Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Sağlık
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sağlık Sağlımıza dair bilgiler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.05.2009, 18:06   #1
ABDULLAH DUMAN
Usta Yiğido

ABDULLAH DUMAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ABDULLAH DUMAN Şuan ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2016 12:29

Tecrübe Puanı: 1009 ABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISI
Standart Astım ve alerjiye karşı 5 öneri

Astım ve alerji hastaları için temiz hava tedavide çok önemli. Peki uzmanlar bu süreçte neleri öneriyor?
Uzmanlar, evin içindeki havanın temiz olmasının alerjisi ve astımı olan insanların tedavi sürecinde önemli olduğunu söylüyorlar.

Alerjisi ve astımı olanlar için faaliyet gösteren Allergy & Asthma Network Mothers of Asthmatics (AANMA) isimli kuruluş, alerjenleri ve tahriş edici maddeleri azaltarak, evinizin havasını temiz tutmanız için size 5 öneri sunuyor.

İşte o 5 öneri

1. Sigara içme: Aile üyelerinden ve evinize gelen misafirlerinizden sigara içmemesini isteyin.

2. Küf-rutubet: Lavaboların altını, duşun ve banyo küvetinin çevresini, pencere eşikleri ile nemli olabilecek tüm alanları araştırın. Suyun kaynağını bulun, orayı tıkayın ve gözle görünen küfü temizleyin. Bodrumlarda nem alıcı cihazlar kullanın.

3. Odayı havalandırın: Havalanmış, yıkanmış perdeler, çarşaflar, yatak örtüleri kullanın ve odanın her yerinin tozlardan ve alerjenlerden arındırılmış olmasını sağlayın.

4. Filtreli elektrik süpürgesi kullanın: Eğer süpürgenizde filtre yoksa, en kısa sürede bir tane filtreli elektrik süpürgesi edinin. Bu süpürgeler, odanızın havasındaki toz zerreciklerini, alerjenleri hapsediyor.

5. Klimanızın toz filtrelerini değiştirin: Klimalarınızı kullanmaya başlamadan toz filtresini değiştirin. Çünkü bu filtreler sizin daha iyi nefes almanızı sağlar.

Biz ki, Tunada Abdest Alıp, Viyana Önlerinde Namaz Kılanların Evlatlarıyız !
ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.05.2009, 18:33   #2
sarıpapatyam
Tecrübeli Yiğido

sarıpapatyam - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sarıpapatyam Şuan sarıpapatyam isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.11.2009 09:45

Tecrübe Puanı: 576 sarıpapatyam FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Astım ve alerjiye karşı 5 öneri

teşekkürler gerçekten önemli bilgiler

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)