Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.10.2009, 22:55   #41
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1408 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Türk Olmak..

Yiğiter hoca; Brezilya'dan İngiltere'den gelmiş T.C. vatandaşı olmuş çok çok kaliteli futbolu iyi bilen ve ahlaklı diyorum bakın dini ne olursa olsun ama ahlaklı birkaç futbolcuyu dilimizi konuşamıyor diye almazsak bizde Dünya Kupası'nda kendi takımımız yerine Brezilya'yı İngiltere' yi izleriz....

Ama gidipte Pascal Nouma gibi antreman sahasının duvarına küçük abdestini yapan futbolcuyu almayacaz milli takıma heralde..!
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.10.2009, 22:59   #42
Klimasuyu
Usta Yiğido

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
kapasitedeyle dolu.. tecavüz haberlerini çocuk kaçırma haberlerini okumaktan midemiz bulanır, kahrolsun İsrail kahrolsun Amerika deriz İsrailin amerikanın elini daha da güçlendiririz.. oysaki Müslüman Türk olarak'' ebu leheb'in elleri kurusun ''deriz..ama bize düşman olan herkesi besleriz..
Onların belki kan uyuşmazlığı falan vardır, bozulmuştur kanları...
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.10.2009, 23:00   #43
SarkiSLa`
Yiğido

SarkiSLa` - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SarkiSLa` Şuan SarkiSLa` isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.08.2012 14:02

Tecrübe Puanı: 556 SarkiSLa` FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
biz bulalım yapalım diyemez.. çünkü Türkiyede özgür düşüncenin önü kapalı.. üniversitelerimiz akademik anlamda dünya sıralamalarına giremiyor. (bir iki tanesi hariç) gerçek bilim merkezleri olmaıs gereken üniversiteler yıllarca belirli ideolojilerin kalesi haline geldi...

dağlara taşlara ne mutlu Türküm diyene yazarız her sabah çocuklarımıza ne mutlu Türk'üm diyene diye yemin ettiririz , bir Türk dünyaya bedel diyerek kahraman kesiliriz,doğruluğumuz , çalışkanlığımız , küçüklerimizi koruyup büyüklerimizi saymayız..bakıyorsunuz ceza evleri %100 kapasitedeyle dolu.. tecavüz haberlerini çocuk kaçırma haberlerini okumaktan midemiz bulanır, kahrolsun İsrail kahrolsun Amerika deriz İsrailin amerikanın elini daha da güçlendiririz.. oysaki Müslüman Türk olarak'' ebu leheb'in elleri kurusun ''deriz..ama bize düşman olan herkesi besleriz..

Türk olmak bu değil , olmamalı..
İşte Ben Bunu Anlamiyorum. Felsefe Hocam Vardı Derdiki, "Türk'Ler Kadar Zeki Topluluk Yok." Ve Yine Derdiki Türklerin ALdiği Eğitim Çok Zor. Burda Lisede ALdiğiniz Eğitim Avrupada Üniversitelerde Veriliyor Derdi. Ee Neden O Zaman Biz Geriyiz, Yada Geriletiyoruz.
Alt 14.10.2009, 23:00   #44
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1263 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Metin ;
Milli olmak demek İstiklal Marşını okumak değil,yaşamaktır!

Collin Cazımlarla,Marcolarla olmaz!
Tekke'nin,Apo'nun,Mehmet Yıldız'ın suçu ne?
Alt 14.10.2009, 23:04   #45
Klimasuyu
Usta Yiğido

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Metin ;
Milli olmak demek İstiklal Marşını okumak değil,yaşamaktır!

Collin Cazımlarla,Marcolarla olmaz!
Tekke'nin,Apo'nun,Mehmet Yıldız'ın suçu ne?

Apo derken Abdurrahman DERELİ'yi kast ediyorsan hocam onun dışındakilerin suçu formsuzlukları olabilir mi...(Fatih TEKKE'de Rusya'da istikrar sağlayamadı)...
Alt 14.10.2009, 23:06   #46
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Üniversiteler bilim yuvası olmaktan çıkıp belli ideolojilerin yuvası haline getirildikçe Türkiyeden bilim adına bir ilerleme beklenemez.

Türk olmak öz yurdunda garip olmaktır...
Alt 14.10.2009, 23:11   #47
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1263 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
YILDIRIM Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Apo derken Abdurrahman DERELİ'yi kast ediyorsan hocam onun dışındakilerin suçu formsuzlukları olabilir mi...(Fatih TEKKE'de Rusya'da istikrar sağlayamadı)...
Ben sadece son takım için konuşmuyorum.Apo,Musa ve Mehmet'in kendilerini aştıkları,mükemmel performans gösterdikleri dönemler de oldu.Ama nafile!

Tekkeyse Uefa Kupası final maçının adamı bile seçildiği dönemde bu takıma çağırılmadı.
Emre,İbrahim kaş,Tuncay,Gökhan Zan ise takımda demirbaş oldu.Hakeetikeri için mi?
Alt 14.10.2009, 23:18   #48
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1310 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
SarkiSLa` Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İşte Ben Bunu Anlamiyorum. Felsefe Hocam Vardı Derdiki, "Türk'Ler Kadar Zeki Topluluk Yok." Ve Yine Derdiki Türklerin ALdiği Eğitim Çok Zor. Burda Lisede ALdiğiniz Eğitim Avrupada Üniversitelerde Veriliyor Derdi. Ee Neden O Zaman Biz Geriyiz, Yada Geriletiyoruz.
çünkü eğitim çocuğun ilgileri ihtiyaçları doğrultusunda verilmiyor..resim dersine karşı matematiğe türkçeye karşı herhangi bir yargısı olmayan çocuğu resimden matemetikten türkçeden nefret eder biçimde mezun ediyoruz..

ilgileri ihtiyacları doğrultusunda çocuk yöneltilmeli. biz de bu eksik.. o yüzden bir mimar sinan çıkaramıyoruz bir ibn sina çıkaramıyoruz..
Alt 14.10.2009, 23:20   #49
Klimasuyu
Usta Yiğido

Bu tartışmanın sonu nereye varacak çok merak ediyorum...

Hocam; Musa'nın Fatih TEKKE'nin milli takıma çağrılmamasıyla Aurelio'nun ne alakası var..? O teknik adam tercihi ...

Aurelio bu saydığın üç adamında mevkisinde oynamıyor...

Kazım diyecek olursan Colin Kazım(Kazım KAZIM) ağzıyla kuş tutsa bana kalsa milli takım foırmasını kendi parasıyla alıp giymesine bile izin vermem...
Alt 15.10.2009, 16:03   #50
SarkiSLa`
Yiğido

SarkiSLa` - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SarkiSLa` Şuan SarkiSLa` isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.08.2012 14:02

Tecrübe Puanı: 556 SarkiSLa` FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
çünkü eğitim çocuğun ilgileri ihtiyaçları doğrultusunda verilmiyor..resim dersine karşı matematiğe türkçeye karşı herhangi bir yargısı olmayan çocuğu resimden matemetikten türkçeden nefret eder biçimde mezun ediyoruz..

ilgileri ihtiyacları doğrultusunda çocuk yöneltilmeli. biz de bu eksik.. o yüzden bir mimar sinan çıkaramıyoruz bir ibn sina çıkaramıyoruz..
Eğitim Sistemi Cocuklara Bırakılsa, Cok Sağlıklı OLacağini Sanmiyorum. Coğu Arkadaşimizın ELine İmkan Versen Bile, Hiç Birini Seçmez. Belki Ders İstemiyorum, Okul İstemiyorum Der. Anne Baba Zoru İle, Okula Gidiyorlar. Genel OLarak Zaten Çocuğa Bırakılmış. Düz Lisede Sayısal SözeL vs vs. Var Endüstri Meslek Liselerinde, Aynı Şekilde Bölümler Var. Hangisine Kafası Basarsa, Gider Onu Seçer.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)