Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

UYAN TÜRKİYE... - Sayfa 5 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.09.2010, 15:40   #41
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: UYAN TÜRKİYE...

Alıntı:
bilal kose Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Abi ben hayelci demedim hayircilar diye yazdim yanlis anladinsa ozur dilerim.Kimseyi hayelcilikle suclamadim.saygilar
Yanlış anlamadan dolayı özür dilerim.Bende hayır verdim.Hayırcıları nasıl değerlendirip ne gözle baktığınızı doğrusu çok merak ediyorum.Sizin deyiminizle hani hayırcılar bütün bu olanı biteni görmüyorya onun için soruyorum.Avrupada calıştığınız için fırsat bulupta bu iktidara iki dönem oy vermemiş olabilirsiniz ama ben vermez olaydım iki dönem oy verdim Dolayısıyla bu iktidar bozuntusunu enine boyuna eleştirme hakkını kendimde fazlaysıyla buluyorum henüz iktidara gelir gelmez faizcilere,tefecilere sözde banka zedelere iflas eden bankalardan dolayı 50 milyar doları hemencecik buldu verdi bu iktidar emekliyi resmen kandırdı iktidara gelebilmek için emeklilerin durumunu yaşanabilir düzeye getireceğime söz veriyorum dedi ama hani o sözler insanda önce allah korkusu olacak eğer bundan yoksunsa daha o insandan bir şey beklemek hata olur 500-600 tl ile gecinmekı için cırpınan bir avuc emekliye sözde zam olarak günlüğüne 35 kuruşu layık gördü bumudur adalet bumudur sosyal anlayış söylermisin ben bu hükümetin nesini savunayım nesine bayrakcılığını yapayım benim partim ne yaparsa doğrudur benim liderim her zaman haklıdır mantığıyla hareket edenleri sadece kınıyorum bütün bu yazdıklarım tabiki sizele alakalı değil ama lütfen sizde kendinizi 5 dakikalığına bizim yerimize koyun bu kadar partizanlığın dünyanın hiç bir yerinde bulunduğunu sanmıyorum AKP sivasımıza ne yaptıda bu kadar oy aldı işte insanımızın bakış acısı bu kadar dar tamam bu bir secim değil ama perşembenin geleceği carşambadan belli olur demiş atalarımız sizde ülkemizde ne kadar sıkıntı cektiğimizi anlayın artık sizin avrupadan türkiyeyeye bakış acınızla bizim burda bire bir yaşamamız çok farklı sevgili kardeşim bilal
Alt 16.09.2010, 16:01   #42
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 756 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Oncedende uzaktan bakiyordum abi aradaki varki goruyorum abi.Turkiye avrupalinin gozunde dunyanin parlayan yildizi bunu tek goremeyen Turkiyedeki hayircilar..
Aynen agbi,olumlu seyler söyleyince hep ayni argumanlar geliyor karsimiza:Avrupadan öyle gözüküyor, uzakdan davulun sesi vs. oysa Akparti hain desek cok güzel laf etmis olur,uzakdan cok iyi görmüs olurduk memleketi

Maalesef milletin bir kismi dipsiz kuyu gibi ne versen razi olmaz - memnun edilmez...

Zaten bazilari isterki devletin tüm kaynaklari onlara verilsin...

Allah feraset versin ne diyim.
Alt 16.09.2010, 16:22   #43
altuntas58
Usta Yiğido

Alıntı:
Siyahnur Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Aynen agbi,olumlu seyler söyleyince hep ayni argumanlar geliyor karsimiza:Avrupadan öyle gözüküyor, uzakdan davulun sesi vs. oysa Akparti hain desek cok güzel laf etmis olur,uzakdan cok iyi görmüs olurduk memleketi

Maalesef milletin bir kismi dipsiz kuyu gibi ne versen razi olmaz - memnun edilmez...

Zaten bazilari isterki devletin tüm kaynaklari onlara verilsin...

Allah feraset versin ne diyim.
Benim yukarıdaki mesajımda ne gibi bir yanlışlık veya tamahkarlık veya acgözlülük gördünüz acıklayında hep beraber paylaşalım benim durumun iyi gecimim yerinde ama neme lazımcılığı sevmem hakkı yenenlerin yananında olmaktan haksızların karşısında durmaktan onur duyarım emeklinin,yoksulun,işsizin,gar ibanın sorunlarını buraya taşıyıp sizlerle paylaşmak sizce yanlışmı? yine diyorum uzaktan davulun sesi hoş gelir evet avrupadan herkese değil tuzu kurulara türkiye şirin görünüyor
Alt 16.09.2010, 16:28   #44
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 14:33

Tecrübe Puanı: 3270 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yanlış anlamadan dolayı özür dilerim.Bende hayır verdim.Hayırcıları nasıl değerlendirip ne gözle baktığınızı doğrusu çok merak ediyorum.Sizin deyiminizle hani hayırcılar bütün bu olanı biteni görmüyorya onun için soruyorum.Avrupada calıştığınız için fırsat bulupta bu iktidara iki dönem oy vermemiş olabilirsiniz ama ben vermez olaydım iki dönem oy verdim Dolayısıyla bu iktidar bozuntusunu enine boyuna eleştirme hakkını kendimde fazlaysıyla buluyorum henüz iktidara gelir gelmez faizcilere,tefecilere sözde banka zedelere iflas eden bankalardan dolayı 50 milyar doları hemencecik buldu verdi bu iktidar emekliyi resmen kandırdı iktidara gelebilmek için emeklilerin durumunu yaşanabilir düzeye getireceğime söz veriyorum dedi ama hani o sözler insanda önce allah korkusu olacak eğer bundan yoksunsa daha o insandan bir şey beklemek hata olur 500-600 tl ile gecinmekı için cırpınan bir avuc emekliye sözde zam olarak günlüğüne 35 kuruşu layık gördü bumudur adalet bumudur sosyal anlayış söylermisin ben bu hükümetin nesini savunayım nesine bayrakcılığını yapayım benim partim ne yaparsa doğrudur benim liderim her zaman haklıdır mantığıyla hareket edenleri sadece kınıyorum bütün bu yazdıklarım tabiki sizele alakalı değil ama lütfen sizde kendinizi 5 dakikalığına bizim yerimize koyun bu kadar partizanlığın dünyanın hiç bir yerinde bulunduğunu sanmıyorum AKP sivasımıza ne yaptıda bu kadar oy aldı işte insanımızın bakış acısı bu kadar dar tamam bu bir secim değil ama perşembenin geleceği carşambadan belli olur demiş atalarımız sizde ülkemizde ne kadar sıkıntı cektiğimizi anlayın artık sizin avrupadan türkiyeyeye bakış acınızla bizim burda bire bir yaşamamız çok farklı sevgili kardeşim bilal
Bazi konularada haklisin abi.
Biz verebildigimiz oy kadar konusmaliiyiz.
Biz rahat ve luksun icinden oyle goruyoruz.
Biz avrupada yasiyoruz hergun vatan hasretiyle hergun turkiyeden duyacigimiz gurur verici haberleri bekleyerek yasiyoruz
benim okul yiillarim turkiyede gecti abi yani cok sonradan geldim ben avrupaya sosyal sektorde gorev yaptigim icin avrupalinin birazcikta olsa turkiye hakkindaki nabzini iyi biliyorum.
Hic unutmam ecevit donemiydi galiba benim musterim olan bir belcikali bana sizin basbakan hastaalinmis turkiyede ekonomik kriz olmus dedi inan diyecek bir soz bulamadim.dusun basbakan hapsirinca turk ekonomisi nezle oluyor.Tabiki elestireceksin verdigin oyun hesabini soracaksin bende bir defa nasip oldu verdim oyumu memurun emeklinin bagkurlunun durumu akp iktidarindan once cokmu iyiyidi abi ben baska tukiyede yasamadim abi insanlar ekonomik krizen dolayi intihar ediyordu Benim koyum yildizeli sandalkoyu gidip bakin kapisindaa aferdersiniz esigi olmyanlar insanlarin bugun taksiler kapilarinda tarim aletlerinin her turlusu kesinlikle yanlis anlasilmasin bende o toplumun icinden geliyorum gecmis yillarla 2003 ten sonraki yillari kiyaslama yapiyorum Amanyada irckcci saldirilarssdan dolayi bir ciok isnanimiz can verdi kimse gelipte hesabini soramadi ama bundan iki yil once belcika hapishanisinde iskeceden olen degerli bir hemserimiz hemde sivasli degerli iki bakanim geldi hasabini catir catir sordu ve iki gardiyan hemen aciga alindi suan hapisteler. ben farki gorerek degil yasayarak gordugum icin yorum yapiyorum abi saygilar.
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.09.2010, 16:47   #45
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Fetullah Gülen ABD raporuna böyle girdi.

GÜLEN CEMAATİ 5 MİLYAR DOLARLIK SERVETİ YÖNETİYOR

Fetullah Gülen haraketinin Türkiye'deki polis ve istihbaratta önemli rol oynadığını belirten ABD raporunda birbirinden ilginç detaylar var...

11 Yıldır ABD'de yaşayan Fetullah Gülen Pennsylvania'daki 100 dönümlük çiftliğinde yaşıyor. Çiftlikte Gülen'le birlikte 100 kişi bulunuyor.

Servetin kaynağı yüksek bağışlar !

Gülen'in felsefesi, Sadi Nursi'nin düşüncelerini milliyetçilik temalarını topluyor.Bir analist Gülen'in amacının Türk milliyetçi ideolojisini İslamlaştırmak olduğuna dikkat çekiyor.
Gülen haraketinin dünya çapında, aralarında ABD'dekilerin de olduğu okulları hükümet dışı organizasyonları var.
Erdoğan başkanlık istiyor.
Raporun "Gelecek Siyasi Olasıklar" başlıklı bölümünde ise şu saptamalara yer evriliyor.
Başbakan başkanlık istediğini söyledi, ve uzun süredir onun arzusunun Türkiye'nin seçilmiş ilk başkanı olmak olduğuna inanılıyor. Eğer AKP 2011 deki seçimleri kazanırsa, 2012'de Erdoğan'ın başkan adayı olarak seçime gireceği tahmin ediliyor. 2012'de Cumhurbaşkanı Gül, parlamentoya başbakan olarak dönebilir.
CHP'nin yeniden canlanışını duyurmak için erken, çünkü Kılıçdaroğlu'nun liderliği ve kampanya yeteneklerinin test edilmesi gerekir.

Kaynak: Sözcü
AKP başkanlıl sistemi iddialarını yalanladı.Ülkenin iktidar partisine değil,ABD'den bir rapora inanıyorsunuz sonra da başkalarını ABD'ci diye suçluyorsunuz.Hem Fethullah Hocaefendi ile konunun ne alakası var.?
Alt 16.09.2010, 16:54   #46
altuntas58
Usta Yiğido

Alıntı:
Bazi konularada haklisin abi.
Biz verebildigimiz oy kadar konusmaliiyiz.
Biz rahat ve luksun icinden oyle goruyoruz.
Biz avrupada yasiyoruz hergun vatan hasretiyle hergun turkiyeden duyacigimiz gurur verici haberleri bekleyerek yasiyoruz
benim okul yiillarim turkiyede gecti abi yani cok sonradan geldim ben avrupaya sosyal sektorde gorev yaptigim icin avrupalinin birazcikta olsa turkiye hakkindaki nabzini iyi biliyorum.
Hic unutmam ecevit donemiydi galiba benim musterim olan bir belcikali bana sizin basbakan hastaalinmis turkiyede ekonomik kriz olmus dedi inan diyecek bir soz bulamadim.dusun basbakan hapsirinca turk ekonomisi nezle oluyor.Tabiki elestireceksin verdigin oyun hesabini soracaksin bende bir defa nasip oldu verdim oyumu memurun emeklinin bagkurlunun durumu akp iktidarindan once cokmu iyiyidi abi ben baska tukiyede yasamadim abi insanlar ekonomik krizen dolayi intihar ediyordu Benim koyum yildizeli sandalkoyu gidip bakin kapisindaa aferdersiniz esigi olmyanlar insanlarin bugun taksiler kapilarinda tarim aletlerinin her turlusu kesinlikle yanlis anlasilmasin bende o toplumun icinden geliyorum gecmis yillarla 2003 ten sonraki yillari kiyaslama yapiyorum Amanyada irckcci saldirilarssdan dolayi bir ciok isnanimiz can verdi kimse gelipte hesabini soramadi ama bundan iki yil once belcika hapishanisinde iskeceden olen degerli bir hemserimiz hemde sivasli degerli iki bakanim geldi hasabini catir catir sordu ve iki gardiyan hemen aciga alindi suan hapisteler. ben farki gorerek degil yasayarak gordugum icin yorum yapiyorum abi saygilar.
İşsizin, Emeklinin,asgari ücretlinin,bağkur emeklisinin,fakirin,fukaranın, dulun,yetimin durumları bu iktidardan önce iyi değildi bunu kabul ediyorum ancak sn erdoğan bu kadar oyun nasıl aldı sanıyorsunuz işte bu saydığım topluluklara verdiği sözle bu iktidara cıktı aradan 5 sene gecti bu dönemde yetiştiremedi dedik 5 sene daha zaman tanıdık yine yapmadı 8 sene oldu bu insanların durumunda önemli bir değişiklik olmadı.Bir adam söz veripte yapmıyorsa onda ya allah korkusu yok yada yalan söylüyor en büyük eksiğimiz ne biliyormusun bilal kardeşim ölümüne parti tututyoruz takım tutar gibi tutuyotuz liderimiz ne söylerse doğrudur diyoruz işte buda bizi bir arpa boyu ilerletmiyor liderde senin gibi benim gibi bir insan tabiki hata yapacaktır ama biz hata yapsada onun her yaptığı doğrudur mantığı gecerli yanlış anlama yazdılarımın seninle hiç bir alakası yoktur sizi samimi buldum bazı konuları paylaşıyorum hepsi o kadar
Alt 16.09.2010, 16:59   #47
bilal kose
Usta Yiğido

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İşsizin, Emeklinin,asgari ücretlinin,bağkur emeklisinin,fakirin,fukaranın, dulun,yetimin durumları bu iktidardan önce iyi değildi bunu kabul ediyorum ancak sn erdoğan bu kadar oyun nasıl aldı sanıyorsunuz işte bu saydığım topluluklara verdiği sözle bu iktidara cıktı aradan 5 sene gecti bu dönemde yetiştiremedi dedik 5 sene daha zaman tanıdık yine yapmadı 8 sene oldu bu insanların durumunda önemli bir değişiklik olmadı.Bir adam söz veripte yapmıyorsa onda ya allah korkusu yok yada yalan söylüyor en büyük eksiğimiz ne biliyormusun bilal kardeşim ölümüne parti tututyoruz takım tutar gibi tutuyotuz liderimiz ne söylerse doğrudur diyoruz işte buda bizi bir arpa boyu ilerletmiyor liderde senin gibi benim gibi bir insan tabiki hata yapacaktır ama biz hata yapsada onun her yaptığı doğrudur mantığı gecerli yanlış anlama yazdılarımın seninle hiç bir alakası yoktur sizi samimi buldum bazı konuları paylaşıyorum hepsi o kadar
Rica ederim abi yanlis anlayacak birsey yok sizin savundugunuz dogrularinizin cogunada katiliyorum.
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.09.2010, 17:16   #48
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Yine sohbetinizi gördüm geldim

Mesela ben kendimden örnek vereyim Mehmet Abi,
Ben yaklaşık, 20 yıldır esnaflık yapıyorum yaklaşık bundan 10 yıl öncesi işyerimde en az 2 stajer iki yada üç te elaman çalışırdık işleri yetiştiremezdik, bu iki üç yılda bir azaldık küçülmeye gittik sayı beşten dört üç iki derken şuan tek başıma kaldım ve yine iş yok, belki işyerimi de kapatıcam, her geçen gün koşullar zorlaştı zorlaşıyor 20 çeşit vergi var, bulabilirsem iş bulup çalışcam, çevremde mutlu bir insan göremiyorum herrkes sıkıntılı dertli bu uzaktan değil birebir yaşayanlar daha iyi bilir.
Sokaklarda caddelerde kiralık ev işyerinden geçilmiyor, eskiden hava parasıyla bile zor bulunurdu, bu nasıl gelişmek bu nasıl büyümek bu nasıl ekonomi iyiye gitmek ben anlamıyorum Abi.
Hiç bir parti babamızın oğlu değil, iyiyse iyidir kötüyse kötüdür seninde dediğin gibi Mehmet Abi fanatik taraftar gibi iyiysende kötüysende yanındayız olmaz tabiki.

Vallahi Mehmet Abi Ergin Koray'ın bir şarkısı vardı Abi o aklıma geldi, onun sözleriyle yazıma son vereyim.

Arkası gelmez dertlerimin bıktım illallah,
Kaderde bize birgün güler, güler inşallah
Alemin keyfi yerinde yine maşaallah
Böyle gelmiş böylede gidecek korkarım vallah
Alt 16.09.2010, 17:22   #49
bilal kose
Usta Yiğido

Alıntı:
Arif Coşkun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yine sohbetinizi gördüm geldim

Mesela ben kendimden örnek vereyim Mehmet Abi,
Ben yaklaşık, 20 yıldır esnaflık yapıyorum yaklaşık bundan 10 yıl öncesi işyerimde en az 2 stajer iki yada üç te elaman çalışırdık işleri yetiştiremezdik, bu iki üç yılda bir azaldık küçülmeye gittik sayı beşten dört üç iki derken şuan tek başıma kaldım ve yine iş yok, belki işyerimi de kapatıcam, her geçen gün koşullar zorlaştı zorlaşıyor 20 çeşit vergi var, bulabilirsem iş bulup çalışcam, çevremde mutlu bir insan göremiyorum herrkes sıkıntılı dertli bu uzaktan değil birebir yaşayanlar daha iyi bilir.
Sokaklarda caddelerde kiralık ev işyerinden geçilmiyor, eskiden hava parasıyla bile zor bulunurdu, bu nasıl gelişmek bu nasıl büyümek bu nasıl ekonomi iyiye gitmek ben anlamıyorum Abi.
Hiç bir parti babamızın oğlu değil, iyiyse iyidir kötüyse kötüdür seninde dediğin gibi Mehmet Abi fanatik taraftar gibi iyiysende kötüysende yanındayız olmaz tabiki.

Vallahi Mehmet Abi Ergin Koray'ın bir şarkısı vardı Abi o aklıma geldi, onun sözleriyle yazıma son vereyim.

Arkası gelmez dertlerimin bıktım illallah,
Kaderde bize birgün güler, güler inşallah
Alemin keyfi yerinde yine maşaallah
Böyle gelmiş böylede gidecek korkarım vallah
Arif abi zamaninda is varken besi on edecektin simdi kendiliginden yuz olurdu abi
bir abi bu butun dunyada boyle suan kucuk esnafin yasama sansi cok azaldi inan burasida oyle abi.
Alt 16.09.2010, 17:35   #50
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Arif abi zamaninda is varken besi on edecektin simdi kendiliginden yuz olurdu abi
bir abi bu butun dunyada boyle suan kucuk esnafin yasama sansi cok azaldi inan burasida oyle abi.
Matematik iyi olmayınca işte ne yaparsın, birde bir memleket "üç kağıt ekonomisi" ile yöentiliyorsa bu durumlar kaçınılmaz olur, birileri tirilyoner olurken birileride ekmek bulamayacak duruma gelir.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil