Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Dostum Bana Taş Atma - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.06.2013, 09:11   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Dostum Bana Taş Atma

Emniyet teşkilatında görev yapan bir Baş Komiser eylemcilere kaleme aldığı Bana taş atma dostum adlı şiiri ile seslendi.

Sivas Emniyet Müdürlüğünün internet sitesinde Türk Bayrağı altında yayımlanan, Baş Komiser Fırat Yaldız ait "Bana taş atma dostum" dizesiyle başlayan şiiri Üniversitelerde taş ve sopalı eylem yapan öğrencilere karşı birlik, beraberlik mesajları veriyor.
İnternet sitesinde "Toplumsal Birliktelik İçin Dostluk Şiiri adı altında Dostum başlığı ile yayınlanan şiir

"Bana taş atma dostum / Çiçekli bir dünyanın hayali ile yaşıyorum / Hayalime taş atma / Camlarımı kırma dostum / Bir yanım üniformalı, diğer yanım ipekli / Bir yanım iyilere, kötülere diğeri / Bir elimde silah var, diğer elim saz çalar / Cop tutarsa bir elim, diğeri çiçek sunar / Hayal fırçasını elime alıp, mutluluk kağıdına kardeşliği çizerim / Çizdikçe renklerini düşlerim / Saflığı, sadeliği, barışı özlerim / Her yerde huzur arar gözlerim / Hayallerimi yıkma / Dostum, bana taş atma / Güzel bir dünyanın teminatıdır / Giydiğim mavi üniforma / Omzumdaki yıldızdan bir tane de kalbimde var / İşte o yıldız senin için parlar / Göğsümdeki defne dalından bir tane de elimde var / Barıştır defne dalı, bu dal sevgi kokar / Kalksın artık aramızdaki duvar / Bak elimde dostluk var / Haydi at elindeki taşları / Bir elinde defne dalı tut / Diğeri ile sana uzanan dost ellerimi / Elimi boş bırakma. / Dostum bana taş atma/ Sana geliyorum adım adım / Sevgi ile geliyorum sana / Bekliyorum seni fakültenin kapısında / Kalbimden beyaz güvercinler uçar sınıflarına / Sabırsızlıkla beklerim / Dersten çıkıp şehrin sokaklarını aydınlatmanı / Bekleyen ben değilim aslında / Bir millet bekliyor seni / Bilimin ışığı ile aydınlat Türkiye’yi / Geleceğin çocukları bizi bekliyor / Güçlü omuzlarımızda yükselteceğiz bu güzel ülkeyi / Haydi at elindeki taşları” dizeleri ile devam ediyor.
Şiirin, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayların ve polislerle göstericiler arasında yaşananların tartışıldığı bir dönemde yayımlanması dikkati çekiyor.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil