Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.09.2007, 22:58   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart TAVUK OPERASYONU

[IMG]/images/stories/tvk.jpg[/IMG]
Gıda denetimlerini sürdüren Tarım İl Müdürlüğü’nün en son durağı tavuk satışı yapan yerler oldu.

Açıkta ve dökme tavuk satışının yasak olması nedeniyle bu konu üzerinde hassasiyetle duran Tarım İl Müdürlüğü bu kapsamda dün denetlemelerde bulundu.

Tarım İl Müdürlüğü tarafından açıkta ve dökme tavuk satışı konusunun da tüketicileri bilinçlendirmek için dün de tavuk satışı yapılan yerleri denetledi. Tarım İl Müdürü Mehmet Kaya’nın da bizzat yeraldığı denetlemelerde kontrol ekibi ilk olarak bir tavuk ambalajlama tesisine girdi. Burada çeşitli incelemelerde bulunan Tarım İl Müdürü Mehmet Kaya, daha sonra konu hakkında bir açıklama yaptı. Kaya böyle ürünlerin ambalajlı olarak satılmasının önemini vurgulayarak, “Gıda güvenliği ve sağlık açısından mutlak suretle bu tür satışlara önlem alınmasını istiyoruz. Tavukların ambalajlanması yönünde bizim arkadaşlarımızın gözetiminde denetim iznini almış olmalarına çok önem veriyoruz. Bu konuda Sivas esnafına teşekkür ediyorum. Yürütülen kampanyalar esnafımızın gerçekten duyarlılığını göstermiştir” dedi.

Gıda olaylarının çok önem arzettiğinin de altını çizen Kaya, “Sadece kamunun bu alandaki çalışmaları değil üreticinin de üzerine düşen görevleri yeteri kadar yerine getirmeleri de önemli. Bunun yanında tüketicilerinde seciçi olmaları gerekiyor. Özellikle Sivaslı vatandaşlarımızın Ramazan ayında tüketilen gıdaların başında gelen tavuk etini ambalajlı olanlarından almaları gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Daha sonra açıkta ve dökme tavuk satışına uymayanlara uygulanacak işlemlerden bahseden Tarım İl Müdürlüğü Kontrol Şube Müdürü Ali Fuat Ceylan, bu yasağa uymayan işyerlerine bin 183 YTL idari para cezası verildiğini kaydetti.

Tarım İl Müdürlüğü olarak açıkta ve dökme tavuk satışı konusuna bilinçlendirici, hassas ve tavizsiz yaklaştıklarını belirten Ceylan, “Yapılan çalışmalar neticesinde açıkta tavuk satışı tamamen önlenmiştir. Sivaslılara paketli tavuk eti tüketim bilincini geliştirmek amacıyla 2 bin 500 adet el liftleti bastırılarak dağıtılmıştır. Bu liftletlerde tüketicimize açıkta satılan tavuk etinin verebileceği zararlardan bahsettik” diye konuştu.

Yapılan açıklamanın ardından denetlemeler devam etti. Tarım İl Müdürlü Mehmet Kaya başta olmak üzere Kontrol Şube Müdürü Ali Fuat Ceylan ve denetleme ekibinin yaptığı denetimlerde tavuk satışı yapan yerler de pek problem olmadığı tespit edilirken gözlenen bir kaç eksiklikte düzeltilmesi yönünde uyarıldı.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.09.2007, 23:47   #2
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 893 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: TAVUK OPERASYONU

İnsan sağlığını hiçe sayanlara gereken ceza ne ise uygulansın hatta bu cezalar daha caydırıcı bir hal alsınki onarım tadilat için yapacağı masraftansa cezaya razı olamasın.
SİVAS Tarım İl Müdürlüğünü bu başarılı denetimden dolayı kutluyor devamını bekliyorum!
Alt 28.09.2007, 22:01   #3
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4504 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: TAVUK OPERASYONU

Tarım il müdürlüğünün gıda denetlemesi bizlere güven veriyor bazı esnafların yakasını bırakmamak lazım üç beş kuruş için halkımızın sağlığıyla oynarlar sağlık müdürlüğünün bu denetimleri devam etmeliki bizlerde huzur içinde alış veriş yapalım

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)