Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

YENİ SİGARA YASASI - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sizce yeni çıkan yasa doğru mu?ve işe yarar mı?
Doğru karar ve işe yarar 468 48,75%
Karar doğru ama işe yaramaz 281 29,27%
Yanlış karar,işede yaramaz 152 15,83%
Fikrim yok! 59 6,15%
Katılımcı sayısı: 960. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.01.2008, 00:28   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart YENİ SİGARA YASASI (Anket)

Lokanta, bar, hastane, cami, okul bahçesi, vapur, stat gibi yerlerde sigara içmek yasaklanıyor.

Yasak alanlarda sigara içene 50 YTL, sigara içilmesine izin veren işyeri sahibine ise 5 bin YTL'ye kadar ceza verilecek.. Sigaraya karşı yasa teklifinin yeni yılın ilk günlerinde Meclis'te yasalaşması bekleniyor. Bu yasayla Türkiye barlarda da sigarayı yasaklayan çağdaş Avrupa ülkeleri arasına girecek. Yasa yürürlüğe girdikten sonra 6 ay içinde lokanta, bar, otel, gece kulübü gibi eğlence yerleri, salonlarında, sigara içenler için ayrı bölüm hazırlamak zorunda, görünür biçimde "sigara içmek yasaktır" levhaları asacak. Başta zabıtalar görevli kamu memurları gerekli cezayı vermiyorsa disiplin cezasına çarptırılacak. Yasanın getirdiği yenilikler şöyle:
STADYUMDAN ATILACAK: Hastane, özel sağlık kuruluşu, eğitim-öğretim kurumları, kültür, spor hizmeti veren açık kapalı yerlerde sigara içilemeyecek. Yani statlarda ve Aspendos gibi açık tiyatrolarda da sigara içilemeyecek.
ŞOFÖRLER DE İÇEMEYECEK: Kamu hizmeti veren ulaşım araçları, taksiler, toplu taşım araçları ile bunların bekleme salonlarında da sigara yasak.
KAHVEDE SİGARA YASAĞI: Fuar, alışveriş merkezi, düğün, kongre, toplantı, konferans salonu, kafeler, internet cafeler, atari, bilardo salonları ile resmi ve özel kurumların her türlü kapalı ve açık alanlarında sigara içilemeyecek.
CAMİ AVLUSU: İbadethane ve çocuklara yönelik eğitim tesislerinin açık ve kapalı alanları da yasak kapsamına alındı.
SİGARA ODALARI: Kapalı yerlerde sigara alışkanlığı olanlar için iyi havalandırılan yerler hazırlanacak.
REKLAM YOK: Sıkı reklam yasağı uygulanacak. Sigara dağıtım araçlarının üstünde firmanın amblemi bile kullanılamayacak.
ROL GEREĞİ DE YASAK: Diziler dahil tüm televizyon programlarında rol gereği de olsa sigara kullanılamayacak.
VİTRİNDE SERGİLENEMEYECEK: 18 yaşından küçüklere sigara satılmayacak. Marketler, sigaraları dışarıdan görünmeyecek şekilde düzenlenecek dolaplarda satışa sunacak.
ÜNİFORMA İLE İÇİLMEYECEK: Özel ve resmi kolluk kuvvetleri, belediye zabıtaları veya TSK personeli, üniformalarıyla halka açık yerlerde sigara içemeyecek.
İŞTE CEZALAR: Yasak yerlerde sigara içmeye izin verenler önce uyarılacak eğer hâlâ önlem almamışlarsa 500 ile 5 bin YTL arasında para cezasına çarptırılacak. Okul, dershane, tiyatro, spor salanlarında sigara satanlara 1000 YTL ceza verilecek. Sokaklarda tane ile satanlar 250 YTL ödeyecek. Reklam, dağıtım ve satış yasaklarına uymayan firmalar 50 bin ile 250 bin YTL arasında ceza ödeyecek. Valilik, kaymakamlık, belediyeler, RTÜK ve Tütün Piyasası Kurulu cezaları vermekle görevlendirilecek. Kamu kurumları vapur, belediye, okul vb. yerlerde cezadan kimlerin görevli olduğunu saptayacak. © (SABAH)

EYLÜLDE UYGULANACAK Nargile de sigarayla aynı statüde değerlendirilecek. Yasadan, "Nargile içilen mekánlar" ifadeleri ayıklanacak. "Tütün ürünü" tanımı genişletilecek ve "Tüttürme, emme, çiğneme ya da buruna çekerek kullanılmak üzere üretilmiş, kısmen de olsa tütün yaprağından imal edilmiş" bütün ürünler yasağa takılacak. Bu amaçla yasağın uygulanacağı mekánlara, uyum için 8 ay süre tanınacak. Yasa bu ay Cumhurbaşkanı’nca onaylanırsa yasak kararı, Eylül 2008’de uygulanmaya başlayacak. Bu boyutta yasak, şu ana kadar sadece, İrlanda, İngiltere, İtalya, İsveç, Norveç ve ABD’nin bazı eyaletlerinde uygulanıyor. Fransa da gelecek yıl bu uygulamaya hazırlanıyor. Önergenin gerekçesinde, "Dünya Sağlık Örgütü önerileri ile Tütün Kontrolü Çerçeve Sözleşmesi hükümlerine uygun hale getirilmiştir" denildi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.01.2008, 00:37   #2
Efe Cemil Şeker
Yiğido

Efe Cemil Şeker - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Efe Cemil Şeker Şuan Efe Cemil Şeker isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.10.2009 12:25

Tecrübe Puanı: 610 Efe Cemil Şeker FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: YENİ SİGARA YASASI

Durduk durduk çok abartık bu kanunu,uygulanması o kadar zor ki,bazı açık alanlarında yasak kapsamına girmiş olması anlamsız. Uygulanabilir kanunlar gerekiyor. Sigara içenleride mağdur etmemeli,sigara kullanmayanlarıda korumalı.
Bu arada haberde kullanılan fotoğrafta sigaraya teşvik ediyor,yasak kapsamında ceza gelmesin
Alt 04.01.2008, 06:39   #3
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 751 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Türk halkı her zaman olduğu gibi kendine has duygular içinde,yasaklar çiğnenmek için konulmuş desduru ile olaya yaklaşacak veyada yasak konulması ters oranda tetikleyici olacakdır.
Bir souç alınır mı ? hayır.
Kime faydası olacak yasakların? Malum.

En doğru olanı ise her zaman her işte olduğu gibi doğruyu,düzeni kökünden çözüm getirmek yerine sonradan uyduruk, el gördülük cezalarla yaklaşmak verim sağlamaz.
Spordan,sanata benzer her konuda kesim çözüm,EĞİTİM'dir.
Alt 04.01.2008, 09:26   #4
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

YASKLARA SEVİNİYORUM ÇÜNKÜ SİGARA İÇMİYORUM
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.01.2008, 09:31   #5
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

ceylankimya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ceylankimya Şuan ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.06.2008 07:57

Tecrübe Puanı: 701 ceylankimya FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: YENİ SİGARA YASASI

Sonuna kadar destekçisiyiz....
ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ceylankimya'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.01.2008, 10:45   #6
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Yasakları gelmesi güzel özellikle benim gibi sigara içmeyen birisi için... Ama biraz düşünelim kahvehanlerde, birahanelerde, stadyumlarda, eğlence merkezlerinde bunun önüne nasıl geçilecek... Sigara kullananların zaten en çok sevdiği ve en rahat ettikleri yerler buralar... Sivas için konuşayım bir Çerkezin Kahvesinde bu yasanın uygulanması gerçekten zor... Bence biraz abarttılar bu yasayı...
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar FurkaN'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.01.2008, 15:07   #7
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Kesinlikle doğru ama ben olsam direk sigarayı yasaklardım!...
İşe yarar mı yaramaz mı zaman göstercek...
Alt 04.01.2008, 15:15   #8
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

yakında tekelin sigara bölümü özelleşecek ben olsam hepten kapatırım, ben yıllarca ssk primi yatırdım, bağkur primi yatırdım bırak doktora gitmeyi daha sağlık karnesi çıkarmadım , ama millet sigara ve türevlerinin doğurduğu hastalıklardan hastenelerden taşıyor, dünyada en çok röntgen tomografi bizde ilkokul mezunu olmayan odacıların elinde günde ancak dört saat kullanılıyor, ama yüksak primleri ben ödüyorum, daha aspirin almış değilim devletten, ama malesef ssk sağlık sistemi iflasın eşiğinde , geçen yıl sağlık bakanlığı ayrılan ödeneği ağustos ayının sonunda bitirdi 4 ay sıfır çektiler cepten yedi devlet, buna bir yerde dur denmeli, sigara vb kullananlar sık hastalananlardan daha fazla kesinti yapılmalı, kullanmayanlardan daha az kesinti yapılmalı diyorum
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.01.2008, 17:26   #9
puar
Usta Yiğido

puar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

puar Şuan puar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.04.2010 14:08
Tournaments Won: 1

Tecrübe Puanı: 765 puar BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

sigaraya hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Alt 04.01.2008, 18:03   #10
xwst
Yiğido

xwst - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

xwst Şuan xwst isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.01.2010 18:43

Tecrübe Puanı: 612 xwst FAZLA SÖZE GEREK YOKxwst FAZLA SÖZE GEREK YOK

Ya yapilmaya calisan ne hic bir fikrim yok fakat barlarda yasaklamak kadar sacma bi durum olamaz.Sigarasiz biraya kim katlanir ki Artik ickimizi de evde icmek zorunda kalicaz desenize:(
xwst isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar xwst'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil