Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Siyasi İnciler - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Hertelden
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Hertelden Her Telden Muhabbet Burada

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.03.2011, 09:37   #1
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Siyasi İnciler

Mynet sağolsun derlemiş toplamış bende bakarken gülmekten kendimi alamadım paylaşayım dedim. Eğlence dolu siyasetçilerimiz..

Bahçeli'nin İktidar Formülü
MHP’nin 40. kuruluş yıl dönümünü kutlayacağına değinen Devlet Bahçeli, ilginç bir matematik formülü ile konuyu şöyle dile getirdi: "Takvim yazıyorsunuz. 09.02.2009. 9’un yanında solda sıfır, sildiniz. Kaldı mı 9. 2’nin yanındaki sıfırı da sildiniz. Kalan 9’la 2’yi toplayın, 11. 2009’daki iki sıfırı kaldırın, 29. 11 ile 29’u toplayın 40 yapar'' diyerek ilginç matematik formülüyle çok konuşulmuştu...

Yürüyen Merdiven Diplomasisi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyen merdivene ters binmesi...

Kılıçdaroğlu’ndan "Sen de 4 kişinin tuttuğu attan düştün’’ cevabını almıştı Erdoğan..

Başbakan Erdoğan’ın rahatsızlanarak makam aracından mahsur kalması ve balyoz ile kurtarılmaya çalışılmıştı.

Şortla askeri birlik teftiş eden Turgut Özal´ın “Benim memurum işini bilir, Bir koyup üç alacağız, Biraz da küçük Turgut’la oynasınlar´ lafları ise hala hafızalarda yer ediyor.

Süleyman Demirel, mayo ile denize girerken, fotoğrafının çekildiğini anlayınca, elleriyle göğüslerini kapatmıştı.

Yüzme bilmeyen İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu da, otomobil lastiği ile denize girmişti. Aksu, ‘’Ferro Krom Tesisleri’’ için de ‘’Kırro Ferom Tesisleri’’ demişti.

Çernobil faciası sırasında ise dönemin Sanayi Bakanı Cahit Aral çay bardağı tokuşturup ‘’Bizim çaylarda radyasyon yok’’ diyerek çay içmiş ve adı ‘’Bekerel Cahit’’ kalmıştı.

Özal döneminin Enerji Bakanı Cemal Büyükbaş ise memleketi Eskişehir’de petrol bulunduğunu açıklamıştı. Ancak bakanın petrol çıktığını söylediği yerin hemen yakınındaki benzin istasyonundan sızıntı olduğu belirlenmişti.

Demokrat Partinin tek başına iktidarda olduğu yıllarda, Adnan Menderes’in “Odunu bile koysam milletvekili olur” sözü epeyce tepki çeken gaflardan birisi olmuştu.

Bülent Ecevit ise Çankaya köşkündeki bir yemekte kadehleri karıştırıp konuğunun kadehini almıştı. Ecevit Afganistan Başbakanına 'Afgan Genel Müdürü' dedi. ‘’Medeni Kanun’’ yerine ‘'Medeni Hatun’’ diyerek güldürdü. Ecevit, Eylül ayının ortasında 30 Ağustos'u da kutladı.

Gaf denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Tansu Çiller ise ‘’Mübarek kurban şeker bayramınız kutlu olsun, Allah’ı size emanet ediyorum’’ gibi sözleriyle hatırlanıyor., Kırat yerine “Beyaz At’’ diyen Çiller, Haydar Aliyev’e 'Haydar Ali Bey' demiş, belediyedeki zabıta memurlarını da 'Merhaba Asker' diye selamlamıştı.

Süleyman Demirel ise ‘’Dün dündür bugün bugündür…Yollar yürümekle aşınmaz, Ege bir Yunan gölü değildir. Ege bir Türk gölü de değildir. Binaenaleyh, Ege bir göl değildir’’ sözleriyle hatırlanıyor. Deniz Baykal da, Aşık Veysel’i anma gecesinde ‘’Çorum’dan çıkıp geldi’’ diyerek, Sivaslıları hem üzdü, hem güldürdü.

Erdal İnönü, ‘’Seni sevmeyen ölsün’’ diyen vatandaşa ‘’Aman ölme bir oy gider’’ cevabını verirken, SHP eski Genel Başkanı Aydın Güven Gürkan da Kızılcahamam mitinginde vatandaşlara ‘’Sevgili Kızılderililer’’ deyince meydan, kahkahaya boğulmuştu.

CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç’in çapkınlık yaparken yakalandığı iddiasına karşılık, ‘’Ben çiçek sulamaya gitmiştim’’ cevabı ise Türk siyasi hayatına kazındı…

Tansu Çiller Yalova da

Tansu Çiller, 7 temmuz günü Yalovalılara 77′nci il oldukları müjdesini vermeye çalışıyor…

Yedi yedi daha ne edeeer?
Ondööört…

Hayııır. Yedi yedi daha ne edeeer?
Kırkdokuuuz…

Hayııır. Bugün günlerden neee?
Cumartesiii…

Hayııır. Bugün ayın kaçııı?
Yedisiii…

Aylardan neee?
Temmuuuz

Yedi yedi daha ne edeeer?
???

Kemal Unakıtan

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Arap konukların katıldığı toplantıda “Bölge işlerine başkası karışırsa, işler arapsaçına döner” deyiverdi. Gülüşmeler üzerine toparlamaya çalıştı: “Ağzımdan kaçtı, Arap’ın saçı gürdür ya, o manada söyledim. Bakın bende yok!..”

“Powell’ın ziyareti daha önce yapılsaydı daha iyi olurdu, ancak bu ziyaret tam zamanında yapılmıştır…” (Abdullah Gül)

“Ben 1960′larda çalışma bakanlığı yapmıştım. Yani tam hatırlamıyorum ama 1995′e kadar sürdü bu görevim…” (Bülent Ecevit)

Bu bacınız Trabzon’u Akdeniz’in incisi yapacak. (Tansu Çiller)

12 Eylül İhtilalinin ilk dönemleri..

Kenan Evren Paşa, darbenin gerekçelerini ve meşruiyetini anlatmak için il il geziyor..
Mitingler düzenliyor..
Mitinglere onbinlerce kişi katılıyor..
Netekim Paşa ve Konsey arkadaşlarına ilgi oldukça büyük..
İşte bu mitinglerden biri de Erzurum..
Dadaşlar Cumhuriyet alanını tıka basa dolduruyor..
Ve Kenan Paşa konuşmaya başlıyor...
Konuşmasının bir yerinde ağzı kuruyan Paşa dolu bardaktan su içiyor..
İşte o anda ne oluyorsa oluyor..
Alandan bir anda ıslıklar yükseliyor..
Destek değil protesto ıslıkları..
Bu da nereden çıktı dercesine konsey üyeleri birbirine bakarken, Netekim Paşa son anda
olayı farkediyor..
Aylardan Ramazan, oruç ayı..
Ve burası Erzurum...
Muhafazakarlığıyla bilinen bir kent...
Ve Netekim Paşa'mızın ağzından çıkan cümle;
"Sevgili vatandaşlarım ben bilyorsunuz seferiyim. Bu sebeple su içtim..."
Alt 10.03.2011, 10:43   #2
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 09:54

Tecrübe Puanı: 943 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Siyasi İnciler

Tansu Çiller'i hatırlıyorum bir Trabzon mitinginde, otobüsün üzerine çıkıp halkı selamlarken, Merhaba değerli Samsun'lulaaaaaaarrrrrrrrrrrrr rrrrrrr. Diye bağırmıştı. Yanındaki birisi kulağına eğilip burası Trabzon sayın başbakanım dediğini duyar gibi olmuştum, sonra Trabzon'lulaaarrrrrr diye değiştirmişti
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.03.2011, 11:25   #3
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 22:31

Tecrübe Puanı: 1473 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

siyasi tarihimizde en çok gafı sanırım sayın çiller yapmıştı
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.03.2011, 11:38   #4
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 22:31

Tecrübe Puanı: 1473 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

rahmetli osman bölük başı sivaslılara hitaben sevgili sivaslılar başağınız çok ama dökümünüz hiç yok demişti
Alt 10.03.2011, 16:45   #5
özgüven
Usta Yiğido

özgüven - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgüven Şuan özgüven isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 07:50

Tecrübe Puanı: 683 özgüven FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kamer Genç güzel çiçek suluyor.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil