Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas'a ikinci üniversite... - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas' ta Yatırım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas' ta Yatırım Sivasa Yatırım, Sivas Yatırım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.08.2008, 09:17   #31
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 766 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart --->: SİVAS'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE...

Ben bu forumda Sivas'a ikinci devlet üniversitenin kurulması ve ayriyetten vakıf üniversitesi de kurulması gerektiğini yazarken bazı arkadaşlar itiraz etmişlerdi. Onların itirazlarına o zaman cevaplar yazmıştım ancak şimdi Kayseri Büyükşehir Belediye başkanı Sayın Özhaseki'nin açıklamalarını onlara cevap olarak gönderiyorum. Lütfen itirazı olanlar Özhaseki'nin sözlerini iki kere okusunlar!
Alt 08.08.2008, 09:25   #32
BOUN
Usta Yiğido

Vakıf üniversitesi kurulması işini gözünde büyütenlere ve çok zor bir iş sananlara aşağıda, Kayseri'ye kurulması bakanlar kurulu kararı ile kesinleşmiş olan Melikşah Üniversitesi hakkında bir takım bilgiler sunacağım. Dikkat edin bu vakıf üniversitesine ayrılan alan 30 dönüm, yani belediyemizin satışa çıkardığı terminal arazisinin 50 dönüm olduğunu biliyoruz ve oradan 20 dönüm daha küçük bir alan. Mukayeseyi kolaylaştırmak için bu örneği verdim. Şimdi buyrun detayları okuyun:

Künye

Tasarım Ekibi

Sabri Paşayiğit

Yardımcı Mimar(lar)

Ahmet Doğdaş

K. Özge Pehlivan

Mimarlık Ofis(ler)i REM Mimarlık

İşveren Burç Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı

Proje Tarihi 2007 - 2008
Yapım Tarihi 2008 - Sürüyor
Arsa Alanı 32.025 m2
Kapalı Alan 47.212 m2
Proje Tipi Üniversite Kampüsü
Yapım Türü Betonarme
Açıklama

Ülkemizin sanayi ve endüstri şehirlerinden Kayseri’nin ilk özel üniversitesi olacak Melikşah Üniversitesi için, 2007 yılı sonunda Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nın açtığı davetli yarışmada REM Mimarlık avan projesinin 1. seçilmesinin ardından, halen Kayseri’deki devlet üniversitelerinde görevli ve Melikşah Üniversitesi açıldığında akademik kadrosunda yer alacak olan öğretim üyeleri ile birlikte planlama sürecine girilmiştir.

3 ay süren planlama sürecinde, öğretim üyeleri ile birlikte İstanbul ve Avrupa’daki özel üniversitelerin donanım ve kapasite istatistikleri çıkarılmış, öngörülen verilerle karşılaştırmalar yapılarak , öğrenci kapasitesi, hizmet türleri, hacim, adet, ebat kararları verilirken böylece Melikşah Üniversitesi’nin de fakülte / enstitü / bölüm / derslik programları oluşturulmuştur.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Mimarlar Odası’nın onayını alan kesin projenin ardından uygulama projelerine titizlikle devam edilmektedir. Mimari tasarım, peysaj tasarımı, iç mimari tasarım ve uygulama projelerinin yanı sıra uygulama kontrolörlüğü hizmeti de REM Mimarlık tarafından verilecek olan üniversitenin, ilk olarak Nisan 2008’de tanıtım ofisi ve showroom inşaatına başlanmıştır.

Kayseri’nin Talas ilçesinde, 1292 ada 1 parselin taban alanı 32.024,57 m2’dir. Emsal 1 olup, arazi Batı’dan Doğu’ya yükselen bir eğime sahiptir. Arazi eğimi ve ana ulaşım arterleri değerlendirildiğinde, kampus ana girişi için Batı yönü uygun bulunup, eğimden maksimum fayda sağlanabilmesi için teraslamalar yapılmıştır. Bu teraslardan her biri bir meydan oluşturmaktadır ki her meydan bir ya da daha fazla birimin girişini tamamlamaktadır. Bu meydanlar düşey sirkülasyon elemanlarıyla birbirine bağlanarak, doğal bir aks meydana getirir; bu aksın başlangıcı bir kültür yapısından, bitimi ise açık spor alanlarını da kapsayan sosyal mekanlardan oluşur.

Yapı yerleşimleri planlanırken üniversite popülasyonunun sosyal ihtiyaçları göz önüne alınarak, yeşil alanların her bir meydanın içerisinde bütünsel olarak yer almasına dikkat edilmiştir.

Eğitim yapıları içerisinde, İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve Hazırlık Bölümünün yanı sıra, rektörlük binası, 700 kişilik konferans salonu / oditoryum, çarşı ve yemekhane, kapalı spor salonu, açık spor alanları bulunmaktadır. Ayrıca toplam kapalı otopark alanı yaklaşık 11.000 m2 olup, 400 araç kapasitelidir.

Mimari tasarım aşamasında günümüz modern mimari yaklaşımları uygulanmıştır. Tüm yapıların cephesinde dil birliği esas alınmıştır, Kayseri’nin çok eskilerden beri taş işçiliğinde öncü olması ve yerel iklim koşulları da gözetilmiş, zamana dayanıklı taş cephe kaplamaları ile farklı varyasyonlarının kullanımı tercih edilmiştir. Cepheler aynı zamanda reflekte camlar ve çelik konstrüksiyonlarla oluşturulan geniş açıklıklı giriş hollerine, galeri boşluklarına imkân vermektedir.

Kampüs yapıları:

Kütüphane, toplam alan 1.090 m²

Rektörlük, toplam alan: 3.285 m²

Kapalı Spor Salonu, toplam alan: 2.375 m²

Mühendislik Fakültesi, toplam alan: 7.110 m²

İktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi Hukuk Fakültesi, toplam alan: 7.920 m²

Fen Edebiyat Fakültesi, hazırlık bölümü, toplam alan: 7.011 m²

Konferans Salonu, Oditoryum, toplam alan: 4.193 m²

Yemekhane, Çarşı, Restaurant, toplam alan: 3.228 m²

400 araçlık kapalı otopark, toplam alan: 10.948 m²
Alt 08.08.2008, 09:49   #33
BOUN
Usta Yiğido

KOnya ve Kayseri'de kurulması için hazırlıkları yapılan ikinci devlet üniversiteleri için belediyelerin canla başla çalıştığı ve arazi tahsisi ve gerekli imar düzenlemelerini büyük bir gayretle yerine getirdiklerini görüyoruz. Burdan bizim belediyemize ve çalışkan başkanı sayın Sami Aydın'a görev düşüyor. İkinci devlet Üniversitesi için gerekli hazırlıkları, özellkle uygun bir yerde genişçe bir hazine arazisi olabilir, ufku geniş başkanın şimdiden yapmaya çalışması yerinde olur diye düşünüyorum.

Bu konuda vekillerimizin de katkılarını bekleriz..... deeeeeeer mişim, şaka yaptım heriflerin neye katkısını gördük ki bu konuda katkılarını görelim. Neyse biz gerçek icraat adamlarından bu konuda gayre ve ilerleme bekliyoruz, Sayın Sami Aydın ve Sayın Osman Yıldırım gibi..........
Alt 08.08.2008, 16:26   #34
BOUN
Usta Yiğido

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kayseri'de 5 Üniversite!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZHASEKİ: "MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ, KAYSERİ'DE ÖNEMLİ BİR AÇIĞI GİDERECEK"

Kayseri'de Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı Tarafından Kurulacak Melikşah İsimli Vakıf Üniversitesi, Meclis Onayından Geçti.

Kayseri'de Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından kurulacak Melikşah isimli Vakıf Üniversitesi, Meclis onayından geçti.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Melikşah Üniversitesi'nin ilde eğitim alanında önemli bir açığı gidereceğine inandıklarını belirterek, şehre böyle bir üniversitenin şart olduğunu açıkladı.

Kayseri'nin Melikşah Üniversitesiyle ikinci bir üniversiteye kavuşacağını belirten Özhaseki, bununla da yetinmeyi düşünmediklerini söyledi.

Şu anda iki vakıf üniversitesinin daha projelerinin hazır olduğunu kaydeden Özhaseki, bununla birlikte devlet üniversitesiyle alakalı çalışmaların da devam ettiğini bildirdi. Yapılması düşünülen devlet üniversitesinin yeri ve yapımını üstlenecek hayırseverlerin de hazır olduğunu belirten Özhaseki, Kayseri'de eğitim alanında çok güzel işlerin yapıldığını,Melikşah Üniversitesi ve proje aşamasında olan diğer üç üniversitenin de eğitime başlamasıyla birlikte Kayseri'nin 5 üniversiteyle tam bir eğitim merkezi haline geleceğini vurguladı.

Bazılarının aklına 'Kayseri gibi bir yere 5 üniversite çok fazla değil mi' gibi soruların gelebileceğine dikkat çeken Özhaseki, "Kayseri,gerek yerleşim alanıyla gerekse potansiyel bakımından 5 üniversiteyi de rahatlıkla kaldırabilecek konumdadır. Türkiye'de özel ve vakıf üniversitelere gidebilecek çok sayıda öğrenci var. Ayrıca, üniversitelerin sadece eğitime yapılan bir yatırım olarak görülmemesi gerekir. Buralar aynı zamanda işletme olarak da değerlendirilmelidir" şeklinde konuştu.

Yeni kurulacak üniversitelerle birlikte şehrin nüfusunun artacağını, buna paralel olarak hizmet sektörünün gelişeceğini kaydeden Özhaseki, üniversitelerin aynı zamanda yeni iş imkanları anlamına geldiğini vurguladı.

Komşu ilimiz önümüzdeki yıllarda üniversiteyi ''beşlerken'' bundan beş yıl evvel Sivas Valiliği sitesinden uzunca bir süre reklamı yapılıp kaldırılan ''4 Eylül Üniversitesi'' nin akıbetini de ilgililere soralım!
Alt 16.10.2008, 14:59   #35
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 787 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: SİVAS'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE...

Sayin Valimiz o kadar guzel konulara deginmis ki bize diyecek birsey birakmamis...

Sivas`ta bir ikinci universite bulundurmak demek o ilin kulturel anlamda digerillerden bir adim onde bulunmasi demektir...

Sivas`imiz ikinci bir universiteyi rahatlikla kaldirabilecek duzeydedir...
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.04.2010, 15:10   #36
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1015 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: --->: SİVAS'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE...

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sivası bitiriyorlar diyoruz size dalga geçiyor gibi geliyor, niçinnn iyi düşünün niçin
iki yıl 2 ay önce yazmışım bu mesajı o zamanki konuya istinaden
o günden bugüne sivasta kapananları yazsam öngörülerimde ne kadar haklı olduğumu tebrik etmeniz lazım ama neger, herkeste at gözlüğü takılı
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.04.2010, 12:53   #37
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 591 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SİVAS'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE...

ikinci üniversite şaaartt.Bir şekilde lobi yapmak lazım .Beldiyeyi gerekli imar düzenlemelerini yapması için yer konusunda sıkıştırmak, Türkiyenin ve dünyanın her tarafındaki sivaslı zenginlerimizdende tıpkı kayseri örneğinde olduğu gibi kurulacak üniversiteye bina ve alt yapı yatırımlarını üstlenmeleri yönünde söz almak lazım.bunları koordine edecek bir yapı lazım tabi. Nasıl olacak bu vekillerimizden iş çıkmıyor,Heralde biz kendi söylediğimizle kalacağız yine:(
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.2010, 15:39   #38
mekke-sivas
Yeni Yiğido
NO AVATAR

mekke-sivas Şuan mekke-sivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.08.2014 07:20

Tecrübe Puanı: 525 mekke-sivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: --->: SİVAS'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE...

Bu konuda TSO ya ve iş adamlarımıza büyük işler düşüyor. Burdan sivasta yaşayan ve kalbi sivas sevdasıyla atan istanbuldaki ve diğer illerdeki iş adamlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Yeni açılacak Üniversite birimlerine kendi adlarını verdirerek teklifte bulunsunlar. Sponsorluk yapsınlar.

Sitemiz yetkililerine de bir teklifte bulunmak isitiyorum. Sivasta ikinci Üniversiteye katkı Fonu kuralım bir kamı bankasında hesap açalım. Ben burdan taahhüt ediyorum bir maaşımı bu fona yatıracağım. Mekke den selam ve dua ile

Bende burdan sivas taki ve gönlü sivas sevdasıyla çarpan istanbul ve diğer illerdeki iş adamlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum.Sponsorluk yaparak unıversıtenın bırımlerıne adlarını vererek talıp olabilirler.

Sitemiz yöneticilerinede bir teklif yapmak istiyorum. Bu taşın altına bizde elimizi koyalım. Bir fon kuralım bir kamu bankasında hesap açalım.Bütün site üyelerine yardımları için duyuru yapalım.Bu fona ben şimdiden bir maaşımı havale göndermeyi taahhüt ediyorum.

Konu mekke-sivas tarafından (11.04.2010 Saat 15:39 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
mekke-sivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar mekke-sivas'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.07.2010, 07:11   #39
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Sivas'a ikinci üniversite...

8 yeni üniversite resmen kuruluyor

TBMM Genel Kurulunda, 7'si devlet, 1'i vakıf olmak üzere 8 yeni üniversite kurulmasını düzenleyen Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanununda değişiklik yapan tasarı, kabul edilerek yasalaştı.

Kanuna göre, Ankara'da ''Yıldırım Beyazıt'', Bursa'da ''Bursa Teknik'', İstanbul'da ''İstanbul Medeniyet'', İzmir'de ''İzmir Katip Çelebi'', Konya'da ''Konya'', Erzurum'da ''Erzurum Teknik'' ve Kayseri'de ''Kayseri Abdullah Gül'' devlet üniversiteleri ile Antalya'da ''Uluslararası Antalya Üniversitesi'' vakıf üniversitesi kurulacak.

Bu üniversiteler için kadro ihdas edilecek.

Bilkent Üniversitesinin adı ise ''İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi'' olarak değiştirildi.

Tasarının yasalaşmasının ardından TBMM Başkanvekili Sadık Yakut bugün saat 14.00'de toplanmak üzere birleşimi kapattı.

Sivası teğet geçmişler.
Alt 14.07.2010, 10:06   #40
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 672 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas'a ikinci üniversite...

sivasa daha doğru düzgün uçak seferiki yok biz daha 2.üniversiteden bahsediyoruz
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)