Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.08.2007, 08:59   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart TECER KURUYOR

Türkiye΄nin en uzun nehri olan Kızılırmak΄ın ana kollarından biri olan Tecer Irmağı΄nın su seviyesi, yağış azlığı ve sıcak havalar nedeniyle düştü.

Edinilen bilgilere göre, Ulaş ilçesindeki Tecer Dağı΄ndan doğup, Ulaş-Taşlıdere güzergâhından akarak kent merkezinde Kızılırmak΄a karışan Tecer Irmağı, kuruma noktasına geldi.
Özellikle İlkbahar mevsiminde su seviyesi yükselen ve bazen kıyısında set olmayan bölgelerde taşkınlara yol açan Tecer Irmağı, yağış azlığı ve sıcak havalar nedeniyle bugünlerde dere görünümünü andırıyor. Kuraklık nedeniyle su seviyesi iyice düşen ırmakta, paçaları sıvamadan bir kıyıdan karşı kıyıya geçmek mümkün.
Başkent Ankara΄nın da içme suyu ihtiyacını karşılaması planlanan Kızılırmak΄ın ana kollarından biri olan Tecer Irmağı΄nın su seviyesinin düşmesi, Kızılırmak΄ın da su seviyesini etkiliyor.
Ulaş ve Sivas΄ta birçok tarım arazisinin sulanmasında da kullanılan ırmağın bu durumu, yöredeki çiftçileri de düşündürüyor.
Nehrin rejiminin düzensiz olduğunu ifade eden yetkililer, ırmağın mart-nisan aylarında en yüksek debiye ulaştığını, yaz aylarında ise debisinin düştüğünü kaydettiler.
Bu yıl ülke genelinde etkili olan kuraklığın Tecer Irmağı΄nı da etkilediğini belirten yetkililer, ırmağın son yıllardaki en düşük debisinin bugünlerde ölçüldüğünü bildirdiler
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2007, 22:52   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4503 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: TECER KURUYOR

Tecer ırmağı suyu bol olan bir ırmaktı küresel ısınma bu ırmağıda vurmuşa benziyor bu ırmak benim köyüm eskikarahisardanda beslenerek büyüyen bir ırmaktı tecer dağının bütün su kanakları bu ırmağa akıyordu yazık oldu bu küresel ısınmaya karşı elimizden gelen bütün imkanları seferber etmeliyiz
Alt 20.08.2007, 23:26   #3
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RüStü ElmaS Şuan RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDI
Standart --->: TECER KURUYOR

Maalesef kuraklık tüm Dünyayı etkilenmekte.
Ama küresel ısınmaya karşı, yeterli önlemler alınmamakta.

Acaba herkes bireysel olarak elinden geleni yapıyormu??
RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.08.2007, 08:17   #4
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein

yazin izindeyken sivasa ugradik bir gölete
görüsün sok olduk su sicakliktan dolayi cekilmisti
öncekisi kadar yoktu

televizyona haberlerde görmüstüm
ist/ankarada susuzluk, ic anadoluda kuraklik geliyor
dogumuzda sel baskini vardi, bir devlet siniri icinde neler oluyor
Allah`in hikmeti iste, insallah dogamiz düzelir

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.08.2007, 08:35   #5
sivasspor_gürün
Yeni Yiğido
NO AVATAR

sivasspor_gürün Şuan sivasspor_gürün isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.12.2008 11:10

Tecrübe Puanı: 622 sivasspor_gürün Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

kuraklık küresel ısınma, falan filan önlem alma gibi şeyeler takdiri ilahi cenabı allah herşeyi bizler için yaratmışdır ne gelirse yaradandan gelir, bende bu hafta memleketteydim o gürül gürül akan her yerine giremediğimiz güründen doğup malatyaya akan tohma çayı ne yazıkki kurumuş dnecek kadar var, allah sonumuzu hayr etsin. kuraklık kıtlık kıyamet derlerdi büyüklerimiz.
sivasspor_gürün isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)