Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

BÜYÜKŞEHİR OLMAK İÇİN "ADRES KAYDINI SİVAS'A AL" - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas' ta Yatırım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas' ta Yatırım Sivasa Yatırım, Sivas Yatırım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.11.2011, 01:03   #21
KALINLI_58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

KALINLI_58 Şuan KALINLI_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.11.2011 01:05

Tecrübe Puanı: 0 KALINLI_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: BÜYÜKŞEHİR OLMAK İÇİN "ADRES KAYDINI SİVAS'A AL"

Alıntı:
vicente58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Son haberlere göre Büyükşehir olacak iller arasında Van ile birlikte Manisa, Aydın, Balıkesir, Muğla, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Denizli,Hatay,Şanlıurfa ve Trabzon yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nda yapılacak değişikle il sınırları Büyükşehir belediyesi sınırları olarak kabul edilecek. Muğla'nın 60.000 nüfusla büyükşehir olması bence çok saçma. Sanırım Sivas ın bu konuda da şansı yok.
BAZI İLLERİN 100 000 LİK İLÇELERİ VAR SİVASIN İLÇELERİNDE İŞ YOK. MERKEZİ 500 000 OLSA DA İLÇELERİYLE TOPLAM 750 000 OLMAK ZORUNDA
KALINLI_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.11.2011, 20:03   #22
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
KALINLI_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
BÜYÜKŞEHİR OLMAK İÇİN ŞEHİRLERİN TOPLAM NUFÜSUNUN 750 000 OLMASI GEREKLİDİR. KONUNUN İÇERİĞİNİ BİLMEDEN YORUM YAPMAYIN. SİVAS TA 750 000 OLUNCA BÜYÜKŞEHİR OLUR. BAYBURT UN BİLE TOPLAM NUFÜSÜ 750 000 OLSA MERKEZİ 50 000 BİLE OLSA BÜYÜKŞEHİR OLUR. SENİN YANINDAKİ 100 000 LİK TOKAT BİLE SİVASTAN FAZLA NUFÜSU VAR
Tamam gardaş ne kızıyonki birşeymi dedik..Sizde sanki yüreğiniz acımış gibi yorum yapmayın, O kadarcığını bizde biliyoz herhalde o kadarda cahal değiliz. Türkiye'nin coğrafi olarak ikinci büyük ili olan bir yerin merkez nüfusunu da dikkate alınarak bunu hak ettiğini söyledik. Hem bu büyükşehir uygulamasıda aslında eşit dağılım ilkesine ters düşüyor bence, Bir tarafa yatırımı artırken diğer taraflara kısmak bence haksızlık. Bunda ne var ki bu kadar tepki verdiniz anlamadım doğrusu. İyi siz bilirsiniz aramayın hakkınızı, Yarın Tokat büyükşehir olur sizde bazı işlerinizi gider orada halledersiniz. İzlemeye devam edin.
Alt 21.11.2011, 00:53   #23
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 17:17

Tecrübe Puanı: 631 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Birde Sivas'ın son 3 yılda nüfüsu artıyor demişin artmış olsa vekil sayısında düşüş olurmuydu?
Arif abi o vekil sayıları en son 2000'de düzenlenmişti. Dolayısyla 2007'de yapılan sayımda düştü. Ben son 3 yıl derken 2007-2010 arasını kastettim. 2000'de 750.000'den fazlaydı ilin nüfusu şimdi 638.000 civarı bundan dolayı düşmüş görünüyor ama son üç yıla göre azda olsa artış var.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.11.2011, 22:01   #24
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Saygıdeğer arkadaşlarım

Sivaslı olmaktan her zaman gurur duymuşumdur. Arada sırada özkültürümüz olan Sivas şivemizi bazı şiirlerimde ve makalelerimde onurla ara sıra kullanırım
Şu an bu kadar yorumu okuduktan sonra Sivasımızım o güzel yöresel şivesiyle bu konu ile ilgili düşüncelerimi içimden geldiği gibi yazmak istedim...

" Ey canığız sağola hemi. Babam anam aha diyelimki Sivasımız böyükşehir oldu.
Hadi diyelimki herşey tamam memleketimize paralar yağdı durdu. Eyi hasta gurban olduklarım marifet böyük şehir olmasında değil bence, marifet işte o zaman bu şehrin ve hizmetin haggından gelmekdür.Essahtanda siz bu işe inanıyormusuğuz.Neysem hele inanın bari,arada sırada da olsa hayal kurmak ecedür hemii.

Neyse içimden bugün böyle yazmak geldi. Evet ben diyorumki Sivas Büyükşehir olmasına olmaz yaa diyelimki oldu , olsa bile bu şehrin hakkından aslanlar gibi gelecek yetkili ben göremiyorum ya sizzz?.....
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.11.2011, 08:03   #25
jacop162000
Usta Yiğido
NO AVATAR

jacop162000 Şuan jacop162000 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.12.2015 09:20

Tecrübe Puanı: 643 jacop162000 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Ben kayserinin sivasın köyü olduğu zamanları hatırlıyorum. neyi tartışıyoruz
jacop162000 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar jacop162000'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.11.2011, 10:26   #26
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 16:47

Tecrübe Puanı: 781 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart AW: Cevap: BÜYÜKŞEHİR OLMAK İÇİN "ADRES KAYDINI SİVAS'A AL"

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Saygıdeğer arkadaşlarım

Sivaslı olmaktan her zaman gurur duymuşumdur. Arada sırada özkültürümüz olan Sivas şivemizi bazı şiirlerimde ve makalelerimde onurla ara sıra kullanırım
Şu an bu kadar yorumu okuduktan sonra Sivasımızım o güzel yöresel şivesiyle bu konu ile ilgili düşüncelerimi içimden geldiği gibi yazmak istedim...

" Ey canığız sağola hemi. Babam anam aha diyelimki Sivasımız böyükşehir oldu.
Hadi diyelimki herşey tamam memleketimize paralar yağdı durdu. Eyi hasta gurban olduklarım marifet böyük şehir olmasında değil bence, marifet işte o zaman bu şehrin ve hizmetin haggından gelmekdür.Essahtanda siz bu işe inanıyormusuğuz.Neysem hele inanın bari,arada sırada da olsa hayal kurmak ecedür hemii.

Neyse içimden bugün böyle yazmak geldi. Evet ben diyorumki Sivas Büyükşehir olmasına olmaz yaa diyelimki oldu , olsa bile bu şehrin hakkından aslanlar gibi gelecek yetkili ben göremiyorum ya sizzz?.....
gelecek Sabiha hanım.şimdilerde olmasada sivası seven birçok genç kadro var merak etmeyin bu konuda...bunlardan biriside benim.sivasa hizmet için çalışıyorum ve okuyorum...
Alt 26.11.2011, 10:59   #27
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 15:08

Tecrübe Puanı: 587 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

esnaf odaları başkanı büyükşehir konusunda bakanımıza bir dosya vercekmiş, bakalım netice alabiliecekmi.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.02.2013, 15:44   #28
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 15:08

Tecrübe Puanı: 587 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Dışarıdaki Sivaslılar, Sivas'ın büyükşehir olması için neden adreslerini Sivas'a almıyorlar çünkü herkesin işi gücü, bir düzeni var. O halde istanbul, ankara, ,izmir,antalya gibi büyük şehirlerde yaşayan sadece emeklililerimizi organize ederek kayıtları Sivas'taki köylerine, mahallelerine alınabilse Sivas büyükşehir olabilir. Memleket derneklerimiz birleşip bu konuda bir kampanya başlatsalar netice alınabilir bence. Ama kim uğraşacak senede bir piknik yapıp halay çekmek yetiyor demekki.
BİLMEYEN ELEŞTİRİR,
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.02.2013, 17:16   #29
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
vicente58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Dışarıdaki Sivaslılar, Sivas'ın büyükşehir olması için neden adreslerini Sivas'a almıyorlar çünkü herkesin işi gücü, bir düzeni var. O halde istanbul, ankara, ,izmir,antalya gibi büyük şehirlerde yaşayan sadece emeklililerimizi organize ederek kayıtları Sivas'taki köylerine, mahallelerine alınabilse Sivas büyükşehir olabilir. Memleket derneklerimiz birleşip bu konuda bir kampanya başlatsalar netice alınabilir bence. Ama kim uğraşacak senede bir piknik yapıp halay çekmek yetiyor demekki.
Evet "kim uğraşacak" denilir eminim. Artık eskisi gibi piknikti, toplanmaydı bunlarda kalmadı. İnsanlar artık konu komşudan kaçar oldu...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil