Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Kangal Balıklı (Yılanlı) Çermik / Sivas - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' ta Turizm > TERMAL TURİZM > Balıklı çermik
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.01.2010, 01:03   #1
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 12:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick
Standart Kangal Balıklı (Yılanlı) Çermik / Sivas

Kangal ilçesinin 17 km. doğusunda şehir merkezine 99 km uzaklıkta bulunan kaynağın bikarbonat, kalsiyum ve magnezyum içeren termal suyu, izotermal, hipotonik, oligometalik özellikli.
Kaplıca suyunda en büyüğü 10 cm. Boyunda binlerce balık yaşıyor.
Sudaki balıklar sivilce, ekzema ve sedef hastalıklarına problemli bölgeyi yiyerek tedavi ediyor. Sivas’a bağlı Kangal İlçesi’nin 17 km. kuzeydoğusundadır. Suyun Isısı: 36 derece. Yararlanma Şekilleri: Sabahları aç karnına 3-5 bardak şifalı su içilecek, günde en az 6-8 saat havuza girilecek, tedavi sırasında alkol alınmayacak, tedavi sırasında yaralı bölgelere ilaç sürülmeyecek, havuzlara aralıklı olarak girilecek. Tedavi müddeti asgari 21 gündür. Vücuttaki yara, sivilce, egzama, sedef gibi cilt hastalıklarına karşı tercih ediliyor.

Yararlanma Şekilleri
1-Sabahları aç karnına 3-5 bardak şifalı su içilecek,
2-Günde en az 6-8 saat havuza girilecek,
3-Tedavi sırasında Alkol alınması yasaktır.
4-Tedavi sırasında yaralı bölgelere ilaç sürülmesi sakıncalıdır.
5-Havuzlara aralıklı olarak girilmelidir.
6-Tedavi müddeti asgari 21 gündür.

Konaklama Tesisleri
Kaplıcada iki kısım otel mevcuttur. Otellerin birinci kısmının mutfak ve tuvaletleri mevcuttur. İkinci kısım ise tek odalar halindedir.

Bilgi İçin Başvurulacak Adres
Sivas İl Turizm Müdürlüğü
Valilik Binası
Tel: 346 - 221 31 35 (Müd) - 221 35 35
Fax: 346 - 222 22 52
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.03.2010, 18:28   #2
rüzgar79
Usta Yiğido

rüzgar79 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

rüzgar79 Şuan rüzgar79 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.09.2010 22:19

Tecrübe Puanı: 1709 rüzgar79 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kangal Balıklı (Yılanlı) Çermik / Sivas

gittimde korkumdan giremedim havuza korkumdan ama cok güzel yer
rüzgar79 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar rüzgar79'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.07.2011, 01:36   #3
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kangal Balıklı (Yılanlı) Çermik / Sivas

Ben otelde kaldım.
Çift kişi 1 gece 140TL verdim.
Maalesef WC arızalı, banyo sıcak su arızalı..
Birdaha gidersem otel falan yok. gider havuza girer gece içib Sivasta kalır gerekirse sonraki gün yine kaplıcaya girerim...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil