi kankisi idi, yedikelri içtikleri ayrı gitmez beraber tatile giderlerdi ailece ne oldu ne değişti iki yılda ? Yalan değil ya siz başka bir ülkede yaşıyorsunuz yada bilinçli karalama taktiği yapıyorsunuz.. Bu saydıklarımı muhalefet partileri yapsa tavrınız ne olurdu merak ediyorum.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2013, 01:54   #507
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 735 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
- Sigarama karıştın...
- İçkime karıştın...

Adam ziyaret ettiği ev sahibine sigara ve içkinin insan sağlığı için kötü bir şey olduğunu söylüyor, içme diye tavsiyelerde bulunuyor. Bilime ve tıbba inanıyorsanız bu maddelerin insan sağlığı için zararlı olduğunu kabul edersiniz artık. Karıştıda ne yaptı, içenleri hapsemi attırdı?

- Ulusa seslenirken arkafondaki Atatürk resmini kaldırdın...

Toplantı ve mitinglerinde aponun resmini koyanlara da bu kadar tepkili olabilseydiniz, ülke bu gün terör belasıyla uğraşmazdı.

- 1 Mayıs'ta işçilere gaz sıktırdın

Ne yapsaydı polis ? Sen milletin devletin malını yak-yık, milyonlarca dolar zarar ver, polis eline sağlık iyi yaptın mı diyecekti ?

- 23 Nisan'ları engelledin...
- 19 Mayıs'ları engelledin...
- 29 Ekim'leri engelledin...
- 10 Kasım'ları engelledin...

Engellendi deyince ne yaptı? Kutlamalar iptal oldu da bizimmi haberimiz yok...

- Dağdakilerle işbirliği yaptın...

En yakın örnek gezi parkı eylemlerinde su yüzüne çıktı. Dağdakilerle kimin işbirliği yaptığı bir kez daha görüldü. O şanlı Türk bayrağımızla pkk bayrağının yan yana açılması, Atatürk resmiyle aponun resminin yan yana gösterilmesi hiç kanınıza dokunmadımı ?

- PKK'lılara Meclis'te söz hakkı verdin...

Hani demokrasiden yanaydınız. Yeterli oy alan her kim olursa olsun mecliste söz hakkı vardır. chp nin bile

- T.C.'yi bile kaldırdın...

İşte bunda çok haklısınız. TC'yi ayağa kaldırdı. Uyuyan milleti uyandırdı. Yıllarca İMF nin sömürgesi olan bu ülkeyi, İMF ye borç verecek duruma getirdi. Bknz ; son 12 yıl öncesi.....
Bakın yine ön yargılı yağcı yalaka basının provake amaçlı yayınını savunuyorsun.
Bu eylemde araya marjinal gruplarında sızacağını günler öncesinden tartışmasını yaptılar. Ve o gurupları ve provake amaçlı kişileri kendilerinden uzak tutmaya çalıştılar.
Haberiniz olmaz tabi satılmış yalaka basını takip ederseniz, elbette Atatürk heykellerine çelenk bile bırakmaya izin verilmedi. Bilinçli bir şekilde milli bayramları yavaşlatma unutturma taktikleri bunlar.
Atatürk resimlerinide katilin resimlerini yan yana getirmekte bir provakatör eylemdir, Aynu Taksim'de oynanan bir Polis Tiyatrosu nda olduğu gibi, azıcık mantıklı düşünen bu olayları süzüp anlayabiliyor.
Askerimizi polisimizi şehit etmiş eli kanlı bebek katilleri doğuda elini kolunu sallaya sallaya askerimize küfrederek tankarın üzerinden apo katilinin resmini kürdüstan bayrağını sürterek konvoyun geçişi senin hiç mi kanına dokunmadı onlar piknikten mi geliyordu?
Evet hemşerim yazdıklarımın harfi harfine arkasındayım hiç bir yanlış tarafı yok. Kim cüret eder resmi kurumların başından TC yi kaldırmaya amaç ne gaye ne? Apo denen adi herifi mutlu etmek mi?

Borç ödedim diye de övünüyorsun, aksine borç bataklığına saplanmışız tabi onu göremezsiniz. Elde ne var ne yok satmışın bakan geçen açıklıyordu satacak bir şeyde kalmadı artık ne satacağız diye? Özelleştirme peşkeş çekme adı altında değeri 5 ken 3 e satarak 80 milyar dolar para alıp 30 milyar dolar IMF borcu kapattım demek geri kalan 50 milyar dolarda sanırım örtülü ödenekten buharlaştı yada kömüre makarnaya gitmişti kimbilir marifet değildir. Dünya bankasına dış borç yaparak yol yapmak ta marifet değildir. Bugün halk vergiler altında inim inim inlerken dünyanın en pahalı benzinini biz kullanırken 30 çeşit vergiler salarken halkın kanını emerek zam yaparak ayakta durmaya çalışırsan herşeye yüzde 25-30 zam yaparken işçiye emekliye memura yüzde 3 zam yaparsan elbet bir gün patlar.
İnanki 12 sene evvelki Türk halkı Türk insanı daha mutluydu daha gururluydu bundan emin olabilrisn..!
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2013, 11:10   #508
Sarikanarya58
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Beyefendi armutla elmaları bir birine karıştırmayın. Sizin gibi burada ben kendi adıma bir partinin sözcülüğünü yapmıyorum. Doğru tektir iki tane doğru olmayacağına göre, hatalı babamın oğluda olsa eleştiririm. Burada duygusal davranmaya gerek yok sizin akp nizin yaptığını hangi parti yaparsa yapsın aynıdır benim gözümde aynı eleştirim onlarada olur.
Bazı tespitleriniz ön yargılı peşin hükümlü ve yanlış bilgiler. O konuda size hak veriyorum, çünkü tek pencereden bakınca öyle görünür, taraf yandaş, baskı altındaki kanal ve gazeteleri çok okuduğunuz anlaşılıyor. Çünkü alışıklar yargısız infaz etmeye. Merak etmeyin eğer gerçek analmda o bahsettiğiniz suçladığınız şekilde eğer varsa suçlu hak ettiği cezayı alır zaten.
Ergenekon masalı gibi pkk lıları gizli tanık yapıp Türk ordusunu içeri tıktırmaksa marifet onuda yaparlar, hiç kuşkun olmasın.
Halk iradesi hiçe sayılmıyor, halk benide dinlemelisin diyor, demokratik hakkını kullanıyor. Sonra siz olayları bir partinin üzerine yıkmaya çalışıyorsunuz ama bunun uzaktan yakından alakası yok, ha destek amaçlı gitmiş olabilirler, sizde biliyorsunuzki her kesimden gelen bir tepki ve halk haraketidir bu. Ben yaptım, yaparım, takmam gibi dikta hevesliliği yaparak ona milli irade denmez, dayatma denir, demeokrasi dolmuş bindi indi demokrasisi olur.
Kendi dediğinizle kendiniz çelişiyosunuz, Avrupaya kim kötülüyormuş sizin kendi partilileriniz AİHM sinden geri gelmiyolardi ve şuan ki Cumhurbaşkanının eşide dahildir buna. Bazı şeyleri söylerken iyi düşünmek gerekir. Sadece demogoji yapıyorsunuz.
Senin parti liderin teröristbaşıyla gizli gizli pazarlık yaparken, önce inkar edip ortaya çıkınca180 derce dönen, ABD nin İsrail için bop eş başkanı olan Türküm bile diyemeyen bir liderden, ne bekliyorsun? Bu ülkede bir din sorunu yoktur, dini kullanma sorunu vardır, siyasi emellere alet etmek vardır, bahsettiğiniz konular hep bu yüzden dolayı bazı din bezirganlarınca üretilmiş gündemde tutulmuştur. 6-7 sene evvel hayırlı iş adamlarının burs parasıyla çocuklarını ABD de okutan başbakan, nasıl olmuşsa 5 sene sonra Dünaynın en zengin liderleri sıralamsında 6.lığı kapmıştır. Oğlum çürük diye askere yollamamıştır, ve Atatürk ilkelerine Cumhuriyetin temel taşlarıyla oynamak istemişlerdir, Suriye ile sıfır sorun varken şuan düşman etmiştir bizi. Çok değil iki sene evvel en iyi kankisi idi, yedikelri içtikleri ayrı gitmez beraber tatile giderlerdi ailece ne oldu ne değişti iki yılda ? Yalan değil ya siz başka bir ülkede yaşıyorsunuz yada bilinçli karalama taktiği yapıyorsunuz.. Bu saydıklarımı muhalefet partileri yapsa tavrınız ne olurdu merak ediyorum.
Öncelikle şunu belirtmeliyim. Ben hiç bir parti mensubu değilim , ama sorarsanız en fazla mhp ye oy vermişimdir.Çok şükür ki Allah nasip etmedi chp ve o tür zihniyetlere oy vermedim. Şimdi gelelim mevzuya...

Size bu yazdıklarım yandaş basından veya ondan bundan duyupta etkisi altında kalarak yazılmış şeyler değildir. Size bizzat yaşadığım konudan örnek vereyim.

Ben 83 yılı İHL mezunuyum. O yıl benimle Üni sınavlarına giren Sivas lisesi mezunu arkadaşımdan 12 puan fazla almama rağmen o arkadaşım makina mühendisliği bölümünü kazanırken, benim puanım ancak ancak 2 yıllık yüksek okullara yetebildi. Biri adalet mi dedi ? İnsan özgürlüğü mü dedi ? Demokrasi mi dedi ?
Alt 23.06.2013, 11:30   #509
Sarikanarya58
Tecrübeli Yiğido

ASIL SORUN NE BİLİYOR MUSUNUZ ?

Onların özgürlük alanlarının kısıtlanması değil ( ki zaten yok böyle bir şey )

Yıllarca ezilmiş, horlanmış, dinini özgürce yaşayamayan ezilmiş bir halkın Özgürlük alanının genişlemesidir.

İŞTE BÜTÜN MESELE BU. BUNU ÇEKEMİYORLAR.
Alt 23.06.2013, 14:11   #510
Sarikanarya58
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Borç ödedim diye de övünüyorsun, aksine borç bataklığına saplanmışız tabi onu göremezsiniz. Elde ne var ne yok satmışın bakan geçen açıklıyordu satacak bir şeyde kalmadı artık ne satacağız diye? Özelleştirme peşkeş çekme adı altında değeri 5 ken 3 e satarak 80 milyar dolar para alıp 30 milyar dolar IMF borcu kapattım demek geri kalan 50 milyar dolarda sanırım örtülü ödenekten buharlaştı yada kömüre makarnaya gitmişti kimbilir marifet değildir. Dünya bankasına dış borç yaparak yol yapmak ta marifet değildir. Bugün halk vergiler altında inim inim inlerken dünyanın en pahalı benzinini biz kullanırken 30 çeşit vergiler salarken halkın kanını emerek zam yaparak ayakta durmaya çalışırsan herşeye yüzde 25-30 zam yaparken işçiye emekliye memura yüzde 3 zam yaparsan elbet bir gün patlar.
İnanki 12 sene evvelki Türk halkı Türk insanı daha mutluydu daha gururluydu bundan emin olabilrisn..!
Bu ülkeyi, Milli şef dediğiniz ismet inönü, savaşta kazandığımız yerleri Lozan da satmıştır. Satmaktan kastınız buysa en büyük satış budur. Ayrıca yıllar boyu bu ülkede ezanımızın türkçe okutulması gibi bir dayatmayla bu rezilliğide yaşamış bir milletiz. Bu ülkenin cumhurbaşkanını yani Adnan Menderesi astırdığı günü bayram ilan edebilecek kadar da diktatör bir insanın uzantısı olan chp zihniyeti, her zaman bu ülkenin ayak bağı olmuştur.

Ayrıca buharlaşan paralardan bahsediyorsunuz. Kömür-makarna muhabbeti yapıyorsunuz. Kömür - makarna dağıttıysa halkına dağıttı, fakir fukaraya dağıttı. Bir gecede banka hortumlamadı.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)