Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

İçki Yasağı - Sayfa 7 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.04.2012, 17:24   #61
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 686 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: İçki Yasağı

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] Kaynaklardan makalenin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.
Şu Sefa Saygılı denen zatı muhteremide araştırdım biraz..
Şu kendi [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] sitesi

Diyorki 50 den fazla makalesi var...

SCİ veri tabanına baktım bir tane [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] var..
Oda internet bağımlılığı ve hacking üzerine olgu sunumu

Nasıl doçent olmuş vay vay...

Ne muhteşem bir kaynak....
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.04.2012, 17:28   #62
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kaynakçaya bak..

Kaynaklar
1)Alkolün Azı da Zararlı. Murat Orhanlı Eğitim-Bilim Dergisi, Ocak-Şubat 2006
2)alkolün "az miktarda" olanı da çoğu gibi zararlı Zaman Gazetesi 1-Nisan 2006
3)"Alkolün Yasası ve Zararı Hakkında Çelişkili Haberler Okuyorum Hangisi Doğru?" Hürriyet Bilim Eki
4)Beyin Diyeti, sy 38. Degasus Yayınları, 2007
5)Kadın Alkolün Tuzağına Daha Kolay Düşüyor. Hürriyet Bilim Eki.
Yeşilay Mayıs 2007
DOÇ.DR. SEFA SAYGILI

Ben sana dünyadaki bilimsel iki veri tabanını vereyim. İngilizcen var mı?
Ya da bilimsel makale nerden bulunur okunur, nasıl yazılır, bilimsel araştırma nasıl yapılır biliyor musun?

Buralara alcohol abuse, alcoholism yazıp yanında istediğin hastalığı yaz bakalım..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] Buyrun siz okuyun bilimsel çalışmaları.
Alt 30.04.2012, 17:46   #63
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 686 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] Buyrun siz okuyun bilimsel çalışmaları.
Duman harikasın.......
Duman muhteşemsin......

Bana böyle bir kaynağı gösterdiğin için minnettarım dostum...

İngilizcenin olmadığını düşünerek, ve burada ingilizce bilmeyen arkadaşlara da yardım olsun mantığı ile bir kaç makalenin abstract (özetini) hemencecik okudum.

Senin bana bahşettiğin linkteki makalelerin çoğu alkole başlama yaşı ve alkola bağlı araba kullanımı sonucu oluşan durumlarla ilgili..

Ama ben içlerinden bir tanesini izin verirsen buraya taşıyacağım..
Bunu seçtim çünki dergi LANCET. bu bilim dünyasında en üst sırada yer gören, çıkan makaleleri çok kaynak gösterilen çok değerli bir dergi...

Bu makalenin adı
Alcohol consumption and risk of dementia: the Rotterdam Study

Türkçesi:
Alkol kullanımı ve demans (bunama) arasındaki ilişki. Roterdam çalışması

Yazarlar.
Annemieke Ruitenberg, MDa, John C van Swieten, MDb, Jacqueline CM Witteman, PhDa, Kala M Mehta, DScc, Prof Cornelia M van Duijn, PhDa, Prof Albert Hofman, MDa, Dr Monique MB Breteler, MDa, ,
Klinikleri
a Department of Epidemiology and Biostatistics, Erasmus Medical Centre, PO Box 1738, 3000 DR Rotterdam, Netherlands
b Department of Neurology, Erasmus Medical Centre, PO Box 1738, 3000 DR Rotterdam, Netherlands
c Netherlands Institute for Health Sciences, Erasmus Medical Centre, PO Box 1738, 3000 DR Rotterdam, Netherlands

Background
Light-to-moderate alcohol consumption reduces the risk of coronary heart disease and stroke. Because vascular disease is associated with cognitive impairment and dementia, we hypothesised that alcohol consumption might also affect the risk of dementia.

Geçmiş
Hafif ya da orta düzey alkol kullanımın kalp damar ve beyin damar hastalıkları riskini azaltmaktadır. Bunamanın da temeli beyin damar hastalıkları olduğundan, biz hafif ya da orta düzey alkol kullanımının bunama riskini etkileyeceğini düşündük.

Findings
...Light-to-moderate drinking (one to three drinks per day) was significantly associated with a lower risk of any dementia (hazard ratio 0·58 [95% CI 0·38–0·90]) and vascular dementia (hazard ratio 0·29 [0·09–0·93]).

Bulgular
Hafif ya da orta düzey alkol alımı belirgin şekilde hem tüm bunama tipleri hem de beyin damar hastalıklarına bağlı bunama riskini azaltığını bulduk

Makalenin orjinali şurada:
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.04.2012, 17:50   #64
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Pardon çoğu alkole başlama yaşı ve araba kullanımı ile mi ilgili? Binlerce sayfa var nasıl böyle bir kanıya vardınız acaba? Herhalde ilk sayfalara bakıp geçtiniz.
Alt 09.06.2012, 10:57   #65
eyupk
Tecrübeli Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eyupk Şuan eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2013 08:50

Tecrübe Puanı: 657 eyupk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

inşallah birgün tamamen yasaklanır ülkede. bir ayetle bu konudaki yazımı sonlandırıyorum: "Ey İnananlar, içki, kumar, tapınılmak için dikilmiş taşlar (putlar), fal okları, ancak şeytanın işinden birer pisliktir Bunlardan uzak durun ki, kurtuluşa eresiniz" (el-Mâide Sûresi, 90)
eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)