Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.03.2011, 22:47   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 902 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas halkı rahat olsun

Tarım İl Müdürlüğü ekipleri Sivas'ta gıda imalatı ve satışı yapan iş yerlerini denetledi. Tarım İl Müdürü Mehmet Beykaya'nın da katıldığı denetimlerde iş yeri sahipleri ve sorumluları dikkat edilmesi gereken konularda uyarıldı. Beykaya; “Sivas halkı rahat olsun gereken hassasiyet içerisinde denetimlerimizi yapıyoruz” dedi.

Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlileri, Atatürk ve İstasyon Caddelerindeki gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerini denetledi.
33 işyerinin denetlendiği denetimlerde 3 işletmede bazı eksiklikler tespit edilirken bu işletmelere söz konusu eksikliklerin giderilmesi konusunda süre verildi.
Denetim ekibi, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın hazırlattığı özel üniformalarla ilk denetimini gerçekleştirdi. Tarım İl Müdürü Beykaya, görevlilerin bundan sonraki denetimleri bu kıyafetlerle gerçekleştireceğini söyledi.
Kent merkezindeki gıda imalatı ve satışı yapan iş yerlerine gerçekleştirilen ziyaretlerde, üretimi yapılan bazı ürünlerden de numuneler alındı.
Birçok iş yerinde üretim izinlerinin görünür bir noktaya asılmadığı tespit edildi. Tarım İl Müdürü Mehmet Beykaya, işyeri sahibi ve sorumlularına, ‘üretim izinlerinizi müşterilerinizin görebileceği bir noktaya koyun' uyarısında bulundu.
Beykaya denetimler sırasında iş yerlerinin mutfak bölümlerini titizlikle inceledi.
İmalatta kullanılan malzemelerin niteliği ve temizliği konusunda uyarılarda bulunan Beykaya, bazı üretim malzemelerinden de numune alınarak kontrol edilmesi talimatını verdi.
Tarım İl Müdürü Mehmet Beykaya denetimler sonrasında yaptığı değerlendirmede, Sivas'taki üreticilerin genel manada hijyen ve sağlıklı gıda üretimi konusuna dikkat ettiklerini söyledi.
Denetimi yapılan işlerlerinde tespit edilen olumsuzluklar ve eksiklikler ile ilgili tutanak tutulduğunu ve iş yeri sahipleri ile sorumlularının uyarıldığını dile getiren Beykaya, kısa süre sonra aynı işyerlerine tekrar gidileceğini, belirtilen hususların ortadan kalkması halinde teşekkür edeceklerini devam etmesi halinde ise cezai işlem uygulayacaklarını söyledi.
"SİVAS HALKI RAHAT OLSUN"
Sivas halkının sağlıklı gıda tüketmesi için kontolün Tarım İl Müdürlüğü'nde olduğunu dile getiren Beykaya, “Halkımızın içi rahat olsun, hassasiyetle denetimlerimizi sürdürüyoruz” dedi.
Beykaya şu şekilde konuştu:
“Tarım İl Müdürlüğü olarak Sivas'ta sağlıklı gıdanın tüketilmesinin sağlanması için denetim faaliyetlerinde bulunduk. Kanunun ve mevzuatın bize verdiği yetkiler söz konusu. Sivas halkının sağlıklı gıda tüketimi bizim kontrolümüzde. Bizlere hem mevzuatın verdiği bir sorumluluk var hem de vicdani bir sorumluluğumuz var.
Sivas'ın üreticileri hakikaten son derece duyarlılar. Yaptığımız denetimlerde gereken hassasiyeti gösteriyorlar. Biz bununla yetinmiyor, sürekli denetim altında tutuyoruz. Denetim aynı zamanda sağlıklı rekabet için de çok önemli. Bu işi ciddi yapan, bu işin ciddiyetini bilerek yatırım yapan insanlarla yapmayan insanları ayırt etme noktasındayız. Bakanlığımız bundan sonra gıda denetim faaliyetleri için hazırlatmış olduğu elbiselerimiz var. Bundan sonra arkadaşlarımız şuan üzerimde giydiğim kıyafetlerle denetimlerini yapacaklar. Sivas halkı rahat olsun gereken hassasiyet içerisinde denetimlerimizi yapıyoruz.
Denetimlerde genel olarak ziyaret ettiğimiz yerlerde ufak tefek sıkıntılar tespit ettik. İş yeri sahiplerine ve sorumlarına bu konularda gereken ikazları yaparak beklentilerimizi söyledik.
Arkadaşlarımız tutanaklarını tuttular bu tutanaklarla beraber o belirlediğimiz kıstaslar çerçevesinde belirli bir zaman sonrasında tekrar denetim yapacağız ve bu denetimlerde gereken hassasiyeti gösteren vatandaşlarımıza teşekkür edeceğiz. Ama yapmayan var ise gerekli cezai müeyyidelere ne yazık ki başvuracağız."
ÖNCE İKAZ SONRA CEZA!
Denetim yapılan iş yerleri ile ilgili ön plana çıkan olumsuzlukların, kişisel bakım ve kullanılan malzemelerin temizliği konusunda olduğunu dile getiren Tarım İl Müdürü Mehmet Beykaya, bu olumsuzluklar ile ilgili tutanakların tutulduğunu ve gerekli uyarıların yapıldığını söyledi.
Beykaya; “Kişisel bakım ve temizlik çok önemli. Bazen ihmal ettiğimiz ufak tefek gördüğümüz bazı şeylerin aslında insan sağlığı açısından çok ciddi sonuçlarını görebiliyoruz.
Kullanılan alet ve ekipmanların temizliği ve niteliği çok önemli. Şahısların bakım ve temizliği çok önemli. Bu konularla ilgili eksiklikler tespit ettik. İş yeri sahipleri ile yaptığımız görüşmelerde çalışanların biraz kendi talepleri doğrultusunda hareket etmediklerini söylüyorlar ama bu denetimler sadece ceza uygulama faaliyeti değil aynı zamanda eğitim faaliyeti de olarak görüldüğü için biz bu insanları bu vesile de uyarmış oluyoruz” dedi.
“TÜKETİCİ BİLİNÇLİ OLMALI”
Vatandaşların da üretim ve satış yapan iş yerlerinden alışveriş yaparken dikkatli olması gerektiğini söyleyen Tarım İl Müdürü Mehmet Beykaya, "Vatandaşlarımız satın aldığı ürünü her açıdan kontrol etmeli. İmalat yapan iş yerlerine girdiğinde üretim izninin olup olmadığını sorgulamalı” dedi.
Beykaya; “Bundan sonra üretim yerlerindeki arkadaşlar, iş yeri sahipleri eğer üretim izinleri var ise ki olmak zorunda bunları vatandaşların görebileceği bir yere koymak zorunda. İş yerine giren vatandaşlarımız da gıda alımı gerçekleştirmeden önce bunu sorgulamalı. 'Üretim izniniz var mı, görebilir miyim?' gibi. Eğer paketli bir ürün ise, son kullanma tarihi kimin tarafından üretildiği, nereden geldiğine bakmalı bu çok önemli. Hakikaten tüketici çok büyük bir güç ve bunu mutlaka kullanmak zorunda. Tüketici bilinçli olmalı" dedi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2011, 21:43   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4507 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Sivas halkı rahat olsun

Denetimleriniz sayesinde sivas halkı rahat ancak daha sık denetim yaparsanız sağlığımızı tehdit eden bütün olumsuzluklar ortadan kalkacaktır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)