Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Tarihi mekanlara saygısızlık - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.10.2012, 09:03   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Tarihi mekanlara saygısızlık

Sivas merkezde bulunan 1271 yılında Vezir Sahip Şemsettin Mehmed Cüveyni tarafından yaptırılan, XIII. yüzyılın yarısından sonra Anadolu Selçuklu tarihinde imar faaliyetleri ve dönemin kültür hayatı ile tarihte önemli bir yeri bulunan çifte minare bugün duvarlarına yazılan aşk ve benzeri yazılarla çevreden büyük tepki görüyor.

Tarihi mekanlar bundan önceleride bir çok kez bu tür yazılara mağruz kalırken, bugüne kadar bu konularda neden bir önlem alınmadığı ise merak konusu almaya başladı. Bu tür yazıları tarihi mekanlarda sık sık görmeye başlayan vatandaşlar ise hem yazılardan muzdarip olduklarını hemde gerekli önlemin alınmamasından dolayı üzüntü duyduklarını dile getirdiler.
Divar yazılarını ve bu yazıları yazanlara karşı bir yaptırım uygulanmamasına tepki gösteren vatandaşlar “Tarihi mekanlarımızın duvrları aşk ilanı yada bir çok kötü yazalırın yer aldığı duvar tahtası haline dönüştü. Bu kişiler artık rast gelen yere yazı yazıyorlar. Binaların duvarları, tarihi eserlerimiz bu olumsuzluklara maruz kalıyor. Emniyet güçlerimizden bu kişilerin tespitine yönelik çalışma yapmasını istiyoruz. Bu kişiler mutlaka yakalanıp cezalandırılmalı. Yoksa bu olumsuzluklar artarak devam edecek gibi görünüyor” diyerek şikâyetlerini dile getirdiler.
Sivas turizminde tarihi Çifte Minare ve diğer binaların önemli katkısı bulunurken yaşanan bu durum karşısında gerekli tedbirlerin alınmadığı, konugnun üzirinde ciddeyetle durulmadığı dikkat çekiyor. Yetkili birimlerin bu tarihi mekanların her türlü olumsuzluğa karşı güvenliğini sağlamaları bu tür uygulamaları yapanlara da yasal cezaları uygulamaları bekleniyor.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2012, 11:45   #2
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 981 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Tarihi mekanlara saygısızlık

Türk Milleti olarak genel rahatsızlığımızdan biriside bu sağa sola yazı yazmak. Hira mağarası'na bile yazı yazan ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]) bir milletin tarihi esere yazı yazması şaşırılacak bir durum değil. Önceden banklara, Masalara ve ağaçlara yazılırdı şimdi ise en kutsal yerlere bile utanmadan bu karaktersizliği gösterebiliyorlar.
Alt 09.10.2012, 17:15   #3
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 732 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu Yazıları görünce içimdeki nefret daha büyüyor yazanlara karşı bu ne biçim kendi evlerinin duvarına yazmazlar bu şekilde Ecdatın yaptıkları eserlere yazıyorlar o ecdat bu eserleri ne amaçla kurmuş biz ne yapıyoruz dimi Söyleyecek söz bulamıyorum bunu yazanın Türklüğünden bile şüphe duyuyorum İhanet etmiş oluyor bu tür eserlere yazı yazarak Aynı Şekilde Eğri köprüdede var.
Alt 09.10.2012, 20:51   #4
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 794 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

TARİHİ ESERLERİMİZE SAYGISIZLIK EDİP BÖYLE YAZI YAZANLARI KINIYORUM
ELLERİ KIRILSIN İNŞALLAH.UTANMAZ TERBİYESİZLER...
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2012, 21:46   #5
forklift
Yiğido

forklift - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

forklift Şuan forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.02.2016 15:14

Tecrübe Puanı: 532 forklift FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

aile terbiyesi almayan saygısızlardan başka kimse yazamaz. yazıklar olsun ahlaksız insanlara
forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.10.2012, 09:41   #6
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Aylar önce böyle bir konu vardı hatırlayanlar olacaktır... O zaman "bu yazıyı yazanı benim elime verecekler, aynı şeyleri onun üzerine yazacağım.." tarzında bir cümlem olmuştu. Ve bazı arkadaşlar bu düşüncemin yanlış olduğunu sonucun sadece "eğitimden" geçtiğini söylemişlerdi. Bende "eğitim" bir yere kadar demiştim.

Şimdi görüyoruz ki aynı olaylar tekrar yaşanıyor. Eğitim devam ettiği halde. Demekki eğitim bazı noktalarda yetersiz kalıyor. Eğitimin eksik kaldığı yerde "dayak başlar" demeyeceğim. Ama caydırıcı unsunların olması gerekir. Sonuçta yukarda ki haberde yapılan şey bir suç teşkil etmektedir. Belki de aylar önce gündeme gelen konuda ki "tarihi eserlerimize yazılan yazıları yazanlar" şimdi de yukarda ki haberde "eserimize yazılan yazıyı yazanlar" ile aynı kişiler...
Alt 10.10.2012, 09:55   #7
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 18:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

geçmişini bilmeyen saygı göstermeyen geleceğinide bilmez saygı göstermez ister cami olsun ister kilise özelliklede ibadet yerlerine böyle terbiyesizlik yapılmamalıdır sadece yazı yazmak değil kültürel mekanların avlusu otopark olmuş bunlarında kısa sürede düzeltilmesini bekliyorum bu yazıları yazanlarıda sivası terketmeye davet ediyorum bu şehrin böyle yaratıklara ihtiyacı yok
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.10.2012, 09:57   #8
yiğidoyuzbiz
Yiğido

yiğidoyuzbiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoyuzbiz Şuan yiğidoyuzbiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.01.2016 22:38

Tecrübe Puanı: 513 yiğidoyuzbiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu yazıları yazanları yakalayıp o yazıları elleriyle kazıtacaksın

hatalarını kendilerine onartacaksın

yüklü para cezası vb. vereceksin

bakalım daha yapıyorlar mı
yiğidoyuzbiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)