Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.07.2008, 22:13   #101
can99
Tecrübeli Yiğido

can99 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

can99 Şuan can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.08.2010 20:01

Tecrübe Puanı: 598 can99 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: -->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu olaya destek verenler olduguna inanmak zor, normal bir insan buna destek veremez, olay aninda orada bulunanlarin bir cogu neden orada oldugunu bile bilmiyordu belki, zaten problemde burada, insanlari tahrik edenler, olaylari bu boyuta tasiyanlar ve en önemliside oteli atese verenler sorgulanmali, bulunmali, teshir edilmeli ama olayi sadece Sivasa ve sivasliya mal etmemeli, gercek suclu kim olursa olsun cezasini cekmeli, buna sadece aleviler degil sünnilerde destek vermeli, hic kimse icin gocunacak bir durum yok, olayin desteklenecek yanida yok. Alevi kardeslerden bir ricam da alevi olayanlardan bahsederken ikide bir yobaz yakistirmasi yaparak insanlari tahrik etmemeliyiz, eger onlara yobaz diye seslenirseniz onlarinda farkli tepkiler koymasini anlamaniz gerekir. Hosgörü icinde tartismali, o zaman bir oluruz.
yobaz kelimesi kesinlikle alevi olmayanlara degildir zaten.

madımak olayını tiye alıp iğrençlik ötesi cevaplar yazan destekleyen kisileredir yobaz lafı. kime ayıp olurki bundan öte yobazlık zaten olmazki
can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 22:15   #102
eyupk
Tecrübeli Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eyupk Şuan eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2013 08:50

Tecrübe Puanı: 657 eyupk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

sandalli, madımak_58, can99, berat.demir ve bütün kardeşlerimiz. Tamam kapatın helallesin birbirinizle bu tartışma bitmez birbirimize laf atmakla birşey elde edemeyiz. Müslümanlar kardeştir. Hadi güzel kardeşlerim helalleşin. Hz.Muhammedi ve Ehl-i Beyti örnek alın helalleşin.
eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 22:16   #103
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4503 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart -->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

Hz.Muhammed (S.A.V.): " ümmetimin ihtilafinda hayir vardir." buyurmustur. Insanlarin algilamalari elbette farkli olur, önemli olan sekil degil niyettir. Niyetler bozuk olmasin.
sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 22:18   #104
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4503 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart -->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

Arkadaslar hakkinizi helal edin, eger benim bir hakkim varsa hepinize helal olsun. Saygi ve Selamlar. Eyupk kardes sanada ayrica tesekkürler.
sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 22:18   #105
amet_58
Tecrübeli Yiğido

amet_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amet_58 Şuan amet_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.04.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 669 amet_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: -->: --->: -->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

Alıntı:
can99 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
peki ozaman bir konu acılsın ve sivas şehitlerimizi herkes saygıyla ansın burda.

zaten anıyoruz diycekseniz hiç inandırıcı olmaz cünkü burda bu sitede madımak la ilgili acılmıs konuya cevap verenlerde sivasliydi yani igrenc cevaplardan bahsediyorum ve herkes tebrik etmis o arkadaslari ve kimse birsey dememisti.
iyide kardeşim tek taraflı bakmayalım ozaman açılan başlıklara ve yorumlara bakalım sivas katliamı,yobazlar vs vs yazılanlar bunlar.. ölen arkadaşları analım demişisin yakamıza resim asıp elimize pankart alıp gezerek anılmaz onlar için en makbule geçecek olan mezarları başında yasin okumak..madem kuranı kerimide biliyoruz nasıl anmamız gerektiğinide bilmemiz lazım..yanlış bişey söylediysem uyarabilirsin
amet_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 22:21   #106
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 14:43

Tecrübe Puanı: 620 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Moonlight-58 arkadaşımızın da dediği gibi konu durmuş durmuş yine madımak olaylarına gelmiş.Ya arkadaşlar sizin derdiniz ne anlayabilir miyim.Sakın bana biz madımak olaylarında ölen kardeşlerimiz için onlara olan saygımızı göstermeye çalışıyoruz demeyin.Adamın biri gelmiş sivaslılar için yaratık ve yobaz lafını kullanmış şu an burda yorum yazan bazı kişiler de ona bu yorumu yaptığı için altına teşekkür koymuş.Bu mu sizin ölenleri anma anlayışınız.İnsanlara laf atarak mı siz ölenleri anıyorsunuz.
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 22:23   #107
can99
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
amet_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
iyide kardeşim tek taraflı bakmayalım ozaman açılan başlıklara ve yorumlara bakalım sivas katliamı,yobazlar vs vs yazılanlar bunlar.. ölen arkadaşları analım demişisin yakamıza resim asıp elimize pankart alıp gezerek anılmaz onlar için en makbule geçecek olan mezarları başında yasin okumak..madem kuranı kerimide biliyoruz nasıl anmamız gerektiğinide bilmemiz lazım..yanlış bişey söylediysem uyarabilirsin
yanlış kısım ne söylim ellerde pankartlar vs anılmaz demissin.

bunun sebebi madımagın müze olmasının istenmesidir.

insanlık dışı bir olayın yaşandıgı onca insanın gerisi hic önemli degil kimisi demiste aydınmıs aydın görmesek yutturucaklar felan aydın olmalarını gectim insan dan bahsediyorum o yüzden onca insanın feci bi şekilde katledildigi yerin müze olmasını istemek yanlış bişeymi peki bende sana bunu soruyorum.

bu yüznden binlerce insan her yıl orda bu sekilde toplanıyor ve sivas halkı bundan rahatsızlık duyuyor(muş) rahatsızlık duyan bazı arkadaslarda burda iğrenclik ötesi mesajlar yazıyor.

sorun işte bu arkadaşım yanlış yazdıgım bi yerde varsa sen beni uyar
Alt 18.07.2008, 22:24   #108
can99
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
yakamozz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Moonlight-58 arkadaşımızın da dediği gibi konu durmuş durmuş yine madımak olaylarına gelmiş.Ya arkadaşlar sizin derdiniz ne anlayabilir miyim.Sakın bana biz madımak olaylarında ölen kardeşlerimiz için onlara olan saygımızı göstermeye çalışıyoruz demeyin.Adamın biri gelmiş sivaslılar için yaratık ve yobaz lafını kullanmış şu an burda yorum yazan bazı kişiler de ona bu yorumu yaptığı için altına teşekkür koymuş.Bu mu sizin ölenleri anma anlayışınız.İnsanlara laf atarak mı siz ölenleri anıyorsunuz.
ya yakamoz allah aşkına surda medeni medeni konusup anlasmaya çalısıyoruz sende bu sekilde katılabilirsin sen böyle gelip agrasif agrasif satasıır gibi mesajlar yazarsan asıl konu cıgırından cıkar
Alt 18.07.2008, 22:28   #109
çiğdem kaya
Tecrübeli Yiğido

çiğdem kaya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çiğdem kaya Şuan çiğdem kaya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.11.2010 21:56

Tecrübe Puanı: 618 çiğdem kaya FAZLA SÖZE GEREK YOKçiğdem kaya FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bu eski günler dediğiniz süre ne zamana dayanıyor acaba? eskiden tesettür diye birşey yoktu.şimdi de sanki modaymış gibi her gün bir genç kızımız kapanıyor...
kapanmak,Allahın emir ve yasaklarına uymak baş örtüsüyle olmuyor.eminim o kızda içinden gelerek kapanmamıştır.aile baskısı çok fazla.bu olaya ayıp diyebiliyorsunuz,ama en azından içinde zulüm yok...
bılımsellıkten ne kadar uzak.dın alımı gıbı yazmısınızda dayanagı yok.allahın emırlerıne uymak ne ıle oluyor onuda yazsaydınız.bakın kuranda acıkca bıldırılen ortunmeye gereksız bır moda akımı yakıstırması yapmıssınız.kuranın bır harfını reddeden dınden cıkar allah korusun.dıkkatlı olun lutfen ...
hem eskıden ergenekon da yoktu malumunuz basortusunu bahane edıp sorun halıne getırıp huzur bozmak ıcın kullananda onlar
çiğdem kaya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 22:31   #110
amet_58
Tecrübeli Yiğido

amet_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amet_58 Şuan amet_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.04.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 669 amet_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[quote=can99;288456]yanlış kısım ne söylim ellerde pankartlar vs anılmaz demissin.

bunun sebebi madımagın müze olmasının istenmesidir.

insanlık dışı bir olayın yaşandıgı onca insanın gerisi hic önemli degil kimisi demiste aydınmıs aydın görmesek yutturucaklar felan aydın olmalarını gectim insan dan bahsediyorum o yüzden onca insanın feci bi şekilde katledildigi yerin müze olmasını istemek yanlış bişeymi peki bende sana bunu soruyorum.

bu yüznden binlerce insan her yıl orda bu sekilde toplanıyor ve sivas halkı bundan rahatsızlık duyuyor(muş) rahatsızlık duyan bazı arkadaslarda burda iğrenclik ötesi mesajlar yazıyor.

sorun işte bu arkadaşım yanlış yazdıgım bi yerde varsa sen beni uyar
[/QUOTE

Müze sanat ve bilim eserlerinin veya sanat ve bilime yarayan nesnelerin saklandığı, halka gösterilmek için sergilendiği yer veya yapılardır.

Müzeler, toplumların bilim ve sanat ürünleri ile yer altı ve yer üstü zenginliklerini sergilemek, tarihin eski dönemlerinde yaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleyerek, hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmak, bireylerin geçmişi daha iyi tanımalarına olanak sağlamak amacıyla oluşturulmuş kurumlardır.

Müzelerde bulunan nesnelere ait bilgiler müze içinde ve dışında yazılı ve sözlü olarak açıklanır. Müzeyi gezen ziyaretçilerin müzedeki eserler hakkında detaylı bilgi edinmeleri sağlanır.

Müzeler ülkelerin kültürel değerlerinin oluşmasına önemli katkılarda bulunurlar. Bilim, sanat, folklor ve antika eşyalar gibi çeşitli konulardaki eserleri bir arada sunabileceği gibi doğa, etnografya ve havacılık gibi sadece tek bir konuyu içeren eserleri de sergileyebilirler.

bak kardeşim müzenin tanımı ve faaliyetleri burada madımak ile bağdaştıramıyorum ben madımağın müze olması imkansız kardeş
amet_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)