Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.01.2008, 00:54   #1
turan_efe
Yeni Yiğido

turan_efe - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

turan_efe Şuan turan_efe isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.03.2010 21:09

Tecrübe Puanı: 599 turan_efe FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Böse İstiklal Marşı'ndan rahatsız oldu

Şanlıurfa'da düzenlenen bir panele katılan araştırmacı yazar Altan Tan, panelde İstiklal Marşı'nın okunmasına tepki gösterdi. Tan tepkisini bakın hangi konuya bağladı?

Şanlıurfa'da panele katılan araştırmacı yazar Altan Tan, bu tür toplantılarda İstiklal Marşı'nın okunmasının kendisini rahatsız ettiğini söylerken, yazar Mehmet Metiner İstiklal Marşı'nın okunmasından rahatsız olmadığını belirterek, ''birbirimizin kutsallarından rahatsızlık duyarak bir çözüm dili geliştireceğimize inanmıyorum'' diye konuştu.

AB Sürecinde Şanlıurfa'yı Tanıtma Derneğince Şair Nabi Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''İnsan Hakları ve Sivil Anayasa'' konulu panel, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Araştırmacı yazar Altan Tan, burada yaptığı konuşmada, üniversite yıllarından beri toplantı ve panellere katıldığını belirterek, ''İstiklal Marşı'nın bu tarz toplantılarda okunmasına gerek olmadığını'' iddia etti.

Altan Tan, şunları söyledi: ''Böyle bir şey görmedim. Niye böyle bir şeye ihtiyaç duyuldu bunu da bilmiyorum. Resmi ideolojiyi değiştirmeye, bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Tabii çok da uzatmak istemiyorum, polemiğe açık bir mevzudur, sadece rahatsızlığımı ifade etmeye çalışıyorum. İstiklal Marşı'nın da bizim başımızın gözümüzün üzerinde yeri vardır. Yazarı meşhur İslam mütefekkiri şair Mehmet Akif Ersoy'dur. Kendisini rahmetle yad ediyoruz. Ama bu tip uygulamalar çok yanlış şeyler. Kendimi bir anda 12 Eylülde Diyarbakır Askeri Cezaevi'nde gibi hissettim. Yanlışlığını vurgulamadan da edemedim, kimi rahatsız ederse etsin. Beni rahatsız etti.''

Yazar Mehmet Metiner ise ''Altan Tan'ın iyi niyetinden kuşku duymadığını ancak kendisinin İstiklal Marşı'nın okunmasından rahatsız olmadığını'' belirtti. Metiner, ''Birbirimizin kutsallarından rahatsızlık duyarak bir çözüm dili geliştireceğimize inanmıyorum'' diye konuştu. Panele, Şanlıurfa belediye başkan yardımcıları Mehmet Fevzi Yücetepe ve Habip Arslan da katıldı.

kaynak: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

küçük beye ayağa kaLkıp saygı duruşu mu zor geLmiş?
Yüce Türk MiLLetinin en zor dönemLerine ışık tutan
MiLLi Marşımızı dinLemek saygı göstermek
O günLeri unutmadığımızın
Ve o günLerden bu günLere geLebiLdiğimize ettiğimiz şükrün
En büyük göstergesi ve boynumuzun borcudur..

ya sev ya terket...

turan_efe
turan_efe isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 15.01.2008, 08:54   #2
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 891 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: İstiklal Marşı'ndan rahatsız oldu

Sayın Tan;MİLLİ sınırlarımız içerisinde MİLLİ marşımızın okunmasının sizi neden rahatsız ettiğini anlayamadım,burdan şunumu anlamalıyız?"siz MİLLİ duygulardan yoksunsunuz."
Kaldıki birde bu meseleyi hukuki boyutuyla resmileştirmeye çalışmanız dahada çirkin,MİLLİ marşımız kimsenin ipoteğinde değildir olamazda şayet öyle olursa MİLLİ değil DEVLETİ marş olur.Boşuna bahane aramayın.
Alt 15.01.2008, 09:55   #3
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 861 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

... YA SEV YA TERKET...
. BU KADAR.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 15.01.2008, 10:57   #4
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

ceylankimya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ceylankimya Şuan ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.06.2008 07:57

Tecrübe Puanı: 703 ceylankimya FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Pfeil -->: İstiklal Marşı'ndan rahatsız oldu

Bu devlete her ne şekilde olursa olsun hakaret edenler kendiyle içinde sorun yaşanyanlardır. Bu Prof. da olsa dr.de olsa yani kim olursa olsun vatanseverlikten hainliğe giden yola uzanan kişilerdir...

"BİLİNİZKİ SONUNUZ ALEVLİ BİR AHTIR
İNTİKAM ALANLARIN EN HAYIRLISI ALLAH 'tır"
ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 15.01.2008, 14:53   #5
abuç
Yiğido

abuç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abuç Şuan abuç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.02.2012 14:38

Tecrübe Puanı: 671 abuç FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kanım dondu yav ne demek İstiklal Marşından rahatsız olmak ? Bu ülkede sonsuza kadar İstiklal Marşı okunacak .sevmeyen ş......z defolsun gitsin!

YARI DALGALI OLMAMALI DENİZ,
YA DURMALI YA KUDURMALI.
SONUNA KADAR GİRMELİ HANÇER,
YA KININDAN HİÇ ÇIKMAMALI.
abuç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 15.01.2008, 15:02   #6
okyay58
Yeni Yiğido

okyay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okyay58 Şuan okyay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.06.2012 19:32

Tecrübe Puanı: 0 okyay58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart --->: İstiklal Marşı'ndan rahatsız oldu

Türkiye Türklerindir!
Ya Sev Ya Terket!

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
okyay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)