Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Esnaf Belediyeye Yürüdü - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.12.2012, 18:41   #31
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 616 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Esnaf Belediyeye Yürüdü

Hangi şartlarla anlaşmış?
Alt 02.12.2012, 19:20   #32
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1079 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Önce yazılan yazıyı okumayı başar..Kimsenin belediye arsasına yaptığı dükkan falan yok.Herkesin öz malı..Arsası da dükkanı da,enkazı da kendi öz malı...öyle esnaf bozması,defolsunlar falan da senin seviyeni zaten ortaya koyuyor..
Eğer o esnafa defolup git diyorsan,şehirini seviyorsan gideceksin yıllardır yaptığın birikimi bağışlayacaksın..Sonra geleceksin o esnafa diyeceksin ki,bakın ben 20 yıllık birikimimi bağışladım şehrim için,siz de milyarlarınızdan vazgeçin diyeceksin.
Tabi sizin cebinizden emeğiniz kaybolmuyor ya,bakıyorsunuz animasyona,vay bee çok güzelmiş kesin yapılsın deyip konuşuyorsunuz..Projenin detayını biliyor musunuz?Hayır..
Ben bildiğim için konuşuyorum.Sen neye dayanarak konuşuyorsun?Ona defol,buna şarlatan..Başka da lafınız yok..
köşeye sıkıştığın zaman karşındakinin bilmediğini ortaya sunuyorsun. ben projeyi a dan z ye biliyorum. belediyenin sitesini takip eden her vatandaşta herşeyiyle tüm bilgileri görür ve anlar! Hele hele esnafa bu bilgiler aylardır dükkan dükkan gezilip anlatılıyor.neyin kafasını yaşıyorsunuz?! daha geçenlerde bi konu açtım muaz uzun başkan sebahattin öztürk kapalı spor salonunda açıkladı diye herşeyi.Hani şu daire meselesi. hadi tartış laedri sende biliyon konuyu bende. dükkan yapın denildi dükkan yapıldı,ortak olacağız dediler ortak edildi rezidans daire sözü verildi. yalanmı ? kimin hakkı yendi. hadi bana ada-parsel-sicil numarasıyla bilgi versene! boş boş konuşup milleti yalan yanlış bilgilerle kafasını karıştırmayın.herşey ortada.bu proje yapılacak ama birileri işin artistlik kısmında. cevap vereceksen tüm cümlelere göre ver. öyle tek cümlede kabul etmem.

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.12.2012, 20:13   #33
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Muaz Uzun'un spor salonunda açıkladığı şey,devlet gözünde değeri olmayan şeyler.Muaz Uzun'un açıkladığı şeye güvenip,ben sana tapu mu vereyim?Devlette belge işler..Spor salonunda yaptığın açıklama devletin umrunda değil..Belge,senet,taahhüt..Bu nlar geçer belediyede..Yarın birgün sorun çıkınca "Muaz Uzun böyle söylemişti" mi diyeyim?
Dediler ki gelin 2.6 katıyla çarpacağız..Tamam ne güzel,gidelim görelim,dairemizi alalım,tapumuzu verelim..Benim dükkanım orda yılda bana 20.000 lira kar ettiriyor..Ben sana tapumu verdim dükkanımı yıktın..
-Peki bu projenin başlangıç ve bitiş tarihi var mı?
-Yok
-Proje siyasi,hukuki,teknik sebeplerle 10 yıl uzadı yada 5 yıl neyse..Ben 5 yılda 100.000 lira zarar ederim..Bu nasıl tazmin edilecek?
-Ya,şey..Biz onu halledecez.
-Kardeşim,bana bitiş yılı vereceksin..Belgeyle diyeceksin ki bu proje 2015 Kasım'da bitecek.Uzayan her ay için benim zararımı tazmin edeceksin..proje 10 yıl sürdü diyelim,benim 200.000tl zararım ne olacak?
-Ya şey..Biz onu da halledecez,hele siz tapuyu verin..
-Kardeşim,senin halledeceğiz lafın benim zerre umrumda değil..Belge,belge,belge..

2-Tamam hadi yukardaki sorunu da hallettik..Peki senin bana vereceğin dairenin vasfı ne?Sadece dört duvar mı? Alçılı mı,Fayanslı mı ne bileyim nedir işte vasfı?

-Onu da halledecez..

Ordaki benzinlik başlangıçta projeye dahilken,neden çıkartıldı?Kanun,kanun diyen başkanın kanunu benziliğe işlemedi mi?
Peki en büyük sorun olan atatürk cad. bakan dükkanların kaç tanesiyle anlaşıldı?
Alt 02.12.2012, 20:23   #34
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Haa şu var..Yıkar mı? Yıkar...Devletin eli uzundur,her yere ulaşır.Bugün WC'mi yıkar,yarın su çalışması var der,5 ay suyumu keser,elektirğimi anlaşır keser yıldırır.Türkiye'nin adaletten,vicdandan uzak kanunlarına uydurur,yıkar..
31 Aralık'ta yıkmasını ben mümkün görmüyorum..Hatta imkansız diyeyim..
7-8 ay sonra ya da hadi 31 aralıkta yıksın..Ama ordaki insanalrın parasını,emeğini,hakkını zenginlerin yemesine göz yumarsan,yol açarsan hacı değil ya kabenin müdavimi olsan ne fayda?
Alt 04.12.2012, 15:25   #35
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Muaz Uzun'un spor salonunda açıkladığı şey,devlet gözünde değeri olmayan şeyler.Muaz Uzun'un açıkladığı şeye güvenip,ben sana tapu mu vereyim?Devlette belge işler..Spor salonunda yaptığın açıklama devletin umrunda değil..Belge,senet,taahhüt..Bu nlar geçer belediyede..Yarın birgün sorun çıkınca "Muaz Uzun böyle söylemişti" mi diyeyim?
Dediler ki gelin 2.6 katıyla çarpacağız..Tamam ne güzel,gidelim görelim,dairemizi alalım,tapumuzu verelim..Benim dükkanım orda yılda bana 20.000 lira kar ettiriyor..Ben sana tapumu verdim dükkanımı yıktın..
-Peki bu projenin başlangıç ve bitiş tarihi var mı?
-Yok
-Proje siyasi,hukuki,teknik sebeplerle 10 yıl uzadı yada 5 yıl neyse..Ben 5 yılda 100.000 lira zarar ederim..Bu nasıl tazmin edilecek?
-Ya,şey..Biz onu halledecez.
-Kardeşim,bana bitiş yılı vereceksin..Belgeyle diyeceksin ki bu proje 2015 Kasım'da bitecek.Uzayan her ay için benim zararımı tazmin edeceksin..proje 10 yıl sürdü diyelim,benim 200.000tl zararım ne olacak?
-Ya şey..Biz onu da halledecez,hele siz tapuyu verin..
-Kardeşim,senin halledeceğiz lafın benim zerre umrumda değil..Belge,belge,belge..

2-Tamam hadi yukardaki sorunu da hallettik..Peki senin bana vereceğin dairenin vasfı ne?Sadece dört duvar mı? Alçılı mı,Fayanslı mı ne bileyim nedir işte vasfı?

-Onu da halledecez..

Ordaki benzinlik başlangıçta projeye dahilken,neden çıkartıldı?Kanun,kanun diyen başkanın kanunu benziliğe işlemedi mi?
Peki en büyük sorun olan atatürk cad. bakan dükkanların kaç tanesiyle anlaşıldı?
Cevap beklemiyordum zaten..
Başkanın,ve bu projeyi en iyi bildiğini söyleyen yetkililerin cevap vermediği şeylere Abdurrahman 58 de veremeyecekti tabi..
Alt 04.12.2012, 16:06   #36
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1079 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt

ben cevabımı açtığım konularla,belediyenin faliyetleriyle veriyorum.artık tartışmaya girmeyeceğim. çünkü karşındakinin görüşünü,fikrini hiç okumuyorsun sadece kendi dediğin doğru sanıyorsun.gerek yok yani.
bekleyelim görelim. dükkanların bazıları bugün boşaltmış diye duydum.31 aralıkta bu tartışma biter inşallahta senin gibi nicesi hakkının yenmeyeceğini anlar. ne kadar hararetli tartışmalar geçirsekte senide anlıyorum. için rahat değil. ben içini rahatkatmak için uğraş verdim ama boşuna uğraştım. zamanı gelince boşuna tartışmışım diyeceğinden eminim.
İyi akşamlar
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.12.2012, 16:25   #37
LaEdri
Usta Yiğido

Doğru olduğunu sandığım şeyler değil Abdurrahman58..Bunlar bu süreçte karşılaştığımız sorunlar,sıkıntılar..Değil sen,başkan kendisi çıkıp "tamam söz" dese,benim için birşey ifade etmez,çünkü devlet için birşey ifade etmez.Devletin dili yazıdır,belgedir..Orda dükkanım olmaz da 4+1 dairem olur.Mis gibi işte,daha ne olacak..Hakkım da yenmemiş oluyor.Ben buna razıyım.Al sana dükkan ver bana daire..Buraya kadar razıyız,sorun yok..Senin ve diğer tüm yetkililerin görmek istemediği sorun şu;ben garanti istiyorum,ben malımı güvence altına almak istiyorum..Şu istediğim şey Allah aşkına insafsız bir istek mi?
"Bana dairemin teslim tarihini söyleyin kardeşim"
Ben sana dükkanımı verdim,sen de yıktın..Proje hukuki,teknik,ya da yasal sebeplerden dolayı uzadı 7-8 yıl..Dükkanımı yıktın,dairemi de vermedin..Benim zararım ne olacak?Ben işte bunun garantisini istiyorum..Bak çok açık söylüyorum,bu garantiyi sen de olsan,başkan da olsa,yardımcısı da olsa kim olursa olsun ister,istemek de hakkı.Azıcık zekası olan herkes bu garantiyi ister.Bu garantiyi veremeyince de altımdan arsayı çekiyor,komediden başka hiçbir şey değil..
Alt 06.12.2012, 11:00   #38
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Seviyenizi bozmadan tartışmanıza devam ediniz...
Alt 06.12.2012, 11:50   #39
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 616 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Anlayamadığım şey;
"bekleyelim görelim. dükkanların bazıları bugün boşaltmış diye duydum.31 aralıkta bu tartışma biter inşallahta senin gibi nicesi hakkının yenmeyeceğini anlar."
Hakikaten de böyle mi olacak? Bekleyelim de görelim. Ama ne kadar? 5 sene? 10 sene?
Bunu nereden bilelim?
Bekledik ve Diyelim uzadı ne olacak? Bu konuda LaEdri'ye katılmamak elde değil.
Var mı bir senet? Nede olsa tekrar seçilmeme olasılığı çok fazla Sn Ürgüp'ün. İşler yarım yamalak kalınca suç yeni başkana mı atılacak her dönem olduğu gibi?
Alt 06.12.2012, 16:57   #40
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
aktassa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Anlayamadığım şey;
"bekleyelim görelim. dükkanların bazıları bugün boşaltmış diye duydum.31 aralıkta bu tartışma biter inşallahta senin gibi nicesi hakkının yenmeyeceğini anlar."
Hakikaten de böyle mi olacak? Bekleyelim de görelim. Ama ne kadar? 5 sene? 10 sene?
Bunu nereden bilelim?
Bekledik ve Diyelim uzadı ne olacak? Bu konuda LaEdri'ye katılmamak elde değil.
Var mı bir senet? Nede olsa tekrar seçilmeme olasılığı çok fazla Sn Ürgüp'ün. İşler yarım yamalak kalınca suç yeni başkana mı atılacak her dönem olduğu gibi?
Nihayet dediğimi anayan birisi çıktı..
Her yıl 20.000 lira kar eden malınızı,"lafa,söze" güvenip teslim eder misiniz,hiç tanımadığın ve oy bile vermediğin belediyeye..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)