Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Yeni Sezon İçin Start Verildi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' ta Turizm > KIŞ TURİZMİ > Yıldız dağı kış turizm merkezi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.04.2016, 11:13   #1
YILDIZDAĞ
Usta Yiğido

YILDIZDAĞ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YILDIZDAĞ Şuan YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2016 11:50

Tecrübe Puanı: 641 YILDIZDAĞ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Yeni Sezon İçin Start Verildi

Hizmet vermeye başladığı ilk günden itibaren adından sıkça söz ettirmeyi başaran Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde sezon sona ererken, Sivas İl Özel İdaresi ise vakit kaybetmeden yeni sezon için çalışmalarına başladı.
Ülkemizde kayak merkezleri arasında ilk 5 sırada yerini alması için önemli yatırımların yapıldığı Yıldız Dağı'nda dolu dolu geçen sezonun ardından kollarını sıvayan Sivas İl Özel İdaresi, yeni sezon öncesi kayak merkezini geliştirmek, eksiklerini tamamlamak ve vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için stardı verdi.
Genel Sekreter Salih Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde yapımı tamamlanan teknik ve idari merkezde ilgili birimlerin müdürleri ve teknik personellerle bir araya geldi. Geçtiğimiz sezonun değerlendirildiği toplantıda ayrıca yeni sezonda kayak merkezinde yapılacak çalışmalarda ele alınarak fikir alışverişinde bulunuldu.
Toplantının ardından açıklamada bulunan Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, kayak merkezinde tüm detayları değerlendirdiklerini belirterek "Vatandaşa en iyi hizmeti vermek istiyoruz. Yıldız Dağı'nın Türkiye'de ilk 5'e girmesi noktasında bütün argümanları, fikirleri ve tartışmaları yaptık. İnanıyoruz ki bundan sonraki sezonda Yıldız Dağı; yarışlarıyla, tanıtımıyla, haberleriyle sürekli gündemde kalacak bir kayak merkezi olacaktır" dedi.
Ayhan, geride bıraktığımız sezonda yoğun bir dönem yaşadıklarını kaydederek, "Sezon boyunca Yıldız Dağı'na ziyaretçi akını oldu. Bunu yaşarken de eksiklerimizi ve sıkıntılarımızı gördük. Ayrıca kamuoyunda da Yıldız Dağı sürekli olumlu yönde gündeme geldi. Biz buna rağmen neler yapmalıyız? bunları masaya yatırdık. Drenajından tutun da, yapay karlamasına, çevre düzenlemesinden tutun da yeni alanlar oluşturulması, ulaşım sorunlarını en aza indirme, Tokat ile Yıldız Dağı arasındaki bağlantı yolunu üst seviyede sağlama gibi tüm konuları ele aldık. Bundan sonra da artık konuştuklarımızı sahada uygulayacağız" diye konuştu.
Yeni sezonun Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi için çok farklı olacağını söyleyen Ayhan, bundan sonraki en büyük hedeflerinin eğitim ve tanıtım olduğunu ayrıca dağı uluslararası standartlara uygun hale getirerek kayak yarışlarına da talip olacaklarını dile getirdi.
Yıldız Dağı'nın birçok yere model olduğunu söyleyen Ayhan, sözlerine şöyle devam etti: "Birçok il buradan istifade etmeye çalışıyor. Sivas bir değer kazandı. Yıldız Dağı, Sivas'ın ve ülkemizin artık bir markası oldu. Bu marka gittikçe daha da anlamlı hale gelecek. Bakanımıza, milletvekillerimize, Valimize, teknik ekibimize ve Yıldız Dağı'na sahip çıktığı için Sivas halkına teşekkür ediyorum."

YILDIZ DAĞI KAYAK MERKEZI'NIN BEĞENILIRLIK ORANI YÜZDE 73-
Sivas İl Özel İdaresi olarak yatırımların halk nezdinde yansımalarını analiz etmek için yaptırılan kamuoyu araştırması sonuçlarını da açıklayan Ayhan, "Yaptırdığımız ankette Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nin kamuoyunda beğenilirlik oranı yüzde 73. Bu oran henüz tam teşekküllü hizmet verecek duruma gelmeyen bir kayak merkezi için sevindirici ancak bizim için yeterli değil. Bu oranı olabildiğince yukarı çıkartacağız. Sivas'ta Yıldız Dağı'nı görmeyen kalmayana kadar mücadelemiz devam edecek." dedi.
Ayhan, sadece Sivas'ın değil, Tokat, Çorum, Yozgat, Samsun ve Ordu'daki tanıtım faaliyetlerine de devam edeceklerini belirterek sözlerini tamamladı. Ayhan ve beraberindekiler ayrıca teknik ve idari merkeze ile diğer binaları da gezerek incelemelerde bulundu.

Yıldız Dağı Haber
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 7 Kullanıcı YILDIZDAĞ'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil