Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

50 ALEVİ DERNEĞİNDEN ÇAĞRI - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.03.2008, 10:59   #11
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 10:55

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: -->: --->: 50 ALEVİ DERNEĞİNDEN ÇAĞRI

Alıntı:
aozdemir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abircan sende alevisin galiba. başörtüsüne destek veren derneklere teşekkür ediyorum. siz demokrasi diyorsunuz ama sizden farklı düşünen özgürlükçü alevi derneklerini yok sayıyorsunuz. bu nasıl demokratlıktır. tek tip insan istiyorsunuz. sizden farklı düşünenleri susturmak, buna gücünüz yetmezse hakaret etmek en belirgin özelliğiniz. sizin ve sizi gibi düşünenlerin.

BIRAK ALLAH AŞKINA YA
NE SUSTURMASI BE KULAĞIMIZ KUNNAÇ OLDU BE ARKADAŞIM
HER TARAFIMIZDA TÜRBAN BE ADAM , İŞİ GÜCÜ BIRAKTIK, EKONOMİ, SAVAŞ , İŞSİZLİK, TERÖR VS VS BİR KENARDA TÜRBAN BİR KENARDA YAHU
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.03.2008, 11:02   #12
abircan
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: 50 ALEVİ DERNEĞİNDEN ÇAĞRI

YANLIZCA GEÇEN CUMA 2 MİLYAR DOLAR DÖVİZ KAÇTI TÜRKİYEDEN
KRİZ GELİYOR ARKADAŞLAR , TÜRBAN BUNUN PERDESİYDİ, HERKES DÖVİZE OLAN BORCU VARSA KAPASIN, ÖNLEM ALIN BORÇLANMAYIN YAKINDA EKONOMİ MALESEF PATLAYACAK, TÜRBANDA YETMEYECEK AÇIKLARI GİDERMEYE ALEVİLİKDE, ÖZGÜRLÜKDE, BAĞIRARAK KIZARAK NUTUK ATMAKDA, BEYAZ KAŞKOLDA, AMPULDE, KARAÇARŞAFDA, BEYAZ TÜRBANDA ÜÇ HİLALDE ALTI OKDA SAĞDA SOLDA YETMEYECE AYNI 2001 E GERİ DÖNECEĞİZ, YOKSULLUĞA HEP BERABER ADIM ATACAĞIZ, BIRAKINDA BİRAZ GERÇEK GÜNDEN EKONOMİYE İŞSİZLİĞE YOĞUNLAŞIN YAHU
Alt 03.03.2008, 11:04   #13
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

ceylankimya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ceylankimya Şuan ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.06.2008 08:57

Tecrübe Puanı: 699 ceylankimya FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Pfeil -->: --->: -->: --->: 50 ALEVİ DERNEĞİNDEN ÇAĞRI

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
BIRAK ALLAH AŞKINA YA
NE SUSTURMASI BE KULAĞIMIZ KUNNAÇ OLDU BE ARKADAŞIM
HER TARAFIMIZDA TÜRBAN BE ADAM , İŞİ GÜCÜ BIRAKTIK, EKONOMİ, SAVAŞ , İŞSİZLİK, TERÖR VS VS BİR KENARDA TÜRBAN BİR KENARDA YAHU
İnanç özgürlüğü serbest olsun ondan sonra otur sabah akşam düşün ekonomiyi...
şimdiye kadar nerdeydin?

"BİLİNİZKİ SONUNUZ ALEVLİ BİR AHTIR
İNTİKAM ALANLARIN EN HAYIRLISI ALLAH 'tır"
ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.03.2008, 11:13   #14
MEDYABİRAJANS
Yiğido

MEDYABİRAJANS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MEDYABİRAJANS Şuan MEDYABİRAJANS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.11.2008 13:14

Tecrübe Puanı: 642 MEDYABİRAJANS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ŞİMDİ SİZE SORAYTIM
GERÇEK ALEVİ OLSALAR ALEVİNİN DERDİMİKİ BU BAŞÖRTÜSÜ SORUNU DA ONUN İÇİN BİRTEK ALEVİLER KALMIŞ BİRDE ONLAR ADIM ATACAKMIŞ, YA BUNLAR BENLİĞİNİ UNUTMUŞ SATILIK DÜZEN YANLISI ASİMİLE OLMUŞ KİŞİLERDİR BAŞKA BİRŞEY DEĞİL, O KADAR MİLLET TÜRBAN YASAĞININ KALDIRILMASI İÇİN UĞRAŞIRKEN CUMHURBAŞKANI, BAŞBAKAN, HÜKÜMET PARLEMENTODAKİ 411 MİLLETVEKİLİ, ANAYASA MAHKEMESİ, YÖK, MAZLUMDER, ERBAKAN HOCAMIZ, ANADOLU GENÇLİK, NİZAMI ALEM, VAKIFLAR DERNEKLER VS VS VS VS VS
SİZCE SAĞLIKLI BİRŞEYMİ, SİYASETİN MECRASINDA BİRŞEYMİDİR DÖRT TANE KENDİNE ALEVİYİM DİYEN **** BUNLARA BU YAPILARA KARŞI TÜRBANA ÖZGÜRLÜK İSTEMESİ DOĞRU BİŞEYMİDİR BU KAFA BULAMADIR, TÜRBN İÇİN ÇALIŞAN ONCA KİŞİ KURUM VARKEN BU HERALDE EN SON ALEVİYE DÜŞER, SİZ HİÇ GÖRDÜNÜZMÜ MAZLUM DERİ BİR CEM EVİ İNŞATININ YIKILMASINI ENGELLEMEK İÇİN YÜRÜŞ YAPTIĞINI BAŞBAKANI ÇAĞIRIP YEMEK YAPTIĞINI, BASIN AÇIKLAMASI OKUDUĞUNU
GÜLDÜRMEYİN BİZLERİ KOMİK OLUYOR BU DURUM

Abircan bey...
Sizin dışınızda farklı düşünen, sizin gibi alevi bile olsa tahammül edemiyorsunuz.Çünkü sizler asimile olmuş alevilerden olduğunuzu düşünüyorum.Nedeni ise, gerçek alevi hiç bir zaman dine karşı bu kadar hiddetli ve karşı olamaz.Ben bir sunni olarak sizden daha çok alevi olduğumu iddaa ediyorum.Çünkü ben Hz. Ali efendimize hayranım , Ehli beyte kurbanım. Hz Ali'yi seven başörtüsüne düşman olamaz.Gelin sizde durumunuzu bi gözden geçirin Hz Ali'yi ne kadar seviyorsunuz kendinizi bi test edin . Sevgi ve muhabbetle...
MEDYABİRAJANS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.03.2008, 12:11   #15
abircan
Usta Yiğido

Alıntı:
MEDYABİRAJANS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Abircan bey...
Sizin dışınızda farklı düşünen, sizin gibi alevi bile olsa tahammül edemiyorsunuz.Çünkü sizler asimile olmuş alevilerden olduğunuzu düşünüyorum.Nedeni ise, gerçek alevi hiç bir zaman dine karşı bu kadar hiddetli ve karşı olamaz.Ben bir sunni olarak sizden daha çok alevi olduğumu iddaa ediyorum.Çünkü ben Hz. Ali efendimize hayranım , Ehli beyte kurbanım. Hz Ali'yi seven başörtüsüne düşman olamaz.Gelin sizde durumunuzu bi gözden geçirin Hz Ali'yi ne kadar seviyorsunuz kendinizi bi test edin . Sevgi ve muhabbetle...
BOŞVERSENİZE GİDİN SAFLARA ANLATIN GİDERKENDE KÖMÜR NOHUT GÖTÜRÜN BELKİ CİDDİYE ALIRLAR SİZİ
Alt 03.03.2008, 12:58   #16
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Bu ülkenin başörtüsü meselesi yok, başörtüsü dayatması başörtüsü zorlaması başörtüsüyle birlikte bazı şeyleride örtme meselesi vardır.Dini siyasete katma meselesinde ilk adımlar atılma meselesi vardır.Yater artık yaaa. Uyanın artık!!! Toplum olarak aylardır tartıştığımız şeye bak.İnancım gereği kapatıyorum deniyor, iyi güzelde her inanan kendi inancını uygulatmaya kalkarsa olurmu bu? Her yerin bir kuralı uyumluluğu yasası vardır. Sonra işin esas yanı sakıncası, erkek açık saç görürse tahrik olurmuş. Saçtan tahrik oluyor diye kadının başını değil tahrik olan erkeğin bilmem neresini bağlamalı.Kadın üzerinden siyaset kadın üzerinden ticaret kadın üzerinden rant.Ya Atatürk'ün görmek istediği çağdaş Türk kadını bumu? Kendine gel,Kendini kullandırma ona buna yem malzeme olma!!! Geçmişe değil geleceğe bak, çağdaş medeniyet geçmişle değil gelecekle değişimle bulunur.Alevi dernekleri meselesine gelincede yıllardan beri alevi sorunalrından bahsedilir, kendi sorunlarını çözdülerde sıra buna mı geldi.Bundada bir gariplik var.Temennim şu kısır tartışmayı biran evvel gündenden kaldırıp başka daha ciddi sorunlara çözüm çara aranır.Anayasa Mahkemesi buna son noktayı koyacaktır.Bu birilerini üzsede. Saygılar.
Alt 03.03.2008, 13:34   #17
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

ceylankimya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ceylankimya Şuan ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.06.2008 08:57

Tecrübe Puanı: 699 ceylankimya FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Pfeil -->: --->: 50 ALEVİ DERNEĞİNDEN ÇAĞRI

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu ülkenin başörtüsü meselesi yok, başörtüsü dayatması başörtüsü zorlaması başörtüsüyle birlikte bazı şeyleride örtme meselesi vardır.Dini siyasete katma meselesinde ilk adımlar atılma meselesi vardır.Yater artık yaaa. Uyanın artık!!! Toplum olarak aylardır tartıştığımız şeye bak.İnancım gereği kapatıyorum deniyor, iyi güzelde her inanan kendi inancını uygulatmaya kalkarsa olurmu bu?
Yukarıda altını çizdiğim yere atıfla Gardaş burası Türkiye ve Halkı Müslüman bir ülke bu ülkede yasak uygulanıyor ama Avrupada ilkokullarda bile karışılmıyor. Birileri istemiyor diye İnancından mı vazgeçirceksiniz?
ALLAH Örtün diyecek siz muhalefet edeceksiniz haa otur düşün kime karşı konuştuğunu? Karşına kimi aldığını?

"BİLİNİZKİ SONUNUZ ALEVLİ BİR AHTIR
İNTİKAM ALANLARIN EN HAYIRLISI ALLAH 'tır"
ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.03.2008, 13:50   #18
MEDYABİRAJANS
Yiğido

MEDYABİRAJANS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MEDYABİRAJANS Şuan MEDYABİRAJANS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.11.2008 13:14

Tecrübe Puanı: 642 MEDYABİRAJANS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu ülkenin başörtüsü meselesi yok, başörtüsü dayatması başörtüsü zorlaması başörtüsüyle birlikte bazı şeyleride örtme meselesi vardır.Dini siyasete katma meselesinde ilk adımlar atılma meselesi vardır.Yater artık yaaa. Uyanın artık!!! Toplum olarak aylardır tartıştığımız şeye bak.İnancım gereği kapatıyorum deniyor, iyi güzelde her inanan kendi inancını uygulatmaya kalkarsa olurmu bu? Her yerin bir kuralı uyumluluğu yasası vardır. Sonra işin esas yanı sakıncası, erkek açık saç görürse tahrik olurmuş. Saçtan tahrik oluyor diye kadının başını değil tahrik olan erkeğin bilmem neresini bağlamalı.Kadın üzerinden siyaset kadın üzerinden ticaret kadın üzerinden rant.Ya Atatürk'ün görmek istediği çağdaş Türk kadını bumu? Kendine gel,Kendini kullandırma ona buna yem malzeme olma!!! Geçmişe değil geleceğe bak, çağdaş medeniyet geçmişle değil gelecekle değişimle bulunur.Alevi dernekleri meselesine gelincede yıllardan beri alevi sorunalrından bahsedilir, kendi sorunlarını çözdülerde sıra buna mı geldi.Bundada bir gariplik var.Temennim şu kısır tartışmayı biran evvel gündenden kaldırıp başka daha ciddi sorunlara çözüm çara aranır.Anayasa Mahkemesi buna son noktayı koyacaktır.Bu birilerini üzsede. Saygılar.

Ya kardeş bu kin neden? Kime karşı? Varlık sebebinizi düşünerek bi karar verin
kime karşı olduğunuzu ,ne ile mücadele etmeye çalıştığınızı , neticeyi kelam nereye varacağınızı.İçiniz rahatsa no problem.

Bu arada Mustafa Kemal Atatürk e atıfla müslüman Türk kadınını nasıl görmek istediğine bakmak isterseniz, eşi latife hanıma bi bakarsanız görürsünüz.
MEDYABİRAJANS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.03.2008, 13:57   #19
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart --->: -->: --->: 50 ALEVİ DERNEĞİNDEN ÇAĞRI

Yukarıda altını çizdiğim yere atıfla Gardaş burası Türkiye ve Halkı Müslüman bir ülke bu ülkede yasak uygulanıyor ama Avrupada ilkokullarda bile karışılmıyor. Birileri istemiyor diye İnancından mı vazgeçirceksiniz?
ALLAH Örtün diyecek siz muhalefet edeceksiniz haa otur düşün kime karşı konuştuğunu? Karşına kimi aldığını?

Ceylankimya kardeşim.Bende zaten kendi ülkemizden bahsediyorum. Birde tutturmuşlar avrupada yasak değil, kendi ülkemizde neden yasak olsun? Peki: Avrupada veya herhangi bir ülkede siyasi simge, hangi dini örgütler kendi inancı için kendi ülkesinin değiştilrilmesi dahi teklif edilemez anayasının maddelerini değiştirmeye kalkıyor?Ülkemiz hariç. Varmı bir devlet bana gösterirmisin?Hangi sistem olursa olsun hangi görüş olursa olsun,devlet kendine sistemine zarar verecek hiç birşeye müsade etmez.Bu zaten kanunlarla temel ilkelerle korunmuştur.
Ben karşıma Allahımı ona olan sevgimi minnettarlığımı belirtmek için alırım.Karşı konuştuğum şey olmadık şeyleri Allahın emriymiş gibi gösterip insanların kafasını karıştırmak isteyenlerdir.Allahım insana akıl fikir vermiş mantığıyla haraket etsin diye.Burada şimdi farklı bir tartışma ortamı yaratmak istemiyorum.Açılan konu için bende görüşümü mantığımı belirtmek istedim.Katılan olur olmaz farklı şey. Aşık veyselimiz ne demiş? "Koyun kurt ilen gezerdi fikir başka başka olmasa" Sanırım bu cümle çok şeyler ifade ediyor. Saygılar.
Alt 03.03.2008, 15:11   #20
serkanka58
Tecrübeli Yiğido

serkanka58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkanka58 Şuan serkanka58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 638 serkanka58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ilgililere duyurulur ; herkes insanları kendi istedikleri doğrultusunda düşünmelerini istemeleri kadar aptalca ve basiretsizce bir davranış yoktur.

neymiş satılıkmış felan

zorunuzamı gitti alooooooooooooo............... ..
serkanka58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil