Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.05.2011, 23:31   #71
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Ak Parti telaşa düştü

Alıntı:
serhat_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
her aileyemi hemde bedava
Muhtarların verdiği ve Valiliğin yardım sandığındaki her aileye 2 günde bir 2 paket ve bedava evet

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.05.2011, 23:32   #72
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Bir de önemli olan yandaştan almıyor bunu Ödemişteki tüm süt üreticilerinden eşit miktarda alıyor...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.05.2011, 23:33   #73
serhat_58
Usta Yiğido

serhat_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat_58 Şuan serhat_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2016 13:48

Tecrübe Puanı: 1137 serhat_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

iki gunde bir, kemal bey hergun dior, heme butun turkiyeye, bunu sende bilion kolaymi oyle hemen vermek
Alt 31.05.2011, 06:53   #74
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 709 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
serhat_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
iki gunde bir, kemal bey hergun dior, heme butun turkiyeye, bunu sende bilion kolaymi oyle hemen vermek
ya anla işte kardeş adam iktidar olamayacağını biliyo onun için bol keseden ha bire sallıyo bu bile bu adamın kişiliğini ortaya sermeye yetiyo............ne dedi başbakan istanbul belediye başkan adayı iken bi söz vermiştin, olamadın........hadi izmir senin verdiğin sözü orada tutsana dedi sus pus oturdu yerinde çünkü o sözü verirkende başkan olamayacağını biliyodu o yüzden yine bol keseden sallıyodu çok kurnaz ya.....................
Alt 31.05.2011, 10:01   #75
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 614 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bahsettiğiniz konular yanlışsa bunların çoğu zaten 1923'den beri vardı... İllerin valisi CHP il başkanlarıydı aynı zamanda en eskiden beri, Miili Şef yakıştırması taaa Atatürk zamanından beri yapılmıştır Atatürk Milli Şeftir... Öldükten sonra Atatürk Ebedi Şef İsmet Paşa Milli Şef olmuştur aslında bu Paralara resminin konması ile aynı nedendir... İsmet Paşa para meselesini kendisi açıklamıştır... Okuma yazma oranı hala çok düşüktü, doğuya gazete gitmiyor radyo olmayan çok yer vardı, İmparatorluktan kalma bir adetimiz vardı padişahın değiştiğini anlatan kendi turası ile para basmak, Zaten 1925'te kabul edilen kanun ile Reis-i cumhur'un resmi paraya konmak zorundaydı, ayrıca Atatürk ölünce kendimizi çok yalnız hissettik, ne yapacağımızın şaşkınlığını yaşıyorduk o dönemde alındı bu karar ancak şimdi artık gereği yoktur der... Tek partili dönemde dünya da tek parti yönetimlerinin hepsinde olduğu gibi Valilerin Ülkenin partisinin il başkanı olması anormal değildir... Şu anda size anormal gelebilir ama o zaman normal olan oydu.... Durumları zamanın şartlarına göre değerlendirin lütfen... 2. Dünya savaşının olduğu bir yerde savaşa sokmamak için uğraşan bir cumhurbaşkanı var, merkeziyetçilik mecbur aksi halde bir küçük hata ile savaşa girilecek o yüzden böylesi bir yönetim zorunlu.... Savaş biter bitmez de demokrasiye geçen yine İsmet Paşadır bunu neden söylemiyorsunuz?

Ben de İsmet Paşayı eleştiririm ama Köy Enstitülerini kaldırdığı için, Truman Doktirinini kabul ettiği için kızarım... Hatta bazı çevreler Atatürk'ün değişmez bakanlarını gelir gelmez değiştirdiği için kızar ben ona kızmam zira o bakanlar Mason'du ve Atatürk ile bir dönem limoni olmalarını o insanlar sağlamış ve Atatürk'ü öldürenlerin onlar olduğunu düşünüyordu hepsinin yanında bu insanalrın ülkeye yardımı olmayacak eninde sonunda bir kazıkları olacak diye düşünüyordu... Sonunda da Atatürk zamanında yurtdışında okutulan gençler gelmiş büyümüşlerdi artık onlar bakan olabilirdi ki MİLLİ ŞEF'te öyle yapmıştır...

80 sonrası değişen CHP'dir demedim, Türkiye top yekün değiştirilmiştir... ABD tarafından Evren aracılığı ile Turgut Özal ve devamında gelenler sayesinde değişmiş daha da değişmektedir... Temeli iyi atılan bir ülke olmamızda buradan görünmektedir, çürük temelli ülkelerin sınırları yüzyıl içerisinde 50 kere değişirken, kuzey afrika mısır ve suriye de olanlar meydanda iken İsmet Paşa ve başta Atatürk'e onların çalışma arkadaşlarına ve tabii ki savaşta can veren Silah arkadaşları şehit ve gazileri ile tüm kahraman, cefakar ordusunu yüceltmek saymak gereklidir, yermek değil...

Bakın sayın kıbrıslı,
Egemenliğin tanımını yapmış bir ulu önder milli şefliği kabul etmedi. Egemenliğin tamamen halkın iradesine geçtiğini bildirip de "saltanat yönetimini yeni ismi olan" milli şefliği zaten Atatürk reddetmiştir. Peki bugün okutulan tarih kitaplarını yazan kişi kimdir? 1940 yılı Buca Lisesi'ni araştırmanızı isterim.
Savaş şartlarında yunanlılara verilen adaların savaş bitiminde İtalyanlara kimin verdiği de ortada.
Haksız yere öldürülen alimlerin haklarını hesaplarını soramıyorum bile ki Atatürk bu konudaki üzüntilerini dile getirmiş ve İsmet Pasha ile küçük bir tartışma da yaşamıştır.
Birde para üzerine resim basılmasında öyle şeyler demişsiniz ki,,,
"Okuma yazma oranı hala çok düşüktü, doğuya gazete gitmiyor radyo olmayan çok yer vardı, İmparatorluktan kalma bir adetimiz vardı padişahın değiştiğini anlatan kendi turası ile para basmak, Zaten 1925'te kabul edilen kanun ile Reis-i cumhur'un resmi paraya konmak zorundaydı, ayrıca Atatürk ölünce kendimizi çok yalnız hissettik, ne yapacağımızın şaşkınlığını yaşıyorduk o dönemde alındı bu karar" okuma yazma oranı düşük. Savaşa girip çıkmışız. O halk da bizzat savaşın içinde. Ama kendisini kimin yönettiğini bilmiyor? Mantık? Padişahın değişimi? Osmanlı İmparatorluğu yıkılıyor, Türkiye Cumhuriyeti büyük bir coşku ile kuruluyor, Ulu önder Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyor ve Acaba padişah kimdir diyor? Enteresan...
"İsmet İnönü"nün, Başbakan Yardımcısı Satır"a "Atatürk"ün gölgesinde ezilmemek" için para ve pullara kendi fotoğraflarını bastırdığını söylediği ortaya çıktı"
ATATÜRK"ÜN ölümünden sonra 26 Aralık 1938"de toplanan CHP Olağanüstü Kurultayı"nda Atatürk"ün "Ebedi Şef", İnönü"nün de "Milli Şef" olarak anılması, İnönü"nün "CHP"nin değişmez genel başkanı" olması kabul edildi." Dikkat edin. Değişmez genel başkan!..
Basit bir araştırma: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.06.2011, 18:55   #76
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
akp nin hiç telaşa kapılmasıne gerek yok.Bu devlette %70-80 arası AÇ ve CAHİL insan olduğu süreçte
75 Milyonda 50 Milyon insan aç mı yani? Hem de cahil?
Alt 02.06.2011, 06:38   #77
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 752 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
75 Milyonda 50 Milyon insan aç mı yani? Hem de cahil?
Normalde bu rakam,aslında daha fazla....
Alt 02.06.2011, 10:33   #78
aktassa
Usta Yiğido

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Normalde bu rakam,aslında daha fazla....
Kusura bakmayın da YUH diyorum. OHA diyorum.
Yani atılır da bu kadar da değil..
İsterseniz uluslararası platformda bir arama yaptırın.
Eğer bulamazsanız ben size kanıt göndereyim.
Türkiyenin başarısını bir takip edin derim.
Bundan yıllar önce ne idi şimdi nasıl?
Tamam AKP yanlısı olmadığımı bilirsiniz ama bundan 9 sene evvel TOKİ vatandaşa değil sadece milletvekillerine ev yapıyordu.
Devletin zarar eden kurumlarındaki ATM memurları artık yok. Çünkü zarar edenler satılıyor. Ona veya buna. Artık devlet zarar etmiyor.

Millet seçim vaatleri ile de olsa evine kömür, makarna, un, bulgur giriyor.
Diğerleri neden bunları yapmadı.
Millete ekmek vermediğin zaman aç yok, karnını doyurunca oran artıyor. Paradoks demektir bu. Bence oturun ve düşünün bakalım...
aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.06.2011, 12:17   #79
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1476 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sevgili aktassa görüşlerin eğride olsa doğruda olsa saygı duyarım ama kusura bakma uslubün hiç hoşuma gitmedi belkide daha evvelki yorumlarını okuduğum için sana yakıştıramadım
Alt 02.06.2011, 14:56   #80
aktassa
Usta Yiğido

Necmettin Abi.
Siz kusura bakmayın. Benim yapım bu. Her kim olursa olsun göz göre göre yalana karşı duramam ve ben bu üslubumdan memnun olduktan sonra başkasının görüşünü de önemsemem. Ben bu konuda haklıyım. Birini sevmeyebilirsiniz, nefret de edebilirsiniz ama kendi görüşünüzü kabul ettirmek için de imkansız şeyleri ortaya atarsanız benim aynı üslubumla karşılaşmanıza şaşırmamalısınız.
Orada dediklerime bakın ve arkadaşınkilere bakın lütfen. Belge, bilgi yok. Sırf sevmiyor diye muhalefet olmak adına resmen sahtekarlık yapıyor. Bu kadarına da sessiz kalmak aynı suça ortak olmaktır...
Aksini ispatlayamayacağım şeyleri yazıp rezil olmak istemem. Yazdıklarımdan da eminim. Gerisi fasa fiso.
Tekrar saygılarımı sunuyorum sizlere.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)