Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Gümüşdere'lilerin sohbet alanı. - Sayfa 459 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyeleri > Gümüşdere Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.02.2010, 01:29   #4581
yiğidoturan
Usta Yiğido

yiğidoturan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoturan Şuan yiğidoturan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2014 12:58

Tecrübe Puanı: 1025 yiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: GÜMÜŞDERE'LİLERİN SOHBET ALANI

Mevlana demis ki:

--------------------------------------------------------------------------------

Sonsuz bir karanlığın içinden doğdum.
Işığı gördüm, korktum.
Ağladım.

Zamanla ışıkta yaşamayı öğrendim.
Karanlığı gördüm, korktum.
Gün geldi sonsuz karanlığa uğurladım sevdiklerimi. ..
Ağladım.

Yaşamayı öğrendim.
Doğumun, hayatın bitmeye başladığı an olduğunu;
aradaki bölümün, ölümden çalınan zamanlar olduğunu
öğrendim.

Zamanı öğrendim.
Yarıştım onunla...
Zamanla yarışılmayacağını,
zamanla barışılacağını, zamanla öğrendim...

İnsanı öğrendim.
Sonra insanların içinde iyiler ve kötüler olduğunu...
Sonra da her insanin içinde
iyilik ve kötülük bulunduğunu öğrendim.

Sevmeyi öğrendim.
Sonra güvenmeyi....
Sonra da güvenin sevgiden daha kalıcı olduğunu,
sevginin güvenin sağlam zemini üzerine kurulduğunu
öğrendim.

İnsan tenini öğrendim.
Sonra tenin altında bir ruh bulunduğunu.. .
Sonra da ruhun aslında tenin üstünde olduğunu öğrendim.

Evreni öğrendim.
Sonra evreni aydınlatmanın yollarını öğrendim.
Sonunda evreni aydınlatabilmek için önce çevreni aydınlatabilmek

Gerektiğini öğrendim.

Ekmeği öğrendim.
Sonra barış için ekmeğin bolca üretilmesi gerektiğini.
Sonra da ekmeği hakça üleşmenin, bolca üretmek kadar
önemli olduğunu öğrendim.

Okumayı öğrendim. Kendime yazıyı öğrettim sonra...
Ve bir süre sonra yazı, kendimi öğretti bana...

Gitmeyi öğrendim. Sonra dayanamayıp dönmeyi...
Daha da sonra kendime rağmen gitmeyi...

Dünyaya tek başına meydan okumayı öğrendim genç yasta...
Sonra kalabalıklarla birlikte yürümek gerektiği fikrine vardım.
Sonra da asil yürüyüşün kalabalıklara karşı olması gerektiğine aydım.

Düşünmeyi öğrendim.
Sonra kalıplar içinde düşünmeyi öğrendim.
Sonra sağlıklı düşünmenin kalıpları yıkarak düşünmek
olduğunu öğrendim.

Namusun önemini öğrendim evde...
Sonra yoksundan namus beklemenin namussuzluk olduğunu;
gerçek namusun, günah elinin altındayken, günaha el
sürmemek olduğunu öğrendim.

Gerçeği öğrendim bir gün...
Ve gerçeğin acı olduğunu...
Sonra dozunda acının, yemeğe olduğu kadar hayata da
“lezzet” kattığını öğrendim.

Her canlının ölümü tadacağını,

ama sadece bazılarının hayatı tadacağını öğrendim.

Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim.
Olur ya ....
Kalp durur ...
Akıl unutur ...
Ben dostlarımı ruhumla severim.
O ne durur, ne de unutur ...

MEVLANA
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı yiğidoturan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.02.2010, 16:20   #4582
serkan gulltepe
Yiğido

serkan gulltepe - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkan gulltepe Şuan serkan gulltepe isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.03.2011 12:13

Tecrübe Puanı: 610 serkan gulltepe isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

tum hemserılerıme hayırlı gunler dılıyorum.......
Alt 13.02.2010, 19:33   #4583
mehmet ozdemir
Yiğido

mehmet ozdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet ozdemir Şuan mehmet ozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.12.2010 21:15

Tecrübe Puanı: 582 mehmet ozdemir FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

herkese iyi akşamlar diliyorum...
mehmet ozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı mehmet ozdemir'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.02.2010, 15:25   #4584
danişmendgazi
Yiğido

danişmendgazi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

danişmendgazi Şuan danişmendgazi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.10.2011 22:38

Tecrübe Puanı: 532 danişmendgazi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Acep bu benim canım, azat ola mı ya Rab
Yoksa yedi Tamu'da yana kala mı ya Rab

Acep bu benim halim, yer altında ahvalim
Varıp yatacak yerim, akrep dola mı ya Rab

Can hulkuma geldikte, Azrail'i gördükte
Ya canımı aldıkta, asan ola mı ya Rab

Dar oldu bana düzler, gice ile gündüzler
Dünyaya bakan gözler, didar göre mi ya Rab

Allah olucak Kadı, bizden ola mı razı
Görüp Habib'in bizi, şef'i ola mı ya Rab

Yunus kabre vardıkta, Münker Nekir geldikte
Bize sual ettikte, dilim döne mi ya Rab

YUNUS EMRE
YÜCE MEVLA: TÜM İNSANLIĞA ,ŞU DÜNYA HAYATINI YAŞARKEN HER ANINDA SONSUZ HAYATI DÜŞÜNEREK HAREKET ETMEYİ ,İYİ VE KÖTÜ AMELLERİN KARŞILIĞNIN CENNET VE CEHENNEM OLARAK VERİLECEĞİNİ İDRAK ETMEYİ NASİP EYLESİN...
danişmendgazi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı danişmendgazi'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.02.2010, 20:11   #4585
danişmendgazi
Yiğido

MEMLEKET İSTERİM

Memleket isterim
Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun;
Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.

Memleket isterim
Ne başta dert ne gönülde hasret olsun;
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir ne sen ben farkı olsun;
Kış günü herkesin evi barkı olsun.

Memleket isterim
Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;
Olursa bir şikayet ölümden olsun.

CAHİT SITKI TARANCI
danişmendgazi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı danişmendgazi'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.02.2010, 20:19   #4586
danişmendgazi
Yiğido

TEVAZUU

Bir adamcağız kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir inek alır. Neden sonra, yaptıklarından pişman olur ve hiç olmazsa iyi birşey yapmış olmak için bunu Hacı Bektaş Veli.nin dergahına kurban olarak bağışlamak ister. O zamanlar dergahlar aynı zamanda aşevi işlevi görüyordu.

Durumu Hacı Bektaş Veli.ye anlatır ve Hacı Bektaş Veli helal değildir diye bu kurbanı geri çevirir. Bunun üzerine adam mevlevi dergahına gider ve aynı durumu Mevlana'ya anlatır Mevlana ise bu hediyeyi kabul eder.

Adam aynı şeyi Hacı bektaş veli'ye de anlattığını ama onun bunu kabul etmemiş olduğunu söyler ve Mevlana'ya bunun sebebini sorar:

Mevlana şöyle der:

- Biz bir karga isek Hacı Bektaş Veli bir şahin gibidir. öyle her leşe konmaz. O yüzden senin bu hediyeni biz kabul ederiz ama o kabul etmeyebilir.

Adam üşenmez kalkar Hacı Bektaş dergahı'na gider ve Hacı Bektaş Veli'ye, Mevlana'nın kurbanı kabul ettiğini söyleyip bunun sebebini bir de Hacı Bektaş Veli'ye sorar.

Hacı Bektaş da şöyle der:

- Bizim gönlümüz bir su birikintisi ise Mevlana'nın gönlü okyanus gibidir. Bu yüzden, bir damlayla bizim gönlümüz kirlenebilir ama onun engin gönlü kirlenmez. Bu sebepten dolayı o senin hediyeni kabul etmiştir
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı danişmendgazi'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.02.2010, 15:27   #4587
yiğidoturan
Usta Yiğido

yiğidoturan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoturan Şuan yiğidoturan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2014 12:58

Tecrübe Puanı: 1025 yiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDI

Hayırlı Cumalar ALLAHIM!
Bana dilimle değil halimle vazetmeyi nasip eyle Yarabbi!ALLAHIM!Bana bir insanın elinden tutmadan önce kalbinden tutmanın sırlarını öğret Yarabbi!ALLAHIM!Okuma öğrenme öğrendiklerimizi uygulama aşkımızı salgın ve saygın bir hastalığa dönüştür.Yarabbi!ALLAHIM!Bizle ri dünlerde kaybolmaktan muhafaza eyle yarına kalabilenlerden eyle yarabbi!ALLAHIM!Dinimizi dünyanın mehri yapmaktan acıkınca da inançlarımızı yemekten cümlemizi muhafaza eyle Yarabbi!ALLAHIM !Beni beni benim önüme engel olmaktanBeni benim hayatımın kemirgeni olmaktanBeni bana yalan söylemekten muhafaza eyle Yarabbi!ALLAHIM!Bakışımızı ibretSukutumuzu hikmetKonuşmamızı sanat ve marifete dönüştür Yarabbi!ALLAHIM!Boşa bakanlardanBoşa susanlardanBoşa konuşanlardan eyleme Yarabbi!ALLAHIM!Zenginlerimizi hamiyetsizFakirlerimiz gayretsizAlimlerimizi amelsizİdarecilerimizi adaletsiz bırakma Yarabbi!ALLAHIM!Kandillerimizi hakiki kandilDüğünlerimizi hakiki düğünBayramlarımızı hakiki bayram eyle Yarabbi!ALLAHIM!Cehalet zaruret ve ihtilafa karşı açmış olduğumuz ikinci kurtuluş savaşımızda bizleri mansur ve muzaffer eyle Yarabbi!ALLAIM!Milletimizi idarecilerimizin önüne engel olmaktanİdarecilerimizi de milletimizin önüne engel olmaktan muhafaza eyle Yarabbi!Bizleri devlet -millet bütünlüğüne ulaşmamızı nasip eyle Yarabbi!ALLAHIM!İdarecilerimiz in feraset merhamet ve basiretiniHalkımızın da hürmet hizmet ve hamiyetini artır Yarabbi!ALLAHIM!Her sabah güneşi üzerimize yeniden ışıklandırıp günümüzü pırıl pırıl aydınlattığın gibiHer sabah içimizdeki güneşi de yeni ümitler yeni hedefler ve yeni heyecanlarla üzerimize ışıklandır Yarabbi!ALLAHIM!Bizleri ilim açlığı ihsan buyur Yarabbi!Suya ekmeğe olan iştahımız gibi kıyamete kadar kapanmayan bir kitap okuma iştahı ihsan buyur yarabbi!ALLAHIM!Hayatımızın her anında namazda gibi ilahi huzurda olduğumuz bilincinden ayırma yarabbi!ALLAHIM!Semalarımızı bayraksız bizleri hürriyetsiz camilerimizi cemaatsız cemaatimizide ilim ve hikmetsiz bırakma Yarabbi!ALLAIM!Çalışmalarımızı bir ibadet bilinci ve ibadet huzuru içinde yapmayı nasip eyle Yarabbi !ALLAHIM !Bizleri her daim hem kavli hem de fiili dua yapmayı nasip eyle Yarabbi!ALLAHIM!Dahili ve harici düşmanlardan sana sığındığımız gibi cehaletin tembelliğin kapasite israfının şerrinden de sana sığınıyoruz bizleri muhafaza eyle Yarabbi!ALLAHIM!Sistematik çalışmayı en büyük zevkimiz en tatlı lezzetimiz en birinci yaşam ilkemiz haline getir Yarabbi!ALLAHIM!Önce haktan sonra haksızlıktan korkmayı nasip eyle Yarabbi!ALLAHIM!Bizleri midemiz kadar aklımızıDilimiz kadaar da el ve ayaklarımızı çalıştırmayı nasip eyle Yarabbi!ALLAHIM!Bizlere Malazgirt Çanakkale ve istiklal zaferleri gibiEkonomik ilmi fikri siyasi ahlaki zaferrler ihsan eyle yarabbi!ALLAHIM!Yetenek israfındanKapasite israfındanZaman israfından ve israfın her türlüsünden muhafaza eyle Yarabbi!AMİNCUMANIZ MÜBAREK OLSUN RABBİM DUALARIMIZI KABUL BUYURSUN SELAM VE DUA İLE
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı yiğidoturan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2010, 13:28   #4588
abdullah naci
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

abdullah naci Şuan abdullah naci isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.11.2010 22:03

Tecrübe Puanı: 590 abdullah naci FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

KUTLU DOĞUM HAFTANIZ VE MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN
abdullah naci isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı abdullah naci'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.02.2010, 10:24   #4589
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

avcınınoğlu Şuan avcınınoğlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.09.2015 22:04

Tecrübe Puanı: 546 avcınınoğlu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

MEVLİT KANDİLİ

peygamber efendimiz MUHAMMET MUSTAFA sallallahu aleyhi vesellem dünyaya şereflendırdiği gecedir o peygamber ki insanlarin sapıklıkta sınır tanımadıgı cahaletin en üst seviyelere ulaştıgı küfür ve şirkin kölesi oldugu bir zamanda dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur rahmani bir şifa olmuştur

dualarımız bu gece eksik olmasin kalplerimiz imanladolsun kandiliniz mubarek olsun

ben kurtlapalı olrak tüm gümüş derelilerin mevlidini kutlarım

KANDİL MEVLİDİNİZ KUTLU OLSUN
avcınınoğlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı avcınınoğlu'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.02.2010, 22:59   #4590
mehmetacik58
Usta Yiğido

mehmetacik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmetacik58 Şuan mehmetacik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.12.2011 20:28

Tecrübe Puanı: 680 mehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISI

maymun
Asya'da maymun yakalamak için kullanılan bir çeşit tuzak vardır. Bir hindistancevizi oyulur ve iple bir ağaca veya yerdeki bir kazığa bağlanır. Hindistancevizinin altına ince bir yarık açılır ve oradan içine tatlı bir yiyecek konur. Bu yarık sadece maymunun elini açıkken sokacağı kadar büyüklüktedir, yumruk yaptığında elini dışarı çıkaramaz. Maymun, tatlının kokusunu alır, yiyeceği yakalamak için elini içeri sokar ve yiyeceği kavrar, ama yiyecek elindeyken elini dışarı çıkarması imkânsızdır. Sıkıca yumruk yapılmış el, bu yarıktan dışarı çıkmaz. Avcılar geldiğinde, maymun çılgına döner ama kaçamaz. Aslında bu maymunu, tutsak eden hiçbir şey yoktur. Onu sadece onun kendi bağımlılığının gücü tutsak etmiştir. Yapması gereken tek şey elini açıp yiyeceği bırakmaktır. Ama zihninde açgözlülüğü o kadar güçlüdür ki bu tuzaktan kurtulan maymun çok nadir görülür. Bizi tuzağa düşüren ve orada kalmamıza neden olan şey, arzularımız ve zihnimizde onlara bağımlı oluşumuzdur. Tüm yapmamız gereken, elimizi açıp benliğimizi ve nefis olarak bağımlı olduğumuz şeyleri serbest bırakmak ve dolayısıyla özgür olmaktır
mehmetacik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı mehmetacik58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 5 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 5 Misafir)