Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.01.2009, 11:23   #1
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2183 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Gazzeli Ayşe'nin kimsesi kalmadı

'Bu dünyada yaşıyor muyum bilmiyorum, tüm ailem gitti, tek başıma kaldım bu dünyada' diyor henüz 13 yaşında olan Delal Ebu Ayşe. Gece saat 01.30'da evleri İsrail savaş uçakları tarafından vurulduğunda Delal bir gün önce kuzeni öldürüldüğü için teyzesine taziye ziyaretine gitmiş.

4 katlı binanın en üst katından inen füze giriş katında infilak ederek Delal'ın iki erkek ve bir kız kardeşiyle birlikte annesi ve babasının ölümüne sebep olmuş.

Saldırı gecesi aynı binanın bodrum katında olan Delal'ın amcası Sabır ise genellikle bina sakinleri olarak bodrum katta kaldıklarını ifade ediyor. Sabır, 'Tüm katları delerek giriş katında patlayan füze eğer bodrum katının tavanını da delseydi, Delal'ın ailesi yerine bodrumda kalan 15 kişi ölecektik.' diyor.

Sürekli rahatsızlanan Delal, arabayla hastaneye götürüleceği sırada, zar zor ayakta kalarak bize demeç veriyor. Kaldığı odayı gösteren Delal, 'Saldırılar boyunca İsrail hücum botlarından açılan ateşi duyuyordum. Saldırı olduğunda ben yoktum. Annem dört yaşındaki kardeşimi kucağında taşırken tamamen yanarak hayatını kaybetmiş.' diyor. Delal, ailesinden geriye kalan tek canlının da kedisi olduğunu söylüyor gözyaşları içinde.

Komşularına göre İsrail, Delal'ın binasını amcasından dolayı bombalamış. Binaya girdiğimizde pek çok yerde Hamas bayrakları ve mensuplarının resimlerini görüyoruz.

Gazze Şifa Hastanesi'nde ise başka bir Filistinli kızın dramıyla karşılaşıyoruz; 15 yaşındaki Amira Abu el-Kerem'in babası ve iki kardeşi ölmüş. Amira, "Babam gözlerimin önünde öldürüldü." diyor, Tel al-Hawa'daki Hamas üyelerine ateş açan İsrail helikopterinin evini vurması sonucu ölen babasından bahsederken. Yardım istemek için dışarı çıktığında kendisinin de vurulduğunu anlatıyor, bu sefer de başka bir milis tarafından vurulduğunu anlatıyor. Yaralandıktan sonra eve geri dönen Amira'nın kardeşleri ise ambulans getirmeye çalışırken vurulmuşlar; "Onları durdurmaya çalıştım, çünkü nereye gittiklerini bilmiyorlardı, sonra onların da vurulduğunu duydum ve bir sessizlik oldu." diyor. O geceyi babasının cesedinin yanında geçiren Amira, daha sonra sığındığı başka bir evde 2 gün boyunca su içerek yaşamış.
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.01.2009, 12:01   #2
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 865 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Gazzeli Ayşe'nin kimsesi kalmadı

Dün haberlerde izledidim gerçekten çok acı bir durum.Kendi kurtuldu ama geride kalan ailesi her zaman aklında bulunacak.Ne diyelim Allah siyonist İsrail köpeklerini helak eylesin.Ölen tüm Filistinlilerin öcünü çok acı bir şekilde alsın köpeklerden.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)