Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas Kongresi şeref vesilesidir - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.09.2010, 22:31   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 900 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas Kongresi şeref vesilesidir

2008 yılı Eylül ayında yayın hayatına başlayan ve Aşık Talibi Coşkun Kültür Derneği tarafından yayımlanan Sivas Kültür Dergisi, Sivas Kongresi’nin 91. yılı anısına 8. sayısını “4 Eylül Sivas Kongresi Özel Sayısı” olarak hazırlandı.

Özel olarak hazırlanan bu sayıda T.BM.M Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay , Sivas Valisi Ali Kolat, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ün 4 Eylül konusunda görüş ve düşüncelerine yer verildi. 4 Eylül Sivas Kongresi etkinliklerinde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a takdim edilen dergi 2 bin adet dağıtıldı ve büyük ilgi gördü. Sivas Kültür Dergisi’nin Sivas Kongresi’nin 91. yılı anısına basılan “4 Eylül Sivas Kongresi Özel Sayısı” akademisyenlerden oluşan bir kurul tarafından hazırlandı. Sivas Kültür Dergisi Yayın Yönetmeni Hasan Coşkun, 4 Eylül Sivas Kongresi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli kilometre taşlarından birisi olduğunu belirterek, “4 Eylül Sivas Kongresi tüm ulusumuz için çok büyük önem taşımaktadır. 4 Eylül ’ün Sivas için şüphesiz ayrı bir önemi vardır. Bu Sivas ve Sivaslılar için ayrı bir şeref vesilesidir. Kültür şehri Sivas bu vesileyle aynı zamanda Kurtuluş hareketinin, milli mücadelenin öncü şehri olarak anılmayı çoktan hak etmiştir. Sivas sözde değil özde bir Cumhuriyet şehridir. Biz de Sivas Kültür Dergimizin 8. sayısını 91. yılın anısına “4 Eylül Sivas Kongresi Özel Sayısı ” olarak çıkarmaya karar verdik. Bu özel sayımızın kültür dünyamıza bir armağan olmasını diliyorum. Yayın kurulu üyelerimiz başta olmak üzere bu sayımıza katkı veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Amacımız bu milli günümüzün tüm Türkiye’ye yayılması ve 4 Eylül milli mücadele ruhunun gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarılmasıdır” diye konuştu.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 15.09.2010, 23:34   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 786 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas Kongresi şeref vesilesidir

şu ulusal günü bir ulusal hale getiremedikte ona üzülüyorum.aydının kurtuluşu veya maraşa kahramnanlk ünvanı verilmesiniin kutlanamsı gibi yerel kaldı.oysaki bu kongrenin 19 mayıs gibi her senen anımsanmasını isterdim.
Alt 16.09.2010, 09:08   #3
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 948 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Sivas Kongresi şeref vesilesidir

Bunları biliyoruz da neden hayata geçirilmiyor neden bu gündeme oturmuyor kim bunları yapacak, kimin sorumluluğunda? Elbetteki o ilin yönetimini elinde bulunduranlar. Eleştirmek kolay ama çözüm çare bulmak zor.
Devletin oluşumunun ilk harcı, temeli burada atılıyor ancak böyle önemi çok büyük bir gün sıradan bir günmüş gibi geçiştiriliyor. Tabiki bu çaresizliğe, vurdumduymazlığa da o ilin bir insanı olarak büyük üzüntü duyuyoruz.
Arzuladığımız tablo, o gün milli bayram ilan edilmesi ve devletin en yüksek makamı dahil devlet İlimizde bir tören düzenleyip katılması, bunu hak ediyoruz.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)