Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.03.2009, 09:45   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart 2 Üniversite Müjdesi

Sivas için büyük önem taşıyan 2. üniversiteye start verildi. Bu amaçla Ankara'ya giden Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) yönetimi, Ankara'da çeşitli temaslarda bulundu.

Heyet ilk olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ni (ETÜ) ziyaret etti. Rektör Vekili Prof. Dr. Yücel Ercan ve Genel Sekreter Doç. Dr. Adem Şahin ile bir toplantı yapan heyet, üniversitenin Sivas'ta kurulması için yol haritasını belirledi.

Bilimsel bir yöntem ve işbirliği içerisinde üniversiteyi kurmayı hedeflediklerini belirten Başkan Yıldırım, "2. üniversiteyi Sivas'ın ve bölgenin kaderini değiştirecek bir adım olarak değerlendiriyoruz" dedi.

TOBB ETÜ için 2. toplantının Sivas'ta yapılmasına karar verildi. STSO'nun ev sahipliğinde TOBB ETÜ yöneticilerinin katılımıyla yapılacak olan toplantıya milletvekilleri, siyasi partiler, belediye başkanı ile sivil toplum örgütlerinin katılacağı kaydedildi. Hangi bölümlerin açılacağı gibi teknik konular üzerinde raporlar hazırlanarak, fizibilite çalışmaları hızlandırılacağı kaydedildi.

Daha sonra TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşen heyet, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. TOBB ETÜ'nün Sivas'a kurulacağı müjdesini veren Hisarcıklıoğlu, iki üniversiteli bir Sivas'ın oluşturacağı rekabet ve eğitim kalitesi ile Türkiye'ye örnek olacağını kaydetti. Hisarcıklıoğlu, "Sivas ve Türkiye için hayırlı bir iş olacak. 2. üniversiteyi Sivas'ın kaldıracak potansiyeli var. Sivas'a üniversite sözü verdim. Eğer binayı yaparsanız ikinci üniversiteyi Sivas'a getireceğim dedim. TOBB ETÜ, Türkiye'nin tercihte birinci sıradaki üniversitesi. İlk yüzden 15 öğrencimiz var. Akademik sıralamada da yine Türkiye'de bir numara. Bu da hem Sivas'ın ekonomisine bir katkı sağlayacak hem de Sivaslı gençlerimize bir ufuk sağlayacak. Buna hazırız. Verdiğimiz sözün arkasındayız. Yönetim kurulumuz her zaman için bizi destekliyor. Sözün çerçevesinde muhakkak biz yapmak istiyoruz. Ben hazırım. İş aksadığı zaman beni arayın. Sivas'ta müthiş bir potansiyel var. İkinci üniversiteyi rahat kaldırır. Oradaki o dinamizm ve hocaların potansiyelini kullanacağız. Bizim buradaki eğitim programımız ve hocalarımızın potansiyeli ile elbirliğiyle ikinci üniversiteyi açacağız. İki üniversitenin olması rekabeti artırır. Tatlı bir rekabet olacak, kaliteyi artıracak. Kendi içinde otomatikman bir yarış başlayacak. Sivas ve Türkiye için hayırlı bir işi olacak" diye konuştu.

2011 YILINDA ÜNİVERSİTE AÇILACAK

TOBB ETÜ ile bir yol haritası çizilerek TOBB ve Sivas'a yakışır bir üniversite kurulacağını belirten Başkan Yıldırım, "Sivas'ı sevdiğinizi özellikle odamıza yaptığınız son ziyaretinizde verdiğiniz destekle gösterdiniz. Rektör yardımcımız ve genel sekreterimizle çalışmaya başladık. Önümüzdeki günlerde Sivas'ta hocalarımızla bir toplantı yapacağız. Sivas'a ve bölgeye uygun hangi bölümler açılabilir? Bunu tespit edeceğiz. Sonrada çalışmayı bütün Sivaslılarla, siyasetçi, bürokrat, sivil toplum örgütlerini katarak yapacağız. Bu projeyi sizin desteğinizle gerçekleştireceğimize inanıyoruz. 2. üniversite sadece Sivas'ın gelişmesinin dışında hem bölgeye hem de Türkiye'ye büyük hizmetleri olacaktır. Bu heyecanla hedefimizi seçimlerden önce ortaya koyduk. Şimdi ise çalışma programına kadar yapılmış. Bizleri çok memnun etti. Yerel seçimlerden sonra geniş bir toplantı yapacağız. Düğmeye basacağız. 2011 yılında üniversitemizi açacağız" dedi.

Son çıkan yasa ile kurulacak olan üniversite kampüsünün içerisine fen lisesine de yer vermeyi hedeflediklerine dikkat çeken Yıldırım, "Böylelikle Sivas ve bölgeye çok önemli bir hizmet olacak. Bundan da 7 milyon Sivaslı size müteşekkir kalacak. Tarihsel sürece baktığımızda Sivas'tan başlayan hareketler başarılı olmuştur. Ulusal kurtuluş savaşımızda olduğu gibi" şeklinde konuştu.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 11:43   #2
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 981 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: 2 Üniversite Müjdesi

İkinci Üniversite Sivas için büyük bir şans olacağını düşünüyorum madem Sanayi alanında bişey yapılamıyor o zaman elde kalan tek şeyde Üniversite.

Ancak iki Üniversitenin aynı yerde bulunmasının doğru olacagını düşünmüyorum aksine tam tersi yerlere yapılsa daha güzel olur münkünsede şehir merkezine yakın olması gerek.

İkinci Üniversitenin en kısa sürede faliyete geçmesini dilerim.
Alt 04.03.2009, 13:23   #3
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

hayırlı olsun akşam trt 2 de tayfun talipoğlu abdi konağındaydı, osman başkan yarın açıklayacağız demişti , hayırlı olsun, yakışır şehrimize, herşeyin başı eğitim artık
Alt 04.03.2009, 14:18   #4
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Binlerce öğrenci gelecek diğer illerden bölge için büyük kazanç olur. İnşallah en kısa zamanda gerçekleşir.
Hayırlı olsun.
Alt 04.03.2009, 14:30   #5
FatihCan
Usta Yiğido

FatihCan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FatihCan Şuan FatihCan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.07.2009 14:15

Tecrübe Puanı: 740 FatihCan COK SEVILEN BIR KISIFatihCan COK SEVILEN BIR KISIFatihCan COK SEVILEN BIR KISI

2. bir universitemi olacak yoksa...

Tobb üniversitesini bir kaveya 2 fakültesi sivastamı olacak hangisi ?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen paylaşalım.
Alt 04.03.2009, 15:16   #6
sivas fatihi
Yeni Yiğido
NO AVATAR

sivas fatihi Şuan sivas fatihi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.04.2011 15:37

Tecrübe Puanı: 0 sivas fatihi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Daumen hoch Cevap: 2 Üniversite Müjdesi

ben lise öğrencisiyim.inşallah seneye öss sınavına gireceğim.bu sivasımız ve türkiyemiz için en güzel projelerden biri. açılırsa sivasımız ve türkiyemiz için çok faydalı olacağına inanıyorum.yeni üniversite sivasımızın gelişmesi acısından güzel bir atak. allah hayırlısını versin
sivas fatihi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 18:49   #7
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2152 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

büyük kazanç olur. İnşallah en kısa zamanda gerçekleşir ve uygun bir üniversite olur..

hayırlısı olsun..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.03.2009, 07:20   #8
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 670 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

6-7 sene öncede 4 eylül üniversitesi kuruluyordu herşeyi hazırlandı projeleri çizildi ama üniversitede yalan oldu umarım bu sefer açılır
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil