Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.06.2007, 00:56   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart TARİHİ SİVAS LİSESİ EĞİTİME AÇILIYOR

Cumhuriyetin kuruluşuna şahitlik eden Sivas lisesi, Anadolu lisesi olarak hizmet sunacak. Konuyla ilgili srt habere bilgi veren Sivas lisesi müdürü İbrahim Yörük, Çanakkale savaşının başlamasıyla öğrencileri cepheye gönderip tatil olan okulumuz birçok öğrencisini cephede şehit vermiş, milletimize beyniyle, bilgisiyle, eğitimiyle destek vermenin yanı sıra bizzat kanınıda vererek üzerine düşeni yerine getirmiştir. Cumhuriyetin kuruluşuna şahitlik eden okulumuz üniversite sınavlarında Türkiye derecesi yapan onlarca öğrenci yetiştirmiş ve yeni dereceler yapmaya aday öğrencileri yetiştirmeye Anadolu Lisesi olarak devam edecektir dedi.

2007-2008 eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu lisesi olarak hizmet verecek olan Sivas lisesine kayıt yaptırabilmek için öğrencilerin bu yılki OKS’ ye girmesi gerekiyor. Bu yıl ilk defa OKS ile öğrenci alacak olan Sivas lisesinde taban puanın ne olacağı henüz belli değil ancak okul müdürü İbrahim Yörük tüm şartlar değerlendirildiğinde okulun ilimizdeki Anadolu liseleri içinde en yüksek puana sahip olacağını ifade ediyor. Öte yandan 120. yılında Anadolu lisesi olan Sivas lisesiyle ilgili bir diğer gelişmede, okulun isminin değişmeyecek olması. Vefa lisesi, Galatasaray lisesi, İstanbul lisesi gibi diğer tarihi liselerde uygulanan şekliyle “Anadolu lisesi” ibaresi eklenmeksizin orijinal adıyla “Sivas lisesi” olarak hizmet sunacak.

SİVAS LİSESİ 120. YILINI KUTLUYOR

Adını cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 de verdiği Sivas Lisesi 120. yılını kutluyor. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 8 ve 9 Haziran günleri Sivas halkıyla ve Sivas dışındaki mezunlarıyla buluşmaya hazırlanan tertip komitesi adına Sivas Lisesi Müdürü İbrahim Yörük, SSK İl Müdürü Ömer Kurun ve ÇEDAŞ Müdürü Fatih Durmuş tüm Sivas halkını düzenleyecekleri etkinliğe davet etti. 8 Haziran günü 14’de Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından akşam 19.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde Türk Halk Müziği konseri ve 120. yıl programı tertiplediklerini belirten Sivas Lisesi Müdürü İbrahim Yörük, 9 Haziranda da Paşabahçe piknik alanında okul mezunlarıyla buluşacaklarını ifade etti. Yörük, Sivas Lisesi mezunlarının yanı sıra tüm Sivas halkını da 8 ve 9 Haziran günleri gerçekleşecek etkinliklere davet etti.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.2007, 01:20   #2
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 15:27

Tecrübe Puanı: 888 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: TARİHİ SİVAS LİSESİ EĞİTİME AÇILIYOR

Hayırlı olsun,o okuldan mezun olanları şimdi yıllardır göremedikleri arkadaşlarını görme heyecanı sarmıştır bile!
Alt 03.06.2007, 20:36   #3
jakobieen
Yiğido

jakobieen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

jakobieen Şuan jakobieen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.07.2013 14:34

Tecrübe Puanı: 665 jakobieen FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: TARİHİ SİVAS LİSESİ EĞİTİME AÇILIYOR

valla fen lisesinden dahi daha popüler bi okul olur.. burda okumayı isterdim..

Başdan başa sen.
jakobieen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2007, 09:37   #4
izmirliyigido
Tecrübeli Yiğido

izmirliyigido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izmirliyigido Şuan izmirliyigido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.12.2014 08:59

Tecrübe Puanı: 725 izmirliyigido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: TARİHİ SİVAS LİSESİ EĞİTİME AÇILIYOR

Yalnız haber ile fotograf arasında bir çelişki yokmu? Haberdeki resim tarihi Kongre Lisesi. Ben buradan mezun olduğum için söylüyorum. Sivas Lisesi binası burasımı oldu? Burası eskiden 1981 yılına kadar Kongre Lisesi idi ve daha sonra müze haline getirilince bizi başka binada istihdam etmişlerdi. Ama şimdi Sivas Lisesini buraya taşıdılarsa bundan haberim yok. Bilen varsa bilgi verirse sevinirim..
izmirliyigido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2007, 13:44   #5
KIZILCAN
Yiğido

KIZILCAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KIZILCAN Şuan KIZILCAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.07.2014 21:37

Tecrübe Puanı: 689 KIZILCAN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Anadolu lisesi olarak hizmet vermesi daha iyi olmuş.Eğitim kalitesi artar en azından.İşin en güzel yanı isminin değişmeyecek olması.

KIZILCAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.06.2007, 19:27   #6
gurbetciler
Yeni Yiğido
NO AVATAR

gurbetciler Şuan gurbetciler isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.01.2009 23:31

Tecrübe Puanı: 0 gurbetciler FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

YA COK SÜPER OLMUS HERKESE HAYIRLI OLSUN::::
gurbetciler isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil