Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Spor Haberleri- Sivas Amatör Takımları - Diğer Sporlar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Spor Haberleri- Sivas Amatör Takımları - Diğer Sporlar Spor Haberleri

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.03.2008, 05:35   #1
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart "Şampiyonluk yolu Sivas'tan geçiyor"

Ligde "3 Büyükler" ile zirve mücadelesi veren Sivasspor kulübünün başkanı Mecnun Odyakmaz, "Şampiyonluk yolu Sivas'tan geçiyor, ya Sivas olacak ya da Sivas'ın belirlediği bir takım olacak" dedi.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunca üniversitenin kültür merkezinde düzenlenen "Spor Kulüplerinin Yönetimi" konulu söyleşiye katılan başkan Mecnun Odyakmaz, Sivasspor'un başarısının arkasında yatan etkenlerden, Sivasspor'un gelecekteki hedeflerine, kurumsallaşma ve alt yapı çalışmalarından kulübün gelirlerini artırmaya yönelik çalışmalara kadar futbol ile ilgili birçok konudaki görüşlerini üniversite öğrencileriyle paylaştı.

Kısa sürede bu başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Odyakmaz, ancak daha yolun başında olduklarını belirterek, "Hedefimiz, şehrimizi ve ülkemizi Avrupa Kupalarında temsil etmek. İnşallah, bunu başarırız. Başarabilecek gücü de kendimizde görüyoruz" diye konuştu.

Sivasspor'un son 10 yıldır bir başarı trendi yakaladığını, kendisinden önceki dönemde başkan olarak görev yapan Osman Seçilmiş ve yönetiminin de önemli işler
gerçekleştirdiğini ifade eden Odyakmaz, 10 yıl önce üçüncü ligde ilçe takımlarıyla mücadele eden Sivasspor'un şu anda Süper Lig'in zirvesinde yer aldığını söyledi.

Kendi döneminde de doğru tercihler yaptıklarını, İsmail Kartal ve Bülent Uygun gibi başarılı teknik adamlarla çalıştıklarını belirten Odyakmaz, takımının başarısının arkasında birlik ve beraberlik ruhunun, inancın, yönetim istikrarının yattığını ifade ederek, "El birliğiyle oluşan bir başarı. İstikrardan kaynaklanan bir başarı söz konusu" dedi.
"ŞAMPİYONLUK YOLU SİVAS'TAN GEÇİYOR"

Trabzonspor taraftarı olduğunu ve Sivasspor'un şampiyon olmasını çok istediğini ifade eden bir öğrencinin, Sivasspor'un şampiyonluk şansını sorması üzerine, Odyakmaz kendilerinden kadro ve bütçe olarak çok güçlü rakiplerle mücadele ettiklerini söyledi.

Çok iddialı konuşmayı sevmediğini belirten Odyakmaz, şampiyonluk için de çok iddialı konuşmayacağını, ancak takımının şampiyon olmasını istediğini ifade etti. Her zaman şampiyon olma ümidini içlerinde taşıdıklarını vurgulayan Odyakmaz, takımının şampiyonluk şansının şu anda yüzde 25'lere kadar yaklaştığını ifade ederek, "Şampiyonluk yolu Sivas'tan geçiyor, ya Sivas olacak ya da Sivas'ın belirlediği bir takım olacak" dedi.

İç sahada Beşiktaş ve Galatasaray ile çok önemli maçlar oynayacaklarını belirten Mecnun Odyakmaz, bu karşılaşmalara kadar iddialarını devam ettirmek istediklerini kaydederek, "Üst düzey futbol oynayıp onları yenersek kendimiz olacağız. Birini yener, birini yenemezsek, yenildiğimiz takım büyük olasılıkla şampiyon olabilir. Bu yüzden şampiyonluğun yolu Sivas'tan geçiyor diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Odyakmaz, "İnşallah, Beşiktaş ve Galatasaray karşılaşmalarında da arzu ettiğimiz sonuçları alırız ve hem sizlerin hem de bizim hayal ettiğimiz o yüksek hedeflere ulaşırız" dedi.

BÜLENT UYGUN'UN ŞARK GÖREVİ

Söyleşi sırasında salona giren teknik direktör Bülent Uygun'a hitaben gülerek "Hocam gelmeden önce senden övgüyle söz ettim" diyen Odyakmaz, Uygun'un takımda kalıp kalmayacağı ile ilgili soruya ise "Hocamızın en az 2 sene daha şark görevi devam ediyor" diye cevap verdi.

Uygun'un başarılı bir teknik adam olduğunu ifade eden Mecnun Odyakmaz, Sivasspor'u belirledikleri hedeflere taşıdıktan sonra Uygun'un gelecek dönemlerde başta Milli Takım ve büyük kulüplerin teknik direktörlüğü görevlerinde bulunmasını istediklerini söyledi.

Naklen yayın gelirlerinden kulüplerin kurumsallaşmasına, yabancı oyuncu sınırlamasından, Türk futbolunun gelişmesine yönelik çalışmalara kadar birçok soruyu da yanıtlayan Odyakmaz'a, öğrenciler sevgi gösterisinde bulundu.
Öğrencilerin alkışlarına asker selamı vererek karşılık veren teknik direktör Uygun ise Mecnun Odyakmaz ve yönetiminin takımın başarısı için her şeyini verdiğini söyledi.
Tüm Sivaslıları takıma destek vermeye çağıran Uygun, "Sivaslıların Sivas'a sahip çıkma mecburiyeti var. Biz, yürüdüğümüz yolda sizlerin desteği ile ilerliyoruz. Önümüze set kuranların setini yıkarız. Ama sizin gücünüzle, sizlerle birlikte. Ve bunu başaracağız. Şampiyonluk olup olmayacağını sezon sonu ben hepinize göstereceğim" dedi.

Sivasspor ikinci başkanı Mehmet Oflaz, Basın Sözcüsü Fikret Ünsal ve yönetim kurulu üyeleri ile öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrencinin izlediği söyleşinin ardından, CÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bakır, Mecnun Odyakmaz'a teşekkür belgesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Çimen Çimen ise teşekkür plaketi verdi.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)