Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.03.2009, 03:08   #11
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2178 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas'ta Gergin Bekleyiş

ben arasam bulduydum bea ben bulduydum ben böle sistemin varya
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2009, 03:18   #12
myway
Yiğido

myway - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

myway Şuan myway isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2011 02:09

Tecrübe Puanı: 674 myway FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

birakalim biz herseyi avrupa birligi falan neyimize gerek... secim de yapmayalim secilecek insanlarin hayatina bu kadar deger veriyoruz zaten secime ne gerek varki??

Eger ihmal yuzunden olursa biseyler bunun hesabini kimse veremez... Su kadar saat hangi insan dagda mahsur kalsa yasamasi mucize olur o hava sartlarinda....

Bir de helikopterin kazasiyla bunu birlestirdik mi umidim kalmiyor:((((((((

Ne kadar aciziz yaziklar olsun.....................
myway isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2009, 03:19   #13
barikat58
Usta Yiğido

04: 18 TOPÇU: GELİNEN NOKTA SINIRLARIMIZI ZORLUYOR

BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, kurtarma çalışmalarında herhangi bir sonuç alınamaması nedeniyle Türk ulusunun ve partililerin tahammül sınırlarının zorlandığını söyledi.
Yalçın Topçu, BBP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, helikopterin düşüşünün üzerinden 12 saat geçtiğini bildirdi.
Şu ana dek yapılan çalışmaları devletin ilgili birimleriyle koordineli bir biçimde izlediklerini anlatan Topçu, ''Yapılan çalışmalardan şu ana kadar bir sonuç alınamaması bizleri derinden üzmüştür'' dedi.
Topçu, herhangi bir ihmalin olduğunu düşünmediklerini ifade ederek, yetkililerden şu ana dek sonuç alınamamasının nedenini tatmin edici bir biçimde açıklamalarını beklediklerini kaydetti.
Topçu, ''Bu noktada bütün sorumluluk devletin ilgili birimlerindedir. Yapılan çalışmaların ne noktada olduğunun ivedilikle açıklanmasını bekliyoruz. Şu geldiğimiz noktada büyük milletimizin ve partililerimizin tahammül sınırları zorlanmaktadır'' diye konuştu.
Gazetecilerin sorusu üzerine Topçu, en son açıklamadan sonra kendilerine herhangi bir bilgi ulaşmadığını dile getirdi.
Topçu, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın aradığını ve bölgede olduğunu söylediğini bildirdi.
Çalışmaların sürüp sürmediğinin sorulması üzerine Topçu, kendilerine, Genelkurmay ve Başbakanlık'tan çalışmaların sürdüğünün söylendiğini kaydetti.
Şu ana dek yapılan açıklamaların camialarını tatmin etmediğini belirten Topçu, ''İvedilikle tatminkar bir açıklama bekliyoruz'' dedi.
Öte yandan, MHP TBMM Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, BBP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek parti yöneticilerine ''geçmiş olsun'' dileklerini ilettiler.
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2009, 03:56   #14
GuNaY
Super-Moderator

GuNaY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GuNaY Şuan GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.11.2013 23:42
Pool Jam Champion!
Tecrübe Puanı: 10 GuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende Zukunft

2 yılda 4 şüpheli kaza

İki yıl içinde kendisi 3, eşi 1 kere trafik kazası geçiren BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu, kazaya karışanların yakalanaması nedeniyle kasıt şüphesi duyduğunu dile getirmişti. Yazıcıoğlu, "Kazaları normal bulmuyorum ama neticede bizi yolumuzdan döndüremez" demişti.

2 yılda 4 şüpheli kaza
Yazıcıoğlu, Bolu Tüneli'ndeki kazada hava yastığı sayesinde kurtulmuştu
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramaraş'ın Çağlayancerit ilçesindeki mitingi bitirdikten sonra Yozgat'ın Yerköy ilçesine gitmek üzere bindiği helikopterin düşmesi akla daha önce meydana gelen kuşkulu kazaları getirdi. 2007 yılının Mayıs ayı ile 2008 yılı Haziran ayı arasında 4 kaza atlatan Yazıcıoğlu, kazaların şüpheli olduğunu ancak kendisinin yoluna devam edeceğini söylemişti. Seçim dönemlerinde mitinglere katılmak için havayolunu hiç tercih etmeyen Yazıcıoğlu, ilk defa bu seçimlerde ve dün hava yolunu kullandı. Miting düzenlenecek yerlerdeki teşkilatlar tarafından kiralanan helikoptere binen Yazıcıoğlu, kuşkulu bir kaza geçirdi.

ALLAH KORUDU DEMİŞTİ

İki yıl içinde kendisi 3, eşi 1 kere trafik kazası geçiren Yazıcıoğlu, 21 Mayıs 2007'de geçirdiği kaza için "Kasıt olduğunu düşünmüyorum. Ama kötü bir kaza atlattık. Allah korudu" diye konuşmuştu. Eşi Gülifer Yazıcıoğlu, 13 Mayıs 2007'de Yozgat yakınlarında trafik kazası geçirirken, BBP lideri de 8 gün sonra Ordu'dan Ankara'ya dönerken Samsun'da kaza geçirmişti. 25 Ağustos 2007'de Sivas'ın Akıncılar İlçesi'nde bir parti faaliyetinden dönerken, kavşakta meydana gelen kazadan da yara almadan kurtulan Yazıcıoğlu son kazayı ise geçtiğimiz yılın Haziran ayında Bolu tünelinde geçirmişti. Ankara'ya giden Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu araç Bolu Tüneli'ne girişte önlerinde bulunan bir kamyonun direksiyonu sola kırmasıyla ani fren yaparak ciddi hasar görmüştü.

Kazalar hiç normal değil

Geçtiğimiz yıl Kanaltürk'te Fatih Karaca'nın programında geçirdiği kazalara değinen Muhsin Yazıcıoğlu, ilginç açıklamalarda bulunmuştu. Bir yıl içerisinde 4 kez trafik kazası geçiren BBP lideri, kazaların şeklinden dolayı şüphe duyduğunu, kendisine ve ailesine çarpan araçların bir türlü emniyetçe bulunamadığını belirtmişti. Yazıcıoğlu: "Bütün bunların normal olduğunu düşünmüyorum. Ama neticede biz yolumuza devam edeceğiz" demişti.

Helikoptere karşı çıkmış

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, mitinglere helikopterle gidilmesini öneren genel başkan yardımcılarını bundan vazgeçirmeye çalıştığı ancak ikna edemediği ortaya çıktı. İddiaya göre yerel seçim çalışmalarında yapılacak mitinglere helikopter ile gidilmesi yönünde bir hafta önce genel başkan yardımcılarından Muhsin Yazıcıoğlu'na teklif gitti. Ancak Yacızıoğlu, başına gelen şüpheli kazalardan dolayı bu öneriye sıcak yaklaşmadı. Yazıcıoğlu, gelen öneriye "Bırakın bu helikopter işlerini. Hava koşulları nasıl olur? Uçarız, uçamayız belli olmaz" yanıtını verdi.

Başkanın bir bildiği varmış demekki...

Alır Götürür Seni Bilinmeyen Derinliklere.

Sevda Mavidir, Mavi ise Umut,

Sen Yüreğini Hep MAVİ Tut...
GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2009, 04:05   #15
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 13:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft

ABD Federal Havacılık Kurulu (FAA), Muhsin Yazıcıoğlu'nun da kaza geçirdiği helikopter modeli olan Bell 206 tipi helikopterler için 19 Mart 2009 tarihinde acil koduyla bir uyarı yayımladı.

Amerikan Federal Havacılık Kurulu'nun 2009-07-52 madde numaralı 19 Mart 2009 tarihli uyarı mesajında, 206 serisi helikopterlerin mekanik aksamındaki bir parçada sorun olması veya yanlış yerleştirilmesi halinde uçulmaması gerektiği açıklandı. Bu parçanın kontrol edilmesi gerektiği acil mesajıyla duyuruldu. Bu parçadaki sorunun fark edilmemesi halinde pilotun helikopterin kontrolünü yitirebileceği belirtilerek uçuştan önce aşınmış olan parçanın da değiştirilmesi gerektiği dile getirildi.

Akıllarda soru işareti bırakıyor bu açıklamalar, Muhsin Yazıcıoğlu ilk defa helikopter kullanıyor hemde kullanmak istemediği halde, kazadan 15 saat geçiyor daha enkaza ulaşılamıyor. Burası Türkiye !!!

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2009, 04:09   #16
barikat58
Usta Yiğido

Kazalar hiç normal değil

Geçtiğimiz yıl Kanaltürk'te Fatih Karaca'nın programında geçirdiği kazalara değinen Muhsin Yazıcıoğlu, ilginç açıklamalarda bulunmuştu. Bir yıl içerisinde 4 kez trafik kazası geçiren BBP lideri, kazaların şeklinden dolayı şüphe duyduğunu, kendisine ve ailesine çarpan araçların bir türlü emniyetçe bulunamadığını belirtmişti. Yazıcıoğlu: "Bütün bunların normal olduğunu düşünmüyorum. Ama neticede biz yolumuza devam edeceğiz" demişti.

evet muhsin yazıcıoglu hep yoluna devam etti.7 yıl hapis yattı türlü işkenceler gördü ama dogru bildiginden şaşmadı.hep haklıyı savundu dogrudan yana oldu.inşallah Allah lütfederse tekrar dönerse hayata yine aynı şekilde devam edecektir.gecirdiği bi kazayı anlatırken bismillah dedim duamı ettim demişti gazetecilere.o yine bismillah dedi ve duasını etti eminim.inşallah Allah bizimde ona ettiğimiz duaları kabul eder

son dakika

05: 15 ATALAY: ARAMA ÇALIŞMALARINA ARA VERMEK ZORUNDA KALDIK

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazının aranması çalışmalarına olumsuz hava şartları nedeniyle ara verildiğini söyledi.

Göksun İlçe Jandarma Komutanlığı'nda brifing aldıktan sonra çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Atalay, arama-kurtarma çalışmalarına olumsuz hava şartları nedeniyle ara verildiğini ancak gün ışımaya başladıktan sonra ekiplerle hem havadan hem karadan çalışmalara yeniden başlanacağını belirtti.

Kendisinin de arama-kurtarma çalışmalarını yerinde takip edeceğini kaydeden Atalay, "Tüm imkanlarımız seferber edildi". dedi.

Genelkurmay'dan da bölgeye helikopterlerin gönderileceğini belirten Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakınlarının "arama-kurtarma çalışmalarında ihmalkarlık yapıldığı" yolundaki iddialarıyla ilgili bir soruyu da cevapsız bıraktı.

Bakan Atalay, 05.00 sıralarında helikopterin düştüğü tahmin edilen bölgedeki çalışmaları yerinde takip etmek üzere Kurucaova Köyü'ne hareket etti

5 te köye hareket ediyor 5.15 gece arama çalışmalarına ara verildigini söylüyor.ne güzel ya ne zaman oraya gittinde ara vermeye karar verdin.senin bakan yapana bakmak lazım

Konu barikat58 tarafından (26.03.2009 Saat 04:21 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Alt 26.03.2009, 04:23   #17
Dark Force
Yeni Yiğido

Dark Force - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dark Force Şuan Dark Force isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2015 14:59

Tecrübe Puanı: 0 Dark Force COK SEVILEN BIR KISIDark Force COK SEVILEN BIR KISIDark Force COK SEVILEN BIR KISI

Bu nasıl yermiş hala bulunamıyor allah herkese sabır ve kolaylıklar versin...
Dark Force isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2009, 04:28   #18
barikat58
Usta Yiğido

Alıntı:
Dark Force Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu nasıl yermiş hala bulunamıyor allah herkese sabır ve kolaylıklar versin...
arayan varmı ki?beyler ara vermiş hava sogukmuş!sıcak odada oturup çayını yudumlayan bakan hava şartları dolayısıyla aramaya ara verdik diyo.çok aradınızya ara verin.bu nasıl aramaysa 13 saat gecti.13 saatte adam amerikayı bulur,yer çekimini bulur,suyun kaldırma kuvvetini bulur siz elinizde türlü cihazlarla düşen helikopteri bulamıyosunuz.Allah bilir belkide helikopter yozgat yakınlarına düştü.siz maraşta öle arıyoruz die bizi avutun.sonra tüm imkanları seferberlik ettik diyolar ozaman bu imkansızlıgın kaynagı nerde.....

Helikopterde konum belirten cihaz yoktu ya da çalışmadı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götürürken düşen helikopterde hayat kurtaracak önemli bir cihazın eksik veya bozuk olduğu ortaya çıktı. Bu cihaz, uçak, helikopter ve diğer hava araçlarında bulunması zorunlu olan 'Acil Durum Yer Belirleme Vericisi' ELT olarak tanımlanıyor. Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri bu cihazın bozuk ya da helikopterde bulunmadığını belirtiyor. Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterden, 'Uydu Yardımlı Arama Kurtarma Sistemi'ne sinyalinin alınmaması cihazda sorun olduğunu ortaya koyuyor. Yetkililerin verdiği bilgiye göre eğer söz konusu cihaz olsa ya da sağlıklı bir şekilde çalışsaydı düşen uçağın yeri nokta vuruşunda olduğu gibi kısa zamanda belirlenebilirdi. Çünkü, Denizcilik Müsteşarlığı'nda Türkiye'nin hava ve denizlerini kontrol edebilen "Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi" bulunuyor. Merkeze gelen sinyallerle, hava ya da deniz aracının hangi şirkete ait olduğu, kuyruk ve diğer bilgilerini anında tespit ediyor. Cihazın bozuk ya da helikopterde olup olmadığını, kazayı araştıracak olan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ortaya çıkaracak. Helikopterin yerini tespit etmek için kazazede 6 kişinin cep telefonlarının yaydığı sinyaller, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanlığı'na (BTK) bağlı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile GSM operatörleri tarafından takibe alındı. Helikopterin düştüğü ilk saatlerde alınan güçlü sinyaller, izleyen saatlerde kesildi. BTK yetkilileri, sinyallerin kaybolmasının nedenini telefonların şarjının bitmesine ya da tamamen kapsama alanı dışına çıkılmasına bağlıyor. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ve GSM operatörlerinin verdiği bilgiler çerçevesinde Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin bulunduğu alan arama kurtarma ekiplerine bildirildi. Ancak helikopterin düştüğü alanda baz istasyonu sayısı az olduğundan, nokta vuruşu yapılamıyor. Uzmanlar, "Baz istasyonu sayısı ne kadar fazla ise cep telefonu sinyalinin alındığı alan da o kadar daraltılabilir. Ancak helikopterin düştüğü bölgede baz istasyonu sayısı az olduğundan çok daha geniş bir alan tanımlanabildi." diyor. Selim Kuvel, Ankara

'Bırakın helikopter işini, beni öldürecek mi siniz?' BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, ilginç bir anekdot anlattı. Çayır, "Yaklaşık bir hafta önce helikopterin kiralanması gündemde iken Genel Başkanımız 'Ya bırakın şu helikopter işini. Siz beni öldürecek misiniz? Hava kötü olur, şartlar elverişsiz olur, uçamayız.' demişti." şeklinde konuştu.

Konu barikat58 tarafından (26.03.2009 Saat 04:41 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Alt 26.03.2009, 05:30   #19
Deliilyasliyiz
Tecrübeli Yiğido

Deliilyasliyiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deliilyasliyiz Şuan Deliilyasliyiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.02.2012 19:23

Tecrübe Puanı: 676 Deliilyasliyiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu saatte artık umutlarım tükenmeye başlıyo..zaten çalışmalara ara verilmiş...
Deliilyasliyiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2009, 06:04   #20
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 795 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Helikopter kazasına çok üzüldüm. Haberi Ankarada'aldım, şu an Ankara'dayım.
Sabaha kadar uyumadım ve hem televizyon, hemde ,internetten haber sitelerini takip ettim, üzüntü ve merakla sizler gibi haber bekledim ufak ta olsa bir haber alırsam sizlerle paylaşmak isterdim.
Muhsin Yazıcıoğlu ve tüm hemşerilerimin sağlık haberlerini alabilmek için meraklı ve üzüntülü bekleyişimiz devam ediyor . YETKİLİLERİMİZ NEREDESİNİZ.
BU KADAR DEĞERLİ HEMŞERİLEMİZİN SAĞLIK DURUMU BELLİ DEĞİL, ALDATMACA VE SAĞLIKSIZ HEBERLERLE NEDEN BİZİ OYALIYORSUNUZ, NEREDESİNİZ!!!!!
BEN SABAHA KADAR UYUMADIM ÜZÜNTÜ VE MERAKLA HABER BEKLİYORUM --

HEYYY YETKİLİLER YA SİZ UYUYORMUSUNUZ. HEMŞERİLERİMİZDEN HABER BEKLİYORUZ. HEPİNİZİ GÖREVİNİZİN BAŞINA DAVET EDİYORUM.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)