Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

OKULLARDA KIYAFET SERBEST - Sayfa 6 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.12.2012, 16:29   #51
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 683 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: OKULLARDA KIYAFET SERBEST

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sayın Sivaslınet siz beni anlayamamışsınız, buna çok üzüldüm.
Üzülme alibaba senle ben tıpa tıp aynı fikirde olacak değiliz ya.. Bence çoğu fikirlerimiz tutuyor. Dünyada ne kadar insan varsa o kadar değişik düşünce vardır. Yanlış veya doğru. Doğru düşüncenin görece ölçüsü vardır. Ölçülerle örtüşüyorsa o fikir doğrudur. Üniforma konusu demokratik kurallarla, hür düşünceyle örtüşmüyor mesela.

Az da olsa insanlar bazı konularda tutuculuklarını atamıyorlar. Benim de bazı tutuculuklarım var. Bunları zamanla atacağımı düşünüyorum.

Şimdi mesela ben askerlik konusunda da değişik düşünüyorum. Bırak tek tipi, ben askerliğin olmamasını istiyorum. Otoritenin icat edip te bizlere dayattığı her şeye karşıyım.

Alışkanlıklardan vaz geçemeyiz diyorsun mesela. Böyle şeyleri aklından bile geçirme. Alışkanlıklar tutuculuk olgusudur. Aydın insanlar sürekli yenilikçidir. Nerde yenilik, nerde özgürlük, nerde hür düşünce varsa ondan yanadır.

Demokratik düşüncelerde senle farklı düşüneceğimizi sanmıyorum. Ama bu konuda ise, zamanla düşünüp tek tip düşüncenden vaz geçeceğini sanıyorum.

Tek tip giysi özünde dayatmadır. Kimse kimsenin ne giyeceğine, nasıl yaşayacağına karışamaz. Karışılıyorsa eğer, bu insanların hür yaşamlarını sömürü niyetidir.

Çocuklara da şimdiden hür yaşamayı, hür giyinmeyi öğretmeliyiz. Tabi elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince.
Alt 09.12.2012, 17:28   #52
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 613 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivaslınet'e katılıyorum.
Aslında alibaba ile de aynı düşünüyoruz. bak siz de farkındasınız hükümet oyunu olduğunun. Buna ek olarak özgürleşmek, hür olmak da varken neden kendi tarafımıza çevirmeyelim. Askerlik ile ilgili de yazdım zaten. Onlar sürekli aynı yerdeler ve ayrı bir disipline uymak zorundalar. Polis, asker üniformalı olsun. Ama çocuklarımız asker mi? Asker mi yetiştireceğiz? Tek tip insan modeli ile mi demokratikleşmeden bahsedeceğiz? Herkes kendi istediğini seçemeyecek mi bu ülkede? Siz 17-18 yaşına kadar dayatın çocuğa belli fikir, kıyafet, kural her he ise, 19-20 sinde üniversite çağına geldiğinde , başka ortamlara girdiğinde afallasın. Kendine güveni olmayan, daha önce hep aynı şekilde yaşamış, kendi fikirlerini geliştirmekte zorluk çeken bireyler olsunlar. İtiraz edilmesine gerek yok. Giyeceği okul kıyafetini bile başkasının belirleyeceği bir çevre içerisinde büyüyen bir nesilden ne beklersiniz ki? İlk yıllarda belli bir yaşa gelmiş çocuklardaki marka üstünleşmesi konusuna katılabilirim ama siz bunu alışkanlık haline getirip, 6-7 yaşından itibaren bunun gayet doğal olduğunu gösterebilirseniz, ileriki yıllarda bu çocuk üzerindekilerden dolayı başkasını yadırgayamaz. 6 yaşından beridir alışacaktır zaten. ki olay da dediğim gibi saadece kıyafet de değildir eşitlik anlamında. Servisi, yardımcı kitapları, dersaneleri vb. vb. Keşke iş sadece önlükle bitseydi de bende hak verebilseydim..
Alt 10.12.2012, 15:19   #53
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 918 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

MEMLEKETE KILIK KIYAFET SERBESTLİĞİ GELMİŞ

Evet!!!!!!!!!......

Hırsızlar "İş Adamı"
Vatan hainleri "Politikacı"
Dolandırıcılar "Yardımsever"
Gericiler "Demokrasi yanlısı"
Doğa katilleri "Müteahhit"
Teröristler "Özgürlük Savaşçısı"

kılığında gezebiliyor artık...
Alt 10.12.2012, 20:31   #54
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Çocukların yürüyüşü bile değişti valla.Çok komikler..
Alt 12.12.2012, 07:01   #55
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
MEMLEKETE KILIK KIYAFET SERBESTLİĞİ GELMİŞ

Evet!!!!!!!!!......

Hırsızlar "İş Adamı"
Vatan hainleri "Politikacı"
Dolandırıcılar "Yardımsever"
Gericiler "Demokrasi yanlısı"
Doğa katilleri "Müteahhit"
Teröristler "Özgürlük Savaşçısı"

kılığında gezebiliyor artık...
Özgür düşünceyi savunanların, özgür giyinmeye dayatma düşünmesi çok ilginç.

Pratik(giyinme) teoriden(düşünce) gelir. Ne düşünüyorsan o sundur.

Ezber yıkmak için bir soru: Öğrenci de olsa, özgür giyinmeyi düşünmek gericilik midir?

Ezber yıkmak için bir de yorum: Özgür düşünmeyi savunanlar, türban, forma vs. her hangi bir giyim şekli savunuyorlarsa, işte bu gericiliktir.
Alt 12.12.2012, 09:46   #56
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1475 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

özgür düşünceyi savunmak adına kıyafet serbestliğini savunanlara hiç bir anlam veremediğimi açıkça belirteyim hele bu savunan arkadaş düşüncesine demokrat tavrına ve siyasal duruşuna sonsuz saygı duyduğum sivaslınet 'se ayrıca üzüldüğümü belirtmek isterim sevgili dostum bir şeyden bahsederken özgürce düşünebilen ve düşüncesini yargılaya bilecek bir bireyden değil 6,7 yaşlarındaki küçücük çocuklardan söz ediyoruz.elbette belli bir yaşa gelmiş kendisini sorgulaya bilme yetisini kazanmış insanların giyimine kimse müdahele ederek belirleyici ve dayatmacı olmamalı zaten bu güne dekte böyleydi daha dün yırtığın ayıp sayıldığı bu ülkede şimdi herkes kot larını tşörtlerini yırtarak geziyor kimseninde yadırgadığını sanmıyorum ama yukarıdada belirttiğim gibi 6,7 yaşında küçücük beyin ve bedenlerden sözediyoruz sanki yoksulluk kaderleri imiş gibi üzerlerine giyecek bulamayan bu çocukların her türlü markayı her gün değişip giyinerek gelen arkadaşlarının yanında düşecekleri durumu ruhlarında açılacak yarayı ve ezikliği kim bana nasıl izah edecek şimdi özgürlükten ve eşitlikten söz eden arkadaşların olaya birde bu yönden bakmalarını dilerdim belkide bu çocuklar bu ezikliğin ve ruhsal bozukluğun bir sonucu olarak hiçte hak etmedikleri bir sona doğru "kuru bir yaprak gibi rüzgarın önünde"savrulup duracaklar bu akibetede bu kanunu çıkaranlar değil ulus olarak vicdan sahibi bizler kahrolacağız .saygılarımla.

sevgili kardeşim alibaba58 her fırsatta arayıp sorarak şahsıma gösterdiğiniz nazik ve içten tutumunuz nedeni ile çok teşekkür ediyorum sizleri öz kardeşlerim kadar sevdiğimi bilmenizi diliyorum hepinizi hiç bir ayırım gözetmeksizin çok çok seviyorum .sevgili dostlarım abircan,öncevatan,sılam58,siva burs sandallı ,kardelençiçeği,ve diğer değer verdiğim arkadaşlar sitede yer aldıkları gün bende aranızda olacağım hiç merak etme ALLAH'a emanet ol .hoşça kal ALİBABA58

Konu NECMEDDİN ÖZBEK tarafından (12.12.2012 Saat 09:56 ) değiştirilmiştir..
NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.12.2012, 11:57   #57
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
NECMEDDİN ÖZBEK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
özgür düşünceyi savunmak adına kıyafet serbestliğini savunanlara hiç bir anlam veremediğimi açıkça belirteyim hele bu savunan arkadaş düşüncesine demokrat tavrına ve siyasal duruşuna sonsuz saygı duyduğum sivaslınet'se ayrıca üzüldüğümü belirtmek isterim.
Üzülmene gerek yok dostum. Bence sevinmelisin. Alibaba kardeşime yazdım, sana da yazayım. İkimizin tıpatıp aynı kalıpta düşünmemiz imkansız. Doğanın yapısına aykırı. Seninle de ne Alibaba ne de diğer saydığın arkadaşlar da tıpatıp her konuda aynı düşünemez. Buna beni inandıramazsın. Bilime aykırı. Dünyada yaşayan kadar ayrı fikir vardır. Ama ortak düşünceleri fazla olan insanlar da vardır.

Alıntı:
sevgili dostum bir şeyden bahsederken özgürce düşünebilen ve düşüncesini yargılaya bilecek bir bireyden değil 6,7 yaşlarındaki küçücük çocuklardan söz ediyoruz.elbette belli bir yaşa gelmiş kendisini sorgulaya bilme yetisini kazanmış insanların giyimine kimse müdahele ederek belirleyici ve dayatmacı olmamalı.
İyi ya işte sevgili kardeşim. O yaşta daha düşünemeyen insan için, ister ezber say, ister bilgi say ona, daha küçükken özgür olmanın ilk adımını attırıp, ağacı yaş iken eğmeli(eğitilmeli). Eğer bu bilimselliğe de karşı çıkıyorsanız konuyu irdelemeye hiç gerek duymuyorum. Kaldı ki eğitim uzmanları, bilimsel olarak çocuğun her zaman baskıcı yöntemle değil, özgür iradeyi kullanma yönünde eğitilmesini onaylar.

Alıntı:
zaten bu güne dekte böyleydi daha dün yırtığın ayıp sayıldığı bu ülkede şimdi herkes kot larını tşörtlerini yırtarak geziyor kimseninde yadırgadığını sanmıyorum ama yukarıdada belirttiğim gibi 6,7 yaşında küçücük beyin ve bedenlerden sözediyoruz sanki yoksulluk kaderleri imiş gibi üzerlerine giyecek bulamayan bu çocukların her türlü markayı her gün değişip giyinerek gelen arkadaşlarının yanında düşecekleri durumu ruhlarında açılacak yarayı ve ezikliği kim bana nasıl izah edecek.
Bunlar konuşuldu dostum. Eğer sınıf farkı arıyorsan, okula son model jiple gidenle, ayakkabısı açılmış nem alan vaziyetteki çocuğukları veya ebeveyinlerin kafalarını kuma sokmalarını istememelisin. Kafalarını çıkartıp sınıf mücadelelerini yapmalarını istemelisin. Bu farklı durum kamufule edilmek isteniyorsa, bu sömürü zihniyetine hizmettir.

Alıntı:
şimdi özgürlükten ve eşitlikten söz eden arkadaşların olaya birde bu yönden bakmalarını dilerdim belkide bu çocuklar bu ezikliğin ve ruhsal bozukluğun bir sonucu olarak hiçte hak etmedikleri bir sona doğru "kuru bir yaprak gibi rüzgarın önünde" savrulup duracaklar bu akibetede bu kanunu çıkaranlar değil ulus olarak vicdan sahibi bizler kahrolacağız .saygılarımla.
Biraz gerçekçi olalım dostum. Okul forması diğer giyeceklerden sadece tek başına değişik olanı. Pantolon, ayakkabı ve mont extra ve herkesin YİNE giyinmesi gereken zorunlu giysi. Zaten giymeyen yok. Forma fiyatına da zaten bir iç tişört alınabilir. Bu da ortak giysi. Bunları abartmayalım. Asıl diğer jip farklılığına bakalım. Asıl bunları bir forma ile kamufule etmeye çalışanlara karşı çıkalım.

Eğer siz formayı savunanlar, bunu eşitlikten yana olmak adına yapıyorsanız, asıl herkesin çocuğunun bir jiple veya eşit olanaklarla okula gitmesini savunmalısınız. İşte eşitlik taraftarlığı bu. Ezberlerimizi bozalım.

Şunun hiç bir zaman unutulmaması gerekir. Küçük yada büyük olsun, özgür düşünme demokrasiden, kalıpsal düşünce de dikta düşünceden yanadır. Keza düşüncenin pratiği olan giyinmek te.

Not: İktidarla veya otoriteyle hiç bir konuda ortak düşünmüyorum. Düşüncelerim özgürcedir.
Alt 12.12.2012, 12:27   #58
sivaslınet
Usta Yiğido

Orhan Veli'nin şiirine bir uyarlama;

Forma kamufle mi?
Cep delik, cepken delik
Kol delik, mintan delik
Ayaktaki ayakkabı delik,
Kevgir misin be kardeşlik?
Alt 12.12.2012, 12:36   #59
aozdemir
Usta Yiğido

aozdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aozdemir Şuan aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.01.2015 10:38

Tecrübe Puanı: 735 aozdemir BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

biz hep tek tip giyinmeliyiz
hep aynı kalıplarda düşünmeliyiz
herkes bizim gibi düşünmeli farklı düşüncelere yer vermemeliyiz
demokrasinin boynuna ip bağlayıp onu hep bazı elit kesimin elinde tutturmalıyız
nasıl olsa asker bir milletiz !!!!!!

insanlar sokakta çarşıda pazarda farklı giyinince fakir zengin anlaşılmıyor sadece okulda anlaşılıyor değil mi?

bıraksın bazıları şu din düşmanlığını. biz nasıl onların inançlarına kıyafetlerine karışmıyorsak onlarda bizimkine karışmasın.
Alt 12.12.2012, 12:37   #60
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çocukların yürüyüşü bile değişti valla. Çok komikler..
"Yürüyüşler değişti" derken güvenle mi yürüyorlar, yoksa aptallaştılar mı? Ben, kendilerine güven gelmiş olacağını sanıyorum.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)