Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

KELKİT VADİSİNDE SİVASTAN 4 İLÇE - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım Burada güzel kentimiz Sivas hakkında değişik Bilgiler verebilir veya yorumlayabilirsiniz. Sivas'ımızı güzelliklerini anlatalım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.01.2013, 10:40   #11
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 19:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: KELKİT VADİSİNDE SİVASTAN 4 İLÇE

ben şunu anlayamadım kelkit vadisinde olabilirsiniz sivaslıyım demek yerine direkt susehriliyiz gölovalıyız filanda diyebilirsiniz hatta vadiliyiz KARADENİZLİYİZsivaslı değilizde diyebilirsiniz bunları anladımda anlarımda elinize geçen herfırsatta sivası sivaslıları kötülemek aşşağılamak niye hepinize demiyorumda çoğunuz öylesiniz eskiden o tosya yolundan gidilmiyordu susehrine gidenler sivasdan gitmek zorunda kalıyordu şimdi yolunuz uğramıyor diye sanki zoraki sivasa bağlıymış gibi sanki sivaslılardan kötülük görüyormuş gibi işkence görüyormuş gibi haller konuşmalar sivas açmışda vadidenilen yerdeki insanlar besliyormuş gibi konuşmalar aşşağılamalar herşey mevcut trabzonlular bile sizin kadar bu şehrin insanını aşalamıyor unutmayınki sivas olmasaydı sizin bu ülkede yeriniz yurdunuz olmazdı bu ülkede insan gibi muamele görüyorsanız adam yurduna koyuluyorsanız sivasın sayesinde vadi diye bir şehir yoktur ya sivaslısındır yada değilsindir bu böyledir karadenizliyiz deyince kanınız birazdahamı kırmızı oluyor bu sadece susehri ve ahalisinde değil zaradada imranlıdada divriğidede aynı ben bir zaralının imranlının divriğililerin direkt sivaslıyız dediklerini duymadım görmedim bu böyle maalesef bu ilçelerin toplantılarında sivasa Ait tek bir figür tek bir sivasspor bayrağıda görmedim nezamanki sivas aleYhine toplantı gösteri var en ön saflarda bu ilçelerin insanlarını gördüm fb sivas maçlarında zaraspor bayraklarıyla fb taraftarıyla sivasa küfrettiklerini bjk maçında imranlılı kara kartallar diye sivaslılara küfredenleri gördüm divriğisporu 3.ligde tutmak için sivasspor sahip çıkmak isteyince aman kalsın sivasın sayesinde ligde kalacağımıza amatöre düşelim daha iyi diyenleri gördüm susehrili gölovalı akıncılarlı koyulhisarlılarıda sadece seçim zamanlarında sivaslı olduklarını gördüm sanırım sivasın neden geri kaldığının neden biraraya gelemediğinin neden kalkınamadığının neden büyükşehir olamadığının neden siyasettte ticarette sporda büyük başarılara imza atamadığının nedenlerini belirtmiş oldum iyiki sivaslıyım 1000 defa karadenizli olacağıma 1000 defa doğulu olacağıma 1 defa sivaslı doğdum ve öylede öleceğim SİVASLI OLMAK AYRICALIKTIR NASİP OLMAZ HERKESE
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı 58MUAMMER58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.01.2013, 12:14   #12
mete209
Yiğido

mete209 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mete209 Şuan mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.08.2015 20:17

Tecrübe Puanı: 455 mete209 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
eskiden giresuna bağlıymış bizim oralar.1933 den sonra sivasa bağlamışlar ama sivasla idari hariçbirbağımız yok.
Sivaslı olmaktan pek rahatsız gibisiniz? Eğer istiyorsanız Karadenizli; Giresunlu, Ordulu olun, fakat, Karadeniz'in sizi kabul edeceğini pek zannetmem. Böyle yaparsanız korkarım "araf"ta kalacaksınız.

Ha, unutmadan şunu söyleyeyim Kelkit Vadisi ilçeleri eskiden de Sivas'a bağlıydı Şebinkarahisarla beraber. Yaklaşık On yıllık bir ayrılığın ardından Vadi ilçeleri tekrar bağlanmıştır Sivas'a.
mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı mete209'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.01.2013, 13:04   #13
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2016 00:42

Tecrübe Puanı: 858 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Yapılan bazı yorumlarda sanki Sivas düşmanmısta Karadenızlıler bazı ilçeler için ölüyormus gibi bir anlam cıkıyor beyler emın olun hıcbırı o saydıgınız ilçeleri begenmıyorda sevmıyorda ben hepsinin içindeyım hergun dugunlerınıde bılıyorum toplantılarınıda her hafta içlerindeyım ama onların Sivasa yakın ilçeleri Sivası kabul etmez ama sizdekı bu karadenız aşkı ve Sivas düşmanlıgı neden çözemedım Sivastan ayrılınca yada Sivaslıyız demeyınce size aferımde demezler kımse sizi yüksektede tutmaz hatta sizi dışlarlarda ki dışlıyorlarda özümüzü inkar etmek yerıne gelınde birlik olalım beraber olalaım biz ne çektıysek bu kafadan bu zihniyetten çektik hep ayrıldık hep 3-5 kutuba ayrıldık bir olamadık ama hep geri gittik o begendıgımız Karadenızlıler birlikleri sayesınde buyuduler geliştiler ama bız onlara özenerek aslımızı ınkar ederek sadece geriye gideriz ileri gitmeyız Suşehrinin il olması ne Suşehrine yarar nede Sivasa yarar Suşehri büyüyecekki Sivas büyüsün Sivas büyüsünki Suşehri büyüsün yada başka ilçeler büyüsün gelişssin ama artık bu zihniyeti değiştirelim bir olalalım bize kimseden yarar yok ne yaparsak kendi içimzde yaparız beraberce yaparız ayrışmak bize yaraşmaz bakın Kayseriye Malatyaya Maraşa kimseyle işleri yok hepsi büyükşehir oldu ama biz kendimizi yemekten Sivası düşünmüyoruzkı bu zihniyettir bizi geriye göturen ama artık buna bir son verelim bir ve beraber olalım özümüze dönelim Sivası daha ileri nasıl götururz bunu düşünelim , Sivaslı olmaktanda gurur duyalım her zaman ve her yerde.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı sivaslıgenç'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.01.2013, 19:24   #14
Kemençem
Yeni Yiğido

Kemençem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kemençem Şuan Kemençem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.02.2013 02:15

Tecrübe Puanı: 0 Kemençem FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
mete209 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivaslı olmaktan pek rahatsız gibisiniz? Eğer istiyorsanız Karadenizli; Giresunlu, Ordulu olun, fakat, Karadeniz'in sizi kabul edeceğini pek zannetmem. Böyle yaparsanız korkarım "araf"ta kalacaksınız.

Ha, unutmadan şunu söyleyeyim Kelkit Vadisi ilçeleri eskiden de Sivas'a bağlıydı Şebinkarahisarla beraber. Yaklaşık On yıllık bir ayrılığın ardından Vadi ilçeleri tekrar bağlanmıştır Sivas'a.

biz sivaslı olmaktan rahatsız değiliz ki.
biz kelkit vadiliyiz, kelkit ovasındanız.
sivaslılara kimse düşman değil düşman olan kütüğünü aldırsın istanbula
biz sivasa kültür olarak ne kadaruzaksak, karahisarla alucra ile çamoluk ile mesudiyeile şiran ile torul ile okadar aynıyız.
bzim kültürümüz geleneklerimiz oyunlarımız farklı sivastan
bunubelrtmek sivas düşmanlığı ise düşman gör beni
Kemençem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.01.2013, 19:27   #15
Kemençem
Yeni Yiğido

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ben şunu anlayamadım kelkit vadisinde olabilirsiniz sivaslıyım demek yerine direkt susehriliyiz gölovalıyız filanda diyebilirsiniz hatta vadiliyiz KARADENİZLİYİZsivaslı değilizde diyebilirsiniz bunları anladımda anlarımda elinize geçen herfırsatta sivası sivaslıları kötülemek aşşağılamak niye hepinize demiyorumda çoğunuz öylesiniz eskiden o tosya yolundan gidilmiyordu susehrine gidenler sivasdan gitmek zorunda kalıyordu şimdi yolunuz uğramıyor diye sanki zoraki sivasa bağlıymış gibi sanki sivaslılardan kötülük görüyormuş gibi işkence görüyormuş gibi haller konuşmalar sivas açmışda vadidenilen yerdeki insanlar besliyormuş gibi konuşmalar aşşağılamalar herşey mevcut trabzonlular bile sizin kadar bu şehrin insanını aşalamıyor unutmayınki sivas olmasaydı sizin bu ülkede yeriniz yurdunuz olmazdı bu ülkede insan gibi muamele görüyorsanız adam yurduna koyuluyorsanız sivasın sayesinde vadi diye bir şehir yoktur ya sivaslısındır yada değilsindir bu böyledir karadenizliyiz deyince kanınız birazdahamı kırmızı oluyor bu sadece susehri ve ahalisinde değil zaradada imranlıdada divriğidede aynı ben bir zaralının imranlının divriğililerin direkt sivaslıyız dediklerini duymadım görmedim bu böyle maalesef bu ilçelerin toplantılarında sivasa Ait tek bir figür tek bir sivasspor bayrağıda görmedim nezamanki sivas aleYhine toplantı gösteri var en ön saflarda bu ilçelerin insanlarını gördüm fb sivas maçlarında zaraspor bayraklarıyla fb taraftarıyla sivasa küfrettiklerini bjk maçında imranlılı kara kartallar diye sivaslılara küfredenleri gördüm divriğisporu 3.ligde tutmak için sivasspor sahip çıkmak isteyince aman kalsın sivasın sayesinde ligde kalacağımıza amatöre düşelim daha iyi diyenleri gördüm susehrili gölovalı akıncılarlı koyulhisarlılarıda sadece seçim zamanlarında sivaslı olduklarını gördüm sanırım sivasın neden geri kaldığının neden biraraya gelemediğinin neden kalkınamadığının neden büyükşehir olamadığının neden siyasettte ticarette sporda büyük başarılara imza atamadığının nedenlerini belirtmiş oldum iyiki sivaslıyım 1000 defa karadenizli olacağıma 1000 defa doğulu olacağıma 1 defa sivaslı doğdum ve öylede öleceğim SİVASLI OLMAK AYRICALIKTIR NASİP OLMAZ HERKESE
sivaslı olmak güzeldir ama ayrıcalıklı değildr.başka biryerden olmaktaayrıcalık değildir.
ayrıcalıklı yapan şehirin yaptıklarını söylettirmeyin burda bize
Kemençem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.01.2013, 20:27   #16
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 19:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Kemençem Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sivaslı olmak güzeldir ama ayrıcalıklı değildr.başka biryerden olmaktaayrıcalık değildir.
ayrıcalıklı yapan şehirin yaptıklarını söylettirmeyin burda bize
sizi bilmem kardeşim benim için sivaslı olmak ayrıcalıktır herkes kendini nereli hissediyorsa seviyorsa gurur duyuyorsa oralı olsun benim için SİVAS o bölgede ısırgan otları eşşek dikenlikleri içinde gülistan gibidir ben öyle görüyorum benim için sivaslı olmak ayrıcalıktır bana kamyonla €verseler seni sivasın etrafındaki illerden birine kayıt edecez nufusunu alacağız deseler kabul edersem rabbim beni 1dak bu dünyada yaşatmasın hadi ne söyleyeceğin varsa söylede herkes bilsin acı yemedikki midemiz ağrısın kime ne yapmış bu şehir ve insanları söyleede bizde bilelim cevabıını vereyim yok yazacağın birşey yoksa susunuz
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar 58MUAMMER58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.01.2013, 21:32   #17
mete209
Yiğido

mete209 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mete209 Şuan mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.08.2015 20:17

Tecrübe Puanı: 455 mete209 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
bunubelrtmek sivas düşmanlığı ise düşman gör beni
Farklılıklar zenginliğimizdir, ama bunu daha güzel ifade edebilirdin.
mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.01.2013, 01:41   #18
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 13:02

Tecrübe Puanı: 554 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SİTEYİ GEZERKEN KELKİT LE İLGİLİ BİR ANIMI HATIRLADIM ESKİ GÜNLERİME DÖNDÜM. YILLARDAN 1956 YOKLUKLU YILLAR .SİVASTA KIŞIN FIRTINALI GÜNLER YAZIN TOZLU YOLLAR HAYAT SU GİBİ AKIP GİDİYOR. MECİDİYE KÜSMÜŞ METELİK DÜŞMAN ZATEN LİRA İLE ARAMIZ YOKTUR. BİR LOKMA İLE BİR HIRKAYA TALIM EDİLEN YILLARDI.

SİVAS ERKEK SANAT ENSTİTÜSÜNDE OKUYORDUM. 1956 YILLARINDA TÜRKİYE GENELİNDE ÇOK ÖĞRETMEN AÇIĞI VARDI. BU AÇIĞI KAPATMAK İÇİN LİSE VE DENGİ OKULLARDAN VEKALETEN ÖĞRETMEN ALINIYORDU.MÜRACAATIMIZDA BİZİDE KOYULHİSARIN EKSİ KÖYÜNE TAYİN ETTİLER. BİRKAÇ EŞYA İLE ÜSTÜ AÇIK BİR KAMYONLA YOLA DEVAM ETTİK. KELKIT CAYININ EKSİ KÖYÜ YAMACINDA ARABA DURDU . SÖFÖR İŞTE KÖY YAMAÇTA BURASI EKSİ KÖYÜ KELKİTİ GEÇ KÖYE GİT DEDİ. BU ARADA ARABANIN MOTOR KISMINDA YANGIN ÇIKTI ÜÇ KİŞİYİZ YANGİNİ TOPRAKLA ÜZERİNİ KAPATARAK SÖNDÜRDÜK ARABA YOLDA KALDI. HAYVANLARLA KELKİTİ GEÇTIK KÖYDE MUHTARIN EVİNE VE ORADANDA ETRAFI DOMATES TARLASI OLAN LOJMANA YERLEŞTIK

İKİ ARKADAŞTIK EVLİ OLAN ARKADŞIN ÇOK İYİLİĞİNİ GÖRDÜM . KÖY HALKIYLA ÇOK SICAK TEMASLARIMIZ OLDU . KOYULHİRARLILAR ÇOK SICAK KANLI MİSAFİR PERVER İNSANLAR. O YILLARDA KELKİT ÇAYINDA KÖPRÜ YOKTU KARŞIYA GEÇMEK İÇİN YA HAYVANLA VEYA PAÇALARIMIZI SIVAYARAK GEÇERDİK. ŞİMDİKİ DURUMUNU BİLMİYORUM .
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar AĞAOĞULLARI'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.01.2013, 02:45   #19
Kemençem
Yeni Yiğido

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sizi bilmem kardeşim benim için sivaslı olmak ayrıcalıktır herkes kendini nereli hissediyorsa seviyorsa gurur duyuyorsa oralı olsun benim için SİVAS o bölgede ısırgan otları eşşek dikenlikleri içinde gülistan gibidir ben öyle görüyorum benim için sivaslı olmak ayrıcalıktır bana kamyonla €verseler seni sivasın etrafındaki illerden birine kayıt edecez nufusunu alacağız deseler kabul edersem rabbim beni 1dak bu dünyada yaşatmasın hadi ne söyleyeceğin varsa söylede herkes bilsin acı yemedikki midemiz ağrısın kime ne yapmış bu şehir ve insanları söyleede bizde bilelim cevabıını vereyim yok yazacağın birşey yoksa susunuz
sivası tabikide kimseye değişmeyiz.sivası inkar edemeyiz ama sivas gerçekten kültür şehridir.her ilçesinde sivasın zenginliği vardır
kuzeyinde kemençe horon giresun dağları
merkezde tarihi yapılarımız
hafik zara kangal gürün divriği altınyayla doğansar her ilçede yüzlerce güzellik var.bu dda sivasın iklim ve yüzölçümü olarak 3 bölgeye tekabül etmesinden kaynaklanıyor.zenginliğimiz bunlar bizim.biz sadece bizim oranın farklılığından bahsettik.sivas ilçelerine kültür olarak ne kadar uzaksak güney ordu güney giresunla o kadar aynıyız dedik.
yoksa sivasa kimse laf edemez.
inkar edecek olsam nüfusumda sivası yazmasınıistemezdim

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil