Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

İlginç... - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.03.2013, 14:09   #21
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 684 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: İlginç...

Alıntı:
BekirBayrak Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Neyse daha sizinle polemiğe girmeyeceğim

ben ise gerçekleri gördüğüme inanıyorum.
Girme tabi. Girersen polemik olur. Polemiğin anlamını biliyorsun.

Videodakiler ve arkadaşların anlattıkları bir gerçek. Bunları Kimse zaten inkar etmiyor, edemiyor.

Eeee işte, gerçeklerin karşısında olmak ta polemiktir.

Partili değil de normal halktan birisiysen eğer, yapabilirsen, yazıları bir kez daha tarafsız ve objektif okuyuver.
Alt 29.03.2013, 14:53   #22
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 18:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
videoda bu ülkeyi yönetenlerin dünle bugün arasındaki farkı anlatılmaya çalılşılıyor, başında ne diyor sonunda nediyor hiç önemli değil ,resmi görünce zaten nasıl bir farklı portre ortaya çıkıyor görmemek için insanın kör ,duymamak için insanın sağır olması lazım ,hani bazı arkadaşların hafızası zayıf,beyni tozlanmış olabilir yalakçılık içgüdüsüyle doğruya yanlış ,yanlışa doğru diyebilir bukadar inkarcılığı ikiyüzlülüğü görmeyebilir ,ben biraz hatırlatma yapayımda hafızalar canlansın ,öncelikle A.K.P zihniyetinin kökü milli görüşe dayanır tabanı RP+ANAP+DYP zihniyetine dayanır,hani şu bankaları hortumlatan ülkeyi milyar dolarla zarara uğrattıran zihniyetlere, ülkeyi yönetenler dün AB hristyan kulübü biz oraya girmeyeceğiz islam natosu kuracağız islam ortak para birimi oluşturacağız filan diyorlardı, bugün AB ye girmek için adeta adamların verdiği ev ödevlerini eksiksiz yerine getirip yaptık hocam diyorlar ,dün rahmetli erbakan kaddafinin çadırında tükürük hakaret yağmuru altında konuşurken destekleyenler, bugün kadafiyi linç eden mualif görünümlü haydutlara tecavüzcülere hertürlü maddi manevi silah desteği sağladı,dün esat kardeşimdir canımdır ciğerimdir diye sarmaş dolaş olanlar, bugün mualif diye ortalıkta dolaşıp kadınlara kızlara tecavüz eden,haklı haksız rastgele insan öldüren işkence eden insan kasaplarına hertürlü silah ve cephane yiyecek yardımı yaptı,dün bosna hersekte öldürülen soydaşlara yardım toplayıp yardım paralarının birkısmını sırp kasabına, birkısmınıda parti kasasına süleyman mercümek tarafından akıtanlar bugün 10 yıldır ağzından bosnalı kardeşlerim diye söz çıkmıyor,dün Turgut özal baba corch w buşa hizmet edip çekiç güç askerlerini türkiyeye yerleştirirken ırakda yüzbinlerce insanın katledilmesine yardım ederken başbakanın arkadaşları milletvekilleri onları eleştirirken ,küfrederken çekiç güce abdye lanet mitingleri düzenlerken bugün oğul corch w puşa yardım ve yataklık yapıyorlar, çekiç güç askerlerine askerlerimizin kafasına çuval geçirttiriyor ,kaymakam tokatlattırıyor,teskeresiz milletin onayı olmadan abd askerlerini iskenderun limanına çıkartıyor havaalanlarını, abd ordusunun hizmetine açıyor milyonu aşkın insanı öldürttürüyor ,işkence ve tecavüze uğramasına yardım ediyor , o insanları öldürecek bombaları türk askerine taşıttırıyor, bunu yapmak istemeyen teskereye parmak kaldırmayan vekillleri azarlayıp küfredip partiden uzaklaştırıyor,dün pkk ya lanet mitingleri yaparlerken bunların arkasında suriye israil abd var diyenler ,bugün hepsiyle canciğer kuzu sarması oluyor,dün B.O.P projesine şiddetle karşı çıkanlar bugün ben B.O.P eşbaşkanıyım diyor,abd yi yanı başımıza sınır komşusu yapıyor onlardan izinsiz pkk kamplarına giremiyoruz,dün bizim pasaportumuzla dünyayı gezen talabani barzaniyi devlet başkanı gibi karşlıyoruz ,dün kürt devletine karşı olanlar yanıbaşımızda binlerce şehite gaziye malolan kürt devletiniin kurulmasına yardım edip kuruluyor ,adamların ordusu var parabirmi var ,oralardan sızan teröristler hakkaride onlarca askerimizi şehit ediyor,dün pkk yle bizim görüştüğümüzü ispat etsinler etmeyen ş....dir diyenler bugün cani başıyla yapılan görüşmelerin tutanakları gazelerde manşet oluyor ,kuzey ıraktan gelen teröristlerin terörist başının resimleriyle bayraklarıyla haburdan çiçeklerle karşılanmasına kırmızı halı serilmesine ,benim milletimin maaşını alan vekil bozuntularının teröristlerle kameralar karşısında öpüşmelerini yalaşmalarını olumlu karşılıyor,eşkıya vekiller askerimizi polisimizi azarlıyor tokatlıyor eline taş alıp taşlıyor küfrediyor silahla tehdit ediyor ,dün bizim eli kanlı hainlerle işimiz yokderken,bugün istanbulda kazlıçeşmede ,diyarbakırda ve diğer şehirlerde tek 1 türk bayrağı olmadan pkk yandaşlarının şovlarını alkışlayıp, o sulugöz bülent arınç diyarbakır halkına çok teşekkür ederim diyor , dün şehitlere dua edenler bugün şehitlere kelle diye hitap ediyor,dün herkese rantiyeci soyguncu diyenler bugün o rantiyecilere ülkeyi iyice hortumlasın diye hortum bağlıyor,bir arkadaş bunları normal karşılamış büyük resime bakmak lazım demiş türkiye büyüyor bunu görmek lazım demiş, pardon türkiye büyümüşde benmi görmek istemiyorum yada körmü oldumne ?türkiye büyümüşşe sivas niye büyümemiş mardin,tekirdağ büyükşehir olmuşda büyükşehir olacak durumdayken sivasın şehrin nüfusu düşmüş vekil sayısı düşmüş ,tesisler genel müdürlükler kapatılmış,resmen köye çevrilmiş yoksa gözlerim yanlışmı görüyor ne?haaa türkiye büyüdüü büyürken bazı vatandaşlar dahada büyüdü mesela ANAP döneminin prensi başbakanın damadının genel müdür olduğu ahmet çalık,albayraklar refah döneminden beri istanbul belediyesinin tüm ihalelerini alarak yetinmeyip,diğer şehirlerdede fabrikaları beleşden eccik ucuza alarak,taşyapı ,dumankaya,ağaoğulları ne hikmetse devasa şekilde büyüdüler türkiye büyüdü bunu görmeyen gözlere gözlük lazım değilmi?
başınız ağrımasındiye daha fazla yazmadım ,yazmazsam içimde ukte kalır ,yukarda saydığım rezilliklere ek olarak, dün özelleştirmeye karşı çıkanlar diğer partilere ülkeyi rantiyecilere peşkeş çekiyor diyenler, bugün özellleştirme(peşkeşin)kralını yapıyorlar ,A.K.P zihniyetinin içinde zerre kadar emeği olmadığı PETKİM,TÜPRAŞI degerinin altında 1 yıllık kar parasına yandaşa peşkeş çektiler ,SEKAYI bedavaya albayraklara peşkeş çektiler, POAŞI aydın doğana sudan ucuza peşkeş çektiler,limanları ,otoyolları peşkeş çektiler GALATA PORTu , leventteki İETT arazisini ufere küfere peşkeş çekiyorlardı HEMŞEHRİMİZ ABDULLATİF ŞENER imza atmadığı için peşkeş çekemediler ,sonunda partiden ihraç ettiler ,TÜRK TELEKOMU yıllık kazancı fiyatına yüzde 51 hissesini peşkeş çektiler ,tüm dünyaya memleket toprakları ,(belediye kadroları hemşerilerle dolduruldu) ,nasıl peşkeş çekilir gösterdiler,bunlar yetmedi şimdi KANGAL termik santralinide yandaşa peşkeş çekmeye çalışıyorlar ,şehit kanlarına malolmuş vatan topraklarını ormanları ,yandaşa ,2b 3b diye 3 kağıt oyunlarıyla degerinin çok altında peşkeş çektiler,milleti açsefil perişan bırakıp 2 torba kömüre ,1 kg bulgura 1 paket makarnaya , 100 gr kahveye ,namusunu ,şerefini ,haysiyetini satar duruma düşürdüler ,ANGUŞ eti ithalatını serbest bırakıp eti ucuzlatıp milletin koyunlarını 50 tlden sattırıp köyünü terkettirdiler,haksız kalabalıkların önünde şehitlere kelle diye hitap edip, kendi çocuklarına çürük raporu alıp 20 gün askerlik yaptırdılar, fakirin çocuğu dağlarda ,it köpek, hainlerin kalleş kurşunlarıyla şehit gazi olurken, kendi çocukları milyon dolarlık gemilere, mağaza zincirlerine sahip oldular,unakıtanın oğluna şirket kurdurup mısır ithalat ettirip ertesi günü ithalatı yasaklayıp mısır fiyatını artırıp haksız kazanç sağladılar,unakıtanın kızına mersin limanını peşkeş çektiler,hertürlü şeriatçı ve bölücü pkk vs gösterilere musama gösterdikleri sesiz kaldıkları halde ,sadece türk bayrağıyla haklarını arayan memurlara ,işçilere,türkbayraklarıyla anıtkabiri ziyaret edenlere ,ilçelerde atatürk heykeline çelenk bırakanlara , gaz bombasıyla ,coplarla acımasızca müdehale ettirdiler ,memleket kalkınmışmış bende soruyorum işte ben körmüyüm ?ülke kalkınmışda sivasım niye geri kalmış halep ordaysa arşın burda ,benim insanlığını ,adamlığını,insanı diğer canlılardan ayıran özelliklerini ,müslümanlığını 2 torba kömüre ,1 paket makarnaya satanlarla işim olmaz ,milliyetçiliğini ,türklükten utanç duyup ne mutlu türküm yazılarını şehirlerden kaldıran ,milliyetçiliğini yarım ekmek tavuk döner+ayrana satanlarla asla işim olmaz. DURMAK YOK YALAKÇILIĞA DEVAM
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı 58MUAMMER58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.03.2013, 15:55   #23
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 766 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Muammer Bey rica ediyorum yazınızı paragraflara ayırın lütfen! Gerçekten merak ediyorum ve okumak istiyorum ne yazdığınızı!
Alt 29.03.2013, 16:02   #24
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 766 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Öyle bir anlatmışınız ki, baskıcı Türkiye Cumhuriyeti derken ne baskısı bunu tam anlayamadım? Ülkemizde vatandaşlar arasında hangi ayrım ve baskı yapılmıştır? Kökeni ne olursa olsun TC vatandaşı hangi makama gelememiştir hangi görev verilmemiştir? Örneğin siz bir resmi kuruma daireye gittiğiniz de size sizin etnik kökeniniz nedir ona göre işlem yapalım dendimi hiç?
Her TC vatandaşı anayasasına uyan her vatandaş eşit haklara sahiptir bundan daha güzel özgürlük olabilir mi? TC kendine bağlı itaat eden herkesi kucaklamıştır.
Türk Kürt Laz Çerkez elbetteki TC çatısı altında kardeş ve eşit haklara sahiptir bunun aksi bir yönü kesinlikle yoktur. Ortada bir Türkiye Cumhuriyeti devleti var ve herkes anayasasına kanunlarına bağlı ve itaat etmek zorundadır.
Size göre federasyon olmalı ve normal, iki bayrak iki anadil ve özerklik yani devlet içinde devlet olabilir? Bunun adı nedir peki bölünmek bölmek değilmidir? Bu terör sırf ana dilde eğitim içinmi 30 bin can almıştır?
Bence bu kadar iyi niyetli saf olmaya gerek yok. Emperyalizmin böl parçala yönet taktiği hayata geçirilmek istenmiş ve bunda bazı ülkelerde başarıyla yapılmış ve şimdi senaryo Türkiye için yazılmış ve bazı artistler figüranlarda rollerini oynamaktadır. Ülke artık taviz verile verile bölünme noktasına gelmiştir gözümüzü açalım artık. Sağı solu yok artık bu ülekeye Cumhuriyete sahip çıkma vaktidir.
Arkadaşlar lütfen yapmayın. Dünyaca gıpta ile hayranlıkla bakılan bin yılda bir gelir denilen bir Liderimiz olmuş Mustafa Kemal Atatürk bu ulusa Cumhuriyeti layık görmüş ona göre ilkeler oluşturmuş. Buna sahip çıkalım, dış güçler ve satılmış iç hainlerin oyununa gelmeyeliim.
Bu ülkede insanlara ne baskı yapıldı demişsiniz! Şaka yapıyor olmalısınız. Farklı etnik kimliklere ve farklı inançlara ciddi zulümler yapıldı bu ülkede. İnsanlar biryerlere gelebilmek için kimliklerinden, inançlarından vazgeçmek zorunda kaldı.

Sadece Kürtler ve dindar kesim için söylemiyorum, benzeri zulümler Alevilere de yapıldı. Yanlış hatırlamıyorsam Seyfi Oktay bir ropörtajında devlet içinde bir yerlere gelebilmiş Alevilerin çoğunun kimliklerinden tavizler vermek surteyle bu noktalara gelebildiğini, gerçekte oldukları gibi görünerek kesinlikle yükselemediklerini söylemişti. Sadece küçük bir zulüm/baskı görüntüsünü sizinle paylaşmak istiyorum:

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Nasıl, baskı var mıymış? Ufak bir görüntü, hafızalardan hiç silinmeyecek!

Federasyona gelirsek, tabii beyin fırtınası yapıyoruz burada, ama kesdettiğim Türkiye sınırları içerisinde bir federasyon değil, Türkiye dışından bölgelerin federasyon yolu ile Türkiye ile bütünleşmesi.
Alt 29.03.2013, 16:33   #25
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 10:41

Tecrübe Puanı: 457 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
BekirBayrak Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Neyse daha sizinle polemiğe girmeyeceğim sadece şunu belirteyim.
Siz olaya bakmak istediğiniz taraftan bakıyorsunuz ben ise gerçekleri gördüğüme inanıyorum.
Türkiye gelişiyormu gelişiyor.
Kan duracakmı duracak ALLAH ın izniyle
Başka sözüm yok
Ha bu durum birilerini rahatsız ediyorsa ki ediyor,ve ALLAH islah etsin diyorum.

Durmak yok yola devam........
neyi ile gelişiyor bekirbayrak açıklar mısın? gelişen ülkenin her şeyi ithalat mı olur?
neleri üretebiliyorda senin ülken gelişmiş. bütün bağları vermişsin dış ülkenin eline gelişmekten bahsediyorsun. samanın bile dışardan ithal edildiği bir ülkenin gelişmişlik boyutunu anlatırmısın aydınlatırmısın bizi.
Alt 29.03.2013, 16:51   #26
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu ülkede insanlara ne baskı yapıldı demişsiniz! Şaka yapıyor olmalısınız. Farklı etnik kimliklere ve farklı inançlara ciddi zulümler yapıldı bu ülkede. İnsanlar biryerlere gelebilmek için kimliklerinden, inançlarından vazgeçmek zorunda kaldı.

Sadece Kürtler ve dindar kesim için söylemiyorum, benzeri zulümler Alevilere de yapıldı. Yanlış hatırlamıyorsam Seyfi Oktay bir ropörtajında devlet içinde bir yerlere gelebilmiş Alevilerin çoğunun kimliklerinden tavizler vermek surteyle bu noktalara gelebildiğini, gerçekte oldukları gibi görünerek kesinlikle yükselemediklerini söylemişti. Sadece küçük bir zulüm/baskı görüntüsünü sizinle paylaşmak istiyorum:

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Nasıl, baskı var mıymış? Ufak bir görüntü, hafızalardan hiç silinmeyecek!

Federasyona gelirsek, tabii beyin fırtınası yapıyoruz burada, ama kesdettiğim Türkiye sınırları içerisinde bir federasyon değil, Türkiye dışından bölgelerin federasyon yolu ile Türkiye ile bütünleşmesi.
Cumhuriyet tarihinde insanlara baskı yapılmamış demek,bu ülkeyi zerre kadar tanımamaktır.Aleviye'de,Kürt'e de,dindara da hepsine de baskı yapılmıştır..Zaten böyle rezillikler olmasaydı 90 yaşına gelmiş cumhuriyet çoktan dünyanın sayılı güçleri arasına girmişti.AKP'nin her şeyi doğru değil,yanlışları elbette çok ancak bu ülkede imkansız denen şeyleri yıktı,tabuları tek tek devirdi.Sırf şu askeri siyaseten kovması bile bence çok büyük bir başarıdır.
Alt 29.03.2013, 22:57   #27
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 735 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Cumhuriyet tarihinde insanlara baskı yapılmamış demek,bu ülkeyi zerre kadar tanımamaktır.Aleviye'de,Kürt'e de,dindara da hepsine de baskı yapılmıştır..Zaten böyle rezillikler olmasaydı 90 yaşına gelmiş cumhuriyet çoktan dünyanın sayılı güçleri arasına girmişti.AKP'nin her şeyi doğru değil,yanlışları elbette çok ancak bu ülkede imkansız denen şeyleri yıktı,tabuları tek tek devirdi.Sırf şu askeri siyaseten kovması bile bence çok büyük bir başarıdır.
Konuyu işinize geldiği gibi hemen kıvırıveriyosunuz!

Ülkesine sadık kalan poliisne askerine kurşun sıkmayan vatana ihanet etmeyen kimseye ne baskısı yapılır?
Tabi çok şeyler değişti, AKP Anayasa Mahk.başkanlığına badem bıyığı getirince sorun kalktı, Yargı tamam Asker safdışı istediği gibi at oynatıyor. "İşine gelince bineceksin işine gelmeyince ineceksin" ileri demokrasiye geçtik. RTE yi eleştirince ya ergenokoncu yada terörist damgasi yiyip didik diidk edilecek o kişi. Silivri kampı RTE ye karşı gelenlerle dolup taşacak, Generaller Genelkurmay başkanları terörist diye içeri tıkılacak, her ne hikmetse Yaşar Büyükanıt'a dokunulmuyor mahkemeye dahi davet edilmiyor, o sır neyse RTE ile mezara gidecekler. Yenilmez Türk ordusu Dünya gözü önünde küçük düşürülüp rezil etmekmi başarı sizce? Aklınıza şaşarım.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Pusula_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.03.2013, 09:31   #28
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 684 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sırf şu askeri siyaseten kovması bile bence çok büyük bir başarıdır.
Bunu bilinçli söylediğini sanmıyorum hocam. Taraflı söylüyorsun. Faşist uygulamacı siyasetler demokratikliği seçmezler, seçemezler. Oyun olsun diye askeri dışlamış gözükür, polis ve yargıyı yerine koyarlar..

Hoş şimdi askeri güce de ayar verildi. "Astığı astık kestiği kestik" hani 23 Nisanda başbakan olan çocuğa söylenmişti ya..

Şimdi sana bir soru; peki faşist siyaseti demokratik cumhuriyetten nasıl kovacağız?
Alt 30.03.2013, 23:18   #29
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 614 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben bir kısmı ile Laedriye katılıyorum.
Demokratiklik ise eğer gerçekten istediğimiz, Genelkurmay siyasete müdahale edemez. Asker millet meclisinin aldığı kararlar doğrultusunda fiziki olarak ülkeyi koruma görevini icra etmelidir. Dinlemeleri yapabilir. Benim vatanımdan milletimden gizlim saklım yoktur diyen siyasetçi de gocunmamalıdır. ( Bahsettiğim şey özel hayat ile alakalı değil devlet meselesi ile alakalı olanıdır. Asker diye genellediğimin içerisine polis de dahildir.)

Bekir bey de hala hayatı toz pembe bir pencereden görebilme yeteneğini geliştirmiş Elhamdulillah bu hükümet döneminde. Gelişmişiz derken neye göre geliştiğimizi de hala anlayabilmiş değilim. Bir IMF ye olan borcumuz bitti ya kardeşim lafı geçiyor ama bu hükümet döneminde tek borcumuz IMF'ye değildi. Bunu kendisi bilir mi acaba? Dünya Bankası? Avrupa Bankası? Ivır Bankası, Zıvır Bankası? Bunlara olan borcun faizini neden hiç açıklamaz acaba maliye bakanımız? Bir de hep sorarım. Madem herşey güllük gülistanlık da neden en ummadığınız şeylere deli gibi yeni vergilendirme yapılır? Madem paramız var, madem geliştik, hala benzinin rafineri fiyatı 1TL iken neden biz 5TL'ye yakın bir ücret ödüyoruz? Sigaraya neden hafta başı zam gelir? Asgari ücret neden 1000TL bile değildir? Neden memura, işçiye zam yapılacağı zaman bir üst vergi dilimine atıp, verdiğinden fazlasını almanın hesapları yapılır?
Özelleştirmeye kesinlikle karşı olan birisi değilim ama herşeyin de bir adabı, sınırı vardır. Tamam. Devlet don lastiği üretmez ama bazı kritik kurumlarını da yabancıya vermek de neyin nesi? TÜPRAŞ nasıl para kazandırmaz devlete? ( İhale önce $750milyon bitirildi. Aşırı itiraz gelince $4milyar 'a Koç Holdinge verildi. Bu para 4 rafineri ve yan şirketler için verildi. Sadece o sene İzmir Rafinerisinin NET KARI $2Milyar idi) Siz koca devlet olarak kontrol edemediniz ve burayı sattınız. İsminin Türk olduğu Devletin iletişim devi Telekomu Türklükle alakası bile olmayan Araplara peşkeş çektiniz ve onların da durumları ortada. PTT zira öyle ve yeni çalışmaların PTT'nin de satılması için olduğu söylenmekte. TCDD özelleştirme çalışmaları da başladı. Yahu, kenarda köşede vatandaşın tek başına kuramayacağı tesisi kur, vatandaşa devret ama sana para basan kurumları ne diye elinden çıkarırsın? Bu mu millet anlayışı. ( Pardon. Milliyetçilik de ayaklar altına alınmıştı bile)

Herkesin görüşüne saygımız olsun elbet de bir terörist başını kahraman yapmanın neresine saygı duyalım? Gittiniz aman sorun çıkmasın diye Uluderedekilere 125000TL para ödediniz, ama terör ile mücadelede şehit olan aileye 50000TL bile vermediniz. Üstüne üstlük, ailelerine bağlanan yardımları da haciz yoluyla alma yoluna gittiniz. Mayında ayağını kaybetmiş bir gaziye yapılan protezin parasını almak için adamın evine icra gönderdiniz. Bu da yetmezmiş gibi eve dönüşü hızlandırmak maksadı ile çatışmalara katılmamış olan teröristlere ( ki bunu nasıl ayıracaklar hala anlayabilmiş değilim) hibe kredi verilip, devlet hazinesinden toprak verilip işyeri açması sağlanacak ve vatana kazandırılacakmış. Allah hakkı için, kul hakkı için bu mu adalet?

Üşenmeyip de okuduğunuz için teşekkür ederim.
Alt 30.03.2013, 23:49   #30
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 735 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Arkadaşım Cumhuriyet'i kuran oluşumunu ordu yapmış, ve anayasal düzenlemeyle Ordu Cumhuriyet'in sigortası teminatı olmuş Cumhuriyet ne zamanki tehlikeye düşer Ordu devreye girer şartı getirilmiş. Ordu hep görevini yapmış eğriliği doğruluğu tartışılabilir o ayrı konu. Müdehale etmezseee işteee böle olurr şuanki konumdan memnunsanız sorun yok demektir.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)